agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni9809Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-04-2015, 08:42   #1
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Sûz-i Dilârâ / Balkon, ev

Sayfama gelen ve gelecek olan misafirlerime "hoşgeldiniz" diyerek giriş yapayım

Gerek bitkilerimin gelişimleri, hepsini ilgili sayfalara tek tek ekleme, lâzım olduğunda arayıp bulmadaki zorluklar ve son olarak da sizlerin ziyaretine açmak istemem sebepleriyle bu sayfayı açma kararı aldım.

Bütün bitkilerimin gelişimlerini en azından iki başlıkta topluca tutabilir ve takiplerini yapabilirim.

Bu kısa girişten sonra göz bebeklerim sardunya çelikleriyle başlayalım.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2015, 08:55   #2
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sardunya çeliklerim, bazılarının şimdilik saksısı yok, kıyısında köşesinde yeri olan saksıların diplerine dikiverdim.

İlk fotodaki çok yapraklı hariç SDurul ablamdan gelenler, diğerleri gezintilere çıktıkça bahçelerde görüp de istediklerim. Utana utana istiyorum, sağolsunlar hiç kimse geri çevirmedi şimdiye kadar.

Eklenen Resimler

Eski 19-04-2015, 09:17   #3
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bunlar da şubat ayıydı galiba zengarden'dan fide olarak aldığım canan ve sakızlarım. Geldiklerinde çay kaşığı boyundaydılar.

Bu saksılar asılı ve çelik telle bağlı oldukları için istediğim açılardan fotolarını çekemedim. Bazılarının üzerine gece yağmur yağmış

Eklenen Resimler

Eski 19-04-2015, 09:33   #4
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Mercan rengi sakız sardunyam, önce yapraklanıp saksıyı sarıp öyle çiçek açmasını istiyorum ama o durmadan çiçekleniyor

Boncuk mavisi - kırmızı sardunya birlikteliği çok güzel görünüyor. Bana bizim Bodrum'u ve Adalar Denizi'ndeki yunan adalarını hatırlatıyor. Aynı görüntü bir de Tunus'ta bir şehirde var. Bu şehirde belediye evlerin başka renge boyanmasını yasaklamış İyi de etmiş
Name:  IMG_0272.jpg
Views: 3955
Size:  33.1 KB

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 20-04-2015 saat 14:44
Eski 19-04-2015, 09:38   #5
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bu da kırmızı geleneksel bahçe sardunyam, sardunya deyince aklıma ilk gelen

Name:  IMG_0268.jpg
Views: 4301
Size:  41.0 KB

Ve diğer ceylanlarım...
Name:  IMG_0249.jpg
Views: 4235
Size:  51.7 KB
Name:  IMG_0250.jpg
Views: 4228
Size:  47.9 KB
Name:  IMG_0252.jpg
Views: 4202
Size:  62.7 KB
Name:  IMG_0253.jpg
Views: 4239
Size:  45.9 KB

Eski 19-04-2015, 09:40   #6
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

...

Eklenen Resimler

Eski 19-04-2015, 10:32   #7
Ağaçsever

Suveyda's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2014
Sardunyalarınız çok güzel, özellikle canan ve sakızlar. Sayfanız ise hayırlı olsun, balkonunuzdan renk renk çiçekleriniz eksik olmasın
takipteyim.

Suveyda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2015, 10:49   #8
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sûz-i Dilârâ'cım, sevindim. Bol bitkili, bol çiçekli bir sayfa olacağı şimdiden belli.

Sardunyaların şimdiden çiçeklenmiş, ceylanların da öyle. Ben ceylanları yaşatamıyorum. kaç kez aldıysam, çelikten yetiştirdiysem hep öldüler. Biraz nazlılar galiba. Ama çiçekleri çok güzel.

Kızımın doğduğu zamanlarda, (Haziran'dı) çok güzel çiçekleri olan bir ceylanım vardı. Bu yüzden ceylanlar bana hep o günleri hatırlatır.

Gelişmeleri takipteyim. Sevgiyle...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2015, 12:36   #9
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Siklamen grubuyla devam edelim. Zamanları geçmeden elimde çiçekli hâlleri bulunsun dedim. Güzellerim kış boyu mutfak penceremin önünde açtıkça açtılar.
Bu çiçeğimi kipa'dan ölmek üzereyken aldım, üç tane daha siklamenle. Onlar benim hatam yüzünden yaşamadılar. Uyanık döneminde bir soğanlı bitkinin saksısını değiştirmek gibi bir gaflette bulundum. Bu sağlam çıktı. Diğerleri ölünce kocaman saksıda yalnız kaldı. Bu saksıya papatya dikeyim diye saksısını bir daha değiştirdim yine ölmedi
Name:  IMG_0284.jpg
Views: 4379
Size:  50.4 KB

Ne güzel kış günü bit, böcek, örümcek derdi de yok, sadece sula ve izle

Kırmızı ve beyaz olanları uykuya geçecekler, çiçek açmayı bıraktılar sandım ama hâlâ bir gayretle çiçek açacağız diye uğraşıyorlar.
Name:  IMG_0286.jpg
Views: 4160
Size:  70.2 KB
Name:  IMG_0287.jpg
Views: 4132
Size:  66.1 KB
Name:  IMG_0288.jpg
Views: 4171
Size:  64.5 KB
Name:  IMG_0289.jpg
Views: 3885
Size:  50.2 KB

Eski 19-04-2015, 12:39   #10
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bunlar da yavru siklamenler. Alışveriş merkezinin önüne geçmişte dikilen siklamenlerden dökülen tohumlardan çimlenmişler. Ben de bir kalıp sıkışık vaziyette çimlenmişlerden söküp getirdim sonra da ayırıp bardaklara diktim.

Ben saksıda gözlerinin içine bakıyorum çimlenmiyorlar
Name:  IMG_0292.jpg
Views: 3926
Size:  68.8 KB

Bunlar da diğerleri
Name:  IMG_0290.jpg
Views: 3878
Size:  50.1 KB
Name:  IMG_00641.jpg
Views: 3935
Size:  54.1 KB

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 19-04-2015 saat 12:43 Neden: Fotoğraf ekleme
Eski 19-04-2015, 12:46   #11
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Suveyda Mesajı Göster
Sardunyalarınız çok güzel, özellikle canan ve sakızlar. Sayfanız ise hayırlı olsun, balkonunuzdan renk renk çiçekleriniz eksik olmasın
takipteyim.
Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Her zaman beklerim yorumlarınızı, eleştirilerinizi, eleştiriye de açığım.

Suveyda, uyap ve Dumlupınar beğendi.
Eski 19-04-2015, 13:07   #12
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sûz-i Dilârâ'cım, sevindim. Bol bitkili, bol çiçekli bir sayfa olacağı şimdiden belli.

Sardunyaların şimdiden çiçeklenmiş, ceylanların da öyle. Ben ceylanları yaşatamıyorum. kaç kez aldıysam, çelikten yetiştirdiysem hep öldüler. Biraz nazlılar galiba. Ama çiçekleri çok güzel.

Kızımın doğduğu zamanlarda, (Haziran'dı) çok güzel çiçekleri olan bir ceylanım vardı. Bu yüzden ceylanlar bana hep o günleri hatırlatır.

Gelişmeleri takipteyim. Sevgiyle...
Ablacım çok teşekkür ederim. Balkon sayfalarını geze geze 8 sene sonra bir balkon da benim olsun artık dedim.

Nevsune ablam zamanında söylemişti, "bir sayfa aç kendine bitkilerini ekle" diye ama bir türlü cesaret edememiştim. Bilgilerim yetersiz ve bitkilerim de Allah'a emanet olunca kaldı.

Van'da çimlendirdiğim tohumları yaşatamaz, kış gelince bitkilerimi soğuktan ve aşırı sıcak evden korumak için ne yapacağımı bilemezdim. Yaşatmayı başaramadığım birçok bitkiye karşı bu yüzden ön yargı oluştu bende. Tarsus'a geldikten sonra iklim ve güneş avantajı bana da yaradı. Kendime güvenim geldi.

Saksı diplerinde ocak ayında kendiliğinden çimlenen tohumları görünce bir gayret dedim. Sorunun bende olmadığını düşünmeye başladım. Hele bir de o bakımsız bahçelerde, verimsiz toprakta kendiliğinden yetişen, yıllardır uğraşıp da bir türlü yaşatamadığım değerli bitkileri görünce şaştım, kaldım.

Bu kısa şokların ve şaşırmaların ardından sitede öğrendiklerimle birlikte işe yeniden başladım. Sen de bu işte önemli pay sahibisin. O bitki dolu kutuyu ömrüm oldukça unutmayacağım. O kadar şaşırdım ve sevindim ki içinde yok yok. Ne varsa toplayıp göndermişsin. Hele hele mavişim. Nevsune ablam ve Hakkı Şen abinin gönderdiklerini kedi hallettikten sonra bir türlü ulaşamamıştım bu güzelliğe. Şimdi senin sayende mavişim de oldu. Geldiklerinde miniciklerdi, "tutmaz diye korkuyorum" demiştin ama tuttu, saksıdan dışarıya minicik de bir kol uzattı. Artık benim yanımda ya... Seneye birkaç saksı daha yaparım inşallah.

Ece Hanım uyandı.

Her zaman gel olur mu ablacım, güzel yorumlarını sayfamdan eksik etme.

Eski 19-04-2015, 14:54   #13
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bunlar da mavişlerim. Birincisi klasik maviş. İkincisi campanula garganica.
Name:  IMG_0293.jpg
Views: 4078
Size:  28.7 KB
Name:  IMG_0294.jpg
Views: 3832
Size:  72.4 KB

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 20-04-2015 saat 20:30
Eski 19-04-2015, 16:55   #14
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Balkon sayfası açtığınıza ne kadar çok sevindim bilemezsiniz...
Şimdiden abone olmayı düşündüğüm sayfalardan birisiniz Sayfanız hayırlı olsun...
Ne yazık ki, ilk mesajı ben yazıp nazar boncuğunuz olamadım

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2015, 17:19   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2014
Sûz-i Dilârâ ablacım balkon sayfan hayırlı olsun. Bu sayfayı açarak çook iyi etmişsin...
Ben de benim 2 ceylanla övünüp duruyorum, maşallah sendeki güzelliklerin yanında pıssssss diye havam söndü yani
İlk mesajı yazmayı ben de çok isterdim ama yazamadım Sebep : Emirgan'da arı gibi bir laleden diğer laleye konmakla meşguldüm
Neyse tekrardan hayırlı olsun balkon sayfan, daha çok güzeller göreceğimize eminim, artık bu sayfanın da elemanıyım amma bizi de 2 buçuk yıl bekletmezsin diye umuyorum

Laleci_03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2015, 17:25   #16
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Balkon sayfası açtığınıza ne kadar çok sevindim bilemezsiniz...
Şimdiden abone olmayı düşündüğüm sayfalardan birisiniz
Çok teşekkür ederim telato, ben de çok sevindim balkon sayfama çünkü artık evim diyebileceğim ve arkadaşlarımın uğrayıp selam verebileceği bir sayfam oldu

Kaktüs - sukulent sayfam da var ama oranın müdavimleri daha sınırlı. Bahçe, balkon sayfalarına herkes merak edip bakıyor.

Sık sık beklerim sayfama, görüşlerinizi, eleştirilerinizi, öğütlerinizi yani bildiğiniz her şeyi dinlemeye ve öğrenmeye hazırım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
Ne yazık ki, ilk mesajı ben yazıp nazar boncuğunuz olamadım
Bu işler niyet değil kısmet işiymiş. Nasip Süveyda hanıma imiş. Ama sizin ve diğer arkadaşlarımın yeri de her zaman baş köşedir

Eski 19-04-2015, 17:35   #17
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Laleci_03 Mesajı Göster
Sûz-i Dilârâ ablacım balkon sayfan hayırlı olsun. Bu sayfayı açarak çook iyi etmişsin...
Ben de benim 2 ceylanla övünüp duruyorum, maşallah sendeki güzelliklerin yanında pıssssss diye havam söndü yani
İlk mesajı yazmayı ben de çok isterdim ama yazamadım Sebep : Emirgan'da arı gibi bir laleden diğer laleye konmakla meşguldüm
Neyse tekrardan hayırlı olsun balkon sayfan, daha çok güzeller göreceğimize eminim, artık bu sayfanın da elemanıyım amma bizi de 2 buçuk yıl bekletmezsin diye umuyorum
Sabah sayfayı düzenlerken aklımdan geçiyordun, Laleci ancak akşam geldiğinde görür, Emirgân gezisindedir şimdi, Laleci isminin hakkını vermekle meşguldür diye. Fotoğraf çekebildin mi? Henüz bakmadım gerçi diğer sayfalara belki eklemişsindir de?

Senin için köklendiririm istersen ceylanlardan da diğerlerinden de. Maksat çeşidin artsın. Ben hâlâ topluyorum sardunya. Artık ara renklere geçtim, Pembe, açık pembe, koyu pembe... Turuncu, somon...Kırmızı, koyu kırmızı, kırmızı-beyaz, şarap kırmızısı, kadife kırmızı vs...

İnşallah diyelim buralardayız artık

Eski 19-04-2015, 17:42   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2014
Fotoğraf çektim ablacım ama daha eklemedim siteye, düzenledikten sonra atacağım Ayrıca sağ ol ablacım hiç zahmet etme taa Tarsus'tan buraya (Tarsus galiba Mersin'e bağlı tam bilmiyorum ama ) seninkilere baktıkça bendeymiş gibi şey ederim ben

Laleci_03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2015, 20:23   #19
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Çalı grubundan birkaç bitkimle devam edeyim

İlki melissa, nam-ı diğer kolonya ya da parfüm çalısı. Henüz çiçeğini koklamak nasip olmadı, merak ve sabırla çiçekli günlerini bekliyorum. Kökü gölgede kalıp güneşe doğru uzaması gereken ve gübreleme konusunda dikkatli olunması gereken bitkilerden.
Name:  IMG_0300.jpg
Views: 3997
Size:  50.1 KB

Bu da yine düşkün olduğum kokulu türlerden ful arap yasemini. İlk saksıdaki Van'dan benimle geldi. Ancak gelişimi bir türlü istediğim gibi olmayınca bir saksı daha aldım. Saksısı her zaman nemli olacak, yapraklarına gün içinde su püskürtülüp nemlendirilecek ve bit, böceğe karşı arada bir arap sabunlu su fısfıslanacak. Ha bi'de asitli su seviyor. Asitli bitkiler için olan sıvı besinlerden mesela ortanca vitamini ful arap yaseminine de kullanılabilir. Ekstradan asit seven bitkilerim için hazırladığım narenciye enzimi vermeye başladım.
Name:  IMG_0298.jpg
Views: 4050
Size:  59.0 KB
Name:  IMG_0299.jpg
Views: 4084
Size:  57.9 KB

Bu da ağaç minem. Henüz çok küçük ve yer değişimi şokunu yeni yeni atlatıyor.
Name:  IMG_0297.jpg
Views: 4033
Size:  47.8 KB

Sarı yasemini de çalı grubuna taşıdım. Beyazı kadar yoğun olmasa da kokulu. Buralarda gördüğüm sarı yaseminler kokusuz. Bunu özellikle kokulu olduğu için zengarden'dan almıştım.
Name:  IMG_0295.jpg
Views: 4004
Size:  66.3 KB

Eski 20-04-2015, 20:38   #20
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sarılıcı grubundan pembe yasemin, selluka ve hanımeli de diğer sefere eklenecek.

Eski 20-04-2015, 23:32   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Hayırlı olsun Sûz-i Dilara abla çok güzel çiçeklerin varmış , acaba bunlar enzimin hikmetimi ? De bu kadar güzel gözüküyorlar

Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2015, 00:05   #22
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili Sûz-i Dilârâ böyle güzel balkonun, çiçeklerin varmış da şimdiye kadar nerelerdeymişsin... Balkon sayfan hayrlı ve bol çiçekli olsun inşallah.
İlk başta sardunyalar, ceylanlar ve tabi ki sıklamenler maşallah maşallah!.. Bir de bakımları ile bilgileri ekleyince çok güzel olmuş balkonunun sayfasını açmak... Rastgelsin inşallah.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2015, 05:41   #23
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tilki Mete Mesajı Göster
Hayırlı olsun Sûz-i Dilara abla çok güzel çiçeklerin varmış , acaba bunlar enzimin hikmetimi ? De bu kadar güzel gözüküyorlar
Teşekkür ederim Mete, hoşgeldin sayfama.

Narenciye dışında diğer enzimlerimi kullanmaya başlamadım. Ancak bugünlerde açılmaya hazır hâle gelecek bir kısmı. Düzenli olarak her sulamada enzim de vermeyi düşünüyorum. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek. Ben de çok merak ediyorum sonucu.

Eski 21-04-2015, 05:48   #24
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili Sûz-i Dilârâ böyle güzel balkonun, çiçeklerin varmış da şimdiye kadar nerelerdeymişsin... Balkon sayfan hayrlı ve bol çiçekli olsun inşallah.
İlk başta sardunyalar, ceylanlar ve tabi ki sıklamenler maşallah maşallah!.. Bir de bakımları ile bilgileri ekleyince çok güzel olmuş balkonunun sayfasını açmak... Rastgelsin inşallah.
Hoşgeldin, sevgili YeniGine Güzel sözlerin için çok çok teşekkür ederim. Yeni başladığım için, bitkilerim de henüz küçük ve yeteri kadar çiçekli değil. Sabırlı olup çok çalışmak gerekiyor. Bakalım ben ekimlerini dikimlerini yaptım, elimden geleni de yapıyorum sonuç ne olacak hep beraber göreceğiz.

Eski 21-04-2015, 08:11   #25
Ağaç Dostu

Yagmur143's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Balkon sayfanız hayırlı olsun sevgili Sûz-i Dilârâ. Sardunyalar, sıklemenler hepsi çok bakımlı ve güzeller. Bol çiçekli günler diliyorum, sevgiler...

Yagmur143 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2015, 17:28   #26
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Hayırlı olsun balkon sayfanız .Sardunyalar benimde en bi sevdiklerimden Hepsi çok güzeller ,emeğinize sağlık

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2015, 18:09   #27
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili Sûz_i Dilârâ Balkon sayfanız hayırlı olsun, bu sayfayı açmakla ne iyi ettiniz geç bile kaldığınızı düşünüyorum.
Her şey gönlünüzce olsun, sevgiyle kalın.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2015, 21:17   #28
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yagmur143 Mesajı Göster
Balkon sayfanız hayırlı olsun sevgili Sûz-i Dilârâ. Sardunyalar, sıklemenler hepsi çok bakımlı ve güzeller. Bol çiçekli günler diliyorum, sevgiler...
Çok teşekkür ederim.

Sardunyalarım sabahtan öğleye kadar güneş alan balkondalar. Siklamenler kuzeye bakan ve hiç güneş görmeyen bir kısımdalar.

Sardunyalarıma iki kere sardunya besini ve iki kere de npk 20 verdim. Dört kere de demir aldılar. Toprak karışımı az miktarda bahçe toprağı, kompost gübre ve sardunya toprağı. Yağmur suyuyla sulanıyorlar.

Sardunya sevenler için yaptıklarımın notunu düşmüş olalım.

Eski 23-04-2015, 21:23   #29
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili Süz-i Dilârâ, balkon sayfan hayırlı olsun.sardunyaların özellikle ceylan olanlar harika, seneye sıklemen patlaması yaşanacak gibi şimdiden tohumlar ekilmiş ne güzel ellerine sağlık sevgiler.

Düzenleyen münevver48 : 24-04-2015 saat 07:19
münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2015, 21:28   #30
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Hayırlı olsun balkon sayfanız .Sardunyalar benimde en bi sevdiklerimden Hepsi çok güzeller ,emeğinize sağlık
Çok teşekkür ederim

Bu bilgi notlarını alıntıdaki mesajlardan bağımsız olarak düşüyorum.

Not: Maviş nem tutumu yüksek, verimli torf + toprak karışımına dikilmeli ve yarı gölge, doğrudan öğle güneşi almayan aydınlık yerde durmalı, çiçeklenme dönemi suya ve besine en çok ihtiyaç duydukları dönemdir. -30 dereceye kadar soğuklara dayanıklı-y- (mış) tecrübe etmedim.

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 15-05-2015 saat 07:30

Etiketler
kokulu bitkiler, sardunya, sardunya bakımı, siklamen, soğanlı bitkiler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024