agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   nazperver / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/27960.htm)

nazperver 04-07-2012 14:56

nazperver / Balkon

3 Eklenti(ler)
Merhaba,
Çiçeklerimin yerlerinde hala kararsız kalsam da yavaştan resimlerini ekleyeyim dedim.
çiçek türlerim;
yasemin 3 tür, arap yasemini, ful yasemin, solanum yasemin
sakız sarsunya ve normal sardunya
begonya
mor salkım 2 tanesi kokusuz (floribunda), 1 i kokulu (sinensis) cinsinden
mum çiçeği 2 tane ufak daha
1 tane de leylak
hepsinin resmi şu anda yok akşam çekeyim güzelce. Yerler değişti ve yeni gelen çiçekler eklendi :D

Asya Ceylan 04-07-2012 16:50

sayfanız hayırlı olsun ;)

nazperver 04-07-2012 18:22

teşekkürler asya ceylan. eve geldim güncel resimleri ekleyeyim diye ama abim almış fotoğraf makinasını artık akşam veyahut yarın yükleyeceğim :)

serkan_istanbul 05-07-2012 06:28

Sayfanız hayırlı olsun kolaylıklar gelsin balkonunuz daha ne şekillere girer yerleri değişir sevgiler . :p:p:p

nazperver 05-07-2012 07:54

5 Eklenti(ler)
teşekkürler Serkan Bey, çiçekler nereyi beğenecek ve daha güzel açacak onu öğrenmem bu yazımı alacak herhalde. seneye yazın herhalde daha düzenli bir balkonum olur :)

nazperver 05-07-2012 07:55

5 Eklenti(ler)
devamı :)

nazperver 05-07-2012 07:57

3 Eklenti(ler)
bunlarda dün çektiğim son resimler. mor salkımlarla mum çiçeğini çekmeyi unuttum farklı yerde oldukları için. minik gül çiçeğim bir türlü kendine gelemedi bazen su çok mu geliyor ne sararıyor. çeri domateslerimde yapraklarını döktü. yeniden filizlenecek gb durmuyor ama üzerinde domatesler hala duruyor.

berçin 06-07-2012 02:22

Seneye neler neler ekleyeceksiniz ve eklemeye devam edeceksiniz,aramıza hoşgeldiniz.Sevgiler.

nazperver 06-07-2012 07:39

Merhaba sayın Berçin,
hoşbulduk :) Seneye büyük ihtimal aynı şeyleri ekeceğim fakat yerlerini bulmuş olacaklar inşallah daha gür ve sağlıklı olacaklar :D
ayrıca bu sene domatesi beceremedim sanırım seneye domates ve biberi zamanında ekmeyi ümid ediyorum :)

smnunal 06-07-2012 09:47

Sayın nazperver,
aramıza hoşgeldin balkon sayfan hayırlı olsun.

nazperver 06-07-2012 10:20

teşekkürler smnunal. umarım birgün benimde kocaman teraslı veya bahçeli bir evim olur sizlerin bahçelerini gezdikçe hevesleniyorum.

Yaylacı 06-07-2012 22:56

Sayın nazperver sayfanız hayırlı olsun hoş geldiniz. Başlangıç için gayet iyi, bitkilerinizin yerlerini seçerken geniş yapraklılar devamlı güneş alan yerde kalmasın, yarı gölge yerleri tercih edin çünkü yaprak yüzeyi genişse su kaybı fazla olur. Bitkilerin yaprakları erkenden sararıyorsa suyu fazla vermişsiniz demektir, suyu azaltabilirsiniz.Bu sene az bitkiyle başladınız fakat seneye bitkilerinizi koyacak yer bulamayacaksınız :) Kolay gelsin saygılar efendim...

nazperver 07-07-2012 07:53

5 Eklenti(ler)
Sayın yaylacı bilgiler için teşekkür ederim, suyu azaltacağım. Son hali eklediğim resimlerdeki gibi. çeri domatesimde yaprak hiç yok sadece domatesler var :( minyatür gülün ikisini tek saksı yapmıştım, biri beyaz biri kırmızı. maviş çiçeği konusunda iki farklı rengi aynı saksıya ekince biri baskın gelir denmişti ben de saksıları ayırdım kuru dalları kestim.

nazperver 07-07-2012 07:54

3 Eklenti(ler)
2. büyük sorunum kediler yapraklarıda saksıların toprağınıda rahat bırakmıyor :( forumda aradım ama çözüm bulamadım. Bilen varsa aktarırsa çok sevinirim. Saksı altlarına büyük taş düşünüyorum ama yapraklara ne yaparım bilmiyorum.:(

Maviş 07-07-2012 11:39

Hoş geldin Nazperver hanım Ben maviş2 bahçem var. Kediler için Zengarden kedi otu diye bir bitki var. Kediler o bitkiyi çok seviyormuş. Ordan bilgi edinebilir ve alabilirsiniz. Kedilerini çok güzeller Maşallah.

nazperver 07-07-2012 11:44

hoşbulduk maviş2 bu catnip denen kedi nanesi yanlış anlamadıysam. onu ektiğimde kedi diğer bitkilerimi rahat bırakır mı? bir de tohum alsam hemen çimlenirmi yoksa fide mi alayım acaba ?

berçin 07-07-2012 17:04

Kedileriniz ne kadar sevimli,benimde çocukluğum kedilerle geçti onlarla oynamak başka keyiftir.

nazperver 07-07-2012 17:06

teşekkürler Berçin. Bende oynarken çok keyif alıyorum da yeni edindiğim hobim çiçekleri yediklerinde çok canım sıkılıyor hayvan sonuçta laftan anlayacak hali yok birşey de yapamıyorum :( kedi nanesi ve çimi alacağım onlarla oynasınlar inşallah çözüm olur :)

Yaylacı 07-07-2012 22:28

Sayın Nazperver,kediler hakkında fazla bilgi sahibi olmamakla birlikte bildiğim kadarıyla kedi otu iyi bir tercih, kediler sadece et değil gıda ihtiyacını karşılamak için ot türü besinlerde almak zorunda. Toprağı eşelemek onlar için vazgeçilmezlerden biridir, tırnaklarının gelişimi için bazan toprak eşelerler. Siz onların bu iki ihtiyacını temin edebilirseniz çiçeklerinizi rahat bırakırlar büyük ihtimal. Kediniz çok sevimli, saygılar efendim...

Tika 08-07-2012 08:35

Balkon sayfalari ailesine hosgeldiniz.
Kedileriniz cok sevimli,beyaz olan ayni benim kizima benziyor.Zengarden'dan kediotunu ben de almak istiyorum.Ne zamandir aklimda,ama bir turlu siparis vermedim.Baska yerde de bulamadim.Alip denemek lazim.
Bu arada benim kedim ciceklerime dokunmuyor,cunku balkonda kendi cimi var.Siz de cim ekebilirsiniz.Severek yiyorlar.

loveforlife 08-07-2012 10:25

Sevgili Nazperver,
Sayfanız hayırlı olsun. Zamanla çiçekleriniz de balkonun da daha da güzelleşecek parmak ısırtacaktır diye düşünüyorum. Ama kediler konusunda mümkün olduğunca dikkat edin. Ben de bir hayvansever olarak bu konuda çok hassasım. Çünkü bazı bitkiler kediler için toksik etkili olabiliyor. Bir an önce kedi çimi edinmenizi özellikle tavsiye ederim...
Güzelliklerle kalın...

nazperver 09-07-2012 09:02

sayın yaylacı, tika ilk fırsatta siparişleri geçip kedilere sunacağım. balkon kapısını açamıyoruz yoksa :) sayın loveforlife umarım dediğiniz gibi olur. sitedeki bahçeleri balkonları gördükçe o kadar hevesleniyorum ki :) yani eve gidince yatana kadar balkonda takılıyorum keyif pahabiçilemez :)

nuray topcu 10-07-2012 14:04

sayfanız hayırlı olsun,keyif köşeniz harika,dondurmayı görmedim sanmayın,tam bana görre bir keyif,merakla takibinizdeyim.

nazperver 10-07-2012 14:09

teşekkürler sayın nuray topçu :) yemek, internet, tv izleme, kitap okuma, sohbet hepsi balkonda yeşillikte başka keyifli oluyır :)

Asya Ceylan 11-07-2012 08:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tika (Mesaj 995591)
Balkon sayfalari ailesine hosgeldiniz.
Kedileriniz cok sevimli,beyaz olan ayni benim kizima benziyor.Zengarden'dan kediotunu ben de almak istiyorum.Ne zamandir aklimda,ama bir turlu siparis vermedim.Baska yerde de bulamadim.Alip denemek lazim.
Bu arada benim kedim ciceklerime dokunmuyor,cunku balkonda kendi cimi var.Siz de cim ekebilirsiniz.Severek yiyorlar.

Ne güzel bakınız Tika'ya arkadaş geldi hemde bir değil iki tane;) Maşallah çok tatlılar.Çok kedi beslemiştim ama bende ilk dafe duyuyorum kediotunu.

alacakaranlik 11-07-2012 13:35

Sayfanız hayırlı olsun ...

nazperver 11-07-2012 13:43

teşekkürler alacakaranlik :) kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum umarım balkonum gittikçe güzelleşir. mor salkımlarım son yerini beğendi birsürü yeni sürgün çıkmış çok sevindim görünce :)

GÜLSEN_ 03-08-2012 20:42

sn.nazperver sayfanız hayırlı olsun hoş geldiniz aramıza:) yıllarca kedi baktım çiçek seven mutlaka hayvanlarıda seviyor bunu kesin anladım. kedi otu dediğimiz şey aslında arpanın yeşermiş hali ben hayvan yemi satan yerden almıştım 1 kilo kadar, kedim otları yiyip bir müddet sonra sararıp kuruyorlar sararınca çekip yeni arpalar ekiyordum kedim bayılırdı ona, hiç bir çiçeğimie karışmazdı ama geçen kış hastalıktan dolayı 11 yıllık can yoldaşımı kaybettim.Size demek istediğim alın bir miktar arpa ekin bir saksıya kedileriniz bayılıcaktır eminim. bol çiçekli günler hepimizin olsun ANTEPTEN SELAMLAR

nazperver 05-08-2012 11:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ (Mesaj 1005758)
sn.nazperver sayfanız hayırlı olsun hoş geldiniz aramıza:) yıllarca kedi baktım çiçek seven mutlaka hayvanlarıda seviyor bunu kesin anladım. kedi otu dediğimiz şey aslında arpanın yeşermiş hali ben hayvan yemi satan yerden almıştım 1 kilo kadar, kedim otları yiyip bir müddet sonra sararıp kuruyorlar sararınca çekip yeni arpalar ekiyordum kedim bayılırdı ona, hiç bir çiçeğimie karışmazdı ama geçen kış hastalıktan dolayı 11 yıllık can yoldaşımı kaybettim.Size demek istediğim alın bir miktar arpa ekin bir saksıya kedileriniz bayılıcaktır eminim. bol çiçekli günler hepimizin olsun ANTEPTEN SELAMLAR

teşekkürler gülsen hanım,
ilk fırsatta kedilere yem alırken yani yarın arpa alırım vardır ***. ekerim artık onlar mutlu ben mutlu olurum :D yoksa mor salkımlar fln çok çabuk büyüyor arkadaşın bahçesine aktarmak zorunda kalacağım :)

balkonumda çiçeklerini görmek istiyorum tez zamanda görürüm ***.

Türkan 05-08-2012 11:45

yeni sayfaniz hayirli olsun.aramiza hosgeldiniz.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024