agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni331Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-07-2014, 21:51   #31
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mesut54 Mesajı Göster
lusoari hoşbulduk yorumun için teşekkürler. bende öyle 10 larca bitki türü yok malesef sitede gördükçe imrenmiyor degilim. birkaç menekşe, birkaç sardunya, birkaç türde begonya var.
İstediğin ya da yardım etmemiz gereken bir konu olursa düşünmeden sorabilirsin. Seve seve yardım etmeye hazırız.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 01:00   #32
Ağaçsever

mesut54's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2014
çok teşekkür ederim düşünmeniz bile yeterli

lusoari beğendi.
mesut54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 14:12   #33
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Mesut abi maşallah çiçeklerine bayıldım En son ki begonyalar kudurmuşlar harika gözüküyolar Menekşelerin için söğüt gübresi bulman çok iyi olmuş ben de gelirken getireyim bi poşet diyodum menekşelerine Ferizlili arkadaşım İstanbuldaymış bayramda geliceğini söyledi bi aksilik olmazsa bayramdan sonra ziyaretine gelicez mesut abi Getireceğim biçok şey var inşallah kırıp dökmeden getirebilirim

mesut54 beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 20:24   #34
Ağaçsever

mesut54's Avatar

bekliyorum kardeş istedigin zaman gelebilirsin. sögüt gübresi burda da var şuan deneme aşamasında menekşe yapraklarını diktim bakalım şimdilik iyiler köklenmeleri de iyi gibi geldi bana.

Eski 15-07-2014, 22:51   #35
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
bekliyorum kardeş istedigin zaman gelebilirsin. sögüt gübresi burda da var şuan deneme aşamasında menekşe yapraklarını diktim bakalım şimdilik iyiler köklenmeleri de iyi gibi geldi bana.
Peki abicim müsait bi zamanda haberleşelim gelelim yanına Söğüt gübresini hiç tereddütsüz deneyebilirsin mesut abi ben 2 yıldır menekşe bakıyorum ve söğüt gübresi kullanıyorum menekşe için en ideal toprak diyebilirim

mesut54 beğendi.
Eski 20-09-2014, 13:05   #36
Ağaçsever

mesut54's Avatar

uzun süredir fotoğraf yükleme fırsatım olmamıştı menekşe çoğaltma denemelerim iyi sonuç verdi gibi şuan yavru menekşelerin gelişimleri çok güzel işallah çiçek açtıkları günleride görürüm

Eklenen Resimler

Eski 29-10-2014, 11:27   #37
Ağaçsever

mesut54's Avatar

yardımlarınızı bekliyorum

ilk menekşe üretme deneme fotoğraflarını paylaşmıştım her şey iyi gidiyordu ta ki bir çelik en az 5, 6 kök menekşe çıkarmaya başlayana kadar. menekşe çelikleri yavru çıkarmaya başlayınca abarttığımı anlamış oldum. toplamda 10 12 çelik menekşe dikmiştim . hepsi yavru çıkarınca sonuç böyle oldu. şimdi sıkıntım bir kaç yavruyu ayırdım ve küçük saksı bulamadığım için büyük saksılara dikmek zorunda kaldım acaba gelişimlerinde bir sıkıntı olur mu?. acaba diğer yavruları da ayırsam mı yoksa bahara kadar böyle sıkış tıkış idare edebilirler mi bu kadar büyümüşken kurumalarını da istemiyorum. sanki sıkış tıkış olan saksılarda yeni çıkan yavrular da var. yorumlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum fotoğraflar bugün çekildi yani son halleri.

Eklenen Resimler

Eski 29-10-2014, 11:32   #38
Ağaçsever

mesut54's Avatar

devam

bahsettiğim sıkış tıkış menekşe yavruları , anaç menekşeler ve orkideler...

Eklenen Resimler

Eski 11-03-2015, 13:54   #39
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-02-2015
merhaba ben yeni üye oldum ve dünden beri bütün yazıları okuyup menekşelerime daha fa
la nasıl iyi bakabilirim diye araştırıyorum 20 kadar menekşem var ama bulunduğum yerin şartlarından dolayı genelde benzer renk ve türdeler menekşe toprağı istedim az önce kargo gelmediğinden gönderemediler normal market toprağına ne katmamı tavsiye edersiniz hiç gübre kullanmadım ne kullanmamı tavsiye edersiniz yeni tür menekşeleri internette nerden alabilirim daha bir sürü sorum olacak ama öncellikle bunlar önemli *** ederim

aleydi ve mesut54 beğendi.
minearas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2015, 21:44   #40
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Sn mesut54 sardunyaları çok severim . Bu yıl menekşelere ilgi duymaya başladım . İkiside çelikten çok kolay çoğalabiliyor . Sizin bütün çiçekleriniz çoşmuş ,maşallah çok güzeller . Sardunyalara nasıl bakıyorsunuz ,biraz bilgi verirmisiniz . Toprak ,gübre vs neler kullanıyorsunuz ?

mesut54 beğendi.
aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2015, 21:12   #41
Ağaçsever

mesut54's Avatar

minearas öncelikle sayfama hoş geldiniz. Bende menekşe konusunda acemiyim. Ama tecrübelerime göre çok sıkı toprağı sevmiyorlar. normal çiçek toprağına perlit bulabilirseniz 3/1 oranında karıştırmanızı tavsiye ederim. menekşelerin bulunduğu odayı ben gün içinde sürekli havalandırıyorum. nemi sevseler de toprağı biraz kurumadan tekrar tekrar sulamak bitkiyi çürütüyor. ben 2 , 3 haftada bir yapraklarına su fıslatıyorum ama üzerinde su damlaları birikecek kadar değil çok hafif bitki besini de ayda bir kutunun üzerinde yazanın 4/1 kadar veriyorum.

Eski 28-03-2015, 21:24   #42
Ağaçsever

mesut54's Avatar

aleydi bende sardunya delisiyim ama çok çeşidim yok maalesef. bende elimdekileri olabildiğince çoğaltıyor um. sardunya toprağı için ben hayvan gübresi kullanıyorum sıvı gübre hiç vermedim. Her yıl nisanın ortalarında eski saksı harcının birazını boşaltır (yaklaşık yarısı) eskimiş ahır gübresi koyarım. sulamasını belli bir günü yok . toprağı ne zaman kurursa o zaman suluyorum. toprağın üst kısmını özellikle sulamadan önce biraz eşeler karıştırır sonra sularım. solmuş yaprak ve çiçekleri de ara ara temizlerim. hiç hazır toprağa dikmedim onun için nasıl geliştiğini bilmiyorum.

aleydi beğendi.
Eski 17-05-2015, 22:34   #43
Ağaçsever

mesut54's Avatar

2015 yeni yıl yeni çiçekler

uzun süredir fotoğraf yükleyememiştim baharla birlikte çiçeklerde nisanda balkondaki yerlerini aldı. yeni yeni çiçeklenmeye başladılar. Sardunyaların saksısı değişti ve sayıları arttı bir kaç yeni bitkide aileye katıldı.

Eklenen Resimler

Eski 17-05-2015, 22:40   #44
Ağaçsever

mesut54's Avatar

devam

bir kaç yeni begonya da edindim tam isimlerini bilmiyorum uzun saksıların birine vapur dumanı diğer saksıda karanfil tohumu dikmiştim onlarında gelişimi güzel şuan ama şaşırtma daha yapmadım. paskalya çiçeklendi. bir saksıda 11 ay çiçeği var.

Eklenen Resimler

Eski 17-05-2015, 22:45   #45
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Abi yine herşey harika ellerine sağlık Karanfiller şu paketlerde satılan katmerli karanfillerden mi? Geçen seneki kocaman saksılardaki pembe begonyaların ne alemde?

Eski 17-05-2015, 22:49   #46
Ağaçsever

mesut54's Avatar

devam...

küpe çiçeği kışın yapraklarını dökmedi kapalı balkonda geliştikçe gelişti uçlarını kırdım dahada büyüdü bu kadar gelişeceğini bilseydim daha derin bir budama yapardım dallarını tartamıyor artık... menekşeler odadaydı marul gibiler çiçek yok bu yıl bay tömürcek' sağolsun tavsiyesiyle kapalı balkona aldım bol ışık ve akşam güneşi alıyorlar bakalım çiçeklene bilecekler mi. barış çiçeği ve difenbahyanın bir türü olan camilla da edindim.

Eklenen Resimler

Eski 17-05-2015, 23:00   #47
Ağaçsever

mesut54's Avatar

devam...

iki dal şans banbusu vardı suda da toprakta da oluyormuş ,onları da toprağa diktim gelişimlerini göreceğiz. uzun süre fotoğraf yüklemeyince böyle oldu bir kaç bitki kaldı onlarıda en kısa sürede eklemeye çalışacağım... son fotoğrafta büyük salça ve yoğurt kovaları vardı onları boyadım tek renk daha güzel duruyor buda saksı ailemiz diyelim biberiye glayör skulentler...

Eklenen Resimler

Eski 17-05-2015, 23:05   #48
Ağaçsever

mesut54's Avatar

Bay tömürcek kardeş oo begonyalar duruyor ama kışı biraz sert atlattılar yeni yeni yaprak çıkarıyorlar açıkcası kaybettim diye korkmuştum. bu yıl kış ağır geçti burda yinede hiç kaybım olmadı. Buda beni dahada cesaretlendirdi. bakalım önümüzdeki kış bu kadar çiçeği nerde saklayacağım. karanfiller çin karanfili kokuluymuş bakaklım ilk denemem olacak çiçeklerini de görürüm işallah .

Eski 17-05-2015, 23:20   #49
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Bay tömürcek kardeş oo begonyalar duruyor ama kışı biraz sert atlattılar yeni yeni yaprak çıkarıyorlar açıkcası kaybettim diye korkmuştum. bu yıl kış ağır geçti burda yinede hiç kaybım olmadı. Buda beni dahada cesaretlendirdi. bakalım önümüzdeki kış bu kadar çiçeği nerde saklayacağım. karanfiller çin karanfili kokuluymuş bakaklım ilk denemem olacak çiçeklerini de görürüm işallah .
Herkes çok kayıp verdi bu kış abi gene şanslıymışsın Çabuk toparlar şimdi sıcaklarda Bikaç üyenin tohumdan çıkan karanfillerini gördüm katmerli ve kokuluymuş harika gözüküyolardı bende ekmeyi düşünüyorum bu sene Bu arada saksılar çok güzel olmuş saksıdaki sedum palmeri saç gibi durmuş saksıya

Yagmur143 ve B e t ü l beğendi.
Eski 17-05-2015, 23:32   #50
Ağaçsever

mesut54's Avatar

bu yıl evet biraz şans birazda tedbirle kayıpsız atlattım. gerçi kapalı balkonu işgal ettik biraz annemle kavga dövüş ama atlattık kışı. bu arada adım deliye çıktı saksılara yüz çizdim diye Evdekiler mahalledekiler artık deli diyorlar. bu saksılara sarkan türler daha bir yakışıyor... İşallah bu karanfiller de katmerli kokulu çıkar. şu büyük karanfillerden istiyordum geçen öğrenciler dal olarak getirmiş beyaz kırmızı ve pembe çiçeklerini koparıp saplarını 3 böldüm onları da diktim bakalım köklenecekler mi eğer köklenirlerse onlarında gelişimlerini paylaşırım.

Eski 18-05-2015, 11:19   #51
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
bu yıl evet biraz şans birazda tedbirle kayıpsız atlattım. gerçi kapalı balkonu işgal ettik biraz annemle kavga dövüş ama atlattık kışı. bu arada adım deliye çıktı saksılara yüz çizdim diye Evdekiler mahalledekiler artık deli diyorlar. bu saksılara sarkan türler daha bir yakışıyor... İşallah bu karanfiller de katmerli kokulu çıkar. şu büyük karanfillerden istiyordum geçen öğrenciler dal olarak getirmiş beyaz kırmızı ve pembe çiçeklerini koparıp saplarını 3 böldüm onları da diktim bakalım köklenecekler mi eğer köklenirlerse onlarında gelişimlerini paylaşırım.
Delilik konusunda yalnız değilsin abi hepimize deli diyolar Büyük olasılık karanfillerin katmerli kokulu çıkar abi paketteki resim eğer öyleyse ve çok dayanıklı oluyorlar. Senin dediğin o büyük karanfiller pek kokulu olmuyor ama görüntüleri muhteşem Abi saplarından tutmaları çok düşük olasılık ama sapların kenarlarında filiz çıkarmış olanları oluyor bazen, o filizler kolayca tutuyor

Eski 18-05-2015, 20:33   #52
Ağaçsever

mesut54's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Delilik konusunda yalnız değilsin abi hepimize deli diyolar Büyük olasılık karanfillerin katmerli kokulu çıkar abi paketteki resim eğer öyleyse ve çok dayanıklı oluyorlar. Senin dediğin o büyük karanfiller pek kokulu olmuyor ama görüntüleri muhteşem Abi saplarından tutmaları çok düşük olasılık ama sapların kenarlarında filiz çıkarmış olanları oluyor bazen, o filizler kolayca tutuyor
hiç öyle filiz yoktu ama olsun Nasreddin hoca misali ya tutarsa diyelim biz

Eski 18-05-2015, 22:48   #53
Ağaç Dostu

B e t ü l's Avatar

Giriş Tarihi: 19-03-2013
Sardunyalarınız basamaklara çok yakışmış. Açtıklarında çok güzel olacaklar.

B e t ü l Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2015, 16:46   #54
Ağaçsever

mesut54's Avatar

betül hanım teşekkür ederim işallah açtıklarını da görürüm bur da paylaşmaktan büyük zevk duyacam.

Eski 27-06-2015, 14:51   #55
Ağaçsever

mesut54's Avatar

Bakımı çok kolay isteyen herkesin balkonunda yetiştirebileceği çiçeklerdir sardunyalar. Öyle gübre ilaç sürekli ilgi bakım istemez. bol güneş toprağı kurudukça su işte bu kadar sonra alın çayınızı kahvenizi oturun ve güzelim balkonunuzun tadını çıkarın...

Eklenen Resimler

Eski 27-06-2015, 15:31   #56
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Abi balkonun da merdivenlerinde harika ellerine emeklerine sağlık maşallah

Jakin beğendi.
Eski 27-06-2015, 15:53   #57
Ağaç Dostu

Jakin's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Çiçekleriniz, özellikle sardunyalarınız şahane.. Bol çiçekli günler..

Jakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2015, 19:30   #58
Ağaçsever

mesut54's Avatar

güzel yorumlarınız için teşekkürler... bu arada bay_tömürcek kardeş sana ayrıca menekşelere verdiğin tavsiye için teşekkür ederim kapalı balkona (daha aydınlık biryere) aldıktan sonra menekşeler çok güzel oldu şuan hemsi çiçek sapı çıkardı ama daha çiçeklerini göremedim çiçeklerini açtıktan sonra onlarında fotoğraflarını çekip yayınlarım.

Eski 27-06-2015, 22:39   #59
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
güzel yorumlarınız için teşekkürler... bu arada bay_tömürcek kardeş sana ayrıca menekşelere verdiğin tavsiye için teşekkür ederim kapalı balkona (daha aydınlık biryere) aldıktan sonra menekşeler çok güzel oldu şuan hemsi çiçek sapı çıkardı ama daha çiçeklerini göremedim çiçeklerini açtıktan sonra onlarında fotoğraflarını çekip yayınlarım.
Mesut abi küçücük bi faydam olduysa ne mutlu bana Hadi gözün aydın merakla bekliyoruz açmış hallerini menekşelerin

Eski 29-06-2015, 22:22   #60
Ağaçsever

mesut54's Avatar

balkon devam

baharda vapur dumanı dikmiştim yavaş yavaş çiçeklenmeye başladı , beyaz küpeli tek tükte olsa çiçeklendi beyaz pembe karışımı , bir kaç begonya almıştım toplam altı kök birbirinden farklı ikişerli diktim saksılara beyaz kırmızı ve pembe var , kapalı balkonun kenarına da çiçekler ön balkona sığmayınca çiçeklik yaptırdık .

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024