agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   bıcırık/teras (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/24688.htm)

bıcırık 10-06-2011 12:10

bıcırık/teras

Sevgili dostlar bir yılı aşkın bir süredir sizleri izliyorum...Tohum çelik paylaşımlarına katılıyorum...

Çiçek deneyimlerim geçmişe dayansa da hiç bu boyutta olmamıştı..Sebze deneyimlerim ise ağaçlar net ile başladı...Çiçek olayı zaten kendini aştı...Hatta külahlandık bile...:o:D

Çocuklar beni uyarıyor dışarıda gördüğümüz her bitkiden edinemeyiz anne lütfen kendine hakim ol diye...:D

Haberleri yok ben İnternet de gördüğüm her bitkiye merak salıyorum...Nasıl edinebilirim araştırıyorum...:cool:

Geçen gün eşim soruyordu biz bu kadar saksıyı ne zaman aldık hanım diye...Kızım cevap veriyor...Babacım annem her seferinde bir kaç saksı almam lazım canım diye alıyor, Sende ne kadar aldığının farkına bile varmıyorsun.Sonuç bu işte...(Laf aramızda bir yıldır bu evdeyiz ve rahatlıkla bitki edinebileceğim alanlarım oluştu.)

Ve gerçekten ihtiyaca göre alıyorum ve bir kaç saksı lazım oluyor...:( Kendime engel olmaya çalışıyorum ama o kadar güzeller ki ancak bu kadar oluyor...:D

Daha clemantisler ve haseki küpesi aşkından yanıyorum..Yüzlerce haseki küpesi tohumu telef etmiş birisi olarak istemeye de almaya da cesaretim kalmadı...Artık fidan arıyorum gittiğim her serada...

Evdekiler bana kızmalarına rağmen clemantis ve haseki küpesini ilk gördüklerinde alacaklarını söylüyorlar...

Onları bile yıldırdım yani...:D

bıcırık 10-06-2011 12:21

1 Eklenti(ler)
terasımda sizleri nilüferlerimle karşılamak istiyorum...Geçen yıl saksıda başlayan maceramız bu yıl küvetten havuz yapımına kadar ulaştı...Eee külahı hak etmek lazım... işte 2011 in ilk nilüferi...Bu gün sabah açtı...

bıcırık 10-06-2011 12:23

1 Eklenti(ler)
Yağmur yağınca daha güzel oldu...

bıcırık 10-06-2011 12:33

1 Eklenti(ler)
Şimdi de havuzumuzun genel görünümü

bıcırık 10-06-2011 12:46

1 Eklenti(ler)
biraz daha açıktan...

bıcırık 10-06-2011 13:09

1 Eklenti(ler)
Üzerinde biraz daha çalışmam lazım ama bu yıl böyle idare edeceğiz...Seneye biraz daha kapatırız küveti ve havuz olur...Şimdi de yapım aşamaları...
Tabii ki önce küvet bulmam lazımdı...Tuzla da ki bütün sokak araları gezildi bulunan birkaç küvet sahipli çıktı...Ama yılmak yok tabii ki aklıma koydum yapacağım nilüferlerime bir havuz...Sonunda internetten Kartal da bir küvet buldum...Ama bizimkilere nasıl söyleyeceğim benim nilüferlere Kartal da küvet buldum diye...Bizim arkadaşların delilik hikayelerini başladım anlatmaya hatta siteyi açıp okudum bazılarını...Amacım kendi deliliğimi hafif göstermek...Çünkü bu küveti ne taşıyabilirim nede kartaldan getirebilirim...Bir kaç gün anlattım böyle sonra kartalda ki küveti ve nilüferleri dile getirdim çekinerek...Eşim hemen talimatları verdi...oğlum ve klinikte çalışan kızlardan birinin abisi kartala yola çıktılar...ama ben inanamıyorum hala...Bu kadar çabuk olduğuna...Canım benim bana katlandığı için gerçekten cennetlik...o akşam küvet bizim terasa gelmişti bile...Gece çok yorgun olmama ve yağmur atıştırmasına rağmen küveti temizledim...Beni içeri alamıyorlar.
Neyse işte sabah hemen başladık işe...Bu arada oğlum olmadan olmaz tabii...o benim cefakar gönüllüm...test ediyorum bakalım elektronik mühendisliğinde neler öğretmişler....:dilli:
Önce sıcak silikonla delikler kapatıldı...

bıcırık 10-06-2011 13:16

1 Eklenti(ler)
Sonra bahçe toprağı ve ve torf karıştırılıp küvete yerleştirildi...nilüfer yumruları yerleştirilip biraz daha toprak ilave edildi.Üzeri 4-5 cm dere çakılı ile kapatıldı.İki gün dinlenmiş su ile dolduruldu...Bu arada toprak içine çubuk gübrelerden yerleştirdim...

bıcırık 10-06-2011 13:19

1 Eklenti(ler)
Oğlumun morali bozuldu bu görüntüye.. Hiç bir şeye benzemedi diye ama...2 gün sonra su durulup koilerimizi de içine koyunca çok beğendi...

Sevgi Durul 10-06-2011 13:21

Harikasınız sevgili bıcırık, anlattıklarınızı bir çırpıda okudum. Çok hoş şeyler, hepimiz birbirimize benziyoruz galiba. Her bitkiden, ''bana da, bana da'' kısmı.

Bu arada sayfanız hayırlı olsun demeyi unuttum. Ama benim suçum yok, aklım anlattıklarınızda kaldı. Küvetin olduğu kısmı çok güzel düzenlemişsiniz. Elinize sağlık. Sevgiler...

bıcırık 10-06-2011 13:26

1 Eklenti(ler)
Sonra gidip mercan kayaları aldık..Evdeki ayağı kırık küpü kesip saksı yaptık...Biraz olsun küveti kapatmaya çalıştık...Evdeki minik şırıldağı da küvetin üzerine koyup elektrik çektik.(oğlum çekti) Yine üzerine saksılar ve çakıl taşlari yerleştirdik...ilk anda bitkiler çok küçük olduğu için küvet fazla kapanmadı ama...Bitkiler büyüdükçe kapatır diye düşündük... Kedimiz kahve balıkları gördükçe çıldırdı...Başından ayrılmıyor...:D

bıcırık 10-06-2011 13:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 820164)
Harikasınız sevgili bıcırık, anlattıklarınızı bir çırpıda okudum. Çok hoş şeyler, hepimiz birbirimize benziyoruz galiba. Her bitkiden, ''bana da, bana da'' kısmı.

Bu arada sayfanız hayırlı olsun demeyi unuttum. Ama benim suçum yok, aklım anlattıklarınızda kaldı. Küvetin olduğu kısmı çok güzel düzenlemişsiniz. Elinize sağlık. Sevgiler...

Çok teşekkür ederim...Terasıma hoş geldiniz...Haklısınız görmekle dokunmak farklı olduğu için illa dokunarak sevmek istiyoruz...O zaman bana da bana da oluyor doğal olarak...Ama herkes bizim gibi bitki konusunda bana da bana da diyebilse keşke...O zaman daha yaşanılır bir dünyamız olurdu herhalde...Ben bizi ve bu hallerimizi çok seviyorum...Hep böyle kalalım inşallah...sevgilerimle...

günebakan 10-06-2011 14:07

Sevgili Bıcırık sayfanız hayırlı olsun havuz çok güzel görünüyor bence uğraştığınıza değmiş ellerinize sağlık terasın manzarası da harika ayrıca. Süper:)

sevim.K 10-06-2011 14:14

Sevgili bıcırık çok güzel. İlk cümlelerinizi okuduktan sonra hadi bakalım ne gelecek demiştim ama doğrusu çok güzel emeklerinize sağlık sizin, oğlunuzun, destekleyen eşinizin. Zaman içinde samimi, akıcı anlatımlarınızla merak içinde takibedeceğimiz bir teras olacak, sevgiler:)

bıcırık 10-06-2011 15:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 820210)
Sevgili Bıcırık sayfanız hayırlı olsun havuz çok güzel görünüyor bence uğraştığınıza değmiş ellerinize sağlık terasın manzarası da harika ayrıca. Süper:)

Çok teşekkür ederim sevgili günebakan...Beklerim bir kahve içmeye...sevgilerimle...

bıcırık 10-06-2011 15:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 820215)
Sevgili bıcırık çok güzel. İlk cümlelerinizi okuduktan sonra hadi bakalım ne gelecek demiştim ama doğrusu çok güzel emeklerinize sağlık sizin, oğlunuzun, destekleyen eşinizin. Zaman içinde samimi, akıcı anlatımlarınızla merak içinde takibedeceğimiz bir teras olacak, sevgiler:)

Çok teşekkür ederim sevgili sevim.K bende inşallah diyorum... Neler yapabileceğimi birlikte göreceğiz... Tabi ki önerileriniz ve tecrübeleriniz bana yön verecek...Sevgilerimle...

bıcırık 10-06-2011 15:47

Tabii bununla bitmedi havuz maceramız. Koilerimiz mantar olunca nilüferler zarar görmeden nasıl atlatacağız diye bir korku sardı bizi... Sağ olsun Nuri Mürvet Bey imdada yetişti.Onun önerileri ile havuzu tekrar düzene sokup yeni koilerimizle yola devam ettik...

bıcırık 10-06-2011 15:57

2 Eklenti(ler)
kokularıyla beni mest eden nergisler

bıcırık 10-06-2011 16:02

2 Eklenti(ler)
sümbüller

bıcırık 10-06-2011 16:22

5 Eklenti(ler)
Karanfiller kışın bile hiç çiçeksiz kalmadı...Mis kokularını tek çiçekle bile olsa ikram ettiler...

Periş 10-06-2011 18:31

Sevgili bıcırık terasını zevkle gezdim havuzun görünümü çok güzel karanfiller bir harika ellerinize saglık...

feriha 10-06-2011 19:05

Sevgili bıcırık terasınız, havuzunuz, manzaranız çok güzel!

Yüreğinize sağlık, keyifle oturmak nasip olsun.

Aklımı çeliyorsunuz benim terasta bir küvet eksikti, göz gördü gönül istiyor:o

aygün 10-06-2011 19:43

Of, o,f of...! Neler yapmışsınız siz böyle Sevgili bıcırık:eek:

Nilüferler, sümbüller, karanfiller...Sırada daha başka ne harikalar var kimbilir.

Gerçekten hayran kaldım. Özellikle nilüfer havuzu çok yaratıcı ve estetik.
Ne diyebilirim, bayıldım.

bıcırık 10-06-2011 22:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Periş (Mesaj 820339)
Sevgili bıcırık terasını zevkle gezdim havuzun görünümü çok güzel karanfiller bir harika ellerinize saglık...

Çok teşekkür ederim...Yine beklerim...

bıcırık 10-06-2011 22:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi feriha (Mesaj 820361)
Sevgili bıcırık terasınız, havuzunuz, manzaranız çok güzel!

Yüreğinize sağlık, keyifle oturmak nasip olsun.

Aklımı çeliyorsunuz benim terasta bir küvet eksikti, göz gördü gönül istiyor:o

Tavsiye ederim sevgili feriha nilüferler hem zahmetsiz hem de çok estetik çiçekler...sevgilerimle...

Zafer İnandıklı 10-06-2011 22:34

Hayırlı olsun. Teras olmaktan çıkıp bahçe olmaya gidiyor.
Haseki tohumları çimlendi büyüyorlar, haseki fideleri benden olsun.
Şaşırtma yapılabilecek duruma geldiklerinde gönderirim.
Selâmlar...

bıcırık 10-06-2011 22:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aygün (Mesaj 820400)
Of, o,f of...! Neler yapmışsınız siz böyle Sevgili bıcırık:eek:

Nilüferler, sümbüller, karanfiller...Sırada daha başka ne harikalar var kimbilir.

Gerçekten hayran kaldım. Özellikle nilüfer havuzu çok yaratıcı ve estetik.
ne diyebilirim, bayıldım.

Çok teşekkür ederim sevgili aygün...Nilüferleri çok seviyorum...Galiba onlar da beni sevdi...sevgilerimle...

bıcırık 10-06-2011 22:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zafer İnandıklı (Mesaj 820521)
Hayırlı olsun. Teras olmaktan çıkıp bahçe olmaya gidiyor.
Haseki tohumları çimlendi büyüyorlar, haseki fideleri benden olsun.
Şaşırtma yapılabilecek duruma geldiklerinde gönderirim.
Selâmlar...

Çok teşekkür ederim sevgili Zafer bey...Terasın çoğu sizden gelenler olacak yakında...Yüreğiniz o kadar güzel ki damla damla dağıtıyorsunuz bizlere....Eşinizle bir gün beklerim mutlaka...Hasekiler için şimdiden çok teşekkür ederim...Hasekiler beni deli etti ama...Artık gelince bayram olur bana...sevgili eşinize ve size sevgilerimle...

bıcırık 11-06-2011 12:16

2 Eklenti(ler)
İkinci nilüferim bu sabah açmıştı...Bu geçen yılı saksıda geçiren...İçten dışa doğru açılıyor renkleri...Son yapraklar neredeyse beyaz...Bu gün açık hallerine yetişebilirsem fırça ile döllendireceğim...Çok güzeller çok...

Dudi 11-06-2011 12:21

Havuzunuz çok güzel olmuş, içindeki nilüferlerle harika duruyor. Ellerinize sağlık :)

bıcırık 11-06-2011 12:21

1 Eklenti(ler)
Zambaklar keyifsizdi ama açtılar ayıp olmasın der gibi...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024