agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   serkan_istanbul / teras (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/22666.htm)

Ayşe Yıldız 13-05-2011 07:54

Terasınız çok büyük galiba. Resimlerinizi gördükçe hayrete düşüyorum. Kocaman bir bahçeyi aratmayacak çeşitlilik var. Bunların yanında meyve fidanlarınız bile var. Sizi tebrik ediyorum bu konuda. Bitkileri seviyorum ama bahçem yok diyenlerin ağzını açık bırakır bu teras. Sadece teras mı? Evinizin içide dolu sanırım. Size kolaylıklar diliyorum.

r.ali 13-05-2011 08:47

sayın serkan çok güzel çalışmalarınız var çalışmalarınızı canı gönülden tebrik ediyorum yalnız kivi çeliklerin mutlaka erkek dişi olmasından emin olman lazım yoksa boşuna emek harcamış olursun ayrıca tek gövde sarılmadan düz olarak bütülüp iki metreden sonra tepesi kesilerek yaydırılması lazım sağlık ve huzur içinde çalışmalarınızda başarılar dilerim

Vildan Sönmez 13-05-2011 11:48

Serkan Bey, geldik geldik. Mesela 113'e 1. fotodaki bitkinin aı nedir. Çiçekleri açınca mutlaka görmek isterim.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul (Mesaj 802739)
Terasıma ne gelen nede giden olmuş....

serkan_istanbul 13-05-2011 15:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi loveflower (Mesaj 803178)
Sevgili serkan_sitanbul terasınızı,balkonunuzu yeni gezdim.Gezerken başım döndü gerçekten.Ne çok çeşidiniz var.Hepsi ayrı güzel,ellerinize,emeğinize sağlık.

Organik sebze yetiştirme hastasıyım ben de ama ne yazık ki bahçem olmadığı için yetiştiremiyorum,balkonum da küçük ama bu sene çeri dometes fidem ve süs biberim büyüyorlar balkonda.Sizin domates ve biberleri görünce kendi adıma üzüldüm,zira benimkiler daha küçük birer fide:( Ne zaman büyüyüp sizinkiler kadar olacaklar kimbilir,üstüne bir de meyvelerini göreceğim.

Bir de sorum olacak size: Sanırım 84. mesajdı,lilyumlarınızı ektiğiniz saksı ölçüleri nedir ve saksının içine kaç tane soğan ektiniz?

(Sardunya çeliklerim ile ilgili sorumu sevgili Hakkı Şen'in terasında sormuştum)Ama buraya da ekleme yapmak istiyorum.Diktiğim çelikleri söküp daha derine tekrar diksem sorun olur mu ceylanlarım için?

Son olarak pet şişesine soğan ekmek; çok iyi fikir:) Yaratıcılığınız için kutlluyorum.

Öncelikle teşekkür ederim. lilyumlarım üçer soğan diktim sanırım 9 litrelik saksılar. domatesleri kış aylarında ektim odanın penceresinde büyüttüm havalar ısınınca terasa aldım. sardunyalara gelince sorun olmaz. bende bugun başka saksılara sık dikim yapmıştım çıkartıp tekrar diktim. Çok sulamayın sardunyaları ilk etapta. sardunyaları suda bekletmiyorum. Dalından kırıldıktan sonra bir gün kadar bekletiyorum bazan iki gün. sardunyalarım suanda çiçekli maşallah. ben ilk baharda mart sonu gibi budadım hepside tekrar büyüdüler . sevgiler tekrar teşekkür ederim

serkan_istanbul 13-05-2011 15:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Yıldız (Mesaj 803183)
Terasınız çok büyük galiba. Resimlerinizi gördükçe hayrete düşüyorum. Kocaman bir bahçeyi aratmayacak çeşitlilik var. Bunların yanında meyve fidanlarınız bile var. Sizi tebrik ediyorum bu konuda. Bitkileri seviyorum ama bahçem yok diyenlerin ağzını açık bırakır bu teras. Sadece teras mı? Evinizin içide dolu sanırım. Size kolaylıklar diliyorum.

Çok teşekkür ederim. Sadece teras deil. evim ve bir de balkonum var onlarıda daha sonra eklerim ben tam bir bitki delisiyim.

serkan_istanbul 13-05-2011 15:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 803327)
Serkan Bey, geldik geldik. Mesela 113'e 1. fotodaki bitkinin aı nedir. Çiçekleri açınca mutlaka görmek isterim.

Teşekkür ederim hoş geldiniz. Sorduğunuz bitki fıça çalısı.

serkan_istanbul 13-05-2011 15:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi r.ali (Mesaj 803212)
sayın serkan çok güzel çalışmalarınız var çalışmalarınızı canı gönülden tebrik ediyorum yalnız kivi çeliklerin mutlaka erkek dişi olmasından emin olman lazım yoksa boşuna emek harcamış olursun ayrıca tek gövde sarılmadan düz olarak bütülüp iki metreden sonra tepesi kesilerek yaydırılması lazım sağlık ve huzur içinde çalışmalarınızda başarılar dilerim

Çok teşekkür ederim kiviler iki adet ekildi erkek ve dişi satıcı öyle verdi bakalım ama erkek olan henüz uyanmadı ama canlı. olmadı bir içgüveyi erkek kivi alacağım artık.

serkan_istanbul 19-05-2011 15:38

5 Eklenti(ler)
Havaların düzelmesiyle terasım daha da hareketlendi. Baklalarım olgunlaşmaya başladı. güllerimin tomurcukları bir sürü. Geçen gün salı günü yani, k.çekmece semt pazarına gittim tam on tane çiçekçi neler var neler. Bir kaç bitki yine aldım.aldım.

serkan_istanbul 19-05-2011 15:38

5 Eklenti(ler)
devam edeyim biraz daha.

serkan_istanbul 19-05-2011 15:42

5 Eklenti(ler)
devam kim tutar beni.

serkan_istanbul 19-05-2011 15:45

5 Eklenti(ler)
bir kaç resim daha

serkan_istanbul 19-05-2011 15:46

Resimlerim çok iyi deil ama malumunuz cep telefonuyla çekildiler. Bir çok bitkim daha var onlarıda zaman eklemeye çalışcam.

türkansultan 19-05-2011 19:01

Sevgili serkan istanbul maşallah terasınız renk cümbüşü ellerinize sağlık.

serkan_istanbul 19-05-2011 19:02

çok teşekkür ederim türkan hanım.

serkan_istanbul 23-05-2011 14:09

5 Eklenti(ler)
Havalar ısındı çiçekler çoştu.
İlk bitkim 8 yaşında bir arkadaşımın annesinden geldi. Bir küçük filiz olarak ben vermiştim ve artık istemediğini söyledi bana geri geldi çok sevindim çok.Yaprak güzeli pazardan alındı.Çillide pazardan.Alttaki mumçiçeğide yine bakımsız bir dal olarak bir arkadaşımdan aldım ve şu anda çok iyi.

serkan_istanbul 23-05-2011 14:14

1 Eklenti(ler)
Devam edelim biraz daha benjamin beyaz yapraklı olanından bir kaç dal aldım suya koydum 10 gün falan oldu. Köklenmeye başlladılar sadece su ve ıkı günde bir suyunu değiştiriyorum.

serkan_istanbul 23-05-2011 14:18

5 Eklenti(ler)
devam edeyim bir kaç resim daha.

serkan_istanbul 23-05-2011 14:24

Şimdilik bu kadar yeterli aslında bu kadar da az deil bitkilerim hepsini fotoğraflamam mümkün olmuyo. Terasım 5. katta 50 metre kare falan vardır. Şimdilik sevgiyle kalın.

Periş 24-05-2011 07:48

Serkan bey kimse tutmuyor sizi efendim bu ne güzellik böyle begonyalar güller çok güzeller bu güzelligi seyretmek çok güzel elinize saglık

serkan_istanbul 24-05-2011 12:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Periş (Mesaj 809167)
Serkan bey kimse tutmuyor sizi efendim bu ne güzellik böyle begonyalar güller çok güzeller bu güzelligi seyretmek çok güzel elinize saglık

çok teşekkür ederim.

ilksenozturk 24-05-2011 14:38

ben de çok çeşidim var diyordum , elinize sağlık, çok güzeller

serkan_istanbul 24-05-2011 21:54

Bende teşekkür ederim terasıma hoş geldiniz. SN İLKZEN

serkan_istanbul 24-05-2011 22:01

tEŞEKKÜR EDERİM.

Dudi 24-05-2011 22:46

Sevgili serkan_istanbul tüm bitkilerinizin ilgi ve alaka gördüğü belli oluyor :D 135 nolu mesajınızdaki mavi renkli bitki nedir acaba?

serkan_istanbul 25-05-2011 07:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Dudi (Mesaj 809713)
Sevgili serkan_istanbul tüm bitkilerinizin ilgi ve alaka gördüğü belli oluyor :D 135 nolu mesajınızdaki mavi renkli bitki nedir acaba?

Bitkinin adını unuttum yapı marketten tohumunu almıştım. Teşekkür edeerim çok değişik bir şey ilkez yetiştiriyorum.

serkan_istanbul 26-05-2011 14:34

5 Eklenti(ler)
Terasıma yeni üyeler katıldı bir adet ıtır ve gardenya ikiside çok güzel kokuyo. Ve bir kaçtanede varol bitkilerim ve çiçekleri.

serkan_istanbul 26-05-2011 14:37

5 Eklenti(ler)
Bir kaç resim daha.

serkan_istanbul 26-05-2011 14:41

5 Eklenti(ler)
devam ediyorum.

Emre Kuzu 26-05-2011 15:04

Maşallah bir doğa oluşturmussunuz. Hepside çok güzeller.

Periş 26-05-2011 15:38

Sevgili Serkan hepsi birbirinden güzel maşallah

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024