agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni55Beğeniler
  • 5 Gönderen eylülburak
  • 10 Gönderen eylülburak
  • 14 Gönderen eylülburak
  • 11 Gönderen eylülburak
  • 1 Gönderen helin-123
  • 2 Gönderen habiş
  • 1 Gönderen eylülburak
  • 1 Gönderen alibaba
  • 2 Gönderen sardunaki
  • 1 Gönderen eylülburak
  • 1 Gönderen eylülburak
  • 1 Gönderen sardunaki
  • 2 Gönderen fatitoo
  • 3 Gönderen eylülburak

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2014, 10:50   #1
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2013
Eylülburak / Balkon

Merhaba...
Uzunca bir süre bahçeli ev aradık... Kısmetimizde geniş balkonlu ev varmış...Taşınma telaşı, yerleşme yorgunluğu bitti...Baharın da gelmesiyle dekorasyon sırası balkona geldi ama...Yok...Olmuyor...Doluya koyuyorum almıyor...Boşa koyuyorum dolmuyor...
Çim halı mı yaptırsam? Böyle mi bıraksam?
Büyük renkli toprak saksılar mı? Dikdörtgen plastik saksılar mı? Marangoza yaptırılacak Ahşap kutu sandık saksılar mı?
Doğu ve güneye bakan cam balkon cephe hangi çiçeklere uygun? Mevsimlik mi...Kalıcı mı? Sebzeleri yerleştirsem kapalı balkonda meyveye döner mi?
Daha ne sorular dönüyor kafamda anlatamam...
Ağaçlar net ailesine yeni katıldım, deneyimlerinizi defalarca okudum, Bahçe ve balkonlarınızı milyon kez gezdim...Adana ve Mersin toplantılarından ganimetlerim olan çiçekleri ektim, tuttular çok şükür...Tohum takas etkinliğinden gelen tohumları toprakla buluşturdum, hızla büyüyorlar... Sizlerin yardımı, bilgi paylaşımı sayesinde epey yol kat ettim...Teşekkürler...
Fotoğrafları en kısa sürede yükleyeceğim...

eylülburak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2014, 17:26   #2
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Fotoğrafllar...

Balkonun şu anki hali...

Eklenen Resimler

Eski 06-04-2014, 17:32   #3
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Hazırlık çalışmalarım...

Tohum takas etkinliği sayesinde sahip olduğum kıymetli fidelerim...Tekrar teşekkürler...Yine tohum takasla mutfağımı tatlandıracak kekik...Gazanya...Karanfiller...Frezya...Mum çiçekleri...

Eklenen Resimler

Eski 06-04-2014, 17:44   #4
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Menekşeler...

Yerleri değişince keyifleri kaçtı...Üstelik sadece onların değil; lilyum, ters lale, lale, gala, begonvilin de...

Eklenen Resimler

Eski 06-04-2014, 18:22   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2013
Sayfanız ve balkonunuz hayırlı olsun.

eylülburak beğendi.
helin-123 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2014, 19:02   #6
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2013
Eviniz ve balkon sayfanız hayırlı olsun ağız tadıyla kahkaların eksik olmadığı güzel günlerle oturun İnş
balkon kenarlarına düşündüğünüz ahşap sandıklar güzel ve şık olur ama ileride yapacağınız değişiklikleri engeller gibi daha çok oynama yapabileceğiniz alternatifler hoş durabilir..

hira ve eylülburak beğendi.
habiş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2014, 18:16   #7
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi helin-123 Mesajı Göster
Sayfanız ve balkonunuz hayırlı olsun.
Sevgili helin-123 iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum...

Eski 07-04-2014, 18:21   #8
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi habiş Mesajı Göster
Eviniz ve balkon sayfanız hayırlı olsun ağız tadıyla kahkaların eksik olmadığı güzel günlerle oturun İnş
balkon kenarlarına düşündüğünüz ahşap sandıklar güzel ve şık olur ama ileride yapacağınız değişiklikleri engeller gibi daha çok oynama yapabileceğiniz alternatifler hoş durabilir..
Sevgili habiş, "amin" diyorum o güzel dileklerinize, sağolun...Aslında ben de balkonu dönüşümü kolay olacak şekilde düzenlemek istiyorum ... İnce eleyip sık dokumam bu yüzden... Bu gün büyük plastik saksılar aldım...Öneri ve deneyimleriniz benim için çok önemli...Teşekkürler...

habiş beğendi.
Eski 07-04-2014, 18:57   #9
Ağaç Dostu

alibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2011
Hayırlı olsun, hoşgeldiniz..

eylülburak beğendi.
alibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 08:01   #10
Ağaç Dostu

sardunaki's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2013
Merhaba ,hoşgeldiniz.Balkonunuz bir harika,hem çok geniş hemde aydınlık içinde.Tam çiçekler için uygun bence.

Tecrübeli dostlar mutlaka yazacatır yanlışım olursada düzeltsinler lütfen görüşlerimi.
Çim halı sizi yorabilir.Ektra iş çıkarabilir size.Çünkü çiçekler sürekli yaprak ve çiçek dökecek,yıllık bakımları için toprak değişimi ,gübreleme v.s işleri olacak.Temizliği zor olur diye düşünüyorum.Saksılar içinde evet ahşap sandık saksılar harika durur ama diğer dekorasyonuda buna uygun yapmalısınız.Benimde çok hoşuma gidiyor bu sandıklar ama boydan uzun enden kısa kalıyor ve tabii birazda masraflı.En son sordugumda 1 metrelık 1 saksı 90 tl idi.Ve 1 saksı asla bir çiçeksever için yetmez

Balkonunuza bence kesinlikle sardunya cinlerinden ekin.Mutlaka sahip olun bu çiçeğe.Her türlü hava koşuluna ve mekana uyum sağlayan nazsız bir çiçektir.
Ortanca çiçeğide deyebilirsiniz,hiç ortanca yaşatamayan biri olarak pek deneyimim yok ama dostlar yazacaktır bu konuda da.

Ana olarak çok yıllık bitkilerden ekebilirsiniz büyük saksılara.Aralarada mevsimlik soğanlar ,mevsimlik çiçeklerle renklendirebilirsiniz.

yağmur ve eylülburak beğendi.
sardunaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2014, 18:19   #11
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

alibaba...Teşekkür ediyorum, siz de hoş geldiniz balkonuma...

sardunaki...Siz de hoş geldiniz, sağ olun...Çim halıyla ilgili kaygılarım var, haklısınız...Büyük plastik saksılarla başlayacağım...Epey ekonomik bir alışveriş oldu benim için , koca saksıları 15 er liradan aldım, foto yükleyeceğim içlerini çiçeklendirince...Sardunyalarım olacak inşallah...Acemilik korkutuyor biraz; bakabilir miyim, yerlerini severler mi...Deneyip görücez...Hayırlısı...

Eski 08-04-2014, 19:42   #12
Ağaç Dostu

sardunaki's Avatar

Eylülburak olur olur hiç endişe etmeyin siz.Çiçekleri sevmekle başlıyor herşey,siz sevince onlarda size cömertçe davranacaktır emin olun ki.Yerlerini severler bence çünkü balkonunuz (her seferinde teras demek geliyor içimden çünkü çok büyük ) çok geniş ve ışıl ışıl güneşli.Duvarlara birkaç yere duvar saksısı çok hoş olur.İçinede sakız sardunyalardan ekerseniz aşağıya doğru sarkar ve hoş bir görüntü olur.Bu ara bende o saksılardan bakıyorum ama pembe bulamadım diye alamıyorum.Seramikleride oluyor hobi marketlerde ,olmadı alıp kendim boyucam.

Eski 08-04-2014, 21:50   #13
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Ev kendi eviniz ise ahşap saksıda yaptırabilirsiniz ama kiradaysanız sonra gideceğiniz yere uyarmı uymaz mı? Malum boyutları büyük oluyor. Balkonunuz oldukça geniş ve güneşli görünüyor. Gölge kısımları da var, her türlü bitki yetişir gibi geldi bana. Yeni eviniz ve sayfanız hayırlı olsun.

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2014, 17:16   #14
Ağaçsever

hulyam's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
merhaba sayfanız hayırlı olsun.
Balkon konusunda cok şanlısınız kocaman ve güneş alıyor.Dilediğiniz gibi şekillendirmeye uygun.

hulyam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2014, 17:20   #15
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sardunaki Mesajı Göster
Eylülburak olur olur hiç endişe etmeyin siz.Çiçekleri sevmekle başlıyor herşey,siz sevince onlarda size cömertçe davranacaktır emin olun ki.Yerlerini severler bence çünkü balkonunuz (her seferinde teras demek geliyor içimden çünkü çok büyük ) çok geniş ve ışıl ışıl güneşli.Duvarlara birkaç yere duvar saksısı çok hoş olur.İçinede sakız sardunyalardan ekerseniz aşağıya doğru sarkar ve hoş bir görüntü olur.Bu ara bende o saksılardan bakıyorum ama pembe bulamadım diye alamıyorum.Seramikleride oluyor hobi marketlerde ,olmadı alıp kendim boyucam.
Sakız sardunyalar aldım bugün...İnşallah yarın saksılarına yerleşecekler...İlk fısatta da fotoğraflayacağım...Pembe saksı da bakıyorum sizin için, bulursam seve seve gönderirim...Tarsus ta pek seçenek yok ama Adana veya Mersin'de mutlaka olur ...Hoşça kalın...

sardunaki beğendi.
Eski 09-04-2014, 17:25   #16
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Ev kendi eviniz ise ahşap saksıda yaptırabilirsiniz ama kiradaysanız sonra gideceğiniz yere uyarmı uymaz mı? Malum boyutları büyük oluyor. Balkonunuz oldukça geniş ve güneşli görünüyor. Gölge kısımları da var, her türlü bitki yetişir gibi geldi bana. Yeni eviniz ve sayfanız hayırlı olsun.
Hoşgeldiniz yağmur , evet ev bize ait ama evirip çevirmesi kolay saksılarla başlamaya karar verdim...1-2 yıl deneme süresi verdim kendime, bakalım altından kalkabilecek miyim...Yerleşik düzen daha sonra...
İyi dilekleriniz için teşekkürler...

yağmur beğendi.
Eski 09-04-2014, 17:28   #17
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hulyam Mesajı Göster
merhaba sayfanız hayırlı olsun.
Balkon konusunda cok şanlısınız kocaman ve güneş alıyor.Dilediğiniz gibi şekillendirmeye uygun.
Merhaba hulyam, siz de hoşgeldiniz, çok sağolun...
Ufak ufak başladım...Yapacak çok iş var gibi...Yardımlarınızla halledeceğim inşallah...Sevgiler...

Eski 10-04-2014, 12:47   #18
Ağaç Dostu

sardunaki's Avatar

eylul burak teşekkür ediyorum size.İnternete bakmak almak inanın hiç aklıma gelmedi bu güne kadar.İnternetten uygun fiyatlara renkli saksılar buldum.İhtiyaç halinde artık ilgili sitelerden temin edicem.Tekrar teşekkür ederim.Sevgiler

eylülburak beğendi.
Eski 10-04-2014, 12:56   #19
Ağaç Dostu

fatitoo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
Sayfanız hayırlı olsun. Evinizin yönü çok müsait, şanslısınız.Paylaşımlarınızı bekliyorum

fatitoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2014, 17:40   #20
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatitoo Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun. Evinizin yönü çok müsait, şanslısınız.Paylaşımlarınızı bekliyorum
Teşekkür ediyorum fatitoo...Hoşgeldiniz... Yeni fotoğraflar 1-2 güne geliyor...Toprak yetiştiremiyorum saksılara...

Eski 10-04-2014, 18:02   #21
Ağaç Dostu

engin koç's Avatar

Giriş Tarihi: 11-11-2013
Hadi hayırlısı.
Bol çiçekli günler dilerim. :-)

engin koç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2014, 13:10   #22
Ağaçsever

eylülburak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi engin koç Mesajı Göster
Hadi hayırlısı.
Bol çiçekli günler dilerim. :-)
Teşekkür ediyorum Engin Bey...Hoşgeldiniz balkon sayfama...

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024