agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni9809Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-09-2017, 13:37   #601
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Telefonun hafıza kartı doluymuş. Hepsi 2 GB zaten. İçinde özel hiç bir şeyim de yok, hepsini programlar yiyor. Zaten çocukların yüzünden günde iki kere elime alamıyorum, üst dolaplarda duruyor.

Zaten Göl soğanlarını çıkardım, avokado artık yeni saksısında, adenium desen kart dolu, akşam üzeri balkonda temizlik var enerji depoluyorum, hiç kolay olmuyor Çocuklar evde yokken azıcık tembellik yapiyim dedim.

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 07-12-2017 saat 10:33
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2017, 21:32   #602
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sonunda bir gecelik gelinimin çiçeğini görebildim.
Sevgili A_Nomad ile az önce paylaştım. En çok hak eden oydu. Çünkü bitkim onun anlatım ve tanıtımının hatırına bekliyordu. Eh anlattığı kadar da varmış, çiçek muhteşem güzellikte.

Balkona açmış mı diye bakmaya gittiğimde orta karar bir süleymancığın da çiçeğin tam altında keyif çattıgını gördümHatta o kadar dalmış ki yakalayıp elime aldım biraz sevdim bile Kendisini tanıyanlar pek hızlı olduğunu ve yakalanamadığını bilirler.

İşte bizim gelin hanım, kokusu artmaya başladı.

Eklenen Resimler

Eski 01-10-2017, 00:20   #603
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Sonunda bir gecelik gelinimin çiçeğini görebildim...
Nihayet bu güzellikle tanışabilmene ve beğenmene ne çok sevindiğimi biliyorsun zaten ama bir de buradan tebrik etmek istedim, maşallah harika görünüyor, ellerine sağlık

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 18:14   #604
Ağaç Dostu

Dumlupınar's Avatar

Giriş Tarihi: 15-08-2014
Merhaba,sellukanızın kök bölgesi ve saksısı güneşte kalıyorsa büyük ihtimal derdi budur.
Zambaklar gibi sellukada kök bölgesinin gölgede olmasını sever diye biliyorum.
Hatta aşırı sıcak günlerde güneşe karşı bitkinin üst kısmı için gölgelemede yapılabilir.SELAMLAR...

Dumlupınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 18:29   #605
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dumlupınar Mesajı Göster
Merhaba,sellukanızın kök bölgesi ve saksısı güneşte kalıyorsa büyük ihtimal derdi budur.
Zambaklar gibi sellukada kök bölgesinin gölgede olmasını sever diye biliyorum.
Hatta aşırı sıcak günlerde güneşe karşı bitkinin üst kısmı için gölgelemede yapılabilir.SELAMLAR...
Olabilir, bizimki sabahtan öğlene kadar güneşe karşıydı, hele temmuz-ağustosta tahmin edersiniz buranın sıcağını. Saksı da plastik, kök de güneşe karşı korumasız, bir de sulama hatalarını ekleyince

Geçen anaç bitkiyi kontrol ettim, tamamen gitmiş, yumruları çürümüş Çok çok üzüldüm, elimde anaçtan aldığım tohumdan yetişme yavru yedeği var. Bu sene çiçek açmadı, seneye için çok çok daha gevşek toprak, daha yarı gölge yer ayarlayacağım. Tohumdan da yedek olarak ekeceğim Yedeğin yedeğini onun da yedeğini ... Bu çiçeğe değer ...

Eski 02-10-2017, 19:37   #606
Ağaç Dostu

Dumlupınar's Avatar

Sellukanızın saksısını beyaza boyarsanız plastik olup olmaması çok önemli değil.Yeter ki koyu renk saksı güneşi çekmesin.
Bitkinin kök kısmını da toprak hizasından itibaren 20 cm.kadar beyaz mukavva ile sararsanız iyi olur.
Emin olun ki ikinci yıla sağlam ve güçlü çıkar.

Eski 02-10-2017, 19:44   #607
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Allah izin verirse bu sene mutlaka deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

Dumlupınar ve saleri beğendi.
Eski 03-10-2017, 09:35   #608
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Teşekkürler

Müsadenizle iyi günler su sümbüllerinin en güzel zamanı

Eklenen Resimler

ahmeter Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2017, 09:45   #609
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Çok teşekkür ederim, ben de az önce sizin sayfayı geziyordum, su sümbüllerini görünce aklımdan geçti.

Artık benim de bir su sümbülüm var. Buradan bir çiçekçi hediye etti. Çamaşır leğenine su doldurup içine bıraktım. Çok hızlı büyüyormuş, şimdiden 5 yavrusu var. Suyuna birazcık npk kattım iki gün önce

Eski 09-10-2017, 11:33   #610
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili Sûz-i Dilârâ; tillandsia cyanea bitkini güle güle büyüt. bir diğer adı da hava bitkisidir. çok güzel bir bitki olması kadar da zahmetli bakımının da olduğunu daha yeni okumuştum. istersen bir de sen araştır bu güzel ziyan olmasın canım...

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2017, 22:17   #611
Ağaç Dostu

nanemolla's Avatar

Giriş Tarihi: 13-07-2014
Sn Sûz-i Dilârâ her sayfadaki resimleri merakla ilgiyle ve doğal olarak zevkle seyrettim.Hepsi çookk güzeller.Yüreğinize emeğinize sağlık.Gercekten seyirlik olmuşlar.Bazılarında da gözüm kaldı zaten : ))

nanemolla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2017, 17:38   #612
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bugün ağaçlar.net'e üye oluşumun 10. yıldönümü ...11/10/2007 - 11/10/2017= 10 YIL...

Hayatımın neredeyse 1/3'lük bölümünde bu site ve sakinleriyle yol almışım.

Bu siteye yolum hiç düşmeseydi nasıl biri olurdum diye düşündüm bugün, bugünün hakkını vermek adına. "Ot gibi olurdum" herhalde diyeceğim de otun bile ne olduğunu biliyorsam bu site sayesindedir.

...

Yazma hakkımı saklı tutarak bu mesajı burada yarım bırakıyorum. İçimi dökeceğim daha

Eski 12-10-2017, 10:14   #613
Ağaç Dostu

Duru's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2017
Nice 10 yıllara

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duru Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2017, 12:05   #614
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar

Bugün sayın alys'ten sipariş ettiğim soğanlarım yine hediyeleriyle geldi.

Geçen yıldan sipariş ettiğim göç göç çiğdemleri, İspanyol sümbülleri yanında hediye iris karisimiyla geldi. Geçen yıl hediye nergis çeşitleri ile gönlüme taht kuran sayın alys bu yıl da gözümü gönlümü iris çeşitlerine doyuracak Çok teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Eski 13-10-2017, 16:50   #615
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Dilâra'cığım, uzun zamandır çok kısa aralıklarla uğrayabiliyorum foruma, bahçeme bile uğrayamadım bu sene fark etmişsindir.

Son birkaç sayfanı acele acele gezdim, harika bitkilerin, okula başlayan minişlerin, ortalarda özgürce dolaşan cikcikin, hatta eline alıp sevdiğin Süleymancıklarını okudum.

Aynı hızla devam ediyorsun, maşallah sana..
Yaylada kayaların arasında fotoğrafladığın Obrizyalara bayıldım, keşke bir saksılık eve getirseydin diyeceğim ama, Obrizyalar soğuk iklim bitkisi, yaşatamaz üzülürdün.

Görüşmek kısmet olmadı bir türlü, Mersin'e geliyorsunuzdur, haberleşelim, Kipa avm ye çok yakın oturuyorum, yürüyerek 4 dk. Şimdi orası 5M Migros oluyor, gezmek için gelirseniz mutlaka beklerim.

Geçmiş günlerden Gazanialar...
Bitkilerinle, sevdiklerinle huzurlu günler diliyorum, sağlık ve esenlikle kal...

Name:  494227d1400528919-57.jpg
Views: 601
Size:  66.4 KB

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2017, 18:38   #616
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Adalet ablacım, ben de çok istiyorum seninle görüşmeyi ama inan neredeyse bir sene oluyor Mersin'e hiç gelmedik. Gelirsek muhakkak haber vereceğim inşallah

Şinci gelelim yeni fotolara. Yine dört ayağımın üstüne düştüm, fotoğraf makinemi çocuklar hallettikten sonra bir süredir foruma fotoğraf ekleyemiyordum kardeşimden gelen bir hediye sayesinde artık ekleyebileceğim

Tohumdan çimlendirdiğim ağaç, çalı ve sarmaşık grubuyla başlayalım.
Kayınvalidemin evinin önünde iki ağaç olan leylakların tohum yaptığını görünce dayanamayıp almıştım.
Name:  IMG_1763.jpg
Views: 544
Size:  49.9 KB
Name:  IMG_1764.jpg
Views: 551
Size:  38.0 KB

Bu da mercan ağaçlarım. Geçmişte bahsetmiştim bir sera gezisinde çıkışta koca saksıda görmüş ve yerden tohumlarını toplamıştım. Bunlar da onlar.
Name:  IMG_1765.jpg
Views: 555
Size:  54.1 KB

Bu arkadaşı kırmızı örümcekler bu hale getirdi. Yapraklarını denk geldikçe elimle siliyorum, fısfıs tutuyorum ve balkon temizlerken de hortumla yıkıyorum. Ağaç altına geçen yıl sayın Dumlupınar'dan gelen tohumdan yetiştirdiğim frezya soğancıklarını diktim.
Name:  IMG_1770.jpg
Views: 614
Size:  46.8 KB

Bu da tohumdan mor salkım.
Name:  IMG_1771.jpg
Views: 564
Size:  56.4 KB

Eski 02-11-2017, 18:59   #617
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Rivea corymbosa (yılbaşı sarmaşığı), saksı değişiminden sonra bir ara coşmuş, ben köye gidince bozulmuştu, bol su ve iki kere npk ile bu hale geldi.

Ha bu arada size çekirgelerden bahsetmedim. Yokluğumda çekirgeler dadanmış renkleri yeşil olduğundan uzun süre yaprakları yiyenin ne olduğunu bulamadım ama takipten vazgeçmediğim için bir gün yerdeki yemyeşil koca çekirgeyi görünce zar zor yakalayıp apartman bahçesine -ev sahibi teyzenin ağaçlarının üzerine- attım (genel olarak balkonumdaki bütün zararlıları oraya atarım aramızda kalsın).

Bu çekirgeler bu sene musallat oldu. Geçen günde bir tanesi (serçe kadar, rengi de onlarınki gibi) ben balkondayken şak diye önüme düştü, bitkilerimi gözüne kestirmiş olmalı, onu da yakaladım atmaya çalıştım ama parmağıma o kadar güçlü tutunmuş ki bir türlü başaramadım (hatta minicik kan da çıktı). Çabalayıp dururken canı istediği için kendini parmağımdan kurtarıp bir sıçrayışta karşıdaki palmiyenin üzerine kondu

İşte çekirgelerin pek sevdiği yılbaşı sarmaşığım

Name:  IMG_1777.jpg
Views: 536
Size:  63.0 KB
Name:  IMG_1779.jpg
Views: 548
Size:  59.0 KB

Madagaskar yaseminim, mis kokulum. Geçen sene kışın hiç bir canlılık emaresi kalmamıştı, budayıp kenara almıştım, ilk filizi görmem için altı ay geçmesi gerekti. Çiçek açmadı ama kurtuldu ya bu sene açmasa da olur.

Name:  IMG_1775.jpg
Views: 553
Size:  56.1 KB

Bu da zengarden'da sarmaşık formlu-kokulu diye satılan ancak çalı formlu-kokulu çıkan mis kokulu sarı çiçekli yaseminim. Formu benim için önemli değil kokulu diye almıştım Bu sene salkım salkım birbiri ardına açan kokulu-sarı çiçekleriyle beni mestetti.

Hem de çok cefakâr, iki senedir berbat bir toprakta, yarı aç yarı susuz -ama hiç hastalanmadan, bitsiz, piresiz- şikâyet etmeden yaşadı, bir hafta oluyor saksısını değiştirdim, onu daha güzel gösterecek koyu yeşil, kare bir saksıya geçirdim. Sarı çiçekleri üzerinde daha güzel görünecek.
Name:  IMG_1781.jpg
Views: 549
Size:  52.5 KB

Eski 02-11-2017, 19:10   #618
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Yetiştirdiğimiz bitkilerden elimize bol miktarda tohum geçiyor, hercaileri pek sevdiğim için (bir de bu sene kokusunu keşfettim, daha önce hiç almamıştım) 2016 tarihli tohumlarımı lisilerden kalan saksıya serpiştirdim.

Baharda köye giderken bahçeye çok sevdiğim çuhalardan almıştım, onlardan da bazıları tohum yapmıştı, ben de tohumları topladım ve sakladım. Lisi saksısına onları da ektim (ilk defa tohumdan yetiştireceğim) onlar da hercailer de çimlendiler. İlk fotoğraf hercailer, ikinci çuhalar. Büyük bitki ot, o da eksik kalmamış kendini de dahil etmiş kareye.

Name:  IMG_1760.jpg
Views: 554
Size:  74.7 KB
Name:  IMG_1761.jpg
Views: 573
Size:  73.5 KB

Sayın Batı Rüzgârı'ndan gelen sarı zıpçıktı tohumları büyümeye devam ediyor.
Name:  IMG_1762.jpg
Views: 544
Size:  66.1 KB

Su sümbülümü buradan bir çiçekçi hediye etmişti. Çamaşır leğenine su doldurup içine bırakmıştım, bir ay kadar oluyor hem leğeni doldurdu (tek kök) şu sıralar da çiçek ardına çiçek açıyor. Çiçekleri bir gün kalıyor.

Name:  IMG_1768.jpg
Views: 800
Size:  46.7 KB
Name:  IMG_1769.jpg
Views: 536
Size:  44.5 KB

Eski 02-11-2017, 19:16   #619
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Şunu da eklemezsem olmaz.
Name:  IMG_1773.jpg
Views: 550
Size:  48.1 KB

Bir de manolyalarım var onları unuttum, çoooook yavaş ilerliyorlar Haliyle sabırsızlanıyor ve sinir oluyorum
Name:  IMG_1766.jpg
Views: 827
Size:  59.4 KB

Ne çok fotoğraf çekmişim, bitti derken bakıyorum eklemediklerim var. Avokado (böyle mi yazılıyordu bu), ağacı da yavaş ilerleyenlerden İlk zamanlar hızlı büyüyordu sonraları yavaşladı.

Name:  IMG_1767.jpg
Views: 826
Size:  54.2 KB

Eski 07-12-2017, 10:20   #620
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Tohumdan yetiştirdiğim çuhaları şaşırttım. Saksı yetiştiremediğim için çerezlik olsun çimlendirdiğim bu bitkileri de 5 lt.lik su şişesini enlemesine ortasından kesip toprakla doldurup diktim. Belki hibrit olduğu için bu bitkiler asılları gibi çıkar, her iki ihtimalde de bu güzel bitkiyi değerlendirmek niyetindeyim.

Name:  IMG_1846.jpg
Views: 445
Size:  71.4 KB

Can sıkıntısından uğraş çıkarıyorum, bu ara plastik şişelerden sera yapmayla bozdum. İlk olarak saksılarını değiştirdiğim menekşelerimden budadığım eski yapraklardan yeni yavrular üretmek niyetiyle böyle bir sera yaptım.
Name:  IMG_1848.jpg
Views: 455
Size:  53.0 KB

Yukarıdaki fikir aklıma gelmeden önce ziyan ettiğim bir şişeye de menekşe yaprakları gömdüm.
Name:  IMG_1849.jpg
Views: 441
Size:  52.2 KB
Name:  IMG_1850.jpg
Views: 440
Size:  53.1 KB

Bu da sayın ahmeterden esinlenilerek hazırlanmış bir mini bahçe. Yalnız o şık kavanozlar kullanırken ben yine bir plastik şişe baş tarafına yakın kesip içine iki farklı renk fittonia ve bir adet kurdele çiçeği diktim. Bunlar nem isteyen bitkiler.
Name:  IMG_1853.jpg
Views: 446
Size:  70.0 KB

Eski 07-12-2017, 10:26   #621
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bu da bol miktarda yavrulamış olan anaçtan ayırdığım yavru menekşeler.
Name:  IMG_1854.jpg
Views: 479
Size:  63.4 KB

Siteden bir üyemiz için kuluçkaya yatırdığım gloksinya yaprakları. Önce kök yünündelerdi. Aylar sonra artık yumru yapmıştır deyip yünleri ayırıp baktım. Yumru yapmışlardı ama kökler kurumuş, üstteki yapraklar da kurumaya başlamışlardı. Uykuya yattıklarını düşünüp saksıları torfla doldurup içine bıraktım. İnşallah yüzümü kara çıkarmazlar, sahiplerine ulaştıklarında uyanırlar.

Name:  IMG_1855.jpg
Views: 487
Size:  59.8 KB

Bu da internet sitelerinde soğanını 18'tl'den aşağı bulamayacağınız bir amaryllis, açmış halde 7,25 tl'ye alındı. Üstelik çiçekleri oldukça iri ve hafif ama çok güzel bir kokusu var.
Name:  IMG_1856.jpg
Views: 487
Size:  57.8 KB

Eski 08-12-2017, 08:05   #622
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Zengarden'da satışa çıktığında kaçırmıştım, "parfüm kokulu" olarak geçtiğinden baya üzülmüştüm, Batı Rüzgârı sağolsun kendi soğanlarından birini bana gönderdi. Kenardaki iki bitki yavru sümbül soğanları, saksılarında yer kalmayınca buraya dikmiştim.

İşte o kıymetli soğan; peru nergisim

Name:  IMG_1858.jpg
Views: 442
Size:  60.6 KB

Bu da yine aynı kargo paketinde gelen kum zambakları, 4 adet. Büyük bir saksıya 3 yıllığına diktim. İnşallah büyüyüp çoğalırlar, çiçeklerini görürüz hep birlikte.
Name:  IMG_1861.jpg
Views: 446
Size:  72.3 KB

Bunlar da geçen sene sayın Dumlupınar'dan tohum olarak gelen cüce frezyalar. Geçen seneyi mini mini olarak geçirdiler, o minik hallerine bakmadan mis kokulu çiçek açtılar, bir tanesi tohum bile verdi (10 tane) şimdi o tohumlar da çimlendiler

Frezya asla vazgeçmeyeceklerimden.

Name:  IMG_1862.jpg
Views: 441
Size:  45.8 KB

Bunlar da yine Batı Rüzgârı'ndan gelen sarı zıpçıktı tohumlarından filizlenen bitkilerimin güncel halleri, güneşli güney balkona aldım.
Name:  IMG_1863.jpg
Views: 440
Size:  61.8 KB

Eski 08-12-2017, 13:35   #623
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
zıpçıktı tohumlarının büyük bir kısmı çimlenmiş. sevindim.
kum zambağı için kumlu toprak ayarlanmış. umarım sadece kuma dikilmemiştir.Çünkü kumda besin miktarı az olur. normal bahçe toprağına da dikilebilir. ben öyle yaptım sıkıntı çıkarmadı.

peru nergisini kış boyunca hiç sulamayın. ben bi ara suladım ama şimdi bıraktım. bakım klavuzunda da böyle yazıyor. kış boyunca hiç sulanmazmış.hatta yabancı bir kaynakta bu soğana sahip olan biri 2 yıldır açmayan soğanını susuz bırakmış ondan sonra çiçek açabilmiş.yani soğanın biyolojisinde susuz kalmak var... zengarden bakım klavuzunda da bu husus üzerinde ayrıca durulmuş..

Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2017, 15:05   #624
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Merhaba kolay gelsin. Menekşe yaprakları bol dikmişsiniz. Hepsinin tutmasını umut ederim.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2017, 16:35   #625
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Batı Rüzgarı Mesajı Göster

kum zambağı için kumlu toprak ayarlanmış. umarım sadece kuma dikilmemiştir...

peru nergisini kış boyunca hiç sulamayın. ben bi ara suladım ama şimdi bıraktım. bakım klavuzunda da böyle yazıyor. kış boyunca hiç sulanmazmış.hatta yabancı bir kaynakta bu soğana sahip olan biri 2 yıldır açmayan soğanını susuz bırakmış ondan sonra çiçek açabilmiş.yani soğanın biyolojisinde susuz kalmak var... zengarden bakım klavuzunda da bu husus üzerinde ayrıca durulmuş..
Kum zambağını (kim kime çaylak üye mualemesi yapıyor acaba) Tabi ki de sadece kuma dikmedim. Doğal ortamını taklit etmek istedim sadece.

Saksı tabanına su tahliyesi için çakıl taşlar döşedim, ara kısma, solucan gübresi, bahçe toprağı, torf, perlit karışımı toprak, üst kısma da üç parmak kalınlığında kum tabakası yerleştirdim. Soğanlar kum kısmında, kökü toprak kısma salacak şekilde ayarladım.

Aydınlık alanda, sıcak, güney balkonunda duruyor.

Peru nergisini söylediğin şekilde yapmak niyetindeydim, torf, gübre, perlit karışımı toprak hazırladım, diktim, kuzey balkonda güneş almayan yerde baharı beklesin diye bıraktım, susuz ortamda kendiliğinden filiz sürmüş.

"Havalara aldanmıştır, bari üşümesin" deyip kuzey balkondan güney balkona aldım, arada da suladım, soğuklar başlayınca geceleri içeri alıp gündüzleri dışarı çıkarmayı planlıyorum.

Eski 08-12-2017, 19:05   #626
Ağaç Dostu

Dumlupınar's Avatar

Frezyalarınız harika olmuşlar.Tebrik ederim.Bu tür çok güzel kokuyor.

Eski 09-12-2017, 09:02   #627
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Balkonumdaki çiçekler uykuya geçerken içerideki menekşeler havaların serinlemesiyle coştular, ölümlerden döndürdüğüm menekşelerim sanki onlar değilmiş gibi çiçeklendiler.
Köye giderken bunları yanımda götürmüştüm, köyde perişan oldular. Geldiğimizde yoğun bakıma alıp düzenli menekşe gübresi verdim. Sonuç ...

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2017, 09:04   #628
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Devamı ...

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2017, 09:05   #629
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Bu arkadaşları bir ay önce budadım. Yeni toparlanıyorlar, tomurcuklarıyla müjde veriyorlar.

Eklenen Resimler

Eski 09-12-2017, 22:01   #630
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Sn. Sûz-i Dilârâ maşallah bol çiçekleriniz olmuş , bitkilerinizin bu şekilde bol çiçek yapmasında etkili olan nedir, biraz anlatabilir misiniz , bakımını nasıl yapıyorsunuz ?

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
kokulu bitkiler, sardunya, sardunya bakımı, siklamen, soğanlı bitkiler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024