agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-03-2019, 14:15   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-03-2019
Tekirdağ/Çorlu'da yaşıyorum.
Yıllar evvel aynı evin balkonunda, saksılarda çok güzel cherry domatesler, saksı biberleri yetiştirmiştim. Madem evdeyim o zaman niye yeniden yapmıyorum diyerek eski saksılarımın tozunu aldım. iki ufak balkonum var bir balkon boydan boya 5 adet raf yaptım, arka balkona da ilerleyen zamanlarda ektiğim tohumların çimlenme oranına göre raf yapıcam, amacım bu saksıları 2 balkona yayabilmek, kış döneminde özellikle lale, sümbül gibi kışın yetişen bitkilere yoğunlaşamayı düşünüyorum, amacım hiç çiçeksiz kalmamak, yazın açanlar, kışın açanlar, kaktüs ve sukulentler vb...

en ufağı 3.5 en büyüğü 11 litre olan yaklaşık 60 saksım var, bir süredir eve toprak taşıyıp strilize ediyordum, derken reklam olmasın diye ismini vermek istemediğim bir marketler zinciri 10 litrelik çiçek torfunu 1.95tl den verince yaklaşık 210 litre kadar aldım taşıdım eve(aynısı internette 18 tlye satılıyor bu arada)

internetten yaklaşık 50 çeşit saksıda yetişebileceğini düşündüğüm çiçek tohumu alıp coco peat içine ektim, büyük oranda çimlenmedi ama tabi umutla bekliyorum.

şu an elimde torf, bahçe toprağı, cocopeat (için perlit de karıştırdım), granül solucan gübresi, sıvı solucan gübresi ve geçmiş senelerden kalma mangal kömürü var (bazı bitkilere kömür kırıkları ekleniyor diye belirtmek istedim hehe)

flamencodiablo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2019, 14:46   #2
Ağaç Dostu

dobipa's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2018
@flamencodiablo siz derslere bayağı çalışıpta gelmişsiniz
Bahsettiğiniz A101 mixflor ise burda 2.99 TL neden farklı acaba.
Foruma hoşgeldiniz.

dobipa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2019, 15:04   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-03-2019
Hoşbulduk @dobipa 2.95 yazıyor indirimle 1.95ytl ye denk geliyor fakat aynısı hepsiburada'da 18 lira.

flamencodiablo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024