agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni664Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-05-2014, 16:30   #31
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2014
Bordo Sardunya

Bu güzel kız gül olmaya özeniyor.

Name:  Bordo Sardunya 2.jpg
Views: 1679
Size:  37.5 KB

Name:  Bordo Sardunya 1.jpg
Views: 1559
Size:  67.9 KB

Asia, h_dogan, aheste ve 9 kişi beğendi.

Düzenleyen Yaprak Güzeli : 27-05-2014 saat 20:33 Neden: Daha net görseller eklendi.
Yaprak Güzeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2014, 16:40   #32
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

İsimsiz

Sevgili arkadaşlar, bu bitkiyi annem bir komşudan çelik olarak aldı. Diktiğimiz gibi tuttu. Veren kadın mum çiçeği dediği için epey sevinmiştim tuttuğuna; fakat biraz büyüyünce mum çiçeği olmadığını fark ettik. Annem parlak mustafaya benzetti. Acaba bilen biri var mı?

Eklenen Resimler

Eski 27-05-2014, 18:01   #33
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Kalanchoe yaprakları gayet sağlıklı görünüyor.

Bu balkonda o kadar sardunya varken neden ceylan hiç göremedim.

Güzel günlerde keyfini sürün çiçekleriniz harika.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2014, 19:36   #34
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Kalanchoe yaprakları gayet sağlıklı görünüyor.

Bu balkonda o kadar sardunya varken neden ceylan hiç göremedim.

Güzel günlerde keyfini sürün çiçekleriniz harika.
4 tane kalanchoe var bizde ama hepsinin yaprak yapıları farklı olduğu için aklımdan bile geçmemişti. Muhtemelen haklısınız. Yalnız bu sarkacak gibi duruyor şayet gövdesi kalınlaşmazsa. Yana doğru meyilli. Fotoğrafta pek belli değil. Tabi kalanchoe'nun da sarkan türleri var.

Ceylangözü konusuna hiç gelmeyelim. İki üç denememiz oldu ama çelikten tutturamayınca pes ettik. Şimdi ise yalnızca moruna denk gelirsek alacağız; zira hiç yerimiz kalmadı koyacak. Mor bulursak ben yer yaratırım ama. :P

Bu arada hem övgünüz, hem iyi dileğiniz, hem de cevabınız için çok teşekkürler.

h_dogan, lusoari ve yağmur beğendi.
Eski 27-05-2014, 20:25   #35
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Pıtırcıklarımız

Bunlar da minik muhabbet kuşlarımız. Sarı olan daha ürkek olduğu için pek poz vermiyor; ama mavi model mübarek.

Name:  Bulut 5.jpg
Views: 1325
Size:  64.6 KB

Name:  Bulut 4.jpg
Views: 1295
Size:  43.8 KB

Camın ardından çiçeklere pek bir hasretle baktı yavrum.
Name:  Bulut 3.jpg
Views: 1673
Size:  62.3 KB

Name:  Bulut 2.jpg
Views: 1208
Size:  60.0 KB

Şu gözlere bakın!
Name:  Bulut.jpg
Views: 1228
Size:  56.0 KB

Eski 27-05-2014, 20:40   #36
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Lampranthus

Bu bıcırık lampranthus da minicik bir fide olduğunu unutup böyle çiçekler açtı. Bu rengini annemle Barbie pembesi olarak adlandırdık.

Name:  lampranthus 2.jpg
Views: 1022
Size:  65.2 KB

Name:  Lampranthus.jpg
Views: 1015
Size:  68.0 KB

Eski 28-05-2014, 10:03   #37
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Tırtıl

Arkadaşlar çok mutsuzum. Bu sabah kalktım ve güzelliklere bakmak için balkona çıktım; ama ne göreyim? Sardunyaların yaprakları tırtıl yenikleriyle dolu. Birkaç tanesini suç üstü yakaladım. O kadar ufaklar ki kendileri zor görünüyorlar; ama yedikleri yerler gayet güzel görünüyor. Her sene oluyor bu fakat bu kez erken oldu. Şimdi ne tomurcuk bırakırlar ne yaprak!

Önerisi olan varsa çok memnun olurum. Özellikle doğal yoldan savaş açabilirsem. Biraz tırtıl başlıklarını gezeyim.

Bu da bordo sardunyamın yenmiş yaprağı:
Name:  Tırtıl Yemiş Sardunya Yaprağı.jpg
Views: 1719
Size:  64.6 KB

Not: Bugün erken saatte balkonu gezdim tırtıl aradım yaprak altlarında; fakat dün gördüklerimi öldürdüğümden olsa gerek bulamadım. Gelgelelim ilginç bir gözlemim oldu ki o da şu; sinek ve arının karışımı gibi görünen üç beş tane böcek sardunyalarımın tırtıl yemiş olan her bir yaprağının altını kolaçan etti. Tırtıl ile beslendiklerini ve kokularına geldiklerini düşündürdü bu durum bana. Resmen aradılar. Sağlam yapraklara bakmadılar bile. Ne çiçekleri ellediler ne başka bir şey. Sadece didik didik aradılar; ama ne yazık ki yaprağa konar konmaz alt tarafına (tırtılların saklandığı kısma) geçtikleri için fotoğraf çekemedim.

Düzenleyen Yaprak Güzeli : 29-05-2014 saat 06:13 Neden: Gelişme eklendi.
Eski 28-05-2014, 10:28   #38
Ağaç Dostu

ngr33's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2013
maşallah bir balkon gezeyim dedim sardunya cennetine düştüm..

balkonunuz ne zaman gunes aliyor? benimde balkonda çiçeklerim var ama balkon çok güneşli üstelik siirtte yasiyorum coook sicak..sardunya aldim uç tane çiçeklenir mi merak ediyorum..

emeklerinize sağlık..sevgiler

ngr33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 11:06   #39
Ağaç Dostu

fatitoo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
Ben de bu güzellikleri olağanüstü çeken fotoğraf makinanızı merak ettim...

Düzenleyen fatitoo : 28-05-2014 saat 13:07
fatitoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 11:48   #40
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ngr33 Mesajı Göster
maşallah bir balkon gezeyim dedim sardunya cennetine düştüm..

balkonunuz ne zaman gunes aliyor? benimde balkonda çiçeklerim var ama balkon çok güneşli üstelik siirtte yasiyorum coook sicak..sardunya aldim uç tane çiçeklenir mi merak ediyorum..

emeklerinize sağlık..sevgiler
Çok teşekkür ederim.

Balkonumuzun iç tarafları sabahtan öğleye kadar güneş alıyor; ama kenarlara koyduğumuz çiçekler öğleden sonra üçe dörde kadar güneş görüyor.

Sizin sardunyalarınıza gelince; eğer yerlilerse yani sakız ya da başka bir tür değillerse emin olun bol bol güneş onları daha çok bile mutlu eder. Hem sıcağa hem soğuğa oldukça dayanıklılar. Umarım en kısa zamanda çiçeklenirler de siz de paylaşıp gözlerimizi şenlendirirsiniz.

Sevgiler...

Eski 28-05-2014, 11:55   #41
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatitoo Mesajı Göster
Ben de bu güzellikleri olağan üstü çeken fotoğraf makinanızı merak ettim...
Bu sorunuz beni çok sevindirdi; çünkü ben bu fotoğrafları Samsung Galaxy s4 telefonumla çekiyorum ve yine telefonda bir uygulamada genişliklerini 650 olarak ayarlayıp (yani fotoğrafı bayağı küçültüp) buraya yüklüyorum; fakat hiç bilgisayarda nasıl durduğuna bakma fırsatım olmadığı için endişe ediyordum acaba çok mu flu görünüyordur diye. Sorunuzdaki övgü beni rahatlattı.

Bu telefonu almadan önce fotoğraf makinesi almak istiyordum; ama artık ihtiyacım kalmadı. Gerçekten çekim kalitesi epey iyi.

YeniGine ve fatitoo beğendi.
Eski 29-05-2014, 14:47   #42
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Benim Güzel Petunyam

Manolyam olmadığı için bu şarkıyı petunyaya uyarlamam gerekti.

Aynı saksıya diktiğim iki fideyi de pembe diye aldım. Biri açtı ve pembe. Diğeri de büyük ihtimal pembe; ama sanırım tonları farklı olacak.

İşte sabah sabah ikisinin de açmak üzere olan çiçeklerini fotoğrafladım:
Name:  Petunya 1.jpg
Views: 953
Size:  60.2 KB

Name:  Petunya 2.jpg
Views: 920
Size:  39.9 KB

Veee üstteki öğlen baktığımda açmıştı.
Name:  Petunya 3.jpg
Views: 918
Size:  65.7 KB

İşte diğeri de açtı. Küçük bir ton farkı var sadece.
Name:  Petunya.jpg
Views: 891
Size:  62.9 KB

Düzenleyen Yaprak Güzeli : 30-05-2014 saat 11:48 Neden: Yeni bir fotoğraf eklendi.
Eski 30-05-2014, 12:01   #43
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Bugün bir güzel yıkandı benim kızlarım. Her biri nasıl mutlu.

Bir avuç sardunya...
Name:  Bir Avuç Sardunya.jpg
Views: 1195
Size:  67.3 KB

Name:  Mor Telgraf Çiçeği.jpg
Views: 1003
Size:  58.9 KB

Name:  Dam Koruğu.jpg
Views: 1293
Size:  62.0 KB

Name:  Kırmızı ve Beyaz Sardunyalar.jpg
Views: 1236
Size:  71.4 KB

Name:  Yavruağzı ve Bordo Sardunyalar.jpg
Views: 1536
Size:  44.3 KB

Eski 30-05-2014, 12:07   #44
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Sardunyalarım ilk tırtıl dalgasını atlattı. Hem kendi elimle toplamam hem de şu gelen böceklerin faydası oldu sanırım. Ama biliyorum ki yaz boyunca yeniden türeyecekler.

YeniGine beğendi.
Eski 30-05-2014, 12:29   #45
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sevgili Yaprak Güzeli, bütün hepsi çok güzeller gerçekten ama siz nasıl mor ceylana kafaya taktınızsa, bende o ebruli renkli sakıza taktım kafayı. Güle güle büyütün, kim bilir belki bir gün değiş tokuş yaparız.
İyi günler diliyorum size, saygılarımla.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 12:47   #46
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Sevgili Yaprak Güzeli, bütün hepsi çok güzeller gerçekten ama siz nasıl mor ceylana kafaya taktınızsa, bende o ebruli renkli sakıza taktım kafayı. Güle güle büyütün, kim bilir belki bir gün değiş tokuş yaparız.
İyi günler diliyorum size, saygılarımla.
Eğer isterseniz elbette yaparız. Sizin için şimdiden bir köklendirme çalışmasına başlarım. Biraz zor kökleniyor ya da ben pek beceremedim. Şimdiye kadar bir tane köklendirmiştim onu da annem başka saksıya geçireyim derken dip kısmından kırmış yanlışlıkla.
O kız 4. senesine giriyor bizde. Yaşlandı artık o eski coşkusu kalmadı; ama yine de renklendiriyor balkonumuzu. Bakalım dediğiniz nasip olur inşallah.

Siz de güle güle büyütün, sağolun.

YeniGine ve lusoari beğendi.
Eski 30-05-2014, 13:37   #47
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Seve seve yaparız. Ben de normal sardunyalar hariç diğerlerini köklendirmekte pek başarılı değilim. Mor ceylanın annesini arkadaşım zorla elimden aldı, bana da sus payı iki tane dalını verdi ama herhalde ikisi de köklenmiş gibi görünüyor, tekini size ayırdım.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 14:37   #48
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Seve seve yaparız. Ben de normal sardunyalar hariç diğerlerini köklendirmekte pek başarılı değilim. Mor ceylanın annesini arkadaşım zorla elimden aldı, bana da sus payı iki tane dalını verdi ama herhalde ikisi de köklenmiş gibi görünüyor, tekini size ayırdım.
Hadi bakalım ben de üç tane çelik aldım bundan. İnşallah birinden biri tutar umuduyla. Birini toprağa dikeceğim, diğer ikisini suya koydum. Hafiften sıvı besin de verdim. O tutturduğum tek bir tane suda tutmuştu o yüzden bundan daha fazla umudum var; ama aslında tam zıttıdır. Yani sardunyalar toprakta daha iyi köklenir.
Mevsim de sonbahar olsa daha iyiydi; ama gölgeye koyarım bir şeycik olmaz (İnşallah). Kural tanımadım zira tutacak olan tutuyor her şekil.

Olmazsa artık sonbaharda tekrar denerim. Bu güzelin bir yavrusunu da ona sevgiyle bakacak biriyle paylaşmak beni çok mutlu eder. Elimden geleni yapayım.

Sevgiler...

YeniGine ve lusoari beğendi.
Eski 30-05-2014, 16:02   #49
Ağaçsever

özlemsoylu's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2014
Unhappy

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yaprak Güzeli Mesajı Göster
İnternette yaptığım bir araştırmadan sonra bu güzel çiçeğin Türkçe bir isminin olmadığını fark ettim. Buna karşın buz çiçeği ve acem halısı ile sıkça karıştırılıyormuş kendisi.

İşte bu açık pembesi:
Eklenti 495386

Eklenti 495387

Bu da koyu pembesi:
Eklenti 495388

Eklenti 495389
sevgili Yaprakgüzeli ,harika çiçekleriniz var maşşalh diyelimm hiç bu kadar renkde sardunya görmemişdim bende cok severim ama sizinkiler ayrı bi güzell ilk bakdığımda lampranthus çiçeğinize bayıldım hemen halk pazarına çiçekcime gittim fakat bulamadım üstelik çiçekcim bilemedi bile nerden bulabilirim acaba ? sevgilerr...

YeniGine beğendi.
özlemsoylu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 16:19   #50
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi özlemsoylu Mesajı Göster
sevgili Yaprakgüzeli ,harika çiçekleriniz var maşşalh diyelimm hiç bu kadar renkde sardunya görmemişdim bende cok severim ama sizinkiler ayrı bi güzell ilk bakdığımda lampranthus çiçeğinize bayıldım hemen halk pazarına çiçekcime gittim fakat bulamadım üstelik çiçekcim bilemedi bile nerden bulabilirim acaba ? sevgilerr...
Buna üzüldüm sevgili Özlem Soylu çünkü biz de bunları pazardaki bir çiçekçiden aldık geçen sene. Hatta şimdi keşke turuncu ve sarısından da almış olsaydık diye hayıflanıyoruz; çünkü bu sene sadece pembesinden bulabildik. Pazarda da tek bir kişi satıyordu zaten. Yaygın bir çiçek değil anladığım kadarıyla. Zaten öyle olsa Türkçe bir ismi olurdu mutlaka.

Denk geldiğiniz çiçekçilere bakının siz yine de. Acem halısı diye de sorun çünkü çok karıştırılıyor. Bir de internet üzerinden satışı var mı bakalım. Olmadı ben de denk gelirsem alırım birkaç fide ve bir şekilde size ulaştırmaya çalışırım. Bir de açık pembesinden tohum almaya çalışacağım. Artık nasıl tutturursak. Bu güzellik için değer...

Sevgiler size de.

YeniGine beğendi.
Eski 30-05-2014, 16:32   #51
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Sevgili Yaprak Güzeli,bu yaşta doğa sevgisi ve yetiştirdiğin çiçekler için yürekten kutlarım,ellerine gönlüne sağlık.

resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2014, 16:39   #52
Ağaçsever

özlemsoylu's Avatar

Alıntı:
Buna üzüldüm sevgili Özlem Soylu çünkü biz de bunları pazardaki bir çiçekçiden aldık geçen sene. Hatta şimdi keşke turuncu ve sarısından da almış olsaydık diye hayıflanıyoruz; çünkü bu sene sadece pembesinden bulabildik. Pazarda da tek bir kişi satıyordu zaten. Yaygın bir çiçek değil anladığım kadarıyla. Zaten öyle olsa Türkçe bir ismi olurdu mutlaka.

Denk geldiğiniz çiçekçilere bakının siz yine de. Acem halısı diye de sorun çünkü çok karıştırılıyor. Bir de internet üzerinden satışı var mı bakalım. Olmadı ben de denk gelirsem alırım birkaç fide ve bir şekilde size ulaştırmaya çalışırım. Bir de açık pembesinden tohum almaya çalışacağım. Artık nasıl tutturursak. Bu güzellik için değer...

Sevgiler size de.
kesinlikle değer, çok zahmetli değil gibi şöle arsız arsız da duruyor nasıl içim kaynadı anlatamam belki tohumlarınızdan tutar dua edelim benim balkona uygun olurmu gerçi bilmiyorumda olur olur ümitliyim ben hala arayış içindeyim dediğiniz gibi birde acem halısı olarak soruyum..çok teşekkürler...

Eski 30-05-2014, 17:17   #53
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
kesinlikle değer, çok zahmetli değil gibi şöle arsız arsız da duruyor nasıl içim kaynadı anlatamam belki tohumlarınızdan tutar dua edelim benim balkona uygun olurmu gerçi bilmiyorumda olur olur ümitliyim ben hala arayış içindeyim dediğiniz gibi birde acem halısı olarak soruyum..çok teşekkürler...
Rica ederim yardımcı olabilirsem sevinirim. Tek istediği bolca güneş ve bolca su. Cayır cayır güneşin altına bırakın ama toprağını da nemli tutun tamamdır. Nisan-mayıs ve belki haziranda dahi çiçekli kalabilir. Benimkilerden bol güneş göreni hala tomurcuk veriyor. Bir de kışın dondan, kardan koruyun. İstanbul'un kışı yumuşak geçtiği için bu kış hep dışarıda, balkonun iç kısmındaki pencerede durdu ve sapasağlam geldi.

Bu arada az önce burada feci dolu yağdı. Onu 5 dakika önce geçmiş çiçeklerini toplamak için içeri almasaydım gidiyordu. Allah korudu resmen.

Eski 30-05-2014, 17:25   #54
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resimsel Mesajı Göster
Sevgili Yaprak Güzeli,bu yaşta doğa sevgisi ve yetiştirdiğin çiçekler için yürekten kutlarım,ellerine gönlüne sağlık.
Çok teşekkür ederim sayın resimsel. Annemden ve küçüklüğümde her yaz gittiğimiz köyümüzden bir miras oldu bana doğa sevgisi. Kendimi bildim bileli hayvanları da, bitkileri de severim. Son dört beş yıldır da balkonu tamamen ele geçirdim. İleride kendi çocuklarıma da aşılayacağım tıpkı sizler gibi...
Sizlerin de ellerinize ve gönlünüze sağlık.

resimsel beğendi.
Eski 30-05-2014, 17:34   #55
Ağaçsever

özlemsoylu's Avatar

Alıntı:
Rica ederim yardımcı olabilirsem sevinirim. Tek istediği bolca güneş ve bolca su. Cayır cayır güneşin altına bırakın ama toprağını da nemli tutun tamamdır. Nisan-mayıs ve belki haziranda dahi çiçekli kalabilir. Benimkilerden bol güneş göreni hala tomurcuk veriyor. Bir de kışın dondan, kardan koruyun. İstanbul'un kışı yumuşak geçtiği için bu kış hep dışarıda, balkonun iç kısmındaki pencerede durdu ve sapasağlam geldi.

Bu arada az önce burada feci dolu yağdı. Onu 5 dakika önce geçmiş çiçeklerini toplamak için içeri almasaydım gidiyordu. Allah korudu resmen.
aman allah esirgesin nazarımız değmesin kıyamam...benim balkon bol güneş alırr camekanlı camekan dışına askıya koyarım ne güzel olurr buldum sanki de bulamazsam sizden tohum isterim **** fide önce arayım sizi zora sokmadan şimdiden teşekkür ederim..

Eski 30-05-2014, 19:43   #56
Ağaçsever

Yaprak Güzeli's Avatar

Alıntı:
aman allah esirgesin nazarımız değmesin kıyamam...benim balkon bol güneş alırr camekanlı camekan dışına askıya koyarım ne güzel olurr buldum sanki de bulamazsam sizden tohum isterim **** fide önce arayım sizi zora sokmadan şimdiden teşekkür ederim..
Bu linkte bakımı hakkında bilgi de buldum: Buzçiçeğigiller – Aizoaceae | Süs Bitkileri ve Çiçek Bakımı

Tohumdan kolay yetiştiği yazmış. Öyle olursa herkese dağıtırım herhalde. Hadi hayırlısı. Yine de anneme de söylerim, ben de dikkat ederim de denk gelirsek alırız fidesinden.
Ben teşekkür ederim.

özlemsoylu beğendi.
Eski 31-05-2014, 13:05   #57
Ağaçsever

özlemsoylu's Avatar

[QUOTE=Yaprak Güzeli;1290197]Bu linkte bakımı hakkında bilgi de buldum: Buzçiçeğigiller – Aizoaceae | Süs Bitkileri ve Çiçek Bakımı

Tohumdan kolay yetiştiği yazmış. Öyle olursa herkese dağıtırım herhalde. Hadi hayırlısı. Yine de anneme de söylerim, ben de dikkat ederim de denk gelirsek alırız fidesinden.
Ben teşekkür ederim. [/QU

linkdeki yazıyı okudum toprağa serpişdirmeniz yeterli diyorr inşallah sizin tohumlar olurda serpişdiririz annenize selamlar...

Eski 31-05-2014, 16:52   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Sevgili Yaprak Güzeli,dün yağan dolu bizim bahçemize oldukca büyük hasar verdi,tam üzülme moduna girmişken sizin çiçeklere ve kuşlara rastladım,keyifle gezdim balkonunuzu,ama sanki bizi kandırmışsın gibi geldi bu kadar güzellik bir balkona nasıl sığmış)şaka tabii ki, harika bir balkon, çiçekler ve onları yetiştiren eller hepsi harika.

resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2014, 17:20   #59
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2014
Merhaba Yaprak Güzeli,

Övgüye değer bir sardunya koleksiyonunuz var. Çift renkli olan ne kadar da güzelmiş ayrıca, o çeşidine daha önce rastlamamıştım. Pembe beyaz renkli ve bir dalı beyaz açan minenin aynısı bizde de vardı. Yaklaşık 3 yıl kadar mutlu mesut yaşadı ama sonra birden soldu. O kadar hızlı oldu ki ne olduğunu anlayıp da kurtaramadık. 2-3 günde tamamen kurudu gitti. Çok üzüldük ardından. Siz onu çoğaltmayı hiç denediniz mi? Çoğaldığında da acaba beyaz çiçekli dalı oluyor mu merak ediyorum.

Kuşlarınız da çok şeker bu arada

Sevgiler..

-Esin- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2014, 21:29   #60
Ağaç Dostu

aheste's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Sevgili Yaprak güzeli, öncelikle sayfanız hayırlı olsun, bu yaşta bu çiçek sevgisi hayran kaldım tebrik ederim. Bende bir sardunya delisi olarak, sardunyalarınıza bayıldım, o çeşitliliğe, o güzelliklerne, hele iki çeşit varki onlar çok hoşuma gitti, hiç bu kadar çeşiti bir arada görmemiştim maşallah.
Ellerinize yüreğinize sağlık...

aheste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024