agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   acemifüsun / balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/20976.htm)

acemifüsun 19-05-2010 16:34

acemifüsun / balkon

5 Eklenti(ler)
Sevgili dostlar

Balkonumuzu ve çiçeklerimizi sizlerle paylaşmak istedim:) Sizler de değerli bilgilerinizi ve deneyimlerinizi, eleştirilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Balkonumuz güneye bakan cephede, yaz kış çok güneşli ve bol rüzgarlı, ben de bu şartlara uygun bitkiler yetiştirmeye çalışıyorum. Sevgiler:)

acemifüsun 19-05-2010 16:44

5 Eklenti(ler)
Balkonumuzun genel görünümü, hercai menekşeler, aslanağzı, kedi tırnakları, begonvil yeni çiçeklenmeye başladı:)

sevim4 19-05-2010 16:45

Sevgili acemifüsun,sayfan ve balkonun hayırlı olsun.

acemifüsun 19-05-2010 16:51

5 Eklenti(ler)
Balkonun yan duvarı, küçük saksıları toplamak için böyle bir çözüm buldum:)

acemifüsun 19-05-2010 16:57

5 Eklenti(ler)
Sakız, sardunya , ceylan ve bodur gül kardeşlikleri:)

günebakan 19-05-2010 17:04

Sevgili Acemifüsun balkonunuz da çiçekleriniz de manzaranız da harika gerçekten. Ama cananlara bayıldım güle güle büyütün çok güzeller:)

sevim.K 19-05-2010 17:10

Sevgili acemifüsun çok güzel. Çok sevdim çiçek çiçek, renk renk, capcanlı:p , sevgiler

acemifüsun 19-05-2010 17:14

5 Eklenti(ler)
İki kök yasemin aynı saksıda; Akdeniz yasemini beni bu bahar üzdü, yeni dip sürgünleri veriyor, kardeşi de pembe yasemin:)

Bodur dalya fidelerini yeni aldım, bakalım nasıl olacaklar? Hercai menekşeleri sonbaharda fide olarak almıştım, bitlerini ayıklayıncaya kadar helak oldum:)

acemifüsun 19-05-2010 17:28

5 Eklenti(ler)
Ortancaları geçen bahar fide olarak almıştım,biri koyu pembe, diğeri beyaz, iki kökü aynı saksıya aldım, tüm dalları tomurcuklandı, açmaya başlıyorlar ama daha nedense renklenmediler?
Alisyum budanır mı bilmiyorum, hafif bir sararma oldu, çiçekleri geçen dalları galiba budayacağım.
Latini sarkan sepete yerleştirdim,umutla gelişmesini bekliyorum. Yerdekini arkadaşıma yetiştirmeye çalışıyorum:)
Bu mor papatya gibi açanın adını bilmiyorum, satıcı sukulent cinsi olduğunu söyledi, yine de emin değilim:)
Üç kökü bir araya diktiğim clematisler,Warszawska Nike, montana var.rubens, piilu, yanlarına kardeş gelebilir:)

Hhatice 19-05-2010 17:46

Sevgili acemi füsun balkonun ,çiçeklerin ,manzara harika Ortancalar neden renklenmedi acaba merak ettim .İpekler renk renk açmış ne kadar sorunsuz bir bitki ben de çok seviyorum. Her sene kendiliğinden çıkıyor hiç yormuyor.Cananların rengi çok güzel bendeki de açık pembe ve mor ebruli .Duvarı çok güzel düşünmüşsün benim de acil böyle bir çözüm üretmem gerekiyor.Balkondan sos sesleri gelmekte :)

acemifüsun 19-05-2010 18:09

Sevgili Hhatice çok teşekkür ederim, ortancanın bir tomurcuğu tam açtı fakat renksiz, aceba çok mu sabırsızım? Bu raflar beni kurtardı, iyi oldu, tavsiye ederim,çünkü evdekilere oturacak yer kalmamıştı:)

Jezebel 19-05-2010 20:02

Kordona bakan , deniz kokusunu alabildiğiniz bir balkon bu .
Ben ge o balkonda , o güzelliklere bakarak , koklayarak kahvaltı etmiş bir kişi olarak kendimi şanslı hissediyorum .
Bir de Füsun hanımın eliyle yaptığı " Elmalı tarçınlı turta" 'sı var ki tarif edemem ...
Oğlum bile 1 yıldır unutamamış tadını , ilk sorusu " tarifi aldın mı ?" oldu ;)

Sevgiyle büyüt ve geliştir Füsuncuğum !

Orkun Kırcı 19-05-2010 20:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 641564)
Sevgili arkadaşlarım devamı var, fakat bugünlük bu kadar yükleyebileceğim,sevgiler:)

Daha da var diyorsunuz yani maşallah. Her yeri özenle değerlendirmişsiniz. Ellerinize sağlık.

acemifüsun 19-05-2010 20:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel (Mesaj 641649)
Kordona bakan , deniz kokusunu alabildiğiniz bir balkon bu .
Ben ge o balkonda , o güzelliklere bakarak , koklayarak kahvaltı etmiş bir kişi olarak kendimi şanslı hissediyorum .
Bir de Füsun hanımın eliyle yaptığı " Elmalı tarçınlı turta" 'sı var ki tarif edemem ...
Oğlum bile 1 yıldır unutamamış tadını , ilk sorusu " tarifi aldın mı ?" oldu ;)

Sevgiyle büyüt ve geliştir Füsuncuğum !

Jezebelciğim iyi dileklerine çok teşekkür ederim:) Senin gibi değerli bir arkadaş kazandığım için; o şans bana ait canım:) Oğluşuna yine yaparım:)

acemifüsun 20-05-2010 23:01

5 Eklenti(ler)
Kalanchoelar, sukulentler, maviş

Satı Uğurtan 20-05-2010 23:09

Sevgili acemifüsun, balkonda yer kalmasada sorun değil bence o güzellikler karşısında, sağlıkla tadını çıkar.

acemifüsun 20-05-2010 23:10

5 Eklenti(ler)
Sevgili güler hanımın hediyesi maviş yerini sevdi:)

Sevgili Orkun beyin hediyesi sukulent köklendi saksıdan taşıyor:)

Şebboylar harika açtılar, artık çiçekleri azaldı:)

Melisa, bodrum papatyaları ve koloniyel yaşam:)

Gravillia, ful.

acemifüsun 20-05-2010 23:15

5 Eklenti(ler)
Petunyalar, karanfiller:)

acemifüsun 20-05-2010 23:23

4 Eklenti(ler)
Menekşeler, ceylanlar da çoştu, küpelerimi pazardan 1TL'ye aldım.

Sevgili Jezebel'in hediye ettiği özel küpe çeliklerim serada, kökleniyorlar:)

Mor menekşeler, reyhan

acemifüsun 20-05-2010 23:27

2 Eklenti(ler)
Acı ve tatlı kıl biberler, 5 aydır hiç gelişmeyen zıpçıktım, lavanta, nane ve üç cins bir saksıda yerörtücü kekikler

acemifüsun 20-05-2010 23:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan (Mesaj 642475)
Sevgili acemifüsun, balkonda yer kalmasada sorun değil bence o güzellikler karşısında, sağlıkla tadını çıkar.

Sevgili Satı hanımcığım iyi dileklerinize teşekkürler:) Bahçe olmayınca balkonlarda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz:)

Satı Uğurtan 20-05-2010 23:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 642501)
Sevgili Satı hanımcığım iyi dileklerinize teşekkürler:) Bahçe olmayınca balkonlarda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz:)

Sevgili Füsun hanım,bahçe veya balkon bence hiç fark etmez, önemli olan birşeyler ekip büyütmek güzelliklerini görmek, bence balkonla siz bunu çok güzel başarmışsınız.

acemifüsun 20-05-2010 23:50

Agaclar.net'in bilgileri, değerli arkadaşlarımızın deneyimleri ile elimden geldiği kadar en iyisini yapmaya çalışıyorum:) Başarıda sizlerin ellerine su dökemem, sevgiler:)

acemifüsun 21-05-2010 00:12

3 Eklenti(ler)
Çilli ile melek kanatlı begonya ve yaprakları renkli çok sevdiğim çiçeğim

acemifüsun 21-05-2010 00:25

1 Eklenti(ler)
Kasımpatı çok güzel çiçeklendi, çiçekleri geçtikten sonra toprak üstünden 2 defa budadım:)

maki01 21-05-2010 01:17

Herşey çok ama çok güzel gerçekten. Çiçekler, zarif saksı ve raflar ve manzara. Yeşil de var mavi de bu balkonda, düşlediğim gibi...

Bu balkonda çay içilmez mi:) Çok canım çekti ve de kıskandım sevgili Jezebel'i :))

Bol çiçekli, sağlıklı güzel günler diliyorum sevgili Füsun :)

aysegulo 21-05-2010 11:06

Sevgili acemifüsun emeğine ve yüreğine sağlık.Her şey gerçekten çok güzel görünüyor. Balkonunu dolaşırken çok keyif aldım.

Vildan Sönmez 21-05-2010 12:19

Füsun Hanım, çiçekleriniz, manzaranız, duvardaki raf düzenlemeleriniz hepsi çok güzel.
Ah o çanaklar olmasa, benim de terasımda duvarın birinde anten var, öyle gözüme batıyor ki.
Sağlıkla keyfini sürün.

Güngör Salman 21-05-2010 12:44

Sevgili füsun, Çok güzel ve düzenliler mavişi çok kıskandım benim mavişte tomurcuk bile yok.
Sağlıkla keyfini sür dileğimle, sevgiler.

acemifüsun 21-05-2010 12:52

Sevgili Güngör hanımcığım maviş yerini sevdi gelişti,koyun gübreli toprağa dikmiştim, güneş de alıyor, üstünde 1,5 aydır hep tomurcuk var, darısı sizinkinin başına:) İyi dileklerinize teşekkür ederim, sevgiler:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024