agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni664Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-05-2014, 21:18   #61
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Galeri: 2
Sayfanız hayırlı olsun.Bol çiçekli nice sayfalar.

Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2014, 10:29   #62
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resimsel Mesajı Göster
Sevgili Yaprak Güzeli,dün yağan dolu bizim bahçemize oldukca büyük hasar verdi,tam üzülme moduna girmişken sizin çiçeklere ve kuşlara rastladım,keyifle gezdim balkonunuzu,ama sanki bizi kandırmışsın gibi geldi bu kadar güzellik bir balkona nasıl sığmış)şaka tabii ki, harika bir balkon, çiçekler ve onları yetiştiren eller hepsi harika.
Ne iyi etmişsiniz o halde gezmekle.

Bahçeniz için üzüldüm sevgili resimsel. Bizimkiler rüzgarın ters yönde esmesi sayesinde hiç zarar görmeden atlattı ama söz konusu bahçe olunca tabi... İnşallah en kısa zamanda kendilerini toparlayıp, daha gür ve bereketli büyürler.

Sığmak konusunu ise hiç sormayın. Onları sığdıralım derken bize oturup keyif sürecek yer kalmadı ama olsun kapıdan izlemeye bile değer tahmin edersiniz ki.

tarla kuşu ve resimsel beğendi.
Yaprak Güzeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2014, 10:42   #63
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- Mesajı Göster
Merhaba Yaprak Güzeli,

Övgüye değer bir sardunya koleksiyonunuz var. Çift renkli olan ne kadar da güzelmiş ayrıca, o çeşidine daha önce rastlamamıştım. Pembe beyaz renkli ve bir dalı beyaz açan minenin aynısı bizde de vardı. Yaklaşık 3 yıl kadar mutlu mesut yaşadı ama sonra birden soldu. O kadar hızlı oldu ki ne olduğunu anlayıp da kurtaramadık. 2-3 günde tamamen kurudu gitti. Çok üzüldük ardından. Siz onu çoğaltmayı hiç denediniz mi? Çoğaldığında da acaba beyaz çiçekli dalı oluyor mu merak ediyorum.

Kuşlarınız da çok şeker bu arada

Sevgiler..
Teşekkür ederim sevgili Esin. Maalesef sorunuzun cevabını bilemiyorum çünkü hiç çoğaltmayı denemedik; ama ben yine olacağını düşünüyorum. Bu bize geçen sene geldi ve tek daldı. Beyaz falan yoktu ortada ama biraz büyüyüp dallanınca bir çiçek, sonra bir dal derken bayağı beyaz açmaya başladı. Şimdi bir yarısı beyaz, bir yarısı morlu.
Dediğiniz sorunu ben de birkaç minede yaşadım. Birinde yazın bir süreliğine şehir dışındaydım ve geldiğimde bütün yaprakları yanmış gibi çıtır çıtırdı. Sanırım aşırı sıcaklarda kısacık bir susuzluk bile o narin kılcal köklerini yakıyor. Öyle olunca da bir daha kendine gelemiyor. Tabi sizin sorununuz bundan olmayabilir de bilemem.

Eski 01-06-2014, 10:59   #64
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste Mesajı Göster
Sevgili Yaprak güzeli, öncelikle sayfanız hayırlı olsun, bu yaşta bu çiçek sevgisi hayran kaldım tebrik ederim. Bende bir sardunya delisi olarak, sardunyalarınıza bayıldım, o çeşitliliğe, o güzelliklerne, hele iki çeşit varki onlar çok hoşuma gitti, hiç bu kadar çeşiti bir arada görmemiştim maşallah.
Ellerinize yüreğinize sağlık...
Çok teşekkür ederim sevgili aheste. Takdirleriniz beni çok mutlu etti. 16 yaşımdan beri ilgilenirim bitkilerle evde ama itiraf etmeliyim ki daha küçükken annemin sardunyalarını sevmez, kokusuzlar diye öyle çiçek mi olur diye düşünürdüm. Ne zaman ki kıştan yaza nasıl da coştuklarını gördüm, bir su vermenin karşılığı rengarenk çiçekler oldu işte o zamandan beri bağımlıyım hepsine. Ömür boyu da sürecek belli ki. Bu arada sardunyaların da kokusuz olmadığını öğrendim tabi. Buram buram doğa aroması var o yapraklarında.

Özel ilginize tabi olan o iki çeşidi de merak ettim doğrusu.

Sizin de ellerinize ve yüreğinize sağlık, tekrar teşekkürler.

aheste beğendi.
Eski 01-06-2014, 11:05   #65
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tubay Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun.Bol çiçekli nice sayfalar.
Teşekkür ediyorum sayın Tubay. Aynı dilekleri ben de size sunuyorum.

Eski 02-06-2014, 08:50   #66
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Lightbulb Benim De Artık Bir Ceylanım Var

Eveeet bu da o kadar sardunya arasında gözleri ceylan arayanlara gelsin.
Ve sardunya koleksiyonumuzun 23. saksı, 17. çeşit sardunyası Bauhaus'dan alındığı haliyle sizlerle.
Name:  Ceylangözü.jpg
Views: 1139
Size:  68.6 KB

Rengine bayıldım.
Name:  Ceylangözü 2.jpg
Views: 822
Size:  64.5 KB

Eski 02-06-2014, 08:58   #67
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

İlk Karanfilim

Eh Bauhaus'a kadar gitmişken bir de kokulu çiçeğim olsun istedim. Hele ki sizlerin o güzel karanfillerinizi gördükçe içim gidiyordu ve ben de aldım bir tane. Umarım iyi bakabilirim.

Name:  Karanfil.jpg
Views: 1121
Size:  73.4 KB

Bu rengi sevdiğim yine aşikar.
Name:  Karanfil 2.jpg
Views: 1095
Size:  65.9 KB

O güzel tomurcukları açtığında da sizlerle paylaşırım.

Eski 02-06-2014, 17:04   #68
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili Yaprak Güzeli, bana göre ikimizinde beğendiğimiz renk tarzları aynısı, ben de olsaydım aynı renkleri alırdım, çünkü bu tarz renklere baktığım zaman kendimi daha bir mutlu hissediyorum, içim açılıyor. Benden sana tavsiye bu rengin yanına birde beyaz dene, göreceksin birbirlerine ne kadar çok yakışıyorlar.
Bu arada tekrar söylemek istiyorum güle güle büyüt, sana her zaman güzel çiçekler açsınlar.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2014, 18:37   #69
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Sevgili Yaprak Güzeli, bana göre ikimizinde beğendiğimiz renk tarzları aynısı, ben de olsaydım aynı renkleri alırdım, çünkü bu tarz renklere baktığım zaman kendimi daha bir mutlu hissediyorum, içim açılıyor. Benden sana tavsiye bu rengin yanına birde beyaz dene, göreceksin birbirlerine ne kadar çok yakışıyorlar.
Bu arada tekrar söylemek istiyorum güle güle büyüt, sana her zaman güzel çiçekler açsınlar.
İnanmazsın bunları alıp çıktıktan sonra bir de beyaz karanfil neden almadım diye içime oturdu. Gerçi bunları bile koyacak yeri nasıl bulacağım bilmem saksı değişimi yapınca. Ben de bu yoğun pembe ve mor tonlarına bakınca canlanıyorum ve mutlu oluyorum aynı şekilde. Beyaz da buna biraz dinginlik katıp mükemmel dengelerdi.

Amin seninkiler de bol bol çiçeklensin inşallah.

Eski 02-06-2014, 19:14   #70
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Çiçekleriniz çok güzel. Güle güle büyütün...

tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2014, 19:20   #71
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Çiçekleriniz ve kuşlarınız harikalar. Maşallah ne kadar çok çeşidiniz var......

tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2014, 23:58   #72
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili Yaprak Güzeli; sayfan hayrlı ve bol çiçekli olsun inşallah. (Zaten maşallah balkon bol çiçekli.) 'Annemle' sözünden dolayı yaşını merak ettim öğrenince de gurur duydum, fotoğrafların, yorumların, içtenliğin çok güzel, çok sevimli; gönlüne sağlık, maşallah sana.
İlk fotoğrafını görünce şaşırdım nasıl sığdırmış bu kadar sardunyayı helal olsun dedim. Sardunyalarına, sakızlarına maşallah, hepsi birbirinden güzel. Tam acaba neden ceylan yok diye düşünürken ceylan da almışsın, rengi de çok güzel. Eminim daha da çoğalacaktır artık. Ellerine, emeklerine, gönlüne sağlık.
Lampranthus çiçeğini ben de Delosperma diye bilirim.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2014, 09:57   #73
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarla kuşu Mesajı Göster
Çiçekleriniz ve kuşlarınız harikalar. Maşallah ne kadar çok çeşidiniz var......
Çok teşekkürler sevgili tarla kuşu. Aslında çok farklı çeşitler değiller ama sardunyaların farklı renkleriyle doldurduk balkonu.

sonkez ve YeniGine beğendi.
Eski 03-06-2014, 10:06   #74
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili Yaprak Güzeli; sayfan hayrlı ve bol çiçekli olsun inşallah. (Zaten maşallah balkon bol çiçekli.) 'Annemle' sözünden dolayı yaşını merak ettim öğrenince de gurur duydum, fotoğrafların, yorumların, içtenliğin çok güzel, çok sevimli; gönlüne sağlık, maşallah sana.
İlk fotoğrafını görünce şaşırdım nasıl sığdırmış bu kadar sardunyayı helal olsun dedim. Sardunyalarına, sakızlarına maşallah, hepsi birbirinden güzel. Tam acaba neden ceylan yok diye düşünürken ceylan da almışsın, rengi de çok güzel. Eminim daha da çoğalacaktır artık. Ellerine, emeklerine, gönlüne sağlık.
Lampranthus çiçeğini ben de Delosperma diye bilirim.
Övgüleriniz beni çok mutlu etti, çok teşekkür ederim. Hepimizin eline, emeğine ve gönlüne sağlık. Küçücük beton binaların arasını yeşillendirip canlandıran ve orada kendinden başka canlılara da yaşam alanı sağlayan herkesin...

Sizden görüp delosperma olarak aradım internette ve dediğiniz gibi aynı görünüyor ama sanırım minik bir fark var. Benimkiler lampranthus görsellerine daha çok benziyor. Sarkmaları vs. Delospermalar yukarı doğru ve kısa boylu gibi geldi bana. Açıkçası zaten ismiyle bulamadığım için pek işime yaramadı isimler. :/ Çiçekçiler bilmiyor. Delosperma desem de bilmezler herhalde.

sonkez ve YeniGine beğendi.
Eski 03-06-2014, 10:23   #75
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Yine Dayanamadım

Millet bunalıma girer, kendini içkiye vurur. Bizim gibiler bunalıma girer ve nereye koyacağını bilmeden gidip çılgınca çiçek alır. İşte benim bunalımımın dünkü sonuçları (doludan sonra Eyüp'e çiçek almaya gittik):
Name:  Fideler.jpg
Views: 1061
Size:  43.4 KB

Bir tane de beyaz sakız aldık ama çiçeği de kalmamış üzerinde yolda gelirken. Tekrar açınca çekerim.

O beyaz sakız sevgili Lusoari'ye selam eder.

Not: Çiçeği satan amca benim o neşemi ve ilgimi görünce kırmızı mineyi kendisi hediye etti sağolsun.

Eski 03-06-2014, 17:53   #76
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Aynen dediğin gibi sevgili Yaprak Güzeli, bunalıma girince çiçek alasım geliyo ama benim oturduğum yerde bu pek mümkün olmuyor, sanırım hepimiz aynıyız . Yeni güzellerini güle güle büyüt, çok güzeller. Bu arada senin lampranthus benim damat mendiline çok benziyo, türkçe adı budur belki...

aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2014, 19:58   #77
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Beyaz sakızın çiçeklerini paylaştığında, içim gidecek bunu biliyorum.
Şimdiden maşallah demek istiyorum.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2014, 08:22   #78
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aheste Mesajı Göster
Aynen dediğin gibi sevgili Yaprak Güzeli, bunalıma girince çiçek alasım geliyo ama benim oturduğum yerde bu pek mümkün olmuyor, sanırım hepimiz aynıyız . Yeni güzellerini güle güle büyüt, çok güzeller. Bu arada senin lampranthus benim damat mendiline çok benziyo, türkçe adı budur belki...
Bize ne iyi gelecekse onu yapma eğiliminde oluyoruz işte sevgili aheste. Çok teşekkür ederim.

Evet Türkçe adı olabilir bu dediğiniz gibi. Sevgili YeniGine de delosperma olarak biliyormuş. Sanırım birbirine benzer bir çok da alt türü var. Ben de bile iki türü var. Her şey aynı, sadece yaprak boyutları ve yaprakların renk tonları farklı.

aheste ve sonkez beğendi.
Eski 04-06-2014, 09:14   #79
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Sevgili Yaprak Güzeli,böyle bunalıma can kurban,keşke her bunalıma giren sizin gibi davransa, yer gök çiçeklerle bezenir.

resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2014, 13:42   #80
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resimsel Mesajı Göster
Sevgili Yaprak Güzeli,böyle bunalıma can kurban,keşke her bunalıma giren sizin gibi davransa, yer gök çiçeklerle bezenir.
Haklısınız sevgili resimsel. Üstelik hem kendi ruhlarına iyi gelir hem de doğaya. Bunalım diye bir şey kalmaz dünyada herhalde.

Eski 05-06-2014, 10:49   #81
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Biri Beni Durdursun

Bunalımı bahane edip aldığım yeni sakızlar:
Name:  Seker Pempe.jpg
Views: 922
Size:  59.0 KB
Bu yukarıdaki renkten vardı ama dikdörtgen saksıya yan yana iki tane dikeriz diye bir tane daha aldık.

Name:  lila.jpg
Views: 1050
Size:  61.6 KB
Bu da daha morumsu ama rengini tam vermedi kamera.

Name:  Açık Pembe.jpg
Views: 1023
Size:  56.1 KB

Anladım ki benim derdim bunalım değil. Ben çiçek almak için bahane yaratmışım. Bunları alınca bir şeyim kalmadı. 4 günde 3 mine, 5 petunya, 6 sakız sardunya, 1 ceylangözü ve bir karanfil almamın başka bahanesi olamazdı. Koyacak yer de hala bakıyoruz nereye ne yaptırsak diye.

Eski 05-06-2014, 16:01   #82
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Yeni Yerlerinde Yeni Sakızlar

Şimdi böyle keller ama bu kızları bir ay sonra görelim biz.

Name:  Sardunya 1.jpg
Views: 982
Size:  48.4 KB

Name:  Sardunya 2.jpg
Views: 1045
Size:  51.1 KB

Name:  Sardunya 3.jpg
Views: 1001
Size:  43.4 KB

Eski 05-06-2014, 16:07   #83
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Yeni Yerlerinde Petunyalar

Bunları da bir ay sonra görmek lazım tabi.

Name:  Petunyalar.jpg
Views: 1003
Size:  44.1 KB

Eski 05-06-2014, 16:17   #84
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Petunyaları çok severim.. Renkleride çok güzelmiş. sayfanız hayırlı, neşeniz daim olsun.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2014, 16:18   #85
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Hepsini saksılarına diktim bugün. Epey yoruldum ama değdi de değecek de.

Karanfilim:
Name:  Karanfil 1.jpg
Views: 785
Size:  71.7 KB

Ceylangözüm:
Name:  Ceylangözü 1.jpg
Views: 747
Size:  69.3 KB

Minelerim:
Name:  Mine Çiçeği.jpg
Views: 1036
Size:  68.3 KB

Eski 05-06-2014, 16:20   #86
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Petunyaları çok severim.. Renkleride çok güzelmiş. sayfanız hayırlı, neşeniz daim olsun.
Teşekkür ederim sevgili Hira. Hepimizin neşesi daim olsun inşallah.

sonkez, YeniGine, hira ve 1 kişi beğendi.
Eski 06-06-2014, 00:24   #87
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili Yaprak Güzeli güldürdün beni. "Bunalımı bahane edip aldığım yeni sakızlar:",^ sonra "Bu yukarıdaki renkten vardı ama dikdörtgen saksıya yan yana iki tane dikeriz diye bir tane daha aldık." Çok hoşuma gitti bu sözlerin.

Sonra demişsin ki; 1 ay sonra görelim. Mutlaka bildiğin birşeyler var ki 1 ay sonra görelim diyorsun. İnşallah bizlerle de paylaşırsın bu bildiklerini.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2014, 17:48   #88
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili Yaprak Güzeli güldürdün beni. "Bunalımı bahane edip aldığım yeni sakızlar:",^ sonra "Bu yukarıdaki renkten vardı ama dikdörtgen saksıya yan yana iki tane dikeriz diye bir tane daha aldık." Çok hoşuma gitti bu sözlerin.

Sonra demişsin ki; 1 ay sonra görelim. Mutlaka bildiğin birşeyler var ki 1 ay sonra görelim diyorsun. İnşallah bizlerle de paylaşırsın bu bildiklerini.
Gülmeniz beni de mutlu etti sevgili YeniGine.

Bir aya kadar coşup büyürler demek istedim. Gerçi petunyalarda bazen ani ölümler yaşanabiliyor ama yaşanmazsa 2 hafta sonra bile kocaman olurlar.

Eski 08-06-2014, 15:47   #89
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Gelin Kızımız

İşte beyaz sakızımızın ilk çiçeği açtı. Minik bir melek gibi...

Name:  Beyaz Sakız Sardunya.jpg
Views: 1012
Size:  43.7 KB

Eski 16-06-2014, 18:14   #90
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Lobelya

Artık benim de bir lobelyam var. Ben bir sardunya ve bir maviş istedim sevgili aheste (ablacığım) sağolsun bana üç sardunya, maviş ve bir de çok istediğimi belirttiğim ama tohumdan yetişiyormuş diye ondan istemediğim lobelyadan göndermiş sürpriz olarak. Beni o kadar mutlu etti ki... Sevgilerimi sunuyorum ona.

Büyüyüp çiçeklendikleri zaman diğerlerinin de fotoğraflarını paylaşırım sizlerle.

İşte yeni kızım:

Name:  PicsArt_1402935138189.jpg
Views: 673
Size:  70.5 KB

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024