agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Canercp / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/20626.htm)

canercp 02-05-2010 11:14

Canercp / Balkon

4 Eklenti(ler)
Merhabalar...
Daha önce tohumlarımı ekip nylon ile birnevi sera yapıp kapattığım saksılarımda biberlerim ve dereotlarım sonuç vermeye başladı...

Önce eski halleri
Eklenti 140768
Eklenti 140769
Soğuk havalarda korumak için böyle bir yöntem yaptım ve memnun kaldım.

Sonra da şimdiki halleri geliyor...
Eklenti 140770

Pazardan aldığım iki adet Arnavut biberi ve iki adet Fesleğen
Ayrıca Eşime migrostan aldığım pembe sardunya da balkonuma renk kattılar...

Eklenti 140771

Yeni filizlenen Acı Süs Biberi ve Yeşil Sivri Tatlı Biberlerimi 10 cm kadar olunca alttaki iki uzun boş saksıya şaşırtma işlemini yapıp balkon demirlerime asacağım.
Gelişme olunca yeni fotoğrafları ekleyeceğim.
Şimdilik görüşmek üzere...

canercp 09-05-2010 14:29

9 Mayıs Balkonumun Yeni Hali

4 Eklenti(ler)
Sonunda saksılarımı aparat vasıtası ile balkonuma asmış bulunmaktayım.

Önce 2-3 dal Nane'lerim ve kaçak çıkan dereotum :)
Eklenti 142707

Küçük Dereotu Ormanım ve 2 Adet Arnavut biberim
Eklenti 142708

2 Adet Fesleğen, Tatlı biber filizlerim ve Sardunyam
Eklenti 142709

Tatlı ve Acı Süs Biber filizlerim
Eklenti 142710

Hakkı Şen 10-05-2010 08:35

Sevgili canercp, biberleriniz şimdilik iyi ama biraz geliştikleri zaman sorun olacak her ikisi de gelişemeyip zayıf kalacaklardır. Bence bir saksıda sadece bir biber fidesi olsun. Sardunya 10 numara :) Yeni çimlenen tohumlara bakılırsa size daha çok saksı ve toprak gerekecek. Kolay gelsin gelişmeleri paylaşırsınız..

umutyolcusu 03-06-2010 15:04

En çok dere otuna özendim şimdi.Hiç denemedim yetiştirmeyi ama her an bu işe de el atabilirim.Vesilesi de siz olmuş olursunuz inanın.Gerçekten size daha çok toprak lazım olacak herhalde.Hadi kolay gelsin bakalım.

canercp 10-06-2010 23:13

5 Eklenti(ler)
Tekrar Merhabalar
Balkonuma biraz saksı takviyesi ile tekrar modifikasyon yapmış bulunmaktayım. Yaz ayları da gelince artık akşamları balkonumda oturmak oldukça çekici hale gelmeye başladı...

Balkonuma Bu sefer de Fasulye ektim ve oldukça kısa sürede çoştu adeta :)

Neyse sözü fazla uzatmadan resimlere geçelim

Önce Yeni misafirim fasuleden başlayayım, gerçekten maşallahı var :)
Eklenti 151745

Arnavut Biberlerim, Nanelerim ve Dereotlarım (not=dereotlarım daha önce 2 kez dibine kadar kırpılmıştır)
Eklenti 151746

Acı Ve Tatlı Biberlerim Birarada
Eklenti 151747

Fesleğenlerim ve Acı Biberlerim
(Fesleğenlerimin pazardan aldığım ilk halleri yukarıdadır, maşallah ne kadar büyüdüler gerçekten gurur duydum)
Eklenti 151748

Son Olarak Tatlı ve Acı Biberlerim
Eklenti 151749

İşte böyle değerl dostlar ilerde tekrar yenilikleri burada sizlerle paylaşacağım..
Malum yerim dar olduğu için şimdilik elimden gelen bu :)
Hoşçakalın...

canercp 10-06-2010 23:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi umutyolcusu (Mesaj 651395)
En çok dere otuna özendim şimdi.Hiç denemedim yetiştirmeyi ama her an bu işe de el atabilirim.Vesilesi de siz olmuş olursunuz inanın.Gerçekten size daha çok toprak lazım olacak herhalde.Hadi kolay gelsin bakalım.

Sayın umutyolcusu dereotu yetiştirmenizi tavsiye ederim. Eğer ki yemesini de seviyorsanız gerçekten "iyi ki ekmişim" diyeceksiniz.
Benden size bir öneri, eğer balkona ekecekseniz, 1 milyoncularda satılan en uzun saksıda full dereotu ekin. Seneye kısmetse ben öyle yapacağım, apayrı bir şölen olur diye düşünüyorum...

Hoşçakalın...

umutyolcusu 11-06-2010 01:00

Evet seviyorum.Şimdi mevsimi geldi sık sık alırım.Dere otu tohumu almalı tabi toprak ve gübrede lazım.Yine iş çıktı bana.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024