agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni9809Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-05-2020, 12:54   #841
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Bayıldım, kıpkırmızı, harika.

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2020, 21:00   #842
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
maşallah amazon zambağına çok güzel bakmışsın. nerdeyse ergenlikten çıkıp çiçek açma pozisyonuna gelmiş. yazın amazon zambağının gelişimi hızlanıyor baya. eminim bu sezon çok daha iyi gelişecektir.

diğer çiçeklere diyecek bi şeyim yok zaten. çok güzel görünüyorlar. bol çiçekli bir sezon dilerim.

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2020, 21:11   #843
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi abk Mesajı Göster
Bayıldım, kıpkırmızı, harika.
Canlı kırmızı rengini ben de çok seviyorum yeşil yaprakların arasında hayat dolu görünüyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Batı Rüzgarı Mesajı Göster
maşallah amazon zambağına çok güzel bakmışsın. nerdeyse ergenlikten çıkıp çiçek açma pozisyonuna gelmiş. yazın amazon zambağının gelişimi hızlanıyor baya. eminim bu sezon çok daha iyi gelişecektir.
Çiçekleri bir yana yapraklarını da çok seviyorum, ev içerisine çok yakışan tropik görüntüsü beni hayran bıraktı.

Bu arada çiçek açtı mı sende hiç? Koku yoğunluğunu merak ettim.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2020, 21:37   #844
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Fotoğraflara devam..

Name:  IMG_8516.jpg
Views: 340
Size:  70.7 KB

Name:  IMG_9034.jpg
Views: 356
Size:  44.4 KB

Name:  IMG_9040.jpg
Views: 344
Size:  71.9 KB

Kum zambaklarım mis kokulu çiçeklerini açacakları günü sabırsızlıkla bekliyorum.
Name:  IMG_9049.jpg
Views: 334
Size:  74.9 KB

Bu fotoğraftaki çiçekli arkadaş ve hemen yanındaki beyaz etiketli arkadaş ve birkaç tane daha rahat iki senedir (fazlası da vardır) yatıştaydılar ne bir yavru ne bir çiçek. Tamam sabırlıyım, merhametliyim ama iyi niyetimin bu şekilde hem de birkaç bitki tarafından böyle kullanılmasından bıkmıştım.

Bu kış bunları aldım, atmaya niyetlendim. Sonra içimden bu bahar da bekle olmadı atarsın dedim. Bitkilere de "bu son şansınız ona göre ya yeni yavru verirsiniz ya da çiçek açarsınız" diye tehdit ettim.

Tehdidimdeki samimiyeti hissetmiş olacaklar ki yıllardır kıpırtısız duran arkadaşların sağından solundan çiçek tomurcukları çıkmaya başladı istisnasız hepsinden. Üstelik hepsi de çiçek açmaya karar vermişler yavruya niyetlenen yok, herhalde o tatlı, minik beyinleriyle şöyle düşünmüşlerdir: Çiçeklerimizi görürse bizden vazgeçemez Nitekim öyle de oldu bu kırmızılı arkadaş kalıyor

Name:  IMG_9070.jpg
Views: 353
Size:  52.2 KB

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2020, 21:42   #845
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Kohlerialarına bayıldım. Başaramadım bir türlü, hâlâ açtıramadım. Ellerine sağlık.

Zygopetalum da konuşuyor adeta. Bitkiler senin elinde daha bir güzel.

Bugün benim ufaklıklar da çıktı. Nasıl sevindiler. Çocuklar da şaşkın, nasıl bir zamana denk geldiler, üzülüyorum.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2020, 22:38   #846
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Canlı kırmızı rengini ben de çok seviyorum yeşil yaprakların arasında hayat dolu görünüyor.

Çiçekleri bir yana yapraklarını da çok seviyorum, ev içerisine çok yakışan tropik görüntüsü beni hayran bıraktı.

Bu arada çiçek açtı mı sende hiç? Koku yoğunluğunu merak ettim.
bikaç sefer çiçek açtı ama bu sene kışa doğru açması gerekirken açmadı. bir tane yavru vermişti sanırım fazla suladım. o yavru da kayboldu.
susuz kalacak korkusunu atmam lazım çok suluyorum sanırım...

yılda 2-3 sefer çiçek açıyor. kokusu var ama ankarada çiçek kokusunu duyabilmek için kolonya çiçeği gibi güçlü bir koku olması lazım. yaseminim var çiçekli olmasına rağmen burnumu dayamadan kokusunu duyamıyorum.
amazon zambağı da böyle. kokusu var ama burnumu dayamam lazım. bazıları yoğun kokudan evin dışına çıkardıklarını okudum eminim akdeniz ikliminde de yoğun kokacaktır...

Düzeltme: Amazon zambağımı bahsi geçmişken bir kontrol edeyim dedim. Çiçek tomurcuğu olması muhtemel bir şey gördüm

Düzenleyen Batı Rüzgarı : 14-05-2020 saat 00:14
Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2020, 01:19   #847
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Sayın Suzi Dilara çiçekleriniz muhteşem, sayın Batı Rüzgarı melisa kadar etkili ve yoğun koku veren bitki var mı ben bilemiyorum. Bazen pek çok çiçeğe ben de burnumu dayıyorum da...

derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
kokulu bitkiler, sardunya, sardunya bakımı, siklamen, soğanlı bitkiler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024