agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   murattyildizz / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/27092.htm)

murattyildizz 21-06-2015 12:01

su kabağından yaptığım saksım

2 Eklenti(ler)
Petunyalar çok yakıştı.Fideleri Zengarden den almıstım,balkonun guneş görmeyen bi ķöşesinde ...

murattyildizz 21-06-2015 12:12

convolvulus ..

2 Eklenti(ler)
Fide olarak almıştım,çiçeği açtıktan bir iki günde soluyor...kaktüs çiçeği gibi..

sonkez 25-06-2015 02:56

Sayfaniz hayirli olsun

murattyildizz 25-06-2015 10:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sonkez (Mesaj 1390460)
Sayfaniz hayirli olsun

Teşekkürler sonkez...aslında yeni bi sayfa değil ..biraz ihmal edilmîş bîr sayfa...

sonkez 25-06-2015 10:41

Tekrar hosgeldiniz

murattyildizz 05-07-2015 13:46

küpeler keyifli...

4 Eklenti(ler)
Güneşi ve sıcağı sevmiyorlar...Yarı gölge,aydınlık ve su..Dallarının kırılması ve yapraklarının fıs fıslanmasına bayılıyorlar..Azıcıkta konuşup şımarttınız mı...:p

Laleci_03 05-07-2015 14:07

Hey maşallah, bayıldım ben bunlara Murattyildizz ağabeyim, özellikle de ilk fotoğraftaki muhteşem :eek: Ellerine sağlık ;)
Tilki Mete görmesin bunları, çatlayabilir çünkü :dilli:

murattyildizz 05-07-2015 14:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Laleci_03 (Mesaj 1393596)
Hey maşallah, bayıldım ben bunlara Murattyildizz ağabeyim, özellikle de ilk fotoğraftaki muhteşem :eek: Ellerine sağlık ;)
Tilki Mete görmesin bunları, çatlayabilir çünkü :dilli:

Teşekkürler Laleci_03 ilk fotoğraftaki daha bebek bu yıl diktim..bu sene çok keyifliler havalar tam onların istediği gibi...:p

murattyildizz 11-07-2015 21:43

petunyalar açmaya devam...Sardunyalar nazlanıyor...

3 Eklenti(ler)
sardunyalarda iki çiçek görmedim bu yıl..:mad: petunyalarda zevksiz :o ..açıyorlar öylesine,salkım saçak göremedim daha..

murattyildizz 20-07-2015 20:20

Bu sene yaz tam küpelilerin istediği gibi...

4 Eklenti(ler)
Yağmur ...bol gölge,şimdi sabah güneşide var :p daha ne olsun...

murattyildizz 20-07-2015 20:31

convolvulus ..ehh işte büyüyor

4 Eklenti(ler)
convolvulus biraz olsun gelişti gibi :p.İki fide satın almıştım ,diğeride yavaş gelisiyor..:mad: Sardunyalarda güneş göremiyor galiba..Küpeler harika ama :p:p ..

murattyildizz 25-07-2015 13:35

evimin yeni misafiri...

3 Eklenti(ler)
Çokta süslü,bakalım geçinebilecekmiyiz :confused:..Arkadaşım eşi hediye etti ...Kendiside forum üyelerinden..Gerçekten çokk güzel bir hediye,bizleri çok mutlu etti..Teşekkürler karadenizli .....Bu bitki için forum üyesi sayın Sulman'ın bakım önerileri... ..........................."Bu bitkiyi 15 yılı aşkın bir süredir üretiyorum. Öncelikle bakımı kolay, üretimi kolay fakat gelişmesi devasa olması bazen zor bir bitki. Direk güneş ışığı sevmiyor. Sabahtan akşama kadar güneş ışığı alamaz. Günde bir **** yarım saat güneş ışığı direk gelebilir. Fakat en önemli nokta aydınlık aşırı aydınlık olacak. Balkon güneşinin duvar ile kesilmesi gibi.

Torf, normal toprak vs sevmiyor. Sıkışmayan, aşırı geçirgen, kumlu toprak seviyor. Vitamine pek ihtiyaç duymuyor.

Bu şekilde bir ortam oluşturulduğu zaman büyük bir saksı saksının altında suyu tutacak büyük bir su kabı ve bol su istiyor. Yılda 2 defa tamamen budama neşelendiriyor. Kıştan çıkarken ve yaz ortasında.

Üretimi soğanları alınabilir veya evde saksılarınız varsa çiçeklerinden spor ile atlama yapıyor.

Kışın soğanları içerde kalıyor, İstanbulda yaprak dökmüyor, büyümesi yavaşlıyor. Yaza doğru nisan ayında coşuyor, yaz sonuna kadar coşkusu devam ediyor.

Yazın bol suyu çok sever, saksı tabağında bulunabilir. Yazın susuz kalması çok kötü oluyor, sulayınca kendine gelse de yaprakları yandığı ve şekli değiştiği için budamak icap ediyor. Budamaktan çekinmeyin Bir makas diplerinden kesebilirsiniz. Bir hafta içinde çok neşelenecektir. Budamamdaki neden ise yapraklarının büyüklüğünden dolayı toprağın güneş görmemesi ve soğanlarının üreyememesi"

karadenizli 07-10-2015 10:38

sevgili Murat şimdi gördüm bu paylaşımı, senin gibi çiçeksever biri ile anlaşamaması mümkün değil:) güzel günlerde büyütün. Çok yakıştı evinize

murattyildizz 25-10-2015 07:06

Oxalis triangularis

1 Eklenti(ler)
Oxalis de son durum..

murattyildizz 08-11-2015 18:17

Oxalis triangularis..

3 Eklenti(ler)
Oxalis yeniden çiçek actı :)
Keyfi yerinde sanırım..Balkonum da kaktüs ve sukulent den başka çiçek yok..Bir tek bu güzel çiçek var..Bunu balkona çıkarmıyorum..Sayfanın ismini değiştirmek gerekli.Yahut başka bir sayfa açmak lazım.Köydeki çiçekler bana kızıyor :)

pınar59 08-11-2015 21:00

Iyi akşamlar harika bir coğrafyada yaşıyorsunuz bir ay kadar önce eşimle karadeniz turu yaptık inanın hiç bu kadar yeşili bir arada görmemiştim harika yemekleriniz var. Insanları çok misfirperver sevgiler.

Galip Kuzucu 08-11-2015 21:55

Çiçekleriniz birbirinden harika :) Çiçeklerinizin fotoğrafları tam kartpostallık :D

murattyildizz 09-11-2015 19:10

5 Eklenti(ler)
Teşekkürler pınar59 ..Galip Kuzucu....Özellikle Pınar hanım Karadeniz ile ilgili izlenimleriniz beni çok mutlu etti :p
Size bu mesajı yazmışken bir kaçta fotoğraf paylaşmak istedim
Fotoğraflar köyden..
Tam bir kasımpatı şöleni var şu aralar...Her yer yıkılıyor :p

murattyildizz 29-11-2015 12:27

Sukulentlerle oyun...

2 Eklenti(ler)
Bu sabah saksısının küçük geldigini düşündüğüm sukulent arajmanımı biraz geliştirerek daha büyük bir saksıya diktim.

murattyildizz 25-06-2016 13:41

küpeler keyifli...

5 Eklenti(ler)
Bu senede küpeliler oldukça keyifliler ...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024