agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   bahtiyar02 / Balkonum (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/10180.htm)

bahtiyar02 06-09-2008 14:55

bahtiyar02 / Balkonum

5 Eklenti(ler)
Tüm dostlara saygılar sevgiler(balkonum 7,90cm olduğundan parçalı resim yükledim

Nariel 06-09-2008 21:54

Sayın bahtiyar02, elinize sağlık ferah bir balkon olmuş. Yeşiller iç açıyor. Yalnız merak ettiğim birşey var, saksılarınızın altlıkları yok mu? Suladığınız zaman ne yapıyorsunuz? (Bu arada fotoğraflar galeriye yüklenecekti sanırım.)

A.Şahin 06-09-2008 22:45

Çok güzelmiş, akvaryumun da fotograflarını bekleriz .

bahtiyar02 07-09-2008 10:43

Çok teşekkür ederim.......

saksıların altlıkları var kullanmıyorum.Çünkü balkonumda suların lavaboya akması için sifonu var. Altlıklarını koyduğum bir kaç çiçeğimin bir süre sonra saçaklarının saksıdan çıkıp altlıklara dolmasıydı. Sebze ve meyvaların aşırı sulama sonucunda çürümelerine neden oluyordu.Özellikle kaktüslerim çok etkilendi.Bende tüm altlıkları çıkardım, şu ana kadar problem olmadı.Akvaryumu koyma sebebim doğal nem oluşturmaktı.Yararınıda gördüm..süs biberlerimden tekrar biberler yetişti.Salon limonum tekrar çiçek açmaya başladı.

Resimlerin nereye yükleneceği konusunda konu açtım ancak cevap alamayınca buraya yüklemek zorunda kaldım..
sanırım yanlış yaptım.....

Bunun dışında 2 adet daha akvaryumum var en kısa zamanda onlarıda yüklemeye çalışacağım

saygılar sevgiler

cemo 07-09-2008 20:14

Ellerinize, emeklerinize, yüreginize sağlık.
Çok güzel balkonunuz.

Güler 07-09-2008 20:43

Ellerinize sağlık bahtiyar02, balkonunuz bahçeye dönüşmüş. Bir de bahçeniz olsaymış, kimbilir ne güzellikler yaratırdınız. Sağlıkla güle güle tadını çıkartın.
Ben de saksı altında biriken suların bitkilere fayda yerine zarar verdiği konusunda sizinle hemfikirim.

limon 08-09-2008 11:48

Ellerinize sağlık bahtiyar02. "Bitkilerden size şöyle ayaklarınızı uzatıp onları seyrederek kahve içecek yer kalmamış gördüğüm kadarıyla" diye yazacakken birden oranın sera gibi sıcak ve nemli olacağını düşünerek vazgeçiyorum :)

Ben de sizlerin yazdığı sebeplerden dolayı saksı altlığı kullanmayanlardanım. :)

bahtiyar02 08-09-2008 18:12

sevgili dostlar çok teşekkür ederim....
imkanlar dahiline yeterki sevgi ve zaman oldukça çok şeyler yapabiliyor insan.

Bir apartmanda yaşasanızda.
saygılar sevgiler

Baldaş 09-09-2008 15:01

Bu balkonu da çok beğendim hepsi çok güzel arkadaşlar...

timsah gözyaşı 09-09-2008 16:19

bahtiyar bey balkonunuz çok güzel..
8 m2 balkon olunca daha bir güzel oluyor..:)
şaka bir yana hakikaten balkonunuz çok güzel olmuş.. Ferahlatıcı ve tertipli... yanlız vantilatör ne işe yarıyor..

Kiraz 09-09-2008 16:58

Bahtiyar Bey, dediğiniz gibi sevgi ve emek.. Bitkilerinize sevginizi ve emeğinizi verdiğiniz ortada, ellerinize sağlık.

Mermaid 09-09-2008 17:04

sn. Bahtiyar02;
Balkonunuz çok güzel olmuş elinize sağlık,
akvaryum resimlerinizi merakla bekliyoruz.

bahtiyar02 09-09-2008 21:14

çok teşekkür ederim sevgili dostlar...
vantilatör yaz boyunca genelde sıcaklık 48 derecelere varıyor biraz serinletmek için kullanıyorum.
aakvarum resimlerini en kesa zamanda yükleyeceğim.
saygılar sevgiler tüm dostlara.

Oğuzhan 10-09-2008 22:29

Maşallah sera gibi ..Emeğinize sağlık ...

M.Sema 11-09-2008 11:26

Sn Bahtiyar02 ellerinize sağlık balkonunuz mükemmel olmuş. Bu kadar bitkiye bakım yapmak, gübre vermek, topraklarını havalandırmak vs. bir tarafa sadece sulamaya benim vaktim yetmez. Sizi tekrar tebrik ediyorum.

feriha 11-09-2008 19:49

Bahtiyar bey ellerinize gönlünüze sağlık. Balkonunuz sağlıklı bitkilerle bahçe gibi olmuş. Nem için akvaryum serinletmek için vantilatör neler düşünmüşsünüz dostlarımızı rahat ettirmek için! Bitki çeşitlerinizi merak ettim.

bahtiyar02 11-09-2008 21:48

çok teşekkür ederim dostlar....
feriha dostum.... yetiştirdiğim bitkilerin çoğunluğu değişik türde süs biberleri ve mor ve siya dolma biber...+3 adet salon limonum var ikisi mayer limon diğer tür ise Kamkat. şuan mayer ve kamkat'ta çiçekler var.
1-adet normal limon ağazı (3 meyveden 1 adedi kaldı üstünde)
1 adet portakal ağacı
3 adet ceviz
11 tür kaktüs
dikensiz böğürtlenim
2 adet zeytin ağacı
3 kök Muz ağacı
3 adet japon gülü(beyaz - bordo ve kırmızı renklerde)
2 adet arabistan hurması
3 adet badem
1 adet süs narım
2 adet likapa ağacı(ağaçlar 50-60cm'lik boyda)
1 adet tüysüz kivi
9-10 kök pepino(genç fidanlar)
5- 6 kök değişik türde salon çiçekleri.
aklıma gelenler şimdilik bu kadar dostum.
bakımlarına gelince zevkle uğraşıyorum.sulamalarda en büyük sıkıntım su kesintisiydi onuda 20 galonluk bir bidonla ayarlıyorum.
Gübre olarak kendi yetiştirdiğim tavuk gübresini bol suda bekletip bir gün sonunda bitkinin türüne göre orantılı sulama yapıyorum.
balkon seramda kırmızı toprak, torf(Hazır toprak)perlit ve çam ormanından getirdiğim tabi torf.kullanıyorum.mor taze fasülyemden ürün aldım.şimdi süs biberlerinden alıyorum.T
üm bitkilerimle birlikte iken başka dünyalara gidiyorum.papağanlarda bu ortamda ayrı bir zevk
saygılar

zenfree 16-09-2008 18:51

Balkonunuz küçük bir sera gibi. Tebrikler doğrusu. Çok emek verdiğiniz bitkilerin sağlıklı görünüşünden belli oluyor. Ağaçlarınız daha da büyüdüğünde nasıl bir çözüm bulacaksınız merak ettim. :)

Gülşen 16-09-2008 19:02

Bahtiyar Bey size artık bahçe lazım, ellerinize sağlık...

bahtiyar02 17-09-2008 21:05

çok teşekkür ederim sevgili dostlar.....

En büyük dileğim büyük bir bahçem olması...şu an seramda büyük bidona ekili tek muz ağacım var.2,5 metreyi buldu.bulunduğum sitede ekecektim ancak bazıları meyva ağaçlarını sitede istemiyor.bu sonbaharda yöneticilerden izin alabilirsem bahçeye dikeceğim.
1 adet limon ve 1 adet te portakal ağacı var. Bonzai olarak tasarlaya bilsem çok güzel olur.
tüm dostlara saygılar

denizakvaryumu 18-09-2008 09:16

Balkonunuzun 2-3 sene içinde yağmur ormanı gibi olacağı kesin :) Saksıları sıralı olarak değil de 3-4 gruba ayırarak düzenlerseniz küçük bir bahçeden farkı kalmaz çok daha keyifli olur .

Akvaryumun nemi ve kapalı cam olması nedeniyle bu küçük bahçede çok rahatlıkla orkide , vanda ve etobur bitkiler de yetiştirebilirsiniz.

Özellikle etobur bitkilerden nepenthes i öneririm.

http://www.exoticaplants.com.au/welc...id=3&newsid=26

http://etoburbitki.blogcu.com/

Koçtaş-praktiker-bauhauslarda satılıyor.

Ayseloge 18-09-2008 10:11

Umarım dileğiniz gerçekleşir.Bu kadar çeşitli bitkilerle dolu balkon- bahçeye bakabilmek emek işi doğrusu.Ellerinize sağlık.

fatmadundar 18-09-2008 12:37

Bahtiyar Bey, tebrikler. Bu balkonunuz kaç dönüm? Bir arboretum sanki. Ne kadar çok emek vermişsiniz. Hepsi çok sağlıklı görünüyor.
Elinize gönlünüze sağlık.

bahtiyar02 21-09-2008 20:32

sevgili Denizakvaryumu dostum....bu sene biraz fazla bitki var .Önümüzdeki yıl dediğiniz gibi saksıları dizeceğim.Ayrıca Etobur bitkiler harika.gönül birçok şey yapmak istiyor ancak ne zaman nede imkanlar elvermiyor.ilgine teşekkür ederim
Sevgili Ayseloge ve Fatmadundar dostlarım çok teşekkür ederim.
saygılar

Yücel Özlem 27-09-2008 23:28

Bahtiyar Bey, ellerinize sağlık. Kutluyorum.

bahtiyar02 28-09-2008 21:30

çok teşekkür ederim sevgili dostum.
saygılar

Arzu Kasapoğlu 28-09-2008 23:00

Bahtiyar Bey, çok sağlıklı bitkiler yetiştirmişsiniz, özellikle muz ağacınızı çok beğendim.

Hayalinizdeki bahçeye kavuşmanızı dilerim...

titan 01-10-2008 15:39

hım çok kötüymüş hım hım

bahtiyar02 01-10-2008 19:30

sevgili Arzu Kasapoğlu ve titan...çok teşekkür ederim saygılar sunarım.

Tüm dostlarım Mubarek ramazan bayramını en içten samimiyetimle kutlar,
saygılar sunarım.

vayvayvay 11-10-2008 19:24

Sevgili Bahtiyar çok güzel bir balkon.Ellerinize sağlık...Harika

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024