agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni10111Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-09-2017, 09:07   #931
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
Sevgili A_MOMAD;gelinlerinizi hayranlıkla izliyorum. bu günlerde, ilk kez gelin olmaya hazırlanan kızçelerim,benim de heyecanımı tavan yapmış durumda. sizin o masal tadındaki yorumlarınızı okurken, sabrım nasıl zorluyorlar, bir an önce gelin hallerini görmek için. tabi ki kokularını da sevgilerimle .....

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2017, 14:57   #932
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Öncelikle sevgili lusoari söylemeden geçemeyeceğim, sayfama yine beğeni yağdırmışsın teşekürler, seni rahatlayıp geri dönmüş görmek çok güzel

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
...yorumlarınızı okurken, sabrım nasıl zorluyorlar, bir an önce gelin hallerini görmek için...
Çok teşekkürler sevgili münevver

Sabrınızı gıdıklayabildiysem ne mutlu bana! Ben kocaman bir sabırsızlık abidesi olduğum için herkes benim gibi sabırsız olsun istiyorum

Umarım tez vakitte kızınız gelinlik giyer de siz de bu mutluluğu tadarsınız.

Önceki gün 'çiçeklenme bitiminde ya da bahar başında prensesimin alttaki yapraklarını budamaya' karar vermiştim ya hani, yine sabırsızlık ettim (Şaşırdık mı? Tabii ki hayır ) ve az önce -sanki birileri dürtmüş de irkilmişim gibi- bir anda yerimden kalktım, gidip hepsini budayıp rahatladım

Budanan alt yapraklar:

Name:  yapraklar.jpg
Views: 692
Size:  49.1 KB

Çıplak kalan alt kısım:

Name:  alt gövde.jpg
Views: 684
Size:  56.4 KB

Budama işlemi hiç kolay olmadı, en yaşlı yapraklar oldukları için iyice ağaçlaşmışlar ama bir şekilde üstesinden geldim. Tabii ki işlem öncesi kızçeme ne yapacağımı-neden yapacağımı güzel güzel açıklamayı da ihmal etmedim

Dün gecenin kullanılmış gelinlikleri askılarında sallanırken, bu gecenin gelinleri de düğün için son hazırlıklarını yapıyorlar

Name:  hazırlık.jpg
Views: 680
Size:  66.0 KB

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2017, 11:36   #933
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Allahım sana şükürler olsun! Sevinçten yerimde duramıyorum!

Tembel tenekem Süslü (Epiphyllum curio) iki tomurcuk çıkarmış da biraz büyütmüş bile ve ben bunu az önce balkon ahalisine fısfıs yaparken fark ettim!

Name:  Süslü.jpg
Views: 637
Size:  35.8 KB

Geçenlerde sevgili dostum kelebek çalısı ile konuşuyorduk, demiştim ki: ''Curio çiçek açarsa pasta kesip mum üfleyeceğim'' Bu fikir mi aklını çeldi acep?

Çok heyecanlıyım, nasıl açacak, ne renk açacak?

Eski 17-09-2017, 12:22   #934
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Curio'nun çiçeklerini de pastasını da mumunu da buradan paylaşırsın artık. Pasta kestaneli olabilir mi En çok sevdiğimdir de tabi bulabilirsen

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2017, 12:26   #935
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
...Pasta kestaneli olabilir mi...
Paylaşmaz mıyım, benim tembel tenekem çiçek açacak ya davul bile çalabilecek psikolojideyim!
(Kestaneli pasta benim de en sevdiklerimden, mevsim itibariyle bulamayabilirim ama deneyeceğim )

Şu an halimi bir görsen, bir türlü ağzımı toplayamıyorum, oturup oturup kalkıyorum, 'dans mı etsem-zıplasam mı' derken saçma sapan hareketler yapıyorum...

Bu kadar sevinince benim devreler yandı sanırım

Eski 19-09-2017, 14:27   #936
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Ben bu kadar 'pis' sevinince Süslü (Epiphyllum curio) ya korkmuş ya da benden tiksinmiş olacak ki kıymetli tomurcuklarımız sararmaya başladı

Name:  IMG_20170919_151411.jpg
Views: 827
Size:  36.8 KB

Eski 19-09-2017, 21:14   #937
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Günün birinde Prensesim'e (Epiohyllum oxypetalum) 'yeter kızım, çiçek açma artık ne olur' diyebileceğimi birileri söyleseydi asla ihtimal vermezdim ama maşallah kendisi bu sene beni bu kıvama getirdi.

Tam diyorum 'bu sefer bu çiçekler sondur, kesin sezon kapanışıdır' ama bir de bakıyorum ki sezonun kapandığı-kapanacağı yok, benim kızçe yeni tomurcuklar çıkarıyor!
Bu durumdan aslında hiç şikayetim yok ama bu sene beni korkutacak kadar çok çiçeklendi (tam bu noktada bir kez daha maşallah diyesim geldi ) yorgun düşüverecek diye aklım gidiyor...

Gündüz Süslü'nün (Epiphyllum curio) tomurcuklarında sararma görünce çok canım sıkılmıştı, sonrasında bu gece düğün olacağı aklımdan çıkmış zira bunun dışında da bugün pek keyifli bir gün geçirdiğimi söyleyemem.
Bir karış suratla, sıkkın sıkkın otururken birdenbire o enfes parfüm kokusunu duymaya başlamamla aklım başıma geldi ve hemen balkona koştum

Name:  1.jpg
Views: 558
Size:  35.5 KB

Sadece iki çiçek ama sıkkın olduğumu sezdikleri için mi bu sefer bu kadar yoğun kokuyorlar, yoksa ruh halim yüzünden algı ayarlarımda istemsiz değişiklikler olduğu için ben mi çok yoğun algılıyorum çözemesem de evin içini-dışını enfes kokularıyla doldurdular

Name:  2.jpg
Views: 550
Size:  34.7 KB

Eski 20-09-2017, 17:42   #938
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Şubatım'dan (Schlumbergera russelliana) kalan yavrucukların bir kısmı ve diğer yılbaşıcıklar (Schlumbergera truncata) hep birlikte bu 'yılbaşı ormanı'nda yaşıyorlar, yaz uykusundan yeni uyandılar ama bence biraz daha uyusalar iyi olurdu zira yazın pek gidesi yok gibi...

Name:  Şubat.jpg
Views: 553
Size:  44.5 KB

Ayşecik (Senecio rowleyanus) ve yanındaki Şubat yavruları da yaz uykusundan yeni uyandılar. Umarım seneciolarım da shlumbergeralarım da güzel güzel büyüyüp çiçeklenebilirler, onların çiçek zamanı yaklaşıyor ne de olsa...

Name:  Ayşecik.jpg
Views: 537
Size:  70.5 KB

Beyaz menekşem mini mini ilk çiçeğini açtı bugün, çok parlak bir beyaz

Name:  Beyaz menekşem.jpg
Views: 553
Size:  48.0 KB

Anthurium ve spathiphillum birlikte istikrarlı şekilde büyüyorlar, umarım güzel çiçeklerini de eş zamanlı gösterirler
(Anthuriumu annemdeki kardeşinin yanından ayırarak getirmiştim ve annemdeki ikiz kardeşi şu sıralar ilk çiçeğini açıyor. Hal böyle olunca ben de 'ben çiçek isterem' moduna girdim )

Name:  Emine.jpg
Views: 541
Size:  70.5 KB

Maalesef Süslü'nün (Epiphyllum curio) iki tomurcuğu da iyice sarardı, yakında dökülürler. Buna da şükür, en azından denedi...

Name:  Süslü.jpg
Views: 539
Size:  43.8 KB

Eski 30-09-2017, 17:52   #939
Ağaç Dostu

Duru's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2017
Ayşecik'e bayıldım.Maşallah diyelim çiçeklerini de görelim inşallah Çok güzeller

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duru Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2017, 12:53   #940
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Dün gece bir anda aklıma (bana göre harika) bir fikir geldi: Balkonumuzun sol duvarına, yani sabah güneşini en güzel gören ama bir türlü faydalanamadığım kısmına Yıldız'ı (Stapelia grandiflora) ve Ayşecik'i (Senecio rowleyanus) yerleştirebileceğim bir askı/raf sistemi yapmak!

Bu sayede hem Yıldız ve Ayşecik biraz daha fazla ışık alabilecekti hem de salon penceremdeki menekşelerimin önü Yıldız tarafından kapatılmayacaktı, yani onlar da daha fazla ışık alabileceklerdi. Artı olarak misafir odası penceresinde ikamet etmekte olan yılbaşılarımı, hem daha aydınlık hem de haliyle çok daha havadar olan balkon penceresine alabilecektim...

Hemen kullanılmayan eşyaları eşelemeye başladım, tam da istediğim gibi eski bir kot pantolon bulunca aldım elime 'neresinden nasıl faydalanabilirim' diye bir süre inceledikten sonra bacak kısımlarını beğendim

Kestiğim iki bacağı birbirine eklemekle işe başladım, üstten -çamaşır ipleri için- duvara monte edilmiş olan demire bağlayacaktım, o kısmın dayanıklılığını arttırmak için elimde bulunan tel kafesten kestiğim iki parçadan faydalandım.

Views: 455
Size:  51.3 KB

Saksıların ölçülerini alarak kotun üstüne işaretledim. Saksı kenarlarını kavrayabilmesi için, oluşturduğum ceplerin kenarlarına ipleri geçirdim (bu biraz zor oldu çünkü önce iğne-iplik ile başladım ve parmaklarım çok acıdı, ne zormuş kota iğne batırmak ama sonra ipleri geçireceğim yerleri bir şiş yardımıyla delmek aklıma geldi, bunu keşke baştan akıl etseydim) ve yapımına dün gece başladığım askı sistemim bugün kabaca hazır hale gelmiş oldu, büyük bir heyecanla planladığım yere sabitledim.

Views: 431
Size:  67.6 KB

İlk saksıyı yerleştirmek oldukça zor oldu ama yerleştirince, çıkardığım işi beğendim

Name:  3.jpg
Views: 437
Size:  73.0 KB

Sonra ikinci saksıyı da yerleştirdim, etrafından sarkan ipleri toparladım ve geçip karşısına keyifle seyrettim

Name:  4.jpg
Views: 451
Size:  70.4 KB

Askıya yerleştirdiğim saksılardan boşalan yere de yılbaşı ormanımı yerleştirdim, gerçi yılbaşıların rüzgarla araları pek iyi değildir ama şiddetli rüzgarlarda içeri alabilirim ya da en kötü olasılıkla eski yerlerine geri dönerler diye düşündüm. Sonuç itibariyle bu yeni yerleşim planı beni çok tatmin etti, onlar mutlu-ben mutlu...

Name:  5.jpg
Views: 436
Size:  72.3 KB

Tabii ki ben tüm bunlarla uğraşırken, ne yaptığıma bir türlü anlam veremeyen eşimin 'deli mi ne' bakışlarıyla beni izlediğinden bahsetmeme lüzum yoktur sanırım

Eski 10-10-2017, 13:27   #941
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Ne güzel olmuş işte evdeki malzemeden. İnsan böyle eviyle, bitkileriyle uğraşınca rahatlıyor.

Bitkilerin de bu değişiklikten hoşlanır umuyorum

Eski 10-10-2017, 13:43   #942
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
...Bitkilerin de bu değişiklikten hoşlanır umuyorum
Teşekkür ederim, beğenmene çok sevindim

İnşallah hoşlanırlar, önceliğimiz bu ne de olsa... Bu arada bitmiş halini eşim de çok beğendi, beğenildikçe seviniyorum, parmaklarımın oyulmasına değmiş olması acımı hafifletiyor

Eski 10-10-2017, 23:06   #943
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Emeğine sağlık sevgili A-NOMAD'cım, çok güzel olmuş maşallah!..

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2017, 00:01   #944
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Emeğine sağlık sevgili A-NOMAD'cım, çok güzel olmuş maşallah!..
Teşekkür ederim YeniGinem
Seni göremez olduk artık, iyisindir umarım...

YeniGine ve münevver48 beğendi.
Eski 11-10-2017, 14:05   #945
Ağaç Dostu

nanemolla's Avatar

Giriş Tarihi: 13-07-2014
Sn A NOMAD emeğinize sağlık gerçekten.Gözlerim bayram etti(birazda ağrıdı ekrana bakmaktan: ) )Tüm sayfaları gezinip çocuklar elverdigince okudum.Bende çok çeşit istiyorum evimde ama hepsini alamadığım için böyle balkonlarda gezinip doya doya seyrediyorum bi hevesle.bu kadarı bile bana ohhhh gözüm gönlüm açıldı dedirtiyor.: ) sanırım sizi kumrular beni de örümcek bitleri delirtti.Ama çocuğumun bütün zahmetini çekipde bi gülümseyişiyle hepsini unuttuğum gibi çiçeklerin nazları hastalık ve zararlılarıyla savaş verip yorgun düşmeme rağmen çiçek tomurcuklarının görünmesiyle birlikte kendime değdi ama deyip ferahliyorum resmen.

Düzenleyen nanemolla : 11-10-2017 saat 14:08 Neden: İmlahatası
nanemolla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2017, 15:09   #946
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nanemolla Mesajı Göster
Sn A NOMAD emeğinize sağlık gerçekten...
Beğenileriniz için teşekkür ederim
Elbette gönül bir sürü bitki istiyor ama maalesef apartman daireleri genellikle buna izin vermiyor, en azından bende durum bu...

Hal böyle olunca da eldeki alanı verimli kullanmaktan başka çare kalmıyor.

Ben bu balkon duvarlarına kafayı taktım birkaç gündür
Bugün de küçük boncukluma (Senecio rowleyanus) uygun gördüğüm balkon duvarını değerlendirdim, basit ama hoşuma giden bir çalışma oldu, artık ufaklığın boncukları da özgürce salınabiliyor...

Name:  IMG_20171011_153748.jpg
Views: 407
Size:  71.5 KB

(Elbette bu uygulamaları ancak -koca ilkbahar-yaz geçip gittikten, kış kapıya dayandıktan sonra- akıl edebilmiş olmam da fazlasıyla dalga geçilesi bir durum... )

Eski 11-10-2017, 15:56   #947
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Önemli olan mantıklı bir şeyi bulup uygulamış olmanızdır.

sevgihoca beğendi.
celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2017, 16:14   #948
Ağaç Dostu

nanemolla's Avatar

Giriş Tarihi: 13-07-2014
Ben bile boncuklunuzun askılıgını görünce aklıma hemen benim balkonuma ne şekil birşey yapsam diye hesap yaptım.normalde duvarlar için 4 raf taktırdim başka birşey yapmam diyordum ama bu boncuklunuzdan bende edinmek istediğim için asılı bir yerde çok güzel durur düşüncesiyle bende bi askılık modeli planlamalıyim.

nanemolla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2017, 16:34   #949
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nanemolla Mesajı Göster
...asılı bir yerde çok güzel durur düşüncesiyle bende bi askılık modeli planlamalıyim.
Haklısınız, rahatça sarkabildikleri yerlerde çok daha güzel görünüyorlar. Ben balkonumun durumuna göre (ev kira olduğu için çivi çakma şansımız bile yok malum) eldeki malzemelerle bir şeyler yapmaya çalıştım, yani maliyet sıfır

Siz de önce asabileceğiniz yeri/yerleri belirleyerek, elinizdeki malzemelerle (mesela ben küçük boncuklunun askısında eski bir çoraptan faydalandım) pekala bir şeyler yapabilirsiniz

Düzenleyen A_NOMAD : 11-10-2017 saat 17:30 Neden: Düzeltme
Eski 12-10-2017, 17:48   #950
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Yıldız hanım (Stapelia grandiflora) bugün 'neredeyse siyah diyebileceğim renkte' bir çiçek açtı, hava soğuduğu için mi bu kadar koyu renk oldu bilemiyorum çünkü daha önce hiç bu mevsimde çiçek açmamıştı ama beğendim

Name:  IMG_20171012_180422.jpg
Views: 405
Size:  72.6 KB

Beyaz menekşem seyrek ama parlak beyaz çiçekler açıyor...

Name:  IMG_20171012_181132.jpg
Views: 404
Size:  48.5 KB

Euphorbia milii saksısı küçük geldiği için surat assa da şirin çiçeklerini esirgemiyor

Name:  IMG_20171012_181549.jpg
Views: 405
Size:  64.5 KB

Bu durumdan ben de rahatsızım, saksısını büyütemediğim için yüzüne bakmaya utanıyorum ama saksı büyütmek sorun değil, asıl sorun onu koyacak yer bulmak... Maalesef şimdilik katlanması gerekiyor.

Eski 15-10-2017, 16:49   #951
Ağaç Dostu

sardunya18's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2015
Red face

Merhaba anomadcım yine masalsı bir anlatım harika bir gecelik gelin çiçekleri ve kokusunu hiç bilmediğim halde burnuna gelen kokusu .Maşallah çiçeklerinin keyfi yerinde bence yıldız hanım yerini beğenmiş sana teşekkür etmek istemiş .Eline sağlık askın çok güzel şu boncuklu ayşecik ten bende istiyorum bulursam kaçırmıcam .Bol çiçekli günler

sardunya18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2017, 20:52   #952
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sardunya18 Mesajı Göster
...kokusunu hiç bilmediğim halde burnuna gelen kokusu...
Bunu başarabilmişsem ne mutlu bana

Beğenilerin için teşekkür ederim sevgili sardunya, umarım senin de güzel boncukların olur
Yıldız hanım gerçekten yerini sevdi, askı sayesinde balkona tepeden de bakıyor oldu ya 'buraların hakimi benim' dercesine yaydı kendini, sanırsın Hürrem Sultan

Eski 17-10-2017, 13:50   #953
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

İlk kez bu yaz başında eşim karşılaştı onunla ve özellikle küçük canlılardan çok tedirgin olan biri olduğu için bana bu karşılaşmayı müjdelemesi oldukça dehşet verici oldu, bana seslenişini duysaydınız banyoda en azından bir T-rex ile falan karşılaştığını düşünürdünüz

Name:  Tyrannosaurus Rex.jpg
Views: 371
Size:  60.7 KB

Korkunç T-rex'ten kocamı kurtarmak için koşup banyoya gittiğimde eliyle duvarın köşesini işaret ederek 'ne bu, böcek falan mı, baksana şurada işte, pembe gibi ama elleri de var' diyordu...

Onu fark edebilmek için gözlerimi odaklamam gerekti ve karşımda çok güzel, çok ürkek, çok minnoş ve çok pembiş 'albino' olduğunu düşündüğüm bir süleymancık duruyordu!

Bizim ona baktığımızı fark edince çabuk çabuk yürüyerek gözden kayboldu. Eşime onun zararsız ve çok şeker bir hayvancık olduğunu anlatınca biraz rahatladı.

O günden sonra bu arkadaş bizim banyoya yerleşti ve bizimle aynı evde ama pek de yüz-göz olmayarak yaşamayı tercih etti, hiç gitmedi, biz de ev arkadaşları olarak bizi seçmiş olmasından onur duyduk.
Muhtemelen albino olduğu için dış dünyadaki tehlikelere -diğer süleymancıklara nazaran- daha açık olduğunun farkındaydı, banyomuzda düşmanı yoktu, beslenmesine rahatlıkla yetecek kadar sinek/böcek de bulabiliyordu, üstelik havalandırma penceresinin çerçevesinde 'yuva' olarak kullanabileceği bir açıklık da bulmuştu, daha ne olsundu

Sonrasında eşimle sık sık karşılaştılar, eşim de ona alıştı ama bana onu görmek nadiren kısmet oluyordu. Bu arada her ne kadar kendisi bilmiyor olsa da ismini 'Kanuni' koyduk

Dün gece bizim Kanuni beslenirken banyoya girmiş bulundum hatta bir sineği ışık hızıyla mideye indirmesine bile tanık oldum! Mest olmuş halde onu seyrederken benimle göz göze geldi ve aceleyle saklandı!

Öyle güzel saklanmıştı(!) ki hemen 'koş koş, bunu mutlaka görmelisin' diye seslenerek eşimi çağırdım, ikimiz de bakıp bakıp kahkahalara boğulduk zira kafasını ve ellerini yuvasına soktu ama popiş dışarıda kalmıştı
Beni görmeyince, benim de onu göremediğimi sanıyor herhalde, gece komiği seni!

Bu anın fotoğrafını çekmeliyim diyerek telefonumu kapıp geri döndüğümde ortadan kaybolmuştu, temsili çizim yaparak ölümsüzleştirmek zorunda kaldım...

Karşınızda 'saklambaç oynamayı pek de beceremeyen' ev arkadaşımız Kanuni ve onun minnoş popişi (-nin kara kalem karalaması)

Name:  Kanuni.jpg
Views: 339
Size:  21.3 KB

Eski 17-10-2017, 16:54   #954
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Yerim ben o albinoyu Öyle tatlı anlatmışsın ki sizin banyoda izlemiş kadar oldum. Görselin de süper olmuş, gerçeğini aratmamış)

Benim balkonumda çooookkk Küçüklü büyüklü hem de...

Geçen yılın yazında balkona çiçeklerime bakmaya çıktım, cehennem sıcağı olduğu için hemen oradan savuşma derdindeydim ama yerde yatan süleymancığı görünce sıcağı unuttum.

Kımıldamadan yatıyordu. Normalde onlar gece çıkarlar, öğlen öğlen ne işi var diye düşünürken elime aldım ve belki ölmüştür dedim üzülerek.

Çöpe atamam ben ölmüş böcekleri, arıları saksı diplerine bırakırım, üzerine bir yaprak gelecek şekilde. Ona da aynısını yaptım. Orada durmuş bitkiyi izlerken kımıldanmaya başladı meğer sıcaktan bayılmış, gölgeye bırakınca kendine geldi Ben ayağa kalkınca o da telaşlı telaşlı kendini saklama derdine düştü.

O gülümseyen suratlarına hastayım. Muziplik peşindeki afacanlar gibi

Eski 17-10-2017, 17:46   #955
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
...meğer sıcaktan bayılmış...
Hani gerçek hayatta pek tanık olmasak da çizgi filmlerde ve karikatürlerde sıkça rastladığımız 'iki eliyle göbeğini tutarak kahkaha atan' karakterler vardır ya, heh işte aynen onlar gibi iştahla güldüm Sıcaktan bayılmış, he mi

Yanlış aklımda kalmamışsa evvelki yazdı, sivri suratlı küçük yeşil kertenkelelerden biri, muhtemelen benim pencere önüne kuşlar için koyduğum su kabından su içmeye çalışırken içine düşmüş.

Onu öyle suyun içinde ters dönmüş halde görünce 'eyvah' dedim, kuşlara iyilik yapmaya çalışırken bu hayvancağızın ölümüne sebep olmuşum!

Yine de sağlıkçı içgüdüsüyle hemen sudan çıkarıp önce baş aşağı çevirerek ciğerlerindeki suyun çıkmasını sağlamış, sonra da serçe parmağımın ucuyla ve fazla bastırmamaya da çalışarak (malum minicik gövde, serçe parmak bile olsa benim gücüme nasıl dayansın) kendimce kalp masajı/göğüs basısı yapmaya girişmiştim.

Beni yaklaşık 20 dakika uğraştırdıktan sonra çok şükür masaj işe yaramış ve hızlı hızlı nefes alıp vermeye, kalbi deli gibi atmaya başlamıştı!
Sonra evde bir bayram havası, rahatlayan vicdanlar falan derken kertenkelecik kademeli olarak kendine gelebilmişti Mesajını okuyunca onu hatırladım.

Yani vaktiyle kertenkelenin boğulmuşuna rastlamıştım ama sıcaktan bayılmışını hiç duymamıştım, senin süleymancık şanslıymış ki direkt gömmemişsin

Eski 20-10-2017, 14:19   #956
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Sevgili ParlakYıldızlar içinden gelmiş ve benim için 'el emeği-göz nuru' harika bir saksılık hazırlamış, az önce elime geçti, ba-yıl-dım

Name:  IMG_20171020_151143.jpg
Views: 295
Size:  47.8 KB

Çok teşekkür ederim

Eski 20-10-2017, 16:01   #957
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Maşallah mücadele ve güzelliklere devam.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2017, 18:02   #958
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Hayırlı olsun İçine hangi bitkini yerleştirdin?

A_NOMAD beğendi.
Eski 20-10-2017, 19:00   #959
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Hayırlı olsun İçine hangi bitkini yerleştirdin?
Teşekkürler

İçine 'sadece fotoğraf çekmek için mankenlik yapmak üzere' ayı patisi yerleştirildi, kalıcı sahibine henüz karar vermedim

Eski 24-10-2017, 13:30   #960
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Bu sıralar sadece Euphorbia milii ile...

Name:  milii.jpg
Views: 710
Size:  42.4 KB

...menekşelerimin ikisi çiçekli ama...

Name:  menekşeler.jpg
Views: 710
Size:  35.0 KB

...maşallah yılbaşılarım da -yeni yerlerini sevdiklerini göstermek istercesine- tomurcuklanmaya başladılar çok şükür

Name:  yılbaşı ormanı.jpg
Views: 678
Size:  32.9 KB

Seneciolarımda ise henüz tomurcuk yok, inşallah onlar da yeni yerlerini sevdiklerini göstererek sevindirirler

Views: 696
Size:  49.9 KB

Bu askıları yaptıktan sonra balkonun bu tarafına bakmaya doyamaz oldum, haliyle paylaşmaya da doyamıyorum

Views: 688
Size:  69.9 KB

Düzenleyen A_NOMAD : 24-10-2017 saat 15:38 Neden: İlave

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024