agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   acemifüsun / balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/20976.htm)

acemifüsun 28-05-2012 21:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı (Mesaj 974792)
Yakın çekim olmadığı için minişleri tanıyamadım ama siz eminseniz tebrikler.

Geçen yıl onca tohum dağıtıldı ama kimseden tık yok, sanırım kimse çimlendiremedi.

Fideciklere hiç dokunmayın şimdilik, zaten birbirinden uzakta çimlenmişler, sonbaharda toprağı ile birlikte ayrı saksılara alabilirsiniz.
İyice geliştikten sonra esas yerlerine almanızı tavsiye ederim.

Lithodoranın çiçeklerini görürüz inşallah, ben de almıştım, sanki hiç gelişmiyor gibi geliyor bana.

Sevgili Adalet hanım çimlenenler büyük ihtimal Clematis tohumları, teşekkür ederim:) Zengardenin çimlendirme torfunu kullanmıştım, yabancı tohum olması düşük ihtimal diye düşünüyorum. Çimlenenlerden biri 4 yaprak oldu:) Yakında tekrar, görülebilecek şekilde fotoğraf koymaya çalışırım. Lithodora fideleri kargoda biraz hırpalanmıştı, kendilerine ancak geldiler. O güzel çiçeklerini siz de ben de görelim inşallah:)

Tika 29-05-2012 13:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yaylacı (Mesaj 965518)
Teşekkür ederim sayın acemifüsun Ceropegia bitkisinden bulamazsam size mutlaka yazacağım. Teşekkürler...

Çok teşekkürler.Teyzemde varmış.Ondan bir kök alabilirim inşallah. :) Sanırım bu şekilde çoğaltılıyor.Araştırmam lazım.

acemifüsun 29-05-2012 14:21

Sevgili Tika Ceropegia'yı kökten ayırmanıza gerek yok. Yaklaşık 10-15cm.lik bir dal koparın, dalı toprağın üzerine yatırın, yapraklar dışarıda olacak şekilde, dal kısımlarını hafif toprakla örtün ve hergün fısfısla nemlendirin, yeni yapraklar, sürgünler verdiğini göreceksiniz:) Bol aydınlık, hafif güneşli bir yerde dursun.

acemifüsun 02-06-2012 17:21

1 Eklenti(ler)
Sizlerle bu başlıkda Appleblossom Rosebud Sardunyamın çiçeğini paylaşmadım:) En sonunda açtı:)

Tika 02-06-2012 20:23

Bu nasıl bir güzelliktir? Maşallah diyeyim.Yapı marketleri turlasam iyi olacak. :) Şaka bir yana,bu tür çok güzelmiş.Şimdiye kadar buralarda görmedim.

günebakan 04-06-2012 15:55

Appleblossom Rosebud harika görünüyor gerçekten:)

Sevgi Durul 04-06-2012 16:06

Arkadaşım, yeni avatarınıza da çok yakışmış, Rosebud. Sevgiler...

acemifüsun 04-06-2012 16:33

Teşekkür ederim sevgili Tika, sevgili günebakan, sevgili SDurul:) Darısı sizlerin başına:) Sevgiler.

acemifüsun 04-06-2012 16:44

3 Eklenti(ler)
Hoya Carnosa da açtı:)

acemifüsun 04-06-2012 16:54

2 Eklenti(ler)
Farklı iki menekşem:)

acemifüsun 04-06-2012 16:59

1 Eklenti(ler)
Yavruağzı Diasca'nın keyfi geçen yaz sonu kaçınca, çelik alıp, yeniledim:)

agozce 04-06-2012 17:25

Hepsi çok güzel..Sardunya muhteşem. Carnosaya ne demeli kaç demet maşallah...

Carnosayı hiç açtıramamış biri olarak sizi kutlıyorum :)

acemifüsun 04-06-2012 17:48

Sevgili agozce teşekkür ederim:) Siz ne Hoyalar açtırdınız, Carnosanız da açar yakında:) Sizin hediyeniz diğer Hoyalarımı istediğim gibi geliştiremedim, inşallah onlar da çiçeklenir, burada paylaşırım.

smiy 04-06-2012 18:39

Sevgili acemifüsun, sardunyalarınız ve menekşeleriniz muhteşem görünüyor.
Bence artık adınızı ustafüsun olarak değiştirebilirsiniz. :))

fatmadundar 04-06-2012 20:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 978026)
Sizlerle bu başlıkda Appleblossom Rosebud Sardunyamın çiçeğini paylaşmadım:) En sonunda açtı:)

Füsuncum Appleblossom edinmişsin. Çok güzelmiş gerçekten. güle güle yetiştir canım.

acemifüsun 04-06-2012 21:03

Fatmacığım hani beraber Gönül hanıma gittiğimizde ona anaç olarak bir sardunya götürmüştüm, onun bendeki eşi:) Teşekkür ederim canım:)
Bahçeni eklesen de güzellerini biz de görsek diyorum:)

fatmadundar 04-06-2012 21:07

Bahçemi facebooka yükledim ama belki birgün buraya da yüklerim.

gilan 04-06-2012 21:44

Sevgili acemifüsun,
Avatar fotoğrafın, namı diğer Apple Blossom sardunyan muhteşemmiş. Hepimize göz ziyafeti yaşattın. :)

acemifüsun 04-06-2012 21:56

Gilancığım teşekkürler:)

Dilek Sarıkaya 04-06-2012 22:11

Sevgili acemifüsun, bütün çiçekleriniz harika; fakat sardunyalarınız muhteşem. Benim de bir sakız sardunyam var bir de minik ceylanım. Gözünün içine bakıyorum ama bir türlü istediğim gibi gelişmiyorlar. Sizinkiler gibi olması için ne yapabilirim acaba?Ellerinize sağlık, güle güle büyütün. Sevgiyle kalın

kılıç 05-06-2012 17:41

Hepsi çok güzel hoya da gelin gibi süzülmüş ama yanında da çok güzel açmış bir güzel daha var.......

acemifüsun 05-06-2012 20:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Dilek Sarıkaya (Mesaj 979286)
Sevgili acemifüsun, bütün çiçekleriniz harika; fakat sardunyalarınız muhteşem. Benim de bir sakız sardunyam var bir de minik ceylanım. Gözünün içine bakıyorum ama bir türlü istediğim gibi gelişmiyorlar. Sizinkiler gibi olması için ne yapabilirim acaba?Ellerinize sağlık, güle güle büyütün. Sevgiyle kalın

Sevgili Dilek Sarıkaya teşekkür ederim:) Sakızlar çok güneş sevmiyor, sabah güneşi alsınlar. Ceylanlar güneşe daha dayanıklı. Toprakları kurumaya başlayınca, iyice suluyorum. 3 sulamada 1 kere sulama suyuna besin ilave ediyorum, geçmiş çiçekleri, yaprakları topluyorum, başka yaptığım bir şey yok:) Sevgiler.

acemifüsun 05-06-2012 20:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kılıç (Mesaj 979710)
Hepsi çok güzel hoya da gelin gibi süzülmüş ama yanında da çok güzel açmış bir güzel daha var.......

Sevgili kılıç arka fondaki güzel gözünüzden kaçmamış:) Özellikle Kılıçın da çiçekleri görünsün istedim:)

jineop 05-06-2012 21:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 978026)

Füsuncum, bu ne güzellik. Of yaaaa, ay bayılcam şimdi. Sizler nasıl farklı türleri nasıl bu kadar güzel bakabiliyorsunuz. Hem de saksı da, işte buna imreniyorum. Harikasın...

acemifüsun 05-06-2012 21:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi jineop (Mesaj 979850)
Füsuncum, bu ne güzellik. Of yaaaa, ay bayılcam şimdi. Sizler nasıl farklı türleri nasıl bu kadar güzel bakabiliyorsunuz. Hem de saksı da, işte buna imreniyorum. Harikasın...

Sevgili Yeşilparmak,
Bilginin, maharetli ellerinin, güzel gönlünün yanında, bir o kadar da alçak gönüllüsün:) Çok teşekkür ederim:)

füsunANK 05-06-2012 21:33

Adaşım ziyarete geldim. Balkonun harika olmuş yine, güle güle büyüt tüm çiçeklerini, keyifle izle ve güzel bir yaz geçir inşallah. ;)

acemifüsun 05-06-2012 21:51

Adaşım hoş gelmiş:) Çok teşekkür ederim canım:)

Orkun Kırcı 10-06-2012 13:17

1 Eklenti(ler)
Ablacım bak sana kimi getirdim. :) Yeni yaprak çıkarmaya başlamış :)

acemifüsun 10-06-2012 15:45

Maşalah diyelim güzelimize:) Ellerine sağlık Orkuncuğum:)

Sudenur 11-06-2012 23:36

Sevgili Füsun hanım, anacığım yıllardır paşa kalıcı yetiştirir büyütür bir kez bile tomurcuk verdiğine şahit olmamıştım, siz de görünce pek bir şaşırdım :eek: sağlıkla büyütürsünüz inşallah çiçeklerini. Sardunyalarınız ne alemde? Bir iki fotoğrafta onlardan ekleyebilir misiniz? ;) Sevgilerimle..

Satı Uğurtan 11-06-2012 23:54

Sevgili Füsun, diasca, menekşe ve hoyan harika, canlı, çiçekli ve sağlıklı çok beğendim sağlıkla keyfini sür sevgiler.

acemifüsun 13-06-2012 17:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur (Mesaj 983535)
Sevgili Füsun hanım, anacığım yıllardır paşa kalıcı yetiştirir büyütür bir kez bile tomurcuk verdiğine şahit olmamıştım, siz de görünce pek bir şaşırdım :eek: sağlıkla büyütürsünüz inşallah çiçeklerini. Sardunyalarınız ne alemde? Bir iki fotoğrafta onlardan ekleyebilir misiniz? ;) Sevgilerimle..

Sevgili Sudenur teşekkür ederim:) Paşa Kılıcının çiçeklenmesi için sanıyorum biraz güneş görmesi ve besin takviyesi gerekiyor. Sardunyaların çoğunu balkonun Güney tarafından Doğuya taşıdım, fazla güneş yaprakları yakıyor. Baharda açtıkları gibi yoğun çiçekli değiller, fakat yine de açmaya çalışıyorlar. Güneşten en fazla etkilenen Appleblossom Rosebud Sardunyam,çoğu yaprağı yandı. Şimdi tamamen gölgede. Güneşe en dayanıklılar bana göre ceylanlar. Müsait bir zamanda sizin için fotoğraflarını çeker eklerim:) Sevgiler.

acemifüsun 13-06-2012 17:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan (Mesaj 983541)
Sevgili Füsun, diasca, menekşe ve hoyan harika, canlı, çiçekli ve sağlıklı çok beğendim sağlıkla keyfini sür sevgiler.

Sevgili Satı çok teşekkür ederim:) Sizdeki güzellerin yanında:) Sevgiler.

hecekin 01-07-2012 10:45

Füsun hanım heliotropiumlarınız ne durumda? Benimkilerin yaprakları kurumaya başladı ve henüz çiçeklenmediler.

Sevgi Durul 06-07-2012 11:29

2 Eklenti(ler)
Tık.. Tık.. Tık... Biz geldik, ömürsüz çiçek ve ben. Ev sahibi yok herhalde ama notumuzu bırakalım.

Sevgili Füsun Hanım, sundavilla dışında gönderdiğiniz tüm bitkiler sağ ve sağlıklı. Menekşe yaprakları bile yavruladı. Sayfanızda kalabalık etmemesi için, sadece sizin tohumlarınızdan açan nemesia ile ziyaretinize ve yeniden teşekküre geldik.

Eklenti 316025

Bir de kalanchoe fedtschenkoi de bir oluşum meydana geldi. Bu nedir acaba, bilginiz var mı?

Eklenti 316026

Selam ve Sevgilerimle...

serkan_istanbul 06-07-2012 11:31

Havai kök oluşumuna benziyo. sevgiler.

acemifüsun 06-07-2012 13:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 994894)
Tık.. Tık.. Tık... Biz geldik, ömürsüz çiçek ve ben. Ev sahibi yok herhalde ama notumuzu bırakalım.

Sevgili Füsun Hanım, sundavilla dışında gönderdiğiniz tüm bitkiler sağ ve sağlıklı. Menekşe yaprakları bile yavruladı. Sayfanızda kalabalık etmemesi için sizin tohumlardan açan nemesia ile ziyaretinize ve yeniden teşekküre geldik.

Eklenti 316025

Bir de kalanchoe fedtschenkoi de bir oluşum meydana geldi. Bu nedir acaba, bilginiz var mı?

Eklenti 316026

Selam ve Sevgilerimle...

Sevgili arkadaşım hoş gelmiş, güzel haberler de getirmiş:) Ev sahibi bu günlerde K.validesi hasta , onunla meşgul, evde pek oturmuyor.
Canım ellerine sağlık, ne de güzel açmış:) Kalanchoe fedtschenkoidaki havai kök, sevgili Serkan beyin dediği gibi. Selamlar, sevgiler

acemifüsun 06-07-2012 13:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hecekin (Mesaj 992466)
Füsun hanım heliotropiumlarınız ne durumda? Benimkilerin yaprakları kurumaya başladı ve henüz çiçeklenmediler.

Heliotropiumlar fena değil, uç almam gerekiyor, fakat fırsat bulup onu bile yapamadım. Suyu çok seviyorlar, müsait bir zamanda fotoğraflarını çeker eklerim:)

Sevgi Durul 25-07-2012 12:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 994954)
Sevgili arkadaşım hoş gelmiş, güzel haberler de getirmiş:) Ev sahibi bu günlerde K.validesi hasta , onunla meşgul, evde pek oturmuyor.
Canım ellerine sağlık, ne de güzel açmış:) Kalanchoe fedtschenkoidaki havai kök, sevgili Serkan beyin dediği gibi. Selamlar, sevgiler

Sevgili arkadaşım, size cevap yazmayı unutmuşum. En iyisi cevaplar ilk okunduğunda yazılmalı, sonra unutuluyor.:o

Kayınvalidenize geçmiş olsun, acil şifalar diliyor, ellerinden öpüyorum. Sizlere de kolaylıklar diliyorum. Sevgiler...

acemifüsun 25-07-2012 20:20

Sevgili SDurul maalesef 14 Temmuzda annemi kaybettik:( Sevgiler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024