agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Martin Teras & Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/24682.htm)

kamuranbaba 09-06-2011 17:40

Martin Teras & Balkon

Herkese Ukraynadan merhabalar Hepinize neşeli günler dilerim
Aslinda ben ağaçlar netin eski üyesı olmama rağmen şimdiye kadar yeni konu açıp yazmamiştim sadece okumaktaydım ve şimdiye kadar okuduğum üyelerin yazılarınıda çok samimi ve candan bulduğum için bende artık bu güzel ortama katılmaya karar verdim.
Eşim ve ben terasımızla yeni yeni ilgilenmeye başladik çünkü uzun zaman meşgul olduğumuzdan fazla zaman ayıramamıştık sadece geçici birşeyler yapmıştık şimdiki halinin fotoğrafları en kısa zamanda yüklemeye çalışıcam ve yeni fidanlar ve ciceklerde alip zaman icinde daha profesyonel bir teras yapmaya calişıcaz eğer mümkün olursa süs havuzu ve kamelyada yapmayi planliyoruz terasimiz zamanla değistikce yeni fotoğraflar ekleyeceğim (Tabi bu arada boşta durmadım mayıs ayında Türkiyeden getirdiğim tohumlardan biber maydanoz reyhan roka nane yetıştırip fide boyuna gelıncede Ukraynada daça dediğimiz yani bağ evimizin bahçesine geçtiğim pazar diktim fotoğraflarını daha sonra inşallah büyüdüklerinde paylaşırım birde terasta amatör olarak bazı ağaçları çekirdekten yetiştirmeye çalışıyorum bu konudada duruma göre ağaç seven dostlarımla zaman içinde fikir ve görüş alışverişinde bulunmak isterim hepinize saygı ve sevgilerimizi sunarız.

kamuranbaba 09-06-2011 18:12

Terasımızın şimdiki durumu

5 Eklenti(ler)
Eski fotoğraflarıda yükledim yorumlarınızı bekliyorum

bettyycim 09-06-2011 18:59

Hoşgeldiniz, terasınıza bakıyorum ve neden bu kadar çıplak diyorum hemen yeşillendirin lütfen apartmanların arasında bir vaha yapılacak kadar yer var orada :D

kamuranbaba 09-06-2011 19:27

Teşekkürler hoş bulduk ve çok haklısınız aslında teras biraz büyük her yeri nasıl donatabiliriz diye düşünüyoruz ama artık bizde heryerde fayans görmek istemiyoruz karar verdik ve inanın yakında bir kamyon toprak getirip terasın büyük bir kısmına sırf çim ekicezki ilk bakışta yeşıl gözüksün bu 50 metre kare çıplaklığı öncelikle ancak böyle kapatırız sanırım

Dudi 09-06-2011 19:32

Hoşgeldiniz kamuranbaba, Ukrayna'da hangi şehirdesiniz? Terasınız seneye bence yeşilden geçilmeyecek hale gelecek bundan emin olun :D Doğru yerdesiniz :D

cemo 09-06-2011 20:23

Eski yeni, ne varsa yükleyin siz terasın fotoğraflarını. Hep beraber yamyeşil yaparız biz orayı:)
Hayırlı olsun sayfanız. Yardımımız olursa başımızın üstüne.

Sarmaşık türleri dikebilirsiniz. Teraslarda şelaleli havuzlar yapıyorlar. Siz de neden olmasın ki.

Sağlık ve mutlulukla yaşayın.

kamuranbaba 09-06-2011 20:53

Sağol teşekkür ederim Dudi umarım dediğin gibi olur. Ukraynanın batısında Polonya ya yakın bir şehir olan Ivano Frankıvsk de yaşıyoruz Eşimle İngilterede uzun bir süre yaşadıktan sonra
Ukraynaya 2007 de yerleşmeye karar vermiştik.

kamuranbaba 09-06-2011 21:00

Merhaba Cemo sizde sayfama hoş geldiniz tabi ilk fırsatta yüklerim Aslında evde çiçeklerimizde var onların fotoğraflarınıda ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum

kamuranbaba 09-06-2011 21:07

Evdeki Dostlarımız

5 Eklenti(ler)
Evimizdeki yeşil dostlarımız Her sabah tek tek onlarla ilgilenmeden evden dışarı çıkmam

kamuranbaba 09-06-2011 21:37

En Çok Sevdiğim Ev Bitkilerinden Kauçuğumuz

4 Eklenti(ler)
İlk diktiğimizde bu kauçuk çok cılızdı ama iyi baktık ve oda bizi utandırmadı
Diğer fotoğrafta çekirdekten ektiğim limonlarım ama bu sefer yine Türkiyeden gelirken limon için aşı çeliği getirmeyi unuttum sanırım gene yabani ve limonsuz kalacaklar Diğerleride rastgele eski albümde buldum 2008 de yetiştirmiştik bu domatesleri fotoğraflarda tarihleri var zaten tabi afiyetle yedik çok lezzetliydiler

sevim4 09-06-2011 21:40

Hoş geldiniz sayfanız hayırlı olsun.

kamuranbaba 09-06-2011 21:49

Teşekkür ederim hoşbulduk sevim4

Birol Ketenci 10-06-2011 00:25

Sayfanız hayırlı olsun.
Sizde bu azim varken birkaç ay içinde bu teras cennet bahçesi gibi olur.
Limonlar için ilbaharı kaçırmış olmanıza rağmen eylülde durgun göz aşısı yapabilirsiniz.

Dudi 10-06-2011 07:52

2003-2004 seneleri arasında bende Odessa'da kalmıştım :) Güzel memleket aslında sevmiştim ben Odessa'yı

kamuranbaba 10-06-2011 10:28

Sagol sizde hoş geldiniz Birol Ketenci bey verdiğiniz bilgi için teşekkürler çok isterim limonumu aşılamayı ama Türkiyeye büyük ihtimalle bu sene gelemiyeceğiz burda limon ağacıda kimsede yok fakat sizce mektup icinde göz aşısı gönderseler bana kısa zamanmı lazım aşı alındıktan sonra uygulamak için aynı gün mü yapmak lazım aşıyı ölürmü veya neyapmamız lazım başka bir öneriniz olabilirmi

sevim.K 10-06-2011 10:36

Hoşgeldiniz sn kamuranbaba:) Terasınız çok güzeş çok düzenli. Bitkileriniz özenle bakılmışlar emeklerinize sağlık. Zaman içerisinde terasınızı bir mini bahçe gibi daha canlı, daha renkli göreceğimizden kuşkumuz yok, güle güle büyütün bitkilerinizi:)

kamuranbaba 10-06-2011 10:42

Öylemi Dudi ne güzel Bizde Odesaya hem iş hemde konsolosluk işlerimiz için sanırım 4-5 sefer gittik hatta temmuzda yine gidicez sanırım tarihi binaları doğasıda güzel bir yer denizide var ama ben genede ukraynanın batısınıda görmenizi tavsiye ederim eğer mümkünse özellikle Karpatya denilen bölgeyi yaremcha da çok güzel Lvıv şehrininde tarihi binalarını ve yeşili nehirleri bol yerlerdir buralar diğer bölgelere göre Ukraynada olduğunuzu gerçekten hissettirecektir

kamuranbaba 10-06-2011 10:47

Teşekkür ederim Sevim K.
Böyle güzel ve bilgili dostlarım varken elbette güzel bir bahçem olur

hüzün 11-06-2011 20:07

yeni ve rengarenk resimlerinizi bekliyoruz.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024