agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni2328Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-01-2016, 23:10   #301
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Balkonumun neredeyse boş hali.

Normalde yazın tıkış tıkış ayağını basacak yer kalmıyordu bazen, hazır yer açılmışken fotoğrafını çekeyim dedim.

Eklenen Resimler

sumeyra47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2016, 23:21   #302
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Bir de balkonumun kışın genel görümü.

10 gün içeride olmalarına rağmen çiçeklerimin yetersiz ışık nedeniyle formlarının bozulması yüzünden tekrar balkona taşıdık. Şimdi balkonumun kış hali böyle. Aslında yazın adım atacak yer kalmıyor.

Eklenen Resimler

Eski 10-01-2016, 23:57   #303
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili sümeyra balkonunun kış halinin de hatrı sayılır; maşallah diyeyim, çok güzel görünüyorlar. Emeklerine sağlık.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2016, 10:31   #304
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili sümeyra balkonunun kış halinin de hatrı sayılır; maşallah diyeyim, çok güzel görünüyorlar. Emeklerine sağlık.
Çok teşekkür ederim beğenilerin için sevgili YeniGine, baharı dört gözle bekliyorum inşallah daha güzelleşecek.

Eski 11-01-2016, 12:14   #305
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Sevgili Sümeyra sayfanızı zevkle gezdim.Çiçekleriniz bir harika.Çeşit çok fazla,balkonunuz çok güzel.Orası yazın harika olacaktır.Eminim çiçekten oturmaya yer kalmayacaktır.Sevgiler.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2016, 12:40   #306
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Kışın bile çiçeklerini hiç eksik etmez yazın saksını kırmızı kardinal sarmaşığı ile paylaşıyordu. Kardinal sarmaşığı soğuk havalar gelince kurudu. Kocaman saksı ona kaldı ohh değme keyfime.
Nakkaş Sarmaşığı Çiçekleri çok şeker ve bir o kadar da kibarlar yapraklarıyla. Benim Nakkaşlarım da bu şekilde davranıyordu eskiden. Kışın öyle bir coşarlardı ki bahar gelince diğer bitkilerimi dikmek için köklemek çok üzerdi beni

Tüm çiçekleriniz çok güzel görünüyor, sardunyalarınız harika, balkonunuz bakımlı, daha ne olsun 1-2 ay daha dinlenelim, sonra gelsin yorgunluk, adını da bahar yorgunluğu koyalım

Sevgilerimle...

YeniGine, hira, uyap ve 2 kişi beğendi.
Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2016, 20:58   #307
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Sevgili Sümeyra sayfanızı zevkle gezdim.Çiçekleriniz bir harika.Çeşit çok fazla,balkonunuz çok güzel.Orası yazın harika olacaktır.Eminim çiçekten oturmaya yer kalmayacaktır.Sevgiler.
Çok teşekkür ederim beğenilerin için Sevgihoca, çeşit olarak hep bilindik çiçekler çoğunlukla kaktüs ve sukulent ağırlıklı devam ediyorum.

Zaten normalde biz balkonda oturmuyoruz baharda tohumlarda ekilince bize yer kalmıyor.

Eski 11-01-2016, 21:04   #308
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı Mesajı Göster
Nakkaş Sarmaşığı Çiçekleri çok şeker ve bir o kadar da kibarlar yapraklarıyla. Benim Nakkaşlarım da bu şekilde davranıyordu eskiden. Kışın öyle bir coşarlardı ki bahar gelince diğer bitkilerimi dikmek için köklemek çok üzerdi beni

Tüm çiçekleriniz çok güzel görünüyor, sardunyalarınız harika, balkonunuz bakımlı, daha ne olsun 1-2 ay daha dinlenelim, sonra gelsin yorgunluk, adını da bahar yorgunluğu koyalım

Sevgilerimle...
Sevgili Mücevher Çalısı;

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.

Nakkaş sarmaşığını yeni keşfettim tohumdan yetiştirdim ama tohum alamadım henüz gerçekten kışın güzelliği ile içimi açıyor.

Bahar gelsin ben onun tatlı yorgunluğuna razıyım. Hepimiz heyecanla gelsin istiyoruzdur. Çok planlarım var sabırsızlıkla bekliyorum.

Eski 12-01-2016, 19:08   #309
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Sumeyra47 güzeller güzeli alocasia ya ve sarı gibi olan yılbaşı çiçeğine bayıldım, şuan durumları nasıl merak ediyorum.

sumeyra47 ve Jakin beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2016, 07:20   #310
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Sadece kokladığınızda alınan bir koku da değil. Bahçeye indiğimde , bu kokuda ne dediğim, etraftan duyulabilecek kadar yoğun ve güzel.
O koku beni çocukluğuma götürüyor.. O zamanlar adını bilmediğim bu çiçeği nerede görsem hemen koklardım.. İnce kadifemsi yaprağı burnuma kapaklanırdı mevsimliklerden bi petunyaya karşı koyamam.

Sümeyra balkonun çok hoş.. Bende aynı sen gibi baharı bekliyorum. kışın kapandık kaldık evlere söyledigin gibi, havalar güzel gidince sardunyalar bu zamana kadar çiçekliydi.. Cok mutlu oldum valla.

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2016, 00:19   #311
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Sumeyra47 güzeller güzeli alocasia ya ve sarı gibi olan yılbaşı çiçeğine bayıldım, şuan durumları nasıl merak ediyorum.
Hoş geldin sevgili lusoari,

Beğeni yağmurun için teşekkür ederim.. Alocasia x amazonica pek keyifsiz tamamen yapraksız kaldı kök kontrolü yaptım neyse ki kökler iyi durumda, toprağını havalandırdım umarım toparlanır. Sarı yılbaşı çiçeği iyi tomurcuklanmış açmak üzere açınca fotoğraflarım sizin için sevgiler.

lusoari beğendi.
Eski 14-01-2016, 00:26   #312
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
O koku beni çocukluğuma götürüyor.. O zamanlar adını bilmediğim bu çiçeği nerede görsem hemen koklardım.. İnce kadifemsi yaprağı burnuma kapaklanırdı mevsimliklerden bi petunyaya karşı koyamam.

Sümeyra balkonun çok hoş.. Bende aynı sen gibi baharı bekliyorum. kışın kapandık kaldık evlere söyledigin gibi, havalar güzel gidince sardunyalar bu zamana kadar çiçekliydi.. Cok mutlu oldum valla.
Petunyalara bende bayılırım baharda semt pazarında satılıyor bende kokulu mor olanın peşindeyim. inşallah almak kısmet olur.

Bende ki sardunyalar hala çiçekli kışı bile boş geçirmediler. Haftaya yine kar geliyormuş balkonda ki saksılar tekrar içeri taşınacak. Tamamen içeride olsun istemiyorum çünkü içeride çok çelimsiz büyüyorlar.

Bahar gelsin artık kışı hiç sevmiyorum.

hira, lusoari ve telato beğendi.
Eski 10-05-2016, 09:24   #313
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

sumeyra47 / balkon, ev

Sardunyalar keyifli açmaya devam ediyor. İki renk sakız sardunyam var biri açık pembe diğeri nar çiçeği renginde.

Beyaz sardunyam anlamadığım bir sebebten dolayı kurudu maalesef. Sakız sardunyamla aynı renk olan sardunyam kaldı.

Kırmızı açan sardunyam nedense çiçek açma konusunda pek cimri.

Minyatür ceylan sardunyam açmaya devam ediyor.

İlginç olan üç tane sardunyanın renklerin bir birine çok benzemesi acil sardunya takviyesi yapmam gerek.

Eski 10-05-2016, 09:30   #314
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Beyaz orkidem (Aylin orkidem) bir senenin ardından açmaya karar verdi. Tomurcuklarının büyük kısmını döktü sadece üç tanecik çiçek açtı.

Bu da diğer orkidem.

Eski 10-05-2016, 09:35   #315
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Tohumdan yetiştiğim ganzanyalar açmaya devam ediyor.

Tohumdan büyüttüğüm kokulu karanfilim beyaz açtı. Çiçekleri çok zarif ve misler gibi kokuyor.

Eski 10-05-2016, 09:40   #316
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Aeschynanthus Ruj çiçeğim tek tük açıyor. Çok ilginç çiçekleri varmış hakikatten.

Eski 10-05-2016, 09:54   #317
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Geçen hafta bana çay içmeye çok sevdiğim ablam Loveforlife ile sevgili Berçin ablam gelmişti. Oturduk sohbet ettik çay içtik konumuz tabii ki çiçekler, kaktüsler ve sukulentler. Çok güzel vakit geçirdik keşke sık sık yapsak böyle buluşmaları. Bir de bir fotoğraf çekinseydik hatıra kalırdı, bari beraber selfie çekseydik. Bir daha ki sefere inşallah.

Bana gelirken bu güzel Bodrum Papatyasını hediye getirmişler. Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ederim, tekrar tekrar beklerim.

Eski 21-05-2016, 22:53   #318
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Japon gülü&Hibiscus rosa-chinensis

Bu aralar Japon gülüne kafayı takmıştım o kadar isteme rağmen bir türlü bulamıyordum. Bunu daha önce sevgili Loveforlife ablaya söylemiştim sağ olsun unutmamış bana bu güzel yavruağzı renginde ki japon gülünü almış. Ne kadar teşekkür etsem azdır sevgili Loveforlife, Allah tuttuğunu altın etsin inşallah.

Bugün şans eseri semt pazarında bir çiçekçide satıldığını görünce dayanamadım birde sarı renklisini aldım. Şimdi iki taneler bakalım eğer katlı olanlarını bulsam yine alırım. Tabii öncelikle ikisini de sağlıklı büyütebilirsem devamı gelecek inşallah.

Eski 21-05-2016, 23:55   #319
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili Sümeyra, yine balkonundan genel görüntü isteriz. Maşallah papatyanın ve hibuscusların rengine bayıldım. Güle güle büyütesin inşallah...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2016, 08:36   #320
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-05-2016
Sümeyra Hanım

Balkonunuz ve çiçekleriniz harika bunları hiç topraksız ortamda yetiştirmeyi düşünmediniz mi? Ben de balkonumda sebze vs yetiştirirdim. Bu sitede topraksız fikrini edindim bir sistem kurdum sonuçlar şimdilik iyi gibi gözüküyor.

MustafaTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2016, 09:08   #321
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili Sümeyra, yine balkonundan genel görüntü isteriz. Maşallah papatyanın ve hibuscusların rengine bayıldım. Güle güle büyütesin inşallah...
Güzel sözlerin ve beğenilerin için çok teşekkür ederim.

Yağmurdan dolayı balkon biraz karışık. Çiçekler yağmur suyu alabilsin diye saksıları kıyıya dizdim. Yağmur bir kaç gün daha yağmaya devam edecekmiş, bitince genel görüntüsünün fotoğrafını çekerim.

YeniGine ve münevver48 beğendi.
Eski 23-05-2016, 09:12   #322
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MustafaTepe Mesajı Göster
Sümeyra Hanım

Balkonunuz ve çiçekleriniz harika bunları hiç topraksız ortamda yetiştirmeyi düşünmediniz mi? Ben de balkonumda sebze vs yetiştirirdim. Bu sitede topraksız fikrini edindim bir sistem kurdum sonuçlar şimdilik iyi gibi gözüküyor.
Teşekkür ederim, bitkilerimi topraksız ortamda yetiştirmeyi hiç düşünmedim doğrusu gerek duymadım ama denemek lazım. Size başarılar dilerim.

YeniGine beğendi.
Eski 05-09-2016, 16:53   #323
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

sumeyra47 / balkon, ev

Balkon sayfamda paylaşacağım pek çiçeğim kalmadı. Petunya ile karanfillerim kurudu maalesef. Gamzanyalarımın da unlu bitle başı dertte. Sardunyalarımda pek keyifsiz.

Tek tesellim Japon güllerim onlarla avunuyorum.

Aslında yalın kat olan çiçekleri katmerli gibi çiçek açmış. Çiçek içinden çiçek çıkmış sanki.

Buda benim sarı kızım.

Eski 05-09-2016, 22:40   #324
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Maşallah Sümeyra,Japon gülleri ve ipek çiçekleri çok güzel açmışlar.Benim ipek çiçeklerinin yaprakları seyrek,acaba fazla mı suluyorum.Bir gün durup suluyorum.Sevgiler.

YeniGine ve sumeyra47 beğendi.
sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2016, 23:02   #325
Ağaç Dostu

sumeyra47's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevgihoca Mesajı Göster
Maşallah Sümeyra,Japon gülleri ve ipek çiçekleri çok güzel açmışlar.Benim ipek çiçeklerinin yaprakları seyrek,acaba fazla mı suluyorum.Bir gün durup suluyorum.Sevgiler.
Beğenilerin ve ziyaretin için çok teşekkür ederim. Yaz sıcaklarında birgün ara ile sulamak çok normal. Eğer toprak su tutma özelliğine sahipse üç ya da dört günde sulansa da olur. Benimde diğer saksıda ki ipek çiçeğim pek keyifsiz.

sevgihoca beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024