agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Madre'nin balkonu (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/21705.htm)

madre 16-07-2010 14:03

Madre'nin balkonu

1 Eklenti(ler)
Merhaba arkadaslar,
bende 3 senedir balkon bahceciligi ile ugrasiyorum,
ve yetistirdigim domates ve ciceklerimi sizlerle paylasmak istedim umarim begenirsiniz..;)
pembe domates, cherry,sari domates ve sardunyalarim...

Bu resimde Chreyy domates görünüyor.ilk meyvelerini vermis durumda:)

madre 16-07-2010 16:10

sadece bir resim ekliyebildim gerisini yüklüyemiyorum hata veriyor neden bilmiyorum
yardim edebilcek biri var mi??

madre 16-07-2010 16:27

5 Eklenti(ler)
sonunda basardim galiba;)
bunlarda pembe domateslerim ciceklendi bir iki tanede meyve cikardi.
nar cicegi rengi de sarkan sardunyam

madre 16-07-2010 16:32

2 Eklenti(ler)
Bu sefer olmustur umarim.Balkonun önünde genis cim alani mevcut bahce seklinde,,, balkonun tam önündeki elma agaci ve meyve vermeyen baska agaclar da var..

madre 16-07-2010 16:33

üsteki pem beyaz sardunyalarim gecen hafta cok güzeldiler iki kere firtina ve yagmur cikti maf oldular görmeliydiniz muhtesemdiler.

Fatoş 16-07-2010 16:55

Sevgili Madre aramıza gurbet ellerden hoş geldiniz. Sebze ve sardunyalarınız çok sağlıklı görünüyor, sardunyalarınızın renkleri ve görüntüsü çok güzel, ellerinize sağlık. Sevgiler.

Faruk 16-07-2010 17:14

Sardunyalarınız gerçekten çok güzeller. Balkon sayfanız domateslerinize bol meyveler, sardunyalarınıza top top çiçekler getirsin.;)

Hakkı Şen 16-07-2010 17:21

Sayın madre sardunyalarınız bu halleriyle de çok güzeller. Çiçekleri bana oldukça iri geldi fotoğrafta mı öyle görünüyor yoksa gerçekten iri mi acaba?

sevim.K 16-07-2010 17:44

Domatesler ne güzel büyümüş. Benim domateslerim kocaman oldu ama çiçek az üstlerinde. Beş altı tane domates saydım henüz yeşil. Sardunyalarınız da çok güzel güle güle büyütün:)

erol21 16-07-2010 19:10

Doamtesleriniz çok sağlıklı görünüyor

milyonstar 16-07-2010 19:10

sevim k sizin domateslerinizin az cicek acması normal cünkü siz hergün aynı yiyecekleri yerseniz ne olur idare etcek kadar beslenirsiniz aynı sekilde domateslerde öyledir beslendigi kadar cicek acar ve beslendigi kadar meyvelerini büyütür

milyonstar 16-07-2010 19:12

madre sizin domateslerinizde bir sorun var gibi bitkinin rengi acık yesil duruyor bunun bir kac sebebi olabilir

madre 17-07-2010 10:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş (Mesaj 673240)
Sevgili Madre aramıza gurbet ellerden hoş geldiniz. Sebze ve sardunyalarınız çok sağlıklı görünüyor, sardunyalarınızın renkleri ve görüntüsü çok güzel, ellerinize sağlık. Sevgiler.

Fatos hanim,geciken cevabim icin özür dilerim.Bende cok hosbuldum...güzel yorumlariniz icin cok tesekkür ederim.;)

madre 17-07-2010 10:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Faruk (Mesaj 673256)
Sardunyalarınız gerçekten çok güzeller. Balkon sayfanız domateslerinize bol meyveler, sardunyalarınıza top top çiçekler getirsin.;)

Faruk bey,geciken cevabim icin özür dilerim.Güzel yorumunuz icin cok tesekkür ederim...
insallah diyorum;)

madre 17-07-2010 10:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hakkı Şen (Mesaj 673258)
Sayın madre sardunyalarınız bu halleriyle de çok güzeller. Çiçekleri bana oldukça iri geldi fotoğrafta mı öyle görünüyor yoksa gerçekten iri mi acaba?

Hakki bey,gekicen cevabim icin özür dilerim.Sanirim cekimden kaynaklaniyor yakin cekim yaptigim icin büyük görünmüs olabilir.Güzel yorumunuz icin tesekkür ederim.;)

madre 17-07-2010 10:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 673266)
Domatesler ne güzel büyümüş. Benim domateslerim kocaman oldu ama çiçek az üstlerinde. Beş altı tane domates saydım henüz yeşil. Sardunyalarınız da çok güzel güle güle büyütün:)

Sevim hanim geciken cavabim icin özür dilerim.Güzel yorumunuz icin tesekkür ederim.;)
Umarim sizin domatesleriniz de cok verimli olur bu sene..benim domatesler de epey boy atiktan sonra ciceklendiler.gecen sene ektigim domatesler daha erken ciceklenmisti bu sene burada hava cok gec isindi ve yagmur hic bitmek bilmedi benim de bu sene cok domates olmayacak.
Gecen senenin domates resimlerimi ekliyeyimde görün bir fideden 40 ila 60 arasi domates toplamistim.Domates türüde Cherry'di.

madre 17-07-2010 10:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi erol21 (Mesaj 673292)
Doamtesleriniz çok sağlıklı görünüyor

Erol bey,Geciken cevabim icin özür dilerim.Cok tesekkür ederim yorumunuz icin;)

madre 17-07-2010 10:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi milyonstar (Mesaj 673295)
madre sizin domateslerinizde bir sorun var gibi bitkinin rengi acık yesil duruyor bunun bir kac sebebi olabilir

Milyonstar,sizin kastettiginiz sanirim sari domates fidesi,onu hazir fide olarak aldigimda yapraklarinin rengi öyleydi.Sanirim cinsinden olsa gerek yabani diye geciyor.birde günes den dahada acik cikmis fotoda;)
Yorumunuz icin tesekkür ederim;)

madre 17-07-2010 11:00

5 Eklenti(ler)
Bunlarda gecen senenin domatesleri hepsi Chreyy ;)

madre 17-07-2010 11:04

1 Eklenti(ler)
Bunlarda gecen senenin balkon güzellerim.

cemo 17-07-2010 11:07

Ellerinize sağlık sevgili madre.

Balkonda yetiştirilen domatesin tadı bir başka olur. Bütün pazarı toplayıp gelseniz, o tadı bulamazsınız. Koparmaya kıyamaz insan, gider gelir koklar( ben öyle yapıyordum):p

Bereketi bol olsun balkonunuzun. Sevgiler.

madre 17-07-2010 11:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 673484)
Ellerinize sağlık sevgili madre.

Balkonda yetiştirilen domatesin tadı bir başka olur. Bütün pazarı toplayıp gelseniz, o tadı bulamazsınız. Koparmaya kıyamaz insan, gider gelir koklar( ben öyle yapıyordum):p

Bereketi bol olsun balkonunuzun. Sevgiler.

Sevgili Cemo,hic sormayin yetisen domatesleri kopardigimda icimi garip bir hüzün kapliyordu hala daha öyle:D
Sanki bütün emeklerim bir anda yok oluyormus gibi hissediyordum;)aylarca bak büyüt gözünün icine bak sonra iki dakika icinde kopar ye iste bu icimi cok yakiyor;)
Cok tesekkür ederim yorumun icin..

umutyolcusu 18-07-2010 14:19

Sayfanız hayırlıolsun sayın madre.Geçen yılki domatesleriniz harika imiş.Ben de benimkileri böyle olacaklar diye diktim ama misketten bile küçük oldular.İlk mesajınızdakiler kadar olup kızarıyorlar.Eh ne yapalım ne çıkarsa bahtımıza.
Balkon güzellerini özellikle mi kırmızı-beyaz diktiniz bilmiyorum ama göreni hayran bırakacak güzellikte olmuşlar.Tabi milli duygularımızı da uyandırıyor.Ellerinize sağlık.

yener.T 18-07-2010 14:22

Sayın madre balkonunuz çok güzel ve görüntüler harika çok güzel resimlemişsiniz.Domateslerin canlılığı insana ye beni dedirtecek cinsten.Ellerinize emeğinize sağlık.

madre 18-07-2010 22:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi umutyolcusu (Mesaj 673805)
Sayfanız hayırlıolsun sayın madre.Geçen yılki domatesleriniz harika imiş.Ben de benimkileri böyle olacaklar diye diktim ama misketten bile küçük oldular.İlk mesajınızdakiler kadar olup kızarıyorlar.Eh ne yapalım ne çıkarsa bahtımıza.
Balkon güzellerini özellikle mi kırmızı-beyaz diktiniz bilmiyorum ama göreni hayran bırakacak güzellikte olmuşlar.Tabi milli duygularımızı da uyandırıyor.Ellerinize sağlık.

Cok tesekkür ederim umutyolcusu, güzel yorumunuz icin..
Bu sene bende gecen sene ki ektigim domatesler kadar iyi verim alamiyacagim.Nedeni ise, gecen sene sirf domates icin özel toprak kullanmistim.Bu sene ki topragim bütün sebzeler icin olaniydi...
onun icin bu seneki domateslerim cok büyük olamiyacak öyle götürüyor.
Toragin icerigi cok önemli bir daha ki sene allah nasip ederse tekrar domates büyütmeyi, topragini gene ayni sirf domates icin özel toprak kullanacagim.Size de bu sekilde tavsiye ederim.

Balkon güzellerimi,aslinda bilincli bir sekilde secmedim renklerini ama dediginiz gibi bayragimizin renklerini simgeliyor cok hos...kirmizi degil aslinda nar cicegi rengi resimde daha cok kirmiziyi andiriyor.Bu cicegin adi "gelin cicegi" cok narin bir cicek ve oldukca cok cicek veriyor.Gecen sene bütün yaz bu sekildeydiler.bu sene aynisindan ekmedigime pisman bile oldum.. degisiklik olsun dedim sardunya ektim bu sene...sardunya ilk defa ekiyorum ne kadar verimli bir cicek sürekli cicek aciyor onlar da;)

madre 18-07-2010 22:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi serilaaa (Mesaj 673806)
Sayın madre balkonunuz çok güzel ve görüntüler harika çok güzel resimlemişsiniz.Domateslerin canlılığı insana ye beni dedirtecek cinsten.Ellerinize emeğinize sağlık.

Serilaaa,cok tesekkür ederim güzel yorumunuz icin..
;)

Faruk 19-07-2010 17:26

Geçen yıl ki domates hasatınız ve görünümü göz alıcı. Saksıda bu denli verimli sebze tarımı yapılması insanda çok hoş duygular uyandırıyor olsa gerek...

Vildan Sönmez 19-07-2010 20:56

Sayın Madre saksıda sebze yetiştiren arkadaşları ve tabii sizi kutluyorum. Bu yıl 3. yıl ve ben yine beceremedim. 4 kök domates denedim, bir kök te hazır yetişmiş salatalık fidesini kaybettim.

ilksenozturk 20-07-2010 08:21

sn madre
sayfanız hayırlı olsun
bahçe resimlerinizi de görmek isteriz.

madre 21-07-2010 00:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Faruk (Mesaj 674236)
Geçen yıl ki domates hasatınız ve görünümü göz alıcı. Saksıda bu denli verimli sebze tarımı yapılması insanda çok hoş duygular uyandırıyor olsa gerek...

Faruk bey,domateste ilk acemiligim o domatesler;)
Daha önce sogan,maydonoz, cicek vb.. yetistirdim ama domatesi ilk gecen sene ekmeye basladim..Ben bu siteden cok faydalandim hepiniz sagolun varolun..Yoksa nasil basarirdim sizler olmadan..
Gercekten cok keyifli, insanin kendi yetistirdigi ürünleri yemesi..
Kötü yani cok emek verip bir kac dakika icinde tüketiliyor olmasi;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024