agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni1662Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-08-2016, 15:17   #61
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2016
NesliSezgin/Balkon

Binamızın kapısının bahardaki hali..

Eklenen Resimler

NesliSezgin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2016, 15:20   #62
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

sardunyalar..

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2016, 15:23   #63
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

balkon süsleri

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2016, 15:26   #64
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

İş yerimdeki sardunya saksısından kendiliğinden çıkan güzel gala

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2016, 15:29   #65
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Peynir kutusunun oje ile imtihanı sonrası fittonia saksısına dönüşümü

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2016, 15:32   #66
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

İşe giderken gördüğüm çiçekçiden dayanamayıp aldığım beyaz sardunyam

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2016, 15:36   #67
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Ve en keyifli yer marketlerin bahçe bölümleri. Hiçbir şey almasam bile (sanırım hiç olmadı böyle bir şey) mutlu olunan yer.

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2016, 21:04   #68
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Bugünün aktivitesi;
Papatyalar, Haseki Küpelisi, Gündüz Sefası, Kadife Çiçeği ve birkaç hafta önce serptiğim ve çimlenen fare kulağı son olarak.

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2016, 21:06   #69
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

İki yaprak olarak ayırdığım sardunyam büyüyor.

Eklenen Resimler

Eski 01-09-2016, 12:30   #70
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Balkon sayfanız hayırlı olsun.

Güzel fotoğraflar paylaşmış ve bu arada da arkadaşlara bazı sorular sormanıza rağmen nedense sadece "çok güzel hayırlı olsun" demekle yetinmiş, cevap vermemişler, oysa çoğu sorularınıza cevap verebilecek bilgiye sahipler.

Yapı marketten aldığınız vinca'nın diğer bir adı da rozet çiçeğidir. Cezayir menekşesi ayrıdır.

Cam güzelinin iri çiçeklisi impatient olarak geçer, fazla güneşi sevmez yaprakları o yüzden pörsümüştür, gölge bir yere almalısınız.

Yılbaşı dikeni olarak aldığınız tür euphorbia milii. Kaktüs ve sukulent başlığına bakın, arkadaşlarımızın çoğunda mevcut olan bir türdür.

Tohumdan çıkan menekşeleri şaşırtmak için biraz daha büyümelerini bekledikten sonra viyolden alıp tek tek dikebilirsiniz.

Gülünüz nasıl bir saksıda, saksısı çok mu küçük? Fotoğrafta çok yapraklı gördüm, aradan bazı dalları almalısınız. Bir de inceleyin böcek tırtıl var mı?

37. mesajınızdaki bitkiyi pek iyi seçemedim, lisi mi acaba? (lisianthus)

Afrika menekşelerinizi sularken yaprakları ıslanıyor da güneş mi bozuyor acaba? Yoksa bir hastalığı mı var, umarım konu ile ilgili olan arkadaşlarımız cevap verirler.

Galip Kuzucu arkadaşımıza da teşekkür ederim, sizin gibi yeni üyelerimize yol gösterdiği için.

Sorunlarınız olduğunda ilgili bitki başlıklarında paylaşırsanız daha iyi olur, arkadaşlarımız size yardımcı olurlar.

Kolaylıklar dilerim.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2016, 13:36   #71
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Balkon sayfanız hayırlı olsun.

Güzel fotoğraflar paylaşmış ve bu arada da arkadaşlara bazı sorular sormanıza rağmen nedense sadece "çok güzel hayırlı olsun" demekle yetinmiş, cevap vermemişler, oysa çoğu sorularınıza cevap verebilecek bilgiye sahipler.

Yapı marketten aldığınız vinca'nın diğer bir adı da rozet çiçeğidir. Cezayir menekşesi ayrıdır.

Cam güzelinin iri çiçeklisi impatient olarak geçer, fazla güneşi sevmez yaprakları o yüzden pörsümüştür, gölge bir yere almalısınız.

Yılbaşı dikeni olarak aldığınız tür euphorbia milii. Kaktüs ve sukulent başlığına bakın, arkadaşlarımızın çoğunda mevcut olan bir türdür.

Tohumdan çıkan menekşeleri şaşırtmak için biraz daha büyümelerini bekledikten sonra viyolden alıp tek tek dikebilirsiniz.

Gülünüz nasıl bir saksıda, saksısı çok mu küçük? Fotoğrafta çok yapraklı gördüm, aradan bazı dalları almalısınız. Bir de inceleyin böcek tırtıl var mı?

37. mesajınızdaki bitkiyi pek iyi seçemedim, lisi mi acaba? (lisianthus)

Afrika menekşelerinizi sularken yaprakları ıslanıyor da güneş mi bozuyor acaba? Yoksa bir hastalığı mı var, umarım konu ile ilgili olan arkadaşlarımız cevap verirler.

Galip Kuzucu arkadaşımıza da teşekkür ederim, sizin gibi yeni üyelerimize yol gösterdiği için.

Sorunlarınız olduğunda ilgili bitki başlıklarında paylaşırsanız daha iyi olur, arkadaşlarımız size yardımcı olurlar.

Kolaylıklar dilerim.
Sayın Güler Hanım merhaba,
Bana yardımcı olduğunuz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Siteyi uzun zamandır inceliyorum imkan oldukça ancak henüz yeni yeni doğru kullanmayı öğreniyorum. Verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim. 37. mesajdaki bitkiyi bir yakınım kendi saksısından ayırıp benimle paylaşmıştı ancak sukulent cinsi olduğunu ve adını bilmediğini söylemişti. Hala araştırıyorum. Öğrenince paylaşırım. Sevgi ve saygılarımla..

Eski 01-09-2016, 15:00   #72
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Merhaba Sayın Güler Hanım,

37.mesajdaki bitkiyi araştırınca adının sedum palmeri olduğunu öğrendim. Umarım doğru bir bilgidir. Ekte internetten kopyaladığım bir resim var benim bitkimin aynısı fakat bu isimle farklı görseli olan bitkiler de var. Saygılarımla.

Eklenen Resimler

Eski 01-09-2016, 15:15   #73
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Merhaba Sayın NesliSezgin;

Öncelikle sayfanız hayırlı uğurlu olsun demeliyim. Sayfanızı bir süredir fark edenlerdenim ama hiç yazmamıştım, nasip bugüneymiş

37. nolu mesajdaki sukucuk yamulmuyorsam Sedum palmeri değil lakin ismi hakkında bir fikrim yok. Kapalı ortamda yetişmiş ve rengi-boyu-yaprak aralıkları değişmiş olsa da Sedum palmeri bu forma girmez bildiğim kadarıyla.

Bu Bitkinin Adı nedir? - agaclar.net

Biliyorsunuzdur belki ama yeri gelmişken yazıyorum, bilemediğiniz bitkilerinizi yukarıda vermiş olduğum linkteki ilgili alanların uygun olanlarında sorarsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Sevgi ve Saygılarımla...

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2016, 16:01   #74
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı Mesajı Göster
Merhaba Sayın NesliSezgin;

Öncelikle sayfanız hayırlı uğurlu olsun demeliyim. Sayfanızı bir süredir fark edenlerdenim ama hiç yazmamıştım, nasip bugüneymiş

37. nolu mesajdaki sukucuk yamulmuyorsam Sedum palmeri değil lakin ismi hakkında bir fikrim yok. Kapalı ortamda yetişmiş ve rengi-boyu-yaprak aralıkları değişmiş olsa da Sedum palmeri bu forma girmez bildiğim kadarıyla.

Bu Bitkinin Adı nedir? - agaclar.net

Biliyorsunuzdur belki ama yeri gelmişken yazıyorum, bilemediğiniz bitkilerinizi yukarıda vermiş olduğum linkteki ilgili alanların uygun olanlarında sorarsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Sevgi ve Saygılarımla...
Çok teşekkür ederim Sayın Mücevher Çalısı, ziyaretiniz için ve verdiğiniz bilgiler için sağolun. Beğeniler kadar eleştirler, tecrübelerini esirgemeden paylaşanlar, zaman ayırıp zahmet edip yorumlayanlar, ilgilenenler çok kıymetli ve değerli benim için. Tekrar teşekkür ederim. Saygılar ve sevgiler.

Eski 01-09-2016, 19:57   #75
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Bunlar ofisdeki masam için yeni bitkilerim. Fesleğen, fittonia ve erika ben sevdim inşallah gelişimleri güzel olur

Eklenen Resimler

Eski 01-09-2016, 21:34   #76
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Öncelikle burada (son fotoğraf) oturup, bir bardak çay içmek, keyifli olsa gerek. Aslında maksat çay değil, seyir. Bitkilerle haşır neşir olmak günlük yaşamdaki sıkıntıları atlatmada en etkili uğraş.

Hımm burada da kahve varmış.

Sevgili NesliSezgin, aslında sayfamda henüz mesajınıza cevap verme fırsatım henüz olmadı ama iade-i ziyarete geldim.

Ben size bitkiler hakkında tavsiyelerde bulunacak kadar derin bilgiye sahip değilim ve inanın o kadar çok bitki kaybediyorum ki. Örneğin art niyetle değil, büyüsün diye diye her gün bolca suladığım sardunyalar kapkara gövdeleri ve henüz yeşil olan yapraklarıyla beni çok şaşıttmış, aynı zamanda üzmüştü. Yani demem o ki sulamada elinizi korkak alıştırın. Bir de en önemlisiii sukulentleriniz ve diğer bitkileriniz için toprağa muhakkak lav taşı, cüruf karıştırın. Bu sayede ölümleri biraz azalttım.

Sardunyalar biraz nazlı, bendekiler de yavaş büyüyor. Gül saksıda sıkıntılı oluyor. Mümkünse onu bahçeye alın. Menekşelerin yaprakları güneş yanığı gibi sanki. Toprağı kurumadan sulamazsanız kolay kolay ölmezler. Menekşelerde fitilli sulama çok daha pratik, denerseniz memnun kalırsınız.

Tohumdan colyoz çok şeker.

Limon servinin toprağı torf mudur? Eğer öyleyse toprağını değiştirmek gerekir.

37 no'lu mesajdaki bitki bence de sedum palmeri değil, biraz büyüsün tekrar değerlendirir arkadaşlar.

Balkon şirin, fotoğraflar net, eee daha ne olsun. Gelişmeleri paylaşmanız dileklerimle... Sevgiler...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2016, 22:03   #77
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Öncelikle burada (son fotoğraf) oturup, bir bardak çay içmek, keyifli olsa gerek. Aslında maksat çay değil, seyir. Bitkilerle haşır neşir olmak günlük yaşamdaki sıkıntıları atlatmada en etkili uğraş.

Hımm burada da kahve varmış.

Sevgili NesliSezgin, aslında sayfamda henüz mesajınıza cevap verme fırsatım henüz olmadı ama iade-i ziyarete geldim.

Ben size bitkiler hakkında tavsiyelerde bulunacak kadar derin bilgiye sahip değilim ve inanın o kadar çok bitki kaybediyorum ki. Örneğin art niyetle değil, büyüsün diye diye her gün bolca suladığım sardunyalar kapkara gövdeleri ve henüz yeşil olan yapraklarıyla beni çok şaşıttmış, aynı zamanda üzmüştü. Yani demem o ki sulamada elinizi korkak alıştırın. Bir de en önemlisiii sukulentleriniz ve diğer bitkileriniz için toprağa muhakkak lav taşı, cüruf karıştırın. Bu sayede ölümleri biraz azalttım.

Sardunyalar biraz nazlı, bendekiler de yavaş büyüyor. Gül saksıda sıkıntılı oluyor. Mümkünse onu bahçeye alın. Menekşelerin yaprakları güneş yanığı gibi sanki. Toprağı kurumadan sulamazsanız kolay kolay ölmezler. Menekşelerde fitilli sulama çok daha pratik, denerseniz memnun kalırsınız.

Tohumdan colyoz çok şeker.

Limon servinin toprağı torf mudur? Eğer öyleyse toprağını değiştirmek gerekir.

37 no'lu mesajdaki bitki bence de sedum palmeri değil, biraz büyüsün tekrar değerlendirir arkadaşlar.

Balkon şirin, fotoğraflar net, eee daha ne olsun. Gelişmeleri paylaşmanız dileklerimle... Sevgiler...
Merhaba Sayın SDurul,
Hoşgeldiniz, çok sevindim ayrıca yolunuz birgün Ankara'ya düşerse sizi ağırlamaktan nacizane balkonumda sizinle çay ya da kahve içmekten mutluluk duyarım.

Sevgili SDurul, malesef artık limon servimi kaybettim sanırım bugün baktığımda artık tüm dalları sapsarı olmuştu ve evet torfa ekmiştim. Hafta sonu artık onu saksıdan alıp yerine başka birşey ekicem sanırım.
Gül ağacım da aynı durumda acaba torf bu tarz bitkiler için iyi bir yöntem değil mi? Hemen hemen tüm bitkiler torfa dikili bu konuda yanlış yaptım sanırım.
Torfun markası Verve idi yanılmıyorsam.

Verdiğiniz bilgiler için ve ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum sağolun. Sevgi ve saygılarımla..

Eski 02-09-2016, 21:25   #78
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Gündüz sefası iki gün içinde çimlenmeye başladı.

Eklenen Resimler

Eski 02-09-2016, 21:32   #79
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Ne kadar zarif bir bitki Erica, tomurcuk tomurcuk açınca nasıl olacak merak ediyorum.

Eklenen Resimler

Eski 02-09-2016, 21:43   #80
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Tatlı minik fittoniam.

Eklenen Resimler

Eski 03-09-2016, 09:04   #81
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Siparişimi pazartesi beklerken bugün geldi süpriz oldu. Biraz hırpalanmışlar, dökülmeler olmuş ama olsun. Dökülen taneleri toprağa koyup köklenmelerini deneyeceğim artık.
Telgraf Çiçeği,
Sedum rubrotinctum,
Huernia schneideriana,
Sedum lineare variegatum,
Delosperma echinatum

Eklenen Resimler

abk, YeniGine, Muda ve 7 kişi beğendi.

Düzenleyen NesliSezgin : 03-09-2016 saat 09:20 Neden: Bitkilerin isimlerini yazmak için
Eski 04-09-2016, 09:32   #82
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Aşırı sıcaklar geçince kendilerini toparlamaya başladılar.

Eklenen Resimler

Eski 04-09-2016, 11:36   #83
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Tebrikler

Her şey çok güzel ,kolay gelsin

ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2016, 15:14   #84
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ahmeter Mesajı Göster
Her şey çok güzel ,kolay gelsin
Sayın Ahmeter ziyaretiniz için ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Jakin beğendi.
Eski 05-09-2016, 00:32   #85
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Sayfanız hayırlı olsun. Balkonunuz da çiçekleriniz de çok güzeller. 68. Mesajınızda tohumdan yetiştirdiğiniz bitki biraz fazla boya gitmiş gibi. Aradan geçen zaman içinde gelişimi nasıl oldu bilmiyorum ama biraz daha güneş alması iyi olur.

Jakin beğendi.
abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2016, 13:08   #86
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun. Balkonunuz da çiçekleriniz de çok güzeller. 68. Mesajınızda tohumdan yetiştirdiğiniz bitki biraz fazla boya gitmiş gibi. Aradan geçen zaman içinde gelişimi nasıl oldu bilmiyorum ama biraz daha güneş alması iyi olur.
Merhaba Sayın Abk,
Yorumunuz ve ziyaretiniz için teşekkür ederim. 68. mesajdaki bitkim çok minik bir kabın içinde aslında boyu 5 cm bile yok sanırım. Ama yine de haklısınız üç tane ince çubuk şeklindeler son hali hala böyle iki yaprak daha çıksa biraz daha geniş bir yere taşırım diye düşünüyorum ama bakalım biraz beklesem daha mı doğru olur bilemiyorum.
Saygılarımla.

Jakin beğendi.
Eski 06-09-2016, 13:25   #87
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-06-2014
Manzaraya bayıldımmmmmm

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi NesliSezgin Mesajı Göster
Bitkisiz eksik görünen minik balkonum
Allah'ım ağız tadıyla oturmayı nasip eylesin Maşallah

06arif55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2016, 19:02   #88
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 06arif55 Mesajı Göster
Allah'ım ağız tadıyla oturmayı nasip eylesin Maşallah
Teşekkür ederim Sayın 06arif55, amin herkese güzel yaşamak nasip olsun. Sağolun. Saygılarımla.

Eski 08-09-2016, 11:03   #89
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Gündüz sefası tohumlarında son durum böyle baya hızlı gelişiyor.

Eklenen Resimler

Eski 08-09-2016, 11:06   #90
Ağaç Dostu

NesliSezgin's Avatar

NesliSezgin/Balkon

Sayın Güler Hanım'ın zahmet edip gönderdiği atlas çelikleri bugün elime ulaştı. Çok mutlu oldum kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024