agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   isolet / Balkonum (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/15907.htm)

isolet 01-06-2009 16:43

isolet / Balkonum

5 Eklenti(ler)
Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum bahçecilikle filan ilgiiliyim de kendi ufak bi bahçemiz var yazlıkta bu yıl yazın oraya gidemiyorum yaz okulu münasebeti ile o yüzden bende düşündüm bahçemi neden buraya getirmeyeyim ve sonuç olarak balkon bahçemi kurdum genişletiyorum gitgide

ilk olarak tohumdan ektiğim ufak ay çekirdeğim bu daha yeni büyüyor büyüyünce saksısını değiştiricem
Eklenti 82951

buda bunun biraz büyüğü bu daha bir erken büyüdü ve kökü kalınlaşıyor git gide kök salınımı bitmek üzere nerde ise
Eklenti 85255

bu da ufak bir fidan gül bunu bonzai yapmayı düşünüyorum inşallah düşüncelerimde başarılı olurum ve çok ii geliştiririm
Eklenti 85254

bunlarda ise çilek saksılarım çok büyüdüler ve üzerindeki bir çileğim
Eklenti 82954
Eklenti 82955

isolet 01-06-2009 16:49

4 Eklenti(ler)
bunlar ise büyük boy güllerim bu fidan daha büyük bunun üzerinde 1 tane pmbe gülüm vardı kuruduğu için kopardım
Eklenti 85256
Eklenti 85257

bunlarda nacizane kavun karpuzlarım
Eklenti 82958
Eklenti 82959

isolet 01-06-2009 16:54

3 Eklenti(ler)
bunları ilk başta yayınlasam iyi di ama bunlarda ilk tohumdan ektiğim için onları torftaki halleri tohumların şimdiye kadar iyi büyüdüler inşallah devamı da olur
Eklenti 82962

Eklenti 82963

Eklenti 82964

malina 01-06-2009 18:01

Fotoğraflarınızın bazıları yan çekilmiş. Onları düzeltip, eskilerini silerek foruma tekrar yükler misiniz?

isolet 09-06-2009 15:32

Resimleri düzelttim artık düzler.

Koyu yeşil 09-06-2009 15:41

Fideleriniz çok güzel, kavun ve karpuzları geniş bir saksıya mı alamayı düşünüyorsunuz acaba?

isolet 09-06-2009 18:10

4 Eklenti(ler)
Aslına bakarsanız ekmeyi düşünmüyoorum. Çünkü deney yapmak istiyorum. O kadar toprak ile ne kadar büyültebileceğimi deniyeceğim. O zaman dan sonra epey büyüdüler. Fotoğrafları aşağıda en son halleri beğenecek misiniz bakalım. Ha bide gülümün son halini de paylaşmak istedim. Yorumlarınızı bekliyorum.
Eklenti 85275

Eklenti 85276

Eklenti 85277

Eklenti 85278

Adalet Yağcı 09-06-2009 18:22

Sayın İsolet, başlığınız hayırlı olsun, eh bir yerlerden başlamak gerekir değilmi?
Ellerinize sağlık, çilekler kavun karpuz gayet iyi gidiyorlar, bu yaz sonunda balkonunuz bitkilerle dolup taşar haberiniz olsun.
Kolay gelsin.

isolet 09-06-2009 20:11

Teşekkür ederim. İnşallah bende onu istiyorum ama bakalım ne kadar büyütebileceğim. Daha bir çok bitkim var ama onlar çok güneşte yanıyorlar diye cam önende bekliyorlar. Ben en çok güllerimi beğeniyorum çok hızlı büyüyorlar. Onları açmasını dört gözle bekliyorum.

Lonicera 09-06-2009 20:18

Sn isolet, bitkilerinizi iyi günlerde yetiştirmeniz dileğiyle. Maaşallah çilekler harika görünüyor. Kavun karpuzlar da ''yanımıza destek çubuğu diksede nereye sarılacağımızı bilsek'' der gibi bakıyorlar:)İnşallah en kısa zamanda meyvelerini de görürsünüz.

isolet 26-06-2009 02:23

Tatil dönüşü bir baktım ki ne göreyim. Karpuzlarım boy atmış, kavun uzamış gitmiş. Güllerim tekrar açmaya başlamış ve ayçekirdeğim çiçek oluşturmaya başlamış. Ayrıyetten çileklerim yeniden çilek vermiş. Yarın inşallah resimlerini koyup siteye eklicem.

bennur 26-06-2009 17:31

Ne güzeller, ben de sebze yetiştiren sizleri gördükçe heves ediyorum, bir kök sivri biberden ileri gidemedim:( Hepsi çok güzel, ağız tadı ile yiyin inşaallah.

jineop 26-06-2009 18:48

Sevgili İsolet,
Mutluluğu yakalayabiliyorsa insan en güzeli o dur. Güle güle büyütün. Gülleri çok sevdiğiniz için size kasım da güzel güller den çelik almalı. Sevgiyle kalın.

isolet 26-06-2009 18:49

3 Eklenti(ler)
Arkadaşlar son halini göstermek için cep telefonum ile çektiğim fotoğraflar. Bu sabah dikkat ettim de karpuz çiçeğinin dibinde çok ufak bir karpuz tutmuş. Çiçekler birbirini dölleyebilmiş demekki. Görünce çok sevindim. İnşallah büyüyünce kocaman olunca da size fotoğrafını çekip yollucam. Şimdilik bu resimler var. Ayrıca bilen arkadaşlar varsa ayçekirdeğim çiçek yaptı kafası. Tarlaya ektiğimde çok büyük ve kalın oluyordu ama bu çok zayıf ve küçük. Acaba toprağının sınırlı olması yüzünden mi yoksa vitamin yetmezliliğimi. Bilgisi olan arkadaşım varsa yazarsa çok sevinirim.

Eklenti 89650

Eklenti 89651

Gittim dayanamadım bi daha baktım ve 2 tane varmış meğer karpuz biri epey büyümüş. Onun resmini telefonm ile çektim pek bi güzel olmadı. Güzel kamera gelince onla çekip yollarım.

Eklenti 89668

isolet 26-06-2009 18:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi jineop (Mesaj 452734)
Sevgili İsolet,
Mutluluğu yakalayabiliyorsa insan en güzeli o dur. Güle güle büyütün. Gülleri çok sevdiğiniz için size kasım da güzel güller den çelik almalı. Sevgiyle kalın.

Zaten öle onlar yetiştirmek orada bi can bir güzellik baktığınızda sizi neşelendirmesi ve rahatlatması. İnsanlar artık bu taş binalar arasında ruhları kapanıyor, ufukları ve hayal güçleri azalıyor. İşte o zamanlarda bi tatlı görünüş yetiyor insana.
Çok teşekkür ederim. Bende onu tam olarak merak ediyordum. Demek kasım ayında çelikleme yapmam lazım. Aslında ben gülümü aldığımda pembeydi. Ama şimdi ufak bi tomurcuk açtı ve o tomurcuk kırmızı açtı çok ilginç. Hiç bir aşı yerinden değil gitmeden önce gözlemlediğim yanından kendi verdiği sürgüsünden çıktı. Ayrıyetten kendi asıl bahçemizde bir çok sayıda gül var ama onları çelikleyip yanına gömüyoruz büyüsün diye. Hatta annem için özel sarı-kırmızı açan gül bile buldum. Ben FENERBAHÇEli olmama rağmen. Burada her sitenin önünde muazzam bi gül bolluğu var ve hele kesim zamanında hepsini çöpe atıyorlar. Neymiş bahçe dekerasyonu bozuluyormuş. Onlardan almayı düşünüyorum mevsimi geldiğinde. Beyaz ve kadife kırmızı gül.

isolet 26-06-2009 19:02

4 Eklenti(ler)
İşte yukarıda bahsettiğim sarı-kırmızı gül ama tomurcuk halde. Hele siz onu açınca görün. Alt çanağa yakın kısmı sap sarı üst uç kısımları kırmızı oluyor. Öteki kadife gülüm biraz geç kalmışım çekmeye kendini kaybetmeye başlamış. Ötekiler ise takdire şayan bir kaç çiçek.

Eklenti 89660

Eklenti 89661

Eklenti 89662

Eklenti 89663

isolet 10-07-2009 12:25

2 Eklenti(ler)
Güzel karpuzum git gide büyüyor. Bakalım kocaman olunca balkonun mermerine nasıl sığdırıcam. Komşlar bile merakla bakıyorlar.
Eklenti 91932

_kardelen_ 10-07-2009 12:32

geçenlerde carrefourda gördüğüm çekirdeksiz karpuz diye satılan karpuza benziyor. Maşallah epeyce büyümüş, inşallah sağsalim olgunlaşır. Meyvesine el vurmamak gerekiyor bildiğim kadarıyla

isolet 11-07-2009 02:17

Çekirdeksiz karpuz değildi bildiğim kadarıyla. Zaten el vurmamaya çalışıyorum sadece fotoğraf için öle kaldırdım. Zannederim artık pek büyümicek ona çok üzülüyorum. Kabı küçük geldi galiba **** hiç gübrelemedim ondan da olabilir. Gübre olarak ne kullanmalıyım acaba.

sükunet 11-07-2009 10:00

Sevgili hemşerim gerçekten çok güzel bir balkonunuz var :)
baktıkça insanın içi açılıyor :)
uzun ömürlü olsun bitkileriniz...
sevgiler...

isolet 11-07-2009 11:41

Çok teşekkür ederim sağolun.

poseidon1 11-07-2009 22:31

hayalimdeki balkon diyebiliriz çok iyi bakmıssınız bitkilerinize :)

jineop 11-07-2009 23:26

Sevgili İsolet,
Güller çok güzel,sarı-kırmızı dan bana çelik alabilirsen çok mutlu olurum. Ellerine sağlık.Sevgiyle kal.

poseidon1 12-07-2009 00:28

aşı ile mi oluyor yoksa doğal hali mi sarı kırmızı gülün?

isolet 14-07-2009 16:27

Açıkcası onu tam olarak bilmiyorum öle satılıyordu aldığımız yerde. Renk kombinasyonu çok güzel olan bir gül. Sayın jineop Çelik alırım tabi ne demek ama o mevsimde orada bulunmam gerekiyo tek sorun o. Eğer orada bulunursam alırım sizin için.

sevim.K 14-07-2009 18:20

Çok güzel çok renkli bir balkon bahçe oluşturmuşsunuz kendinize emeklerinize sağlık. Sebzeler, çiçekler. Gülünüz çok güzel. Emeklerinize sağlık

Ben bir domates fidesi diktim. Eşim bana yardım olsun diye sularken zarar vermiş öldü fide. Çok üzüldüm bir daha dikmeye cesaret edemedim:(.

isolet 14-07-2009 18:34

Cesaretiniz kırılırsa olmaz ama cesaretinizi toplayın ve tekrar ekin bence. Bir iki deneme de hata, yanılma, zarar görmüş olur. Bir kaçı denemeden sonra sizde çok başarılı işler yapacağınıza eminim. Denemekten vaz geçmeyin asla. Çiçek ekin bence en güzel balkonunuza. Koctaş da filan satılan ufak paketlerde karışık çiçek tohumları oluyor. Kır çiçekleri gibi onları uzun saksılara ekerek çok güzel görüntü oluşturabilirsiniz. Başarılar dilerim şimdiden.

isolet 18-07-2009 12:44

1 Eklenti(ler)
İşte ufak saksıda Ayçekirdeğim. Çok Güzel açtı. Resmini koyuyuorum sizlere.
Eklenti 93557

Bide benim merak ettiğim birşey var. Tek Kavunum uzadı büyüdü çiçekde açtı ama bir türlü meyve tutmuyor. Karpuzum avuçiçi kadar oldu ve büyüyor git gide ama neden kavun kavun tutmuyor döllenemiyor mu acaba.

lale76 21-07-2009 08:58

Merhaba isolet. Balkonun çok güzel olmuş. Ben de kavun dikmiştim, Meyvesini de verdi gelişmesi durmuştu. Toprağa yatırmak gerekirmiş arkadaşın bahçesine götürdüm maalesef yaşamadı. Çok üzüldüm. Seneye tekrar deneyeceğim inşallah.
Çilekler de vardı, 2 tane yiyebildik kızımla.
Ay çekirdeğin çok güzel. Hangi ayda diktiniz?

isolet 21-07-2009 13:22

Hatırladığım kadarı ile Mayıs ayı sonuna doğru idi. Büyümesi çok güzel gidiyor. İnşallah çekirdekleride çitlerim. Karpuzum büyüdü ama sorun yaprakları kuruyor. Ufak kaldı karpuzum. Kavunum büyüyor dalları ama hala görünürde meyve yok.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024