agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni3183Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-12-2014, 16:43   #61
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Hepsi çok güzeller...
Tesekkur ederim bu arada sizden gelen sardunyalar da tuttu galiba😀

sonkez ve YeniGine beğendi.
samur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2014, 19:46   #62
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili samur, sayfan şenlenmiş.maşallah çiçeklerine her geçen gün yenileri ekleniyor.hepsi çok güzel sevgiler.

berçin, YeniGine ve samur beğendi.
münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2014, 22:25   #63
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili samur, sayfan şenlenmiş.maşallah çiçeklerine her geçen gün yenileri ekleniyor.hepsi çok güzel sevgiler.
Foruma uye olduktan sonra neredeyse hergun bos vakit buldukca soyle bi girip bakiyorum, galiba bagimlilik yapti bu forum bana. Baktikca da, siz sevgili arkadaslardaki guzelleri gordukce aileye yenileri ekleniyo .Tesekkur ederim

Eski 04-01-2015, 09:14   #64
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili samur aramıza hoş geldiniz, sayfanız hayırlı olsun.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2015, 12:28   #65
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Dun geceki don sardunyalarimi etkilemis gibi gorunuyor sabah iceri aldim donan kisimlarini budadim insaallah kokler saglamdir ama toprak bile donmus.Topraktan basini cikaran sumbul ve nergisler ne alemde bilmiyorum bekleyip gorecez.Cezayir meneksesi,hedera,sumbuller apartman bosluguna tasindi. Hanimeli ve mor salkim hala kapali balkonda,etrafina poset sardim,donan ince celikleri budadim,soguga dayanikli diye biliyorum ama onlari da alsam mi ne dersiniz?

Eski 09-01-2015, 17:10   #66
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi samur Mesajı Göster
Dun geceki don sardunyalarimi etkilemis gibi gorunuyor sabah iceri aldim donan kisimlarini budadim insaallah kokler saglamdir ama toprak bile donmus.Topraktan basini cikaran sumbul ve nergisler ne alemde bilmiyorum bekleyip gorecez.Cezayir meneksesi,hedera,sumbuller apartman bosluguna tasindi. Hanimeli ve mor salkim hala kapali balkonda,etrafina poset sardim,donan ince celikleri budadim,soguga dayanikli diye biliyorum ama onlari da alsam mi ne dersiniz?
Saydığınız çeşitlerden dondan etkilenecek sadece sardunya gözüküyor. Diğerlerinde benim bildiğim problem yok. Tabi kışa hazır yani yeni filiz vermedilerse.

berçin, YeniGine ve samur beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2015, 21:59   #67
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Kayıplarınız için çok üzüldüm umarım tez zamanda canlanırlar

YeniGine ve samur beğendi.
sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2015, 22:23   #68
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Umarim canlar canlanir,Allah disardaki canlarin yardimcisi olsun insaallah.

YeniGine ve sumeyra47 beğendi.
Eski 09-01-2015, 23:59   #69
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili samur, sayfanız hayrlı ve bol çiçekli olsun inşallah.

sonkez ve akçabardak beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2015, 14:52   #70
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili samur, ne kadar çok güzellikler var sizde bayıldım.

sonkez ve YeniGine beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2015, 18:19   #71
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Sevgili yenigine ve lusoari sayfama hoşgeldiniz , ziyaretiniz icin tesekkurler.Keske yakin olsak ta ziyaretlerimiz sanal degil gercek olsa😀

Eski 11-01-2015, 08:13   #72
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Sevgili Samur sayfanız hayırlı olsun. Hoşgeldiniz aramıza. Herşey güzel görünüyor. Herzaman güzelliklerle olasınız..

sonkez ve münevver48 beğendi.
asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2015, 19:43   #73
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
Sevgili Samur sayfanız hayırlı olsun. Hoşgeldiniz aramıza. Herşey güzel görünüyor. Herzaman güzelliklerle olasınız..
Siz de balkonuma hoş geldiniz safa getirdiniz efendım bahara da bekleriz,begenileriniz için teşekkür ederim.

Eski 14-01-2015, 01:30   #74
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Nihayet ruj cicegim rujunu cikarip guzel rengini gosterdi

Eklenen Resimler

Eski 14-01-2015, 01:32   #75
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Ben koku duymadim ama kokusu samurun hosuna gitti,elinden zor aldim cicegi

Eklenen Resimler

Eski 14-01-2015, 09:13   #76
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili samur ruj çiçeğiniz benim gibi samurun da dikkatini çekmiş.nerede açan çiçek görsem kokusu var mı diye yavaşça koklarım.ama bu samur dudağına ruj diye sürmeye kalkmasın.bu arada samurun rengine de kırmızı ruj çok yakışır.bu arada canım samura küçük bir latife ettim. soğuk havaların etkisi kayıplar hepimizin moralini bozdu.sizin ruj çiçeğinizin açması içimi sıcacık bir ümit ışığı ile ferahlattı. sevgiler...

Eski 14-01-2015, 10:12   #77
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Sevgili munevver ablacim latifen cok hosuma gitti,muhtemel samurcukta sevinirdi cunku tam bir sevgi delisi.Bizim kediler cicek topragi ile oynamiyolar.O yuzden rahatim ev cicek dolu.Ama bu cicegin fotografini cekmek icin mutfak tezgahina koymustum elinden zor aldim yemek istedi cicegi.Kayiplar icin uzgunuz ama kalan saglar bizimdir,muhtemelen eksiklerin yeri tamamlanacaktir.

Eski 14-01-2015, 11:28   #78
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili samur,çok şanslısın demek ki samur çok akıllı çiçek sever ve kibar bir pisicik. tabi kedinizde sizin gibi sahibi olduğu için şanslı.ikinize de sevgiler...

YeniGine, uyap ve samur beğendi.
Eski 17-01-2015, 16:10   #79
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Su minnaklara bakin hele, sn alperfect ten gelen hoya cornosa celikleri suda koklendi, bir kismi diatomide dikildi.Hadi hayirlisi,diatomitte ilk deneme

Eklenen Resimler

Eski 17-01-2015, 16:15   #80
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Celiklerden ikisi de orkide topragi karisimli toprakta olan hoya cornosa celiginin yanina dikildi ve onun yalnizligina son verildi.

Eklenen Resimler

Eski 17-01-2015, 16:15   #81
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Ev sahibi hoyanin minik filizleri cikmis bile

Eklenen Resimler

Eski 17-01-2015, 16:23   #82
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Kapali balkonda dondan etkinen sardunya evindeki sardunyalar acilarini sarmaya, toparlanmaya calisiyorlar.Buna da sukur.Kokleri etkilenmemis.

Eklenen Resimler

Eski 17-01-2015, 19:06   #83
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Hayvanları sevmeseydim işimi yapamazdım, ruj çiçeği de zaten favorilerimin arasında ama şu sıralar kafayı feci halde hoyalara takmış durumdayım. Acaba nereden bulurum diye gece gündüz düşünmekten kafam karıştı. Tekrar maşallah, ellerin dert görmesin.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2015, 19:20   #84
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Hayvanları sevmeseydim işimi yapamazdım, ruj çiçeği de zaten favorilerimin arasında ama şu sıralar kafayı feci halde hoyalara takmış durumdayım. Acaba nereden bulurum diye gece gündüz düşünmekten kafam karıştı. Tekrar maşallah, ellerin dert görmesin.
Diatomittekiler tutsun da gondereyim.Hoya cornosa

lusoari ve uyap beğendi.
Eski 20-01-2015, 08:47   #85
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili samur, korkarım size bir hastalık virüsü bulaşmışahhh ah sana söylemeyi unutmuşum.hoyalar tehlikeli uzak dur bak hastalık bulaşır demeyi.bende de böyle bir hastalık nüksetmişti ben onu yaseminlerle güllerle bastırmaya çalışıyordum. senin sayfandan öhü öhü galiba bana da bulaştı.artık bir çaresini yazarsın canım birde senin kedileri loveforlife'nin sayfasında gördüm.çok şekerler isimler kendilerine bire bir çok yakışmış.bu kadar latife yeter öyle değil mi hoyalarını güle güle büyüt çiçeklerini kısa zamanda görürüz.sevgilerimle selam..

Eski 20-01-2015, 11:46   #86
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili samur, korkarım size bir hastalık virüsü bulaşmışahhh ah sana söylemeyi unutmuşum.hoyalar tehlikeli uzak dur bak hastalık bulaşır demeyi.bende de böyle bir hastalık nüksetmişti ben onu yaseminlerle güllerle bastırmaya çalışıyordum. senin sayfandan öhü öhü galiba bana da bulaştı.artık bir çaresini yazarsın canım birde senin kedileri loveforlife'nin sayfasında gördüm.çok şekerler isimler kendilerine bire bir çok yakışmış.bu kadar latife yeter öyle değil mi hoyalarını güle güle büyüt çiçeklerini kısa zamanda görürüz.sevgilerimle selam..
Ah cok hastayim ablacim dogru tahmin etmissin.Gecen ay kafayi yemistim nerdeyse bu hoyalar yuzunden,aman ne bileyim ben bu hoya isi sabir isiymis,yani benim gibi tezcanli birisi icin hic uygun degilmis, ama olsun ben hoyalar ile sabri ogrenecem.Is yerindeki arkadaslar benim o halimi gorunce acidilar once bir hoya cornosa celigim geldi,sonra beyaz bitlerle bitlenmis oldugunu farkettik,hocam sen bunu iyilestirirsin diye anneyi de getirdiler.Derken baska bir arkadas koca bir saksi hoya cornosa gondermis.Yani simdi 2 buyuk hoya cornasam var ama ben rahat durmadim sevgili yesilimden baharda 4 minik fide gelecek bakalim ne zaman cicek gorecez

Eski 20-01-2015, 20:31   #87
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

sevgili samur hoya doğru yeri bulduktan sonra bir iki yıl içinde çiçekleniyor benimde hoya cornosa var iki yıllık kocaman oldu ve geçtiğimiz yaz çiçeklerinin güzelliğine doyamadım. hoş kokusu ayrı güzel birde dokununca çiçeklerinden bal damlıyor.bir önemli özelliği daha var, belki bilmiyorsundur diye yazıyorum.çiçekleri geçtikten sonra çiçek saplarını sakın koparma.her yıl aynı çiçek saplarının tekrar açtığını göreceksin.sevgiler

berçin, uyap ve samur beğendi.
Eski 20-01-2015, 20:34   #88
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Tesekkur ederim onerin ve fikirlerin icin ablacim, bu arada senin de agzindan bal damliyor😁

münevver48 ve uyap beğendi.
Eski 20-01-2015, 20:58   #89
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-05-2012
Sevgili Samur,sayfanızı tekrar gezdim. Bitkilerinizi sevdim,özellikle kırmızı yasemin ve thumbergii nin çiçeklerini sabırla bekleyeceğim.
Ama hoya muhabbetini de görünce dayanamadım . Hoyalar nedense çok çekici bitkiler. Her bir tür ayrı merak uyandırıyor. Acaba çiçeğini görsem hevesim geçer mi diyorum. Hayır,geçmiyor. Gelecek yıl daha fazla çiçek açacak deyip halini hayal etmeye başlıyorsun. :-)))Ama inanılmaz keyif veren bir tutku. Onu tohum veya çelikten yetiştirmek,büyüme basamaklarını gözlemek inanılmaz huzur veriyor ve saatlerce başlarından ayrılamıyorsun. Deneyin,görün,yaşayın:-)))

edelvays58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2015, 21:09   #90
Ağaç Dostu

samur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi edelvays58 Mesajı Göster
Sevgili Samur,sayfanızı tekrar gezdim. Bitkilerinizi sevdim,özellikle kırmızı yasemin ve thumbergii nin çiçeklerini sabırla bekleyeceğim.
Ama hoya muhabbetini de görünce dayanamadım . Hoyalar nedense çok çekici bitkiler. Her bir tür ayrı merak uyandırıyor. Acaba çiçeğini görsem hevesim geçer mi diyorum. Hayır,geçmiyor. Gelecek yıl daha fazla çiçek açacak deyip halini hayal etmeye başlıyorsun. :-)))Ama inanılmaz keyif veren bir tutku. Onu tohum veya çelikten yetiştirmek,büyüme basamaklarını gözlemek inanılmaz huzur veriyor ve saatlerce başlarından ayrılamıyorsun. Deneyin,görün,yaşayın:-)))
Cok tesekkur ederım begenıleriniz ve degerli düşünceleriniz için,gercekten bir tutku insan çiçekleri el feneri ile aydınlatıp tomurcuk var mı diye bakar hale geliyor,bu aksam guldum kendime, başkası görse delirdin mi sen diyecek,ama cok da keyifli,ufacık gelişme bile insanı mutlu ediyor,o minnacık tohumdan kocaman bir bitki ve neslini devam ettirmek için bitki de yine minnacık tohumlar üretiyor,harukulade, Allah'ın Hay isminin tecellisi.Bu arada yaseminler ve thumbergi hızla buyuyor bakalım yaza insaallah acarsa paylaşabilirim.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024