agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Yağız / Teras (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/21461.htm)

Yagız 18-06-2010 19:24

Yağız / Teras

3 Eklenti(ler)
Merhaba.Bende terasımı sizlere acmak istedim daha çok yeni en fazla 3 ay oldu bu eve taşınalı o yüzden henüz tam dolduramadım aklımada fikir gelmiyor,iste benim terasım önerilerinizi bekliyorum.

Bu benim saat çiçeğim
Eklenti 154395

Bu biberlerimden biri en hızlı büyüyenler sanırım bunlar
Eklenti 154398

Bu benim mandalina ağacım 4 sene once rasgele mandalina yedikte sonra toprağa attığım çekirdekten çıktı çok daha büyüktü fakat kabuklu bitler yuzunden büyük kısmını budadım
Eklenti 154397

Bunlar çileklerim sadece 2 taneler çünkü zaten çok çoğalıyorlar bu saksıyı doldurucaklarından eminim

2 adet gülğm var biri lila diğeri beyaz açıyor daha yeni budadım yeni sürgünlerini verdiler bile

Yagız 18-06-2010 19:25

5 Eklenti(ler)
Bunlara aldığım yerde kadife çiçeği dediler gerçekten cok hoşuma gidiyorlar
Eklenti 154401

Benim etçil bitkimde bu hemuz daha torfunu bulamadığımdan önerilen yerlerde en aşşağı 300l satıyorlar son olarak biyerde buldum ondada haftaya gelicekmiş dayanabilirse en sevdiğim saksım umarım torf temin edene kadar dayanabilir:(
Eklenti 154402

Bunlar teras kenarlarım icn en uygun çiçek olarak düşündüm soldaki saksı kargaların hergün üstünde ısrarla parti yapmalı sonucu bi türlü kendini toparlayamadı
Eklenti 154403

Küpe çiçeğimin bi sorunu var bu aralar ama çözemedim
Eklenti 154404

Buda akvaryumum daha yeni taşındığımız için bu akvaryum buraya olmadı küçuk kaldı daha büyüğünün siparişini verdim bi hafta içinde gelicek içinde karma çiklit var frontoza,sarı prenses,papağan,snow prenses,green terör vs vs.
Eklenti 154405

Yagız 18-06-2010 19:30

2 Eklenti(ler)
Bunlarda terasımın genel gorüntüleri dediğim gbi daha çok kel ve çok dahanık yani tam yerleşemedik hala hava kararınca bide ışıklar yandığında koyarım
Eklenti 154406

Eklenti 154407

umutyolcusu 18-06-2010 22:08

Sayfanız hayırlı olsun hoş geldiniz aramıza.Eminim kısa zamanda terasınız güzelleşecektir.Sizin kadife çiçeği dediğiniz çiçekleri ben horoz ibiği diye aldım. Yani satıcı öyle dedi.Ama ben başka rengini daha önce çiğdemozkanın balkonunda görmüştüm.Şimdide sizin terasta.Gerçekten bu çiçekte böyle ekilince güzel olmuş.Tek başına pek dikkat çekmiyor.Çiçeklerinizi güle güle büyütün.Eğer bibere ek olarak sebze işine el atarsanız salatalığı öneririm acizane.

Yagız 18-06-2010 22:32

Zaten bu siteye üye olmamın amacı yeni arkadaşlılar kurup benimle aynı hobiyi paylaşan insanlarla tanışıp eri geldiğinde soru sorup yeri geldiğinde yanıtlıyabilmek.Öneriniz benim için çok değerli en kısa zamanda birtane edinip fotoğrafını koyucam.Ztn önemli olan benim için sizin fikirlerinz.Öneriniz için çok teşekkürler

Emre İlhan 18-06-2010 23:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yagız (Mesaj 660839)
Zaten bu siteye üye olmamın amacı yeni arkadaşlılar kurup benimle aynı hobiyi paylaşan insanlarla tanışıp eri geldiğinde soru sorup yeri geldiğinde yanıtlıyabilmek.Öneriniz benim için çok değerli en kısa zamanda birtane edinip fotoğrafını koyucam.Ztn önemli olan benim için sizin fikirlerinz.Öneriniz için çok teşekkürler

;)Sayfanız hayırlı olsun.Aramıza hoşgeldiniz.Terasınız çok güzel.Eminim bitkilerle dolu olunca çok keyifli olur.

Saygılarımla.

Yagız 18-06-2010 23:41

Çok teşekkür ederim en kısa zamanda en güzel hale getirmeye çalışıcam sizlerinde sayesinde.Eskiden beri yeşile bi merakım vardı sürekli toprakla ilgileniyordum dha küçük bi çocukken kürdanla polenleri alır diğer bi çiçeğin dişicik organına yerleştirir seneyede isteğim renkte olan tohumlarımı ekerdim ki o yaşta bunların adlarını bile bilmiyordum,sonunda sizlerle tanışmak beni çok mutlu etti istanbulda yanlız olmadığımı anladım

kerime 19-06-2010 08:30

Sayfanız hayırlı olsun.Teras harika eminim kısa sürede uygun çiçeklerle haika olacaktır.Üstten sarkan güzel çiçekler altta mermere sakız sardunylar güzel olurdu.Eminim buradaki arkadaşların teras ve balkonları size çok güzel örnek olacaktır.Sizinde azminile terasınız cennetten bir köşeye dönecektir.
Saygılarımla.

Yagız 19-06-2010 14:21

Teşekkür ediyorum en kısa zmanda fikirlerinizi uygulayıp fotoğraflarını koyacağım fakat üstten sarkan çiçekler korkutuyor beni çünkü ust kapalı olduğu için güneş ışığı drekt görmuyor buda sıkıntı yaratıyor tıpkı küpe çiçeğideki gibi

Nejla K. 19-06-2010 14:27

Yeni eviniz hayırlı olsun, terasınızda pek çok bitkinin canbulacağına eminim... Varolanlar da çok güzel... Küpe çiçeğinizin yeterli nemi alamadığını düşünüyorum. Susuz ve nemsiz kalması küpe çiçeğinin ölümü demek. Bol su ve sık sık yapraklarına su fısfıslamak bu sıcak günlerde ona hayat katacaktır.

Yagız 19-06-2010 15:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Nejla K. (Mesaj 661115)
Yeni eviniz hayırlı olsun, terasınızda pek çok bitkinin canbulacağına eminim... Varolanlar da çok güzel... Küpe çiçeğinizin yeterli nemi alamadığını düşünüyorum. Susuz ve nemsiz kalması küpe çiçeğinin ölümü demek. Bol su ve sık sık yapraklarına su fısfıslamak bu sıcak günlerde ona hayat katacaktır.

Çok teşekkürler buna ihtiyacım vardı

feriha 19-06-2010 19:32

Sevgili Yağız terasında kokulu bitki istiyorsan melisa öneririm, çiçeklendiğinde -şimdi tam çiçeklenme zamanı- akşamları yoğun şekilde hissedeceksin.

Mavi yasemin edinirsen uzunca bir süre mavi çiçeklerini seyredersin. Ellerine sağlık, güzel bir teras olacak pek yakında belli oluyor;)

Yagız 19-06-2010 19:47

Çok teşekkür ederim sizin önerinizide not aldım seraya gidince hepsini edinip fotoğraflarını koyucam

hüzün 19-06-2010 20:37

yeni eviniz ve sayfanız hayırlı olsun, terasınız çok güzel, yeni resimlerinizi bekliyoruz.

Hhatice 19-06-2010 20:57

Hayırlı olsun Yagız'cığım .Görürsün bak seneye saksı koyacak yer bulamazsın :)
Bu genç yaşında çiçeklerle doğa ile ilgili olman çok güzel ,Çiçeklerin de çok şekerler Özellikle renk renk olanlar ve petunyalar
Terasınıza güzel kokulu bir yasemin ve sarmaşık gibi saracak bir clemantis çok yakışacak diye düşünüyorum .

fizban 19-06-2010 21:11

Yeni eviniz, terasınız.. hayırlı olsun. Huzur ve keyif versin!

Zamanla hepsi olur. "Solar aydınlatma"yı düşünün derim!! Yakışır...

sevim4 19-06-2010 21:23

Eviniz ve sayfanız hayırlı olsun.

Yagız 19-06-2010 21:52

Çok teşekkürler Hüzün hanım yeni fotoğrafları elbetteki ekliycem fakat bikaç adım daha atayım ondan sonra git gide görünümdeki değişiklikleri görebilmem için benim içinde önemli olucak

Çok teşekkürler Hatice hanım fikirleriniz çok önemliydi benim için sarmaşık olarak üzüm asması diye düşündüm fakat güneş yeterince görmeyeceğinden vazgeçtim clemantis gerçekten işimi görür her bir tahta destekten yukarıya bir sarmaşık çıkarsam seneye kadar tahta tavanın yarısını kaplarlar diye tahmn ediyorum.Çiçeklerle ve doğa ile ilgili merakım doğuştan geliyor o yüzden ilkokulda herkez fasulyesini kendisi getirirdi benimkini babam taşırdı ;) sizlerle beraber olmak benimle aynı duyguları hisseden insanlarla biseyleri paylaşmak gerçekten çok güzel

Teşekkür ederim Fizban hanım aydınlatmaları var daha yeni yaptırdım onunda fotoğrafını koyacağım ama önce biraz daha yeşillendirmem lazım

Tesekkür ederim Sevim hanım sayfamı ziyaret etdipte yorum yaptığınız için

Sebahattin Sargın 21-06-2010 08:46

Sevgili Yağız;

Aramıza hoşgeldin, başlığın hayırlı olsun. Yaşıtlarımın sitemizde olduklarını gördükçe mutlu oluyorum :)

Ne kadar zevkli bir uğraş değil mi, hele akşamları çayını alıp onları seyretmek ise bambaşka bir duygu...

Zamanla yeşile bürüneceği belli olan bir teras, arap yasemini ya da yıldız çiçekli yasemin sardırabilirsiniz kenarlara. İki tür de çok güzel kokarlar.

Tohum yolu ile yeni bitkiler üretmenizi tavsiye ederim, onların büyümesini izlemek gerçekten hoş bir duygu. Sonbaharda soğanlı bitkiler alarak terasınızı baharda renklendirebilirsiniz...

Kolay gelsin şimdiden...

Sevgiler ;)

fmerry 21-06-2010 10:18

Merhaba,

Sayfanız ve yeni eviniz hayırlı olsun.Çiçekleriniz zamanla coşacaklardır şimdiden terasınıza renk katmışlar.

nazlı hilal 22-06-2010 00:02

Yağız bey,iadeyi ziyaret için uğradım,terasınız ne kadar güzel ferah,kadife çiçeği diye aldığınız çiçek horoz ibiğinin bir türü yani kadife değil,nette çiçeklerle ilgili araştırma yapın ona göre bir düzen kurun derim.Terasınız kuzey cephedeyse gölgede yetişen çiçekleri mesela çuha,ortanca,küpeli,onbiray tercih edin,güney cephedeyse güneş seven çiçekleri mesela sardunya,gül,buz çiçeği,kedi tırnağı gibi seçimler yapın.Bende çiçek konusunda size yardımcı olurum:rolleyes:

Emre İlhan 22-06-2010 00:06

;)Bence terasınıza sardıracağınız bir akşam sefası süper olur.Sardunyalarıda kullanabilirsiniz uzan saksılarda demire astığınız zaman hoş durur.

Saygılar.

Faruk 22-06-2010 10:25

Sevgili Yagız yeni sayfan terasına ve bitkilerine uğur getirsin. Eminim bu yaz terasınla ve terasını donatacağın bitkilerle dolu dolu geçecek. Yeni başlangıçlar yeni heyecanlar demektir. Terasın sana yeni yeni heyecanları, zamanlar forum içerisinde güzel arkadaşlıkları ya da dostlukları getirecek. Yeşil dünyası o kadar engin ki keşfettikçe heyecanı artıyor. Yeşil dünyada zamanla terasınızın yeşil serüvenini daha yakından takip edeceğiz…

hozat 22-06-2010 23:47

Sevgili Yağız,
Evin ve sayfan hayırlı olsun. Aramıza hoş geldin.

Çiçeklerini ve balkonunu izledim, çok hevesli ve gayretlisin kısa zamanda çok güzel köşeler yaratacaksın bundan hiç kuşkum yok.

Ne varki; Yazdıklarını okuyup anlamakta zorlanınca, öğretmenlik yanım tuttu küçük bir hatırlatma yapmak istedim.

Uzun metinlerde paragraf kullanmıyorsun,insan okumaktan vazgeçiyor.( son mesajında var)

Noktalama işaretlerini hemen hemen hiç kullanmıyorsun, oysa sitemizin bu kurallara uyma prensibi var.

İstersen FORUM KURALLARINA bir göz at, faydalı olacaktır.

Senin içten ve samimi duygularını daha anlaşılır biçimde yorumlayabilmek, biz abla va ağabeylerini çok mutlu edecektir.

Sevgilerimle.

nisan07 07-07-2010 10:29

Saat çiçeğini ilk defa gördüm. Çok değişikmiş.

Yagız 06-09-2010 23:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hozat (Mesaj 662802)
Sevgili Yağız,
Evin ve sayfan hayırlı olsun. Aramıza hoş geldin.

Çiçeklerini ve balkonunu izledim, çok hevesli ve gayretlisin kısa zamanda çok güzel köşeler yaratacaksın bundan hiç kuşkum yok.

Ne varki; Yazdıklarını okuyup anlamakta zorlanınca, öğretmenlik yanım tuttu küçük bir hatırlatma yapmak istedim.

Uzun metinlerde paragraf kullanmıyorsun,insan okumaktan vazgeçiyor.( son mesajında var)

Noktalama işaretlerini hemen hemen hiç kullanmıyorsun, oysa sitemizin bu kurallara uyma prensibi var.

İstersen FORUM KURALLARINA bir göz at, faydalı olacaktır.

Senin içten ve samimi duygularını daha anlaşılır biçimde yorumlayabilmek, biz abla va ağabeylerini çok mutlu edecektir.

Sevgilerimle.

uyarınız icn teşekkürler noktalama isaretlerini pek kulanmadığım için tam olarak yerlerini tahmin edemiyorum ama en kısa sürede düzelteceğimden emin olabilirsiniz

s.a oncelikle şunu soylemek istiyorum uzun bi tatile çıktığımdan dolayı aranızda bulunamadım.Tatilden döndüğümde çoğu çiçeğimin kuruduğunu gördüm we bu benim çok sinirlerimi bozdu.En kısa surede toparlayıp yeni fotoğraflarını koyacağım bu halini görmenizi pek istemiyorum.Ailemize yeni bir üye daha katıldı onada fotoğraflarda yer wereceğim.
Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim.

umutyolcusu 08-09-2010 16:25

Ben de nerelerde kaldınız diye merak ediyordum.En kısa zamanda yeni resimlerle yine sizi aramızda görmek isteriz.

Yagız 10-09-2010 22:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi umutyolcusu (Mesaj 692940)
Ben de nerelerde kaldınız diye merak ediyordum.En kısa zamanda yeni resimlerle yine sizi aramızda görmek isteriz.

çok tesekkür ediyorum igilenmeniz ve düşünmeniz beni çok mutlu etti tavsiye edebileceğiniz rahat bulabileceğim kıştan etkilenmeyen bitkiler warmı ?

umutyolcusu 17-10-2010 00:33

Yağız nerelerdesin yine?
Kıştan etkilenmeyen çiçek olarak sana açelya,kalanşo ve soğanlı bitkileri-lale,sümbül- öneririm.En azından ben bunlardan aldım.
Aileye yeni katılan bir üyeden de bahsetmiştin ama....

Yagız 15-11-2010 21:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi umutyolcusu (Mesaj 705799)
Yağız nerelerdesin yine?
Kıştan etkilenmeyen çiçek olarak sana açelya,kalanşo ve soğanlı bitkileri-lale,sümbül- öneririm.En azından ben bunlardan aldım.
Aileye yeni katılan bir üyeden de bahsetmiştin ama....

Ailevi nedenlerden dolayı bir sure girmedim ama başka bir aksilik olmazsa artık hep beraberiz ins.Ewet yeni bir bireyimiz war fotografları aşşağıdaki linkte tawşanımla çok iyi anlaşıyor ;) dediğiniz gibi soganlı bitkilere yoneldim daha çok siyah lale soganı aldım birde adını birturlu hatrlayamadığım 3 soğanım daha war ustlerine saman serpsemmi diye düşünüyorum bu kış pek çetin geçicek gibi

http://www.agaclar.net/forum/showthr...861#post721861

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024