agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   bluevlinder / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/20720.htm)

bluevlinder 06-05-2010 13:51

bluevlinder / Balkon

3 Eklenti(ler)
Herkese selamlar...Bahar geldi balkonlar çiçek açtı...Ben de süslediğim balkonumun ve çiçeklerimin resmini göstermek istedim..Çiçeklerimin bazılarının adını bilmiyorum...

Evimin karşısında küçük bir tarla var..oraya da ufak tefek birşeyler ektim..umarım güzel resimlemişimdir...:rolleyes:

bluevlinder 06-05-2010 13:56

5 Eklenti(ler)
Bazı resimleri çekiş zamanım sanırım yanlış olmuş...çünkü uzun saksılardaki çiçekler öğlen vakti tam açmış oluyorlar..ama burada soluk görünüyor

fmerry 06-05-2010 13:59

merhabalar

çiçekleriniz çok güzel biri küpe çiçeği biri karanfil büyük saksıda hercai var benim tanıdıklarım bunlar diğer çiçekten bende de var ama ismini unuttum :(

bluevlinder 06-05-2010 14:04

5 Eklenti(ler)
Pembe çiçekli bitkinin alt kısmı sapsarı kuru gibi ama inatla açmaya devam ediyor...umarım ölmez...

bluevlinder 06-05-2010 14:11

3 Eklenti(ler)
gerçekten görüntüleri çok dinlendirici...son resim balkonumdan otopark girişinin görüntüsü..geçen sene ektiğimiz gül bu sene coştu gitti..

bluevlinder 06-05-2010 14:16

4 Eklenti(ler)
Konu komşudan aldığım minik minik yeşillikler..mor çiçekli olduğunu söylediler..açarlarsa saksılara dağıtacağım...ve daha önce aldığım fidelerin kaplarını atmadım onların içinde tohumları yetiştirmeye çalışıyorum...

bluevlinder 06-05-2010 14:19

3 Eklenti(ler)
Karşımdaki bahçeye dikmek yetmedi...Saksıda biber ve domatesim...

bluevlinder 06-05-2010 14:22

2 Eklenti(ler)
ve bugünlük son olarak yine balkonumdan karşı bahçe...tabii ki yeni ekildiği için görülmüyorlar ama orada patlıcan ..domates...biber ve salatalık ekili...şimdi resimlerini koyuyorum..büyüdükçe yine balkonumdan resimleyip ekleyeceğim inşallah...

bluevlinder 06-05-2010 14:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fmerry (Mesaj 632895)
merhabalar

çiçekleriniz çok güzel biri küpe çiçeği biri karanfil büyük saksıda hercai var benim tanıdıklarım bunlar diğer çiçekten bende de var ama ismini unuttum :(

Sevgili fmerry resimlerimi sanırım ilk gören siz oldunuz..beğendiğinize sevindim...ben de birkaç tanesini biliyorum..küpe,hercai ve karanfil evet..bir de sarı gül gibi açan çiçeğim sanırım "şakayık"..yine karanfil gibi açan kırmızı bir çiçek var..o da sanırım "çin karanfili"..ancak minik çiçekleri bilmiyorum..bir tane sardunya var..pembe açan çiçeğimin de adını bilmiyorum..

aslında adlarının bir önemi de yok tabii..büyüdüklerini ve açtıklarını görmek çok güzel...:eek:

almira 06-05-2010 15:06

Sevgili Bluevlinder; aramıza hoş geldin. Gerçekten zevkli bir balkon yaratmışsın. Ellerine sağlık. Eminim ilerleyen zamanlarda balkonunu ve bahçeni daha da zenginleştireceksin. Bir seneye kalmaz o balkonu sen bile tanıyamazssın; sonra da bizim gibi saksı koyacak yer bulamazssın. Güle güle büyüt minişlerini.

İpek Kozası 06-05-2010 15:12

Çok güzel bitkileriniz var özellikle karanfile ve yavru ağzı sardunyaya bayıldım. Güle güle bakın.

fmerry 06-05-2010 15:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bluevlinder (Mesaj 632913)
Sevgili fmerry resimlerimi sanırım ilk gören siz oldunuz..beğendiğinize sevindim...ben de birkaç tanesini biliyorum..küpe,hercai ve karanfil evet..bir de sarı gül gibi açan çiçeğim sanırım "şakayık"..yine karanfil gibi açan kırmızı bir çiçek var..o da sanırım "çin karanfili"..ancak minik çiçekleri bilmiyorum..bir tane sardunya var..pembe açan çiçeğimin de adını bilmiyorum..

aslında adlarının bir önemi de yok tabii..büyüdüklerini ve açtıklarını görmek çok güzel...:eek:

evet önemli olan açtıklarını, büyüdüklerini ,sağlıklı, olduklarını görmek.Bende bu çiçek teras olayını 2 ay oldu başlayalı şimdiden saksı yetmez oldu bu iş hastalık gibi bişey bende yakında resimleri mi paylaşırım büyüsünler diye bekliyorum...

Tekrardan emeğinize sağlık

Orkun Kırcı 06-05-2010 16:50

Mevcut çiçekleriniz çok güzeller ancak o balkon tam sakız sardunya mekanı olacak türden bir yer. Bilgilerinize:)

bluevlinder 06-05-2010 18:38

Arkadaşlar...yorum yapan herkese çok teşekkür ediyorum..çiçek böcek işinin cahili olduğum için yönlendirmelerden çok faydalanacağım...Bol bol sorularım da olabilir...

Orkun kardeş,tavsiyen için teşekkürler..nasıl bir bitki olduğunu bilmiyorum ancak hemen araştırıp edinmeye çalışacağım..

bloodflower 06-05-2010 21:08

Sayın bluevlinder,

Balkonunuz gerçekten muazzam. Keşke bizimki de çiçek yetiştirmeye uygun olsaydı. Bizim balkon çok rüzgar aldığından genelde içeride bakıyoruz tüm bitkilerimize. Belki yazın ortalarına doğru balkona çıkartabiliriz.

Özellikle sardunyanıza bayıldım. Rengi çok güzel. Diğer çiçekleriniz de harika ama aralarında çok boşluk olduğunu görüyorum. :D Oraların da en yakın zamanda saksılarla dolması, bu güzellikte çiçekler yetiştirmeniz dileğiyle.

Saygılar.

bluevlinder 12-05-2010 15:01

5 Eklenti(ler)
Bloodflower çok teşekkürler...Her gün yeni bireyler ekleniyor...

Tohumları kmiştim..üstte boş saksılar şeklinde duruyordu...Şimdi bir tanesinde yavrular oluştu...iki tane saksım var bu şekilde..biri çin karanfili,biri yaprak güzeli..şimdi bir tanesinden minik yavrular oldu ama ben hangisi olduğunu karıştırdım..çıkanlar hangi tohumdan çıktı bilmiyorum..büyüdükçe öğreneceğim:)

Bu arada öğrendim ki Balkabağı tohumu hemen yeşeriyor ve acaip hızlı büyüyor..bir saat içinde toprağın altında ucundan gördüğüm yaprak..bir saat sonra çift yaprak olarak dışarıdaydı..bir hafta gibi kısa bir sürede büyüdüler...

diğer minik siyah kaplarda da çiçek tohumları vardı..onlar da başladılar yüz göstermeye..hepsini ekliyorum..gelişimlerini fotoğraflamak ve izlemek çok güzel...

bluevlinder 12-05-2010 15:08

4 Eklenti(ler)
Coşan karanfilimin son hali..mis gibi kokuyor..

Aileye son katılan iki sardunyam..biri pembe biri kırmızılı açacak inşallah..

Son resim de evimin karşısındaki minik tarla..orada domates, patlıcan, biber,salatalık ve son olarak da iki tane çilek dikili..balkondaki kabakları da oraya dikmeyi düşünüyorum..

fzergun 12-05-2010 15:32

Emeğinize sağlık. Herşey çok güzel görünüyor. Kolay gelsin.ORtamınız çok güzel daha fazla çeşit yetiştirilebilir.

hüzün 13-05-2010 17:15

ellelrinize emeklerinzie sağlık ismini bilmediğiniz pembe çiçeği ben de çok beğenniştim size ismini soracaktım (şakayıkın üstündeki resim), karanfillerinizi benim yerime koklayın lütfen..
yeni resimleri bekliyoruz heyecanla

Sevgi Durul 14-05-2010 00:35

Sevgili bluevlinder, balkonunuzdaki çiçekleriniz çok güzeller. En çok 5. mesajdaki ilk çiçek ve karanfiliniz hoşuma gitti. Tam ben kabağı sebzelerin olduğu bahçeye dikmeniz gerektiğini düşünürken, sizin kabağı oraya dikeceğinizi okudum.Keşke baştan oraya ekseydiniz. Neyse geç kalmış değilsiniz. Kolay gelsin.

asumandilek 14-05-2010 01:53

Maşallahhh... Allah arttırsın. :) Sakız sardunya önerisine katılıyorum.. Renk renk muhteşem duracaklarına eminim. Yakında o masa da küçülür gibi hissediyorum. Ben iki senedir fiskosu da zor sığdırır hale geldim. :)) Eskiden en azından o sığıyordu.

bluevlinder 21-05-2010 11:25

5 Eklenti(ler)
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler..yorumlar insanı daha da heveslendiriyor..mesela sakız sardunya bulmaya çalışıyorum..yeni fikirlere açığım..:rolleyes:

Asumandilek..yorumuna çok güldüm..umarım biz de sığışacak yer buluruz zamanla balkona:)

Zamanla balkonumun üye sayısı arttı..hatta balkonumun yanında mutfak balkonum da yavaş yavaş dolmaya başladı..bir toprak taşıyorum eve..bir saksı...:)..ya toprağım bitiyor..ya toprak kalıyor evde saksı ihtiyacı doğuyor:)

şimdi sıra yeni resimlerde...

haa bir de yeni alışkanlık..Kipa ya gidiliyor..gidenler bilir...son kullanım tarihi yaklaşmış ürünleri kenara ayırıyorlar...çiçeklerin de solmak üzere olanlarını o şekilde satışa çıkarıyorlar..görev edindim...oradan çiçekleri alıp kurtarıyorum...

işte kurtarılmış veya kurtarılmaya çalışılmış yeni bebeklerim...

İlk resim cam arkası menekşelerim..ilk kez menekşe bakacağım..umarım başarırım..bu arada menekşeyi aldığımda ölmek üzereydi..bir yaprağı da kırıktı...şimdi daha iyi görünüyor...

İkinci resimdeki kasımpatıyı da bu şekilde aldım..yeni yerini beğendi gibi..umarım solmaz...

Üçüncü resim felaket biliyorum..ezan çiçeği diye getirdiklerinde bu haldeydi..az önce ektim ve suladım..umarım dirilirler...

Sonraki iki resimse yeni süs biberlerim...

Bahar 21-05-2010 12:10

Çiçekleriniz çok güzel bakımlı,ilerki zamanlarda balkonunuzda yer bulamassınız.
Hele o kırmızı karanfile bayıldım keyfini sürün.

bluevlinder 21-05-2010 14:38

5 Eklenti(ler)
teşekkürler Bahar...

resimlere devam

aileye yeni katılan petunyam...bu arada petunya mevsimlik midir???

minik ama iki tane çiçek veren aslanağzım...

mis kokulu fesleğenlerim...

başta öldüler sandığım ama şimdi renklerine bayıldığım hercailerim...

bluevlinder 21-05-2010 14:44

5 Eklenti(ler)
tohumlarımın son hali...

ilk resimdeki yaprak güzeli tohumlarımın çimlenmiş hali...

ikinci resimdeki ise epeydir beklediğim çin karanfili tohumları...

ve artık bahçeye ekme zamanı gelip geçen tatlı kabağım...

bir arkadaşımın bana verdiği çiçek tohumunun çimlenmiş hali...ama o ne olacak bilmiyorum:)

ve son resimdeki yumurta kabında tohum çimleme çalışması:)))))

bir arkadaşım bana avustralyadan geldiğini söylediği tohumlardan verdi..kendisine de hediye edilmiş ve sadece çiçeğinin güle benzer açtığını söylemişler...turuncu renkte kuskus pilavı büyüklüğünde tohumlardı..ne çıkacak nasıl bişey olacak hiçbir fikrim yok..elimde bol miktarda vardı..yumurta kabına ve boş saksılara ektim..elimde bir miktar daha kaldı..bunlar çimlenirse elimde kalan tohumları dağıtacağım...

bluevlinder 21-05-2010 14:48

2 Eklenti(ler)
ilk resimdeki kaktüsleri bu siteden bir arkadaş yolladı bana...siteden ilk defa paylaşıma katılmıştım..o yüzden çok kıymetliler..umarım bakabilirim...

ikinci resmin hikayesi şöyle..torf almıştım..(zaten bu günlerde bi torf alıyorum bi saksı)..torfun içinden bu kuru dal çıktı...ama tam atıyordum baktım ki bir ucunda beyaz bir kök var..saksıya ekiverdim:)))..ne çıkacak, daha da önemlisi bişey çıkacak mı bilmiyorum:))

bluevlinder 21-05-2010 14:53

5 Eklenti(ler)
tam hercailerimi resimlerken baktım ki hercaimin güzelliğine dayanamayıp gelen bir misafir...hemen onu da buyur ettim güzel fotoğrafların arasına...

dördüncü resim..balkonumun, bir diğer balkonumdan görünüşü..

ve son resim de evimin karşısındaki küçük tarlanın son hali...birkaç gündür yağan küçük küçük yağmurlar bayesinde sulama derdimiz olmadı...

şimdilik bu kadar..ama bu kadarla kalmaz...

yine bu siteden aldığım mavi mısır tohumlarını da saksıya ektim..çimlendiklerinde onların da resmini eklerim...

duracak gibi değilim...biri beni durdursunnnnn...

kerime 24-05-2010 17:03

Çok hoş çiçekler yeni başlamış biri olarak aynı sizin gibi burası sayesinde fırsat buldukça çiçek ediniyorum.Keyfini çıkarın.

bluevlinder 26-05-2010 11:21

5 Eklenti(ler)
Kerime ziyaretin için çok teşekkürler..eminim balkonlarımız coştukça coşacak...:)

Şimdi birkaç yeni resim eklemek istiyorum...hem balkonumun yeni bir üyesi var ..hem de çimlenen tohumlarımın son hali...

Bilenlere sormak istiyorum..Tohumları yaprak güzeli olarak aldım ve ektim..çıkan yavrular bunlar...acaba bunlar yaprak güzeli mi yoksa başka bir bitki mi...

2. resim sardunyanın yanında çıkan misafir..onun da ne olduğunu çok merak ediyorum...

3. resim çok kısa bir süre içinde adeta topraktan fışkırır gibi hızlıca çıkan süs kabaklarım...

4. resim bu siteden aldığım ve yeni çimlediğim minyatür mavi mısırın güneşle ilk buluşması...

son resimde çiçek veren şebboylarım...

bluevlinder 26-05-2010 11:24

2 Eklenti(ler)
Ve balkonumun yeni üyesi..süs domatesi..kızarmalarını sabırsızlıkla bekliyorum...üzerinde çok miktarda domates var...hala da çıkıyorlar..durduramıyoruz:))

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024