agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Ülkü / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/16011.htm)

Ülkü 12-06-2009 23:08

Teşekkür ederim sayın DefneD. Bahsettiğiniz çiçeğim Bardak Menekşesi, ilk defa forumda gördüğüm bu çiçeği çiçekçide görür görmez hemen aldım.
Evet Kedi Tırnaklarının buradaki adı pek de güzel değil.

Ülkü 12-06-2009 23:12

Nevsune Hanım, akşamdan beri balkonda çiçeklere daha çok yer açmak için uğraştım. Yarın sonlandırabilirsem resimlerini eklerim. Belki size fikir verir.

Ülkü 12-06-2009 23:19

Adalet Abla senin için o saksıdan yapmak bana zevk verir. En kısa sürede saksıyı yapıp içine de yıldız çiçeklerinden dikeceğim. Önümüzdeki haftaya tamamlayabilirim, görüştüğümüzde getiririm. Şansına daha bugün dondurmacıdan bir tane boş dondurma kabı almiştım.

DefneD. 12-06-2009 23:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi DefneD. (Mesaj 442607)
Sevgili Ülkü,

Bayıldım balkonunuza!!!

Teşekkür ederim sayın DefneD. Bahsettiğiniz çiçeğim Bardak Menekşesi, ilk defa forumda gördüğüm bu çiçeği çiçekçide görür görmez hemen aldım.
Evet Kedi Tırnaklarının buradaki adı pek de güzel değil.

Sevgili Ülkü,

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Bitkiyi aslında tahmin etmiştim ama doğrulamanız çok iyi oldu. Önümüzdeki bahar Bardak Menekşe'si edinmek için şimdiden teyakkuzdayım:D

Ülkü 12-06-2009 23:34

DefneD Hanım, birkaç gün önce çiçekçiye uğramıştım. Bardak menekşelerinden hala vardı, belki sizin oralarda da vardır. Bence bir şansınızı deneyin.

sarılıpapatya 12-06-2009 23:58

Ülkü Hanım; çiçekleriniz çok güzel. Bakımlı ve mutlu görünüyorlar. Maaşallah

DefneD. 13-06-2009 00:05

Bizim buralarda ne yazik ki yok:( Siz buranın adına bakıp aldanmayın.

Bugün pazardan ''Kartenya'' fidesi aldım. Satıcı öyle dedi, ben onun yalancısıyım:p Yaprakları ve çiçeği ''gardenya'' ya çok benziyor:D

Sevgiler, bol çiçekler :)

Nejla K. 13-06-2009 00:14

DefneD. Geçen hafta pazarda bir çiçekçinin önünde gördüm. Tatile gideceğim için yaşatamamak endişesi ile almadım. Pembe- bordo tonlarıydı. Semt pazarlarını deneyim derim, sezonu henüz geçmedi...
Sayın Ülkü balkonunuz bir harika, huzurla büyütün çiçeklerinizi...

Ülkü 13-06-2009 14:21

Teşekkür ederim Sarıpapatya ve NejlaK.

DefneD. 18-06-2009 00:32

Sevgili Ülkü ve sevgili Nejla K.,

Bugün Koçtaş'ta bardak menekşesi buldum.
Burada anlattım.

Varsa önerilerinizi bekliyorum:)

jineop 18-06-2009 06:34

Sevgili Defne,
2 adet gloxina yaprağı yaklaşık 15 günde su da çimlendi.1hafta önce toprağa ektim . Bakalım ne olacak.

Ülkü 19-06-2009 09:01

Sevgili DefneD, çoğaltma işinde pek deneyimim yok ama tomurcuklarının bol oluşu benimde garibime gitmişti, sizin gibi düşünmüştüm. Ama inanın yaklaşık bir aydır tomurcuklarda hiç bir eksilme olmuyor. Açan çiçeğin yerine başka bir tomurcuk beliriyor. Özel hiçbirşey vermiyorum.

DefneD. 19-06-2009 18:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi jineop (Mesaj 447457)
Sevgili Defne,
2 adet gloxina yaprağı yaklaşık 15 günde su da çimlendi.1hafta önce toprağa ektim . Bakalım ne olacak.

Ben de o kocaman pazı yaprağı kadar olanları suya koydum. O kadar büyüktüler ki, ufak bir seramik saksı kullanmam gerekti :)

DefneD. 19-06-2009 18:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ülkü (Mesaj 448291)
Sevgili DefneD, çoğaltma işinde pek deneyimim yok ama tomurcuklarının bol oluşu benimde garibime gitmişti, sizin gibi düşünmüştüm. Ama inanın yaklaşık bir aydır tomurcuklarda hiç bir eksilme olmuyor. Açan çiçeğin yerine başka bir tomurcuk beliriyor. Özel hiçbirşey vermiyorum.

Üşenmedim saydım, bir tanesinin üzerinde 10 tane tomurcuk var. Umarım benimklerin de hepsi açar.

Teşekkürler:)

nuray topcu 19-06-2009 20:11

küçük balkon bu ise benimkki ne,minyatür balkon mu?çok güzelmiş gerçekten.ben bu aralar elimde makine,gördüğüm tüm çiçekli balkonları çekiyorum.ters biriyle karşılaşmam inşallah.sonra blogumda yayınlıyorum.seninkini görsem hiç kaçırmazdım.

Adalet Yağcı 19-06-2009 20:24

[QUOTE=Ülkü;444164]
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı (Mesaj 444144)
Adalet Abla senin için o saksıdan yapmak bana zevk verir. En kısa sürede saksıyı yapıp içine de yıldız çiçeklerinden dikeceğim. Önümüzdeki haftaya tamamlayabilirim, görüştüğümüzde getiririm. Şansına daha bugün dondurmacıdan bir tane boş dondurma kabı almiştım.

Sevgili Ülkü, lütfen zahmet etmeyin desem, saksı çoktan bitmiştir herhalde, mesaj yazılalı altı gün olmuş, gözümden nasıl kaçtı bilmiyorum :(

Ben yaylaya çıkmadım daha, küçük bir sorun yaşadık, Gönül dostu kahvesinde anlatmıştım, otomobilimiz serviste, belki önümüzdeki hafta sonuna doğru çıkarım.

Sizin sardunyalar hepimizi aşka getirdi, her şey çok güzel.

Ülkü 20-06-2009 08:20

Sevgili DefneD eminim hepsi açacaktır. Hiç çiçeksiz kalmayacaktır.

Ülkü 20-06-2009 08:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nuray topcu (Mesaj 448698)
küçük balkon bu ise benimkki ne,minyatür balkon mu?çok güzelmiş gerçekten.ben bu aralar elimde makine,gördüğüm tüm çiçekli balkonları çekiyorum.ters biriyle karşılaşmam inşallah.sonra blogumda yayınlıyorum.seninkini görsem hiç kaçırmazdım.

Nuray hanım insan isteyince küçük- büyük-minyatür dinlemiyor, bir çaresini buluyor. Ben fotoğraf çekmiyorum ama balkonlardan gözümü alamıyorum sizin dediğiniz gibi ters bir olayla karşılaşmaktan korkuyorum.

Ülkü 20-06-2009 11:46

[QUOTE=Adalet Yağcı;448707
Adalet Abla zahmet olacağını kim söylemiş, zahmet mahmet olmaz. Saksıyı da yaptım zaten.
Çiçeklerime gelince; sizinkilerin yanında lafı bile olamaz.

Ülkü 20-06-2009 12:13

2 Eklenti(ler)
Komşumun eski demir saksılığı işime yaradı.

Ülkü 20-06-2009 12:14

Kedi tırnaklarını da baharatlığa sığdırdım.

Ülkü 20-06-2009 12:16

1 Eklenti(ler)
Fotoğraf eklemeyi unutmuşum.

Ülkü 20-06-2009 12:18

2 Eklenti(ler)
Kedi tırnakları biryere daha sığmaya çalıştı. Umarım başarılı olurum.

Ülkü 20-06-2009 12:21

3 Eklenti(ler)
Yeni sakız sardunyam;

Ülkü 20-06-2009 12:24

2 Eklenti(ler)
Sardunyam;

Ülkü 20-06-2009 12:28

5 Eklenti(ler)
Bunlarda begonyalarım;

Adalet Yağcı 20-06-2009 13:26

1 Eklenti(ler)
Sevgili Ülkü, su şişesinde kedi tırnağı ha!!! Süper olmuş, ama ben merak ediyorum, şişenin ağzından sulamaya başladığınızda su bütün deliklerden firar edecektir, altına geniş bir şey koymak gerecek sanırım.
Yeni sardunyanızın rengi harika kavuniçi gibi gördüm ben, benim tohumdan yetiştirdiklerim de büyüdüler bakalım ne renkler var içinde.

Eklenti 88290

Bunun gibi bir tane daha saksım var, ey gönlümün sultanı sardunya, iyi ki varsın :p

maki01 20-06-2009 13:53

Sevgili Ülkü,
Küçük bir balkonda kocaman bir bahçe yaratmışsın, hepsi birbirinden güzel çiçeklerinle.
Kutluyorum arkadaşım, yüreğine sağlık...

DefneD. 20-06-2009 13:59

Sevgili Ülkü, yaratıcılığınıza hayran kaldım. Hele o plastik şişedeki keditırnağı denemeniz bir harika:) Bakalım nasıl büyüyecekler.

Bu arada 55 numaralı mesajınızdaki sardunyadan benim de var. Fark ettiniz mi bilmem, yaprağının kokusu diğer sardunyalardan farklı.

ravza gülü 20-06-2009 14:56

bütün çiçeklerinize iç çeke çeke hasretle baktım hepsi birbirinden güzel emeginize saglık

balkonum çok küçük ama bende bişeyler yapmaya çalışıyorum site bahçesini bi ele geçirirsem bahçeyi orman yapacagım. çam agaçlarım şimşinlerim var onları site bahçesine ekmeyi istiyorum garibanlar geniş geniş büyüsünler saksılardan kurtaracagım onları ayrıca tekrar söylemek istedim harika balkonunuz var zevk meselesi kimi ot der geçer kimide bizim gibi aklını verir;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024