agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni1778Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-05-2013, 16:11   #151
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
bi de begonya aldımda resmini çekmeyi unutmuşum..
saksı bulma derdi yine başladı....

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2013, 18:48   #152
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Bardak menekşe Maşallah çok güzel ya benim istediğim renkten Fiyatı ne?

kılıçh beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2013, 19:14   #153
Ağaç Dostu

gürcan_keskin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2012
Galeri: 7
Sayın kılıçh sayfanız hayırlı olsun.Çiçek çeşitlerinizin maşallahı var.Üstelik kısa zamanda
emeklerinize sağlık.Bu arada bendeki Drasena kökleninceye kadar bu gidişle sen dayanamaz çeşitlerin arasına hemen ekler gibisin )

gürcan_keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2013, 19:58   #154
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Bardak menekşe Maşallah çok güzel ya benim istediğim renkten Fiyatı ne?

7,5 tlydi...

Eski 20-05-2013, 20:00   #155
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gürcan_keskin Mesajı Göster
Sayın kılıçh sayfanız hayırlı olsun.Çiçek çeşitlerinizin maşallahı var.Üstelik kısa zamanda
emeklerinize sağlık.Bu arada bendeki Drasena kökleninceye kadar bu gidişle sen dayanamaz çeşitlerin arasına hemen ekler gibisin )
çok teşekkür ederim gürcan bey ......... inşallah inşallah bu sayfada drasenayıda görürüz

Eski 20-05-2013, 20:01   #156
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kılıçh Mesajı Göster
7,5 tlydi...
Azcıcık tuzlu mu ne Galiba ben çok fakirim Cymbelina ablanın dediği gibi fasfakirim

Eski 20-05-2013, 20:05   #157
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

buranın çiçek fiyatları dudak uçuklatıyo begonya hariç bugün aldıklarım 17 tl bu parayı 2 haftada biriktirdim bizimkiler çiçeklere ayrıyeten bağışta bulunmuyolar anlıycan bende fakirim....

Eski 20-05-2013, 20:06   #158
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2011
Kılıçh kardeş yeni eklenen çiçeklerin çok güzeller. Güzel günlerde bol çiçeklerini görmeni diliyorum.
Sıklemen genelde sonbaharda satışa sunulurdu şaşırdım. Bu mevsimde yavru olarak almak ortama alışması açısından daha iyi aslında. Çünkü sonbaharda aldığımızda ortam değişikliğinden kayıplar çok oluyor. Bardak menekşe de benimkinin renginden. Benim menekşe uykucu çıktı biraz. Daha yeni uyanıyor. Topraktan yeni çıkartıyor yapraklarını.

Cymbelina ve kılıçh beğendi.
dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2013, 20:08   #159
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği Mesajı Göster
Kılıçh kardeş yeni eklenen çiçeklerin çok güzeller. Güzel günlerde bol çiçeklerini görmeni diliyorum.
Sıklemen genelde sonbaharda satışa sunulurdu şaşırdım. Bu mevsimde yavru olarak almak ortama alışması açısından daha iyi aslında. Çünkü sonbaharda aldığımızda ortam değişikliğinden kayıplar çok oluyor. Bardak menekşe de benimkinin renginden. Benim menekşe uykucu çıktı biraz. Daha yeni uyanıyor. Topraktan yeni çıkartıyor yapraklarını.
çok sağolun sn dağçiçeği sıklamen bizim burda her mevsim satılır..

dağçiçeği beğendi.
Eski 20-05-2013, 20:19   #160
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

uyku çiçeğim niheyet uyandı 1-2 ay yaprak vermiyordu..:D

Name:  Görüntü0490.jpg
Views: 484
Size:  55.2 KB

Eski 20-05-2013, 20:20   #161
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

bahsettiğim begonya

Name:  Görüntü0470.jpg
Views: 462
Size:  60.3 KB

Name:  Görüntü0492.jpg
Views: 476
Size:  55.2 KB

Eski 20-05-2013, 20:22   #162
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

yeni edindiğim cam güzeli..:D

Name:  Görüntü0491.jpg
Views: 468
Size:  35.5 KB

Eski 20-05-2013, 20:26   #163
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Name:  Görüntü0483.jpg
Views: 463
Size:  70.2 KB

Name:  Görüntü0486.jpg
Views: 464
Size:  57.1 KB

Name:  Görüntü0488.jpg
Views: 466
Size:  63.5 KB

Name:  Görüntü0487.jpg
Views: 452
Size:  52.6 KB

Name:  Görüntü0489.jpg
Views: 445
Size:  68.7 KB

tömürcek abi koparılcak yapraklar var demiştin kendime güvenemeyip soruyum dedim hangilerini koparcam..

Eski 20-05-2013, 20:28   #164
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

devamı.... ve evin bi köşesi...:D

Name:  Görüntü0484.jpg
Views: 453
Size:  67.6 KB

Name:  Görüntü0494.jpg
Views: 488
Size:  36.8 KB

Eski 20-05-2013, 20:32   #165
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Ya kılıcçım neden bana sürekli sürekli abbaaoovvv dedirtiyosun kendimi iyice dilber hala gibi hissetmeye başladım osmaaangg guzuum falan da dicem yakında Maşallah ya çiçeklerin çok güzel kısa zamanda bukadar çiçeğinin olması daha güzel para konusunda ailenin destek çıkmayıp uzun vadede o biriktirdiğin harçlıklarla çiçek alma kaderinin bana benzemesi daha da güzel Bizimkiler de para vermez çiçeğe hatta kızarlar e napıcaksın mecbur harçlıklarından fedakarlık yapıcaksın tebrik ettim seni biravo

Aldığın çiçeklerinde ayrıyetten söyleyeyim balkon çiçeği onların saksılarını değiştirip biran önce balkondaki yerlerine koy

Eski 20-05-2013, 20:51   #166
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Ya kılıcçım neden bana sürekli sürekli abbaaoovvv dedirtiyosun kendimi iyice dilber hala gibi hissetmeye başladım osmaaangg guzuum falan da dicem yakında Maşallah ya çiçeklerin çok güzel kısa zamanda bukadar çiçeğinin olması daha güzel para konusunda ailenin destek çıkmayıp uzun vadede o biriktirdiğin harçlıklarla çiçek alma kaderinin bana benzemesi daha da güzel Bizimkiler de para vermez çiçeğe hatta kızarlar e napıcaksın mecbur harçlıklarından fedakarlık yapıcaksın tebrik ettim seni biravo

Aldığın çiçeklerinde ayrıyetten söyleyeyim balkon çiçeği onların saksılarını değiştirip biran önce balkondaki yerlerine koy

bi soru daha mine ve bardsk menekşe balkondamı besleniyo

Cymbelina beğendi.
Eski 20-05-2013, 20:51   #167
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Kılıçcım bak resimleri düzenleyip tekrar yüklüyorum o kırmızıyla çizdiklerim hep yolunacak çoook fazla gereksiz ve menekşenin gücünü kuvvetini alacak yaprak var menekşelerinde. Bu işaretlediklerimin hepsini zedelemeden kökünden kopart. Çekme ya da bastırma köke yakın yerden tut bi sağ sol yap çıt çıt kopar zaten onlar.

Deme sakın tömürcek abi vur dedik öldürdün diye, menekşelerimi kuşa çevirdin deme budadıktan sonra daha güzel gelişecekler ama birazck hafif güneş almaları lazım seninkiler gölgede kalmış gibi uzun uzun sapları falan. Bu yaprakların güzellerini ayırıp dikebilirsin 1 ya da 1 buçuk aya yeni yavruların olur.

Name:  a.JPG
Views: 457
Size:  53.6 KB

Name:  b.jpg
Views: 465
Size:  62.5 KB

Name:  c.JPG
Views: 461
Size:  68.7 KB

Name:  d.jpg
Views: 456
Size:  64.3 KB

Name:  e.JPG
Views: 444
Size:  59.6 KB

Eski 20-05-2013, 20:53   #168
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kılıçh Mesajı Göster
bi soru daha mine ve bardsk menekşe balkondamı besleniyo
Bardak menekşeni diğer menekşelerinin yanına koy çokta fazla sulama yumrusu çürür. Ama mineyi balkona bolca güneş gören bir yere koy mineler güneşi çok sever

Eski 20-05-2013, 20:57   #169
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

cevaplar için çok sağol bu arada ağaçlar.net mine çiçeği başlığı varmı?

Eski 20-05-2013, 21:06   #170
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Giderek genişleyen bir dünya daha hoş geldin aramıza.
Bu siteye gelişimde senin yaşlarındaydı tabi bizim zamanlar ismi farklıydı sınavın içerik aynıydı.

Ailem desteklemese bilmiyorum şimdi bu kadar tür ve çeşit olur muydu elimde. Hiç hayal etmediğim kadar bitkim ve bir o kadarda türüm var.
Hep okuduğum bir saksı sorunu gidiyor. Hiç mi hiç sorun edilmeyecek tek şey şu saksı konusu. Çünkü bir bitkiseverin gözünde her şey bir saksıdır aslında. İİlginç saksı tasarımlarına bak istersen. Hayal etmediğin bütün şeyler bir saksı olmuştur belki.

Bütün çiçeklerin yavaş yavaş iyi olacak çiçek bile açacak.Ek olarakta o saksılar menekşenin boyuna göre fazlasıyla büyük( iki kahve rengi saksı). Yaprak aralamayada Tömürceğin dediği gibi dikkat et.

Umarım ailen bir gün sana direnmeyi bırakırlar. Ben bir yere giderken emanet ediyorum benden iyi bakıyorlar resmen.

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2013, 21:11   #171
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatih Mesajı Göster
Giderek genişleyen bir dünya daha hoş geldin aramıza.
Bu siteye gelişimde senin yaşlarındaydı tabi bizim zamanlar ismi farklıydı sınavın içerik aynıydı.

Ailem desteklemese bilmiyorum şimdi bu kadar tür ve çeşit olur muydu elimde. Hiç hayal etmediğim kadar bitkim ve bir o kadarda türüm var.
Hep okuduğum bir saksı sorunu gidiyor. Hiç mi hiç sorun edilmeyecek tek şey şu saksı konusu. Çünkü bir bitkiseverin gözünde her şey bir saksıdır aslında. İİlginç saksı tasarımlarına bak istersen. Hayal etmediğin bütün şeyler bir saksı olmuştur belki.

Bütün çiçeklerin yavaş yavaş iyi olacak çiçek bile açacak.Ek olarakta o saksılar menekşenin boyuna göre fazlasıyla büyük( iki kahve rengi saksı). Yaprak aralamayada Tömürceğin dediği gibi dikkat et.

Umarım ailen bir gün sana direnmeyi bırakırlar. Ben bir yere giderken emanet ediyorum benden iyi bakıyorlar resmen.
çok teşekkür ederim fatih abim dediklerini yapcam ama ailem dediğim gibi çiçek düşmanı beni vazgeçirmek işin ellerinden geleni yapıyolar..
ama unutmasınlarki karşılarındaki benim

Eski 20-05-2013, 22:13   #172
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Mine başlığı vardır valla link vermeyi bilsem veririm ama bilmiyorum ki Fatihin dediğine kesinlikle katılıyorum saksı sorun olacak en son şey çiçek yetiştirmede çünkü herşey yani içinde toprak durup suda bozulmayacak herşey saksıdır Mesela 2 3 sene önce evdeki bütün patlak topların üstünü açıp içine çiçek dikmiştim herkes bayılmıştı renk renk topların içinde çiçeklerim vardı düşün yani nelerin saksı olabileceğini

Eski 21-05-2013, 00:07   #173
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Alıntı:
Azcıcık tuzlu mu ne Galiba ben çok fakirim Cymbelina ablanın dediği gibi fasfakirim
Fasfakir mi? Biri beni mi andı, ne? Alın, benden de o kadar. 7,5 TLyi duyunca ben de biraz pahalı buldum. Bu fakirlik laflarınızdan sonra da, şunu hatırladım (tıklayın), gece gece güldürdünüz ikiniz de beni, biz de çiçek uğruna bunlar gibi yaparmışız (ben Zeki Alasya gibi çarşaf giyip para vermeyenleri bebekle döverim).

Sevgili Kılıch, menekşelerin saksısı biraz daha farklı oluyor sanırım, Tömürcek ve menekşeci arkadaşlar daha iyi bilir, derinliği daha az olan saksıları öneriyorlar menekşe için. Ama ben o işaretli dalları koparmaya kıyamazdım, maaşallah hepsine.

Bir de sana önerim arada vaktin olduğunda elindeki çiçeklerle ilgili forumdaki bilgi başlıklarına göz at, daha önce yazılmış mesajlara bir göz gezdir. Bazılarında - örneğin menekşe- sayfa sayısı çok ama işte ara ara vakit buldukça bakarsın.

Küpe çiçeğim yok benim ama forumdaki arkadaşların bazı mesajlarında küpenin hassas bir çiçek olduğundan bahsediliyordu. Güneş ne kadar ister, rüzgarlı bir yere konabilir mi, vb gibi şeyler için o başlıktaki mesajları da oku istersen:

http://www.agaclar.net/forum/bahce-s...ileri/1545.htm

Yavaş yavaş öğrendikçe daha da ustalaşacağına inanıyorum ben.

Ben bir önceki sayfanı atlamışım bu arada, şimdi farkettim, ben de diyorum ne sıklameni, niye görmedim diye. Dur bir inceleyeyim ben de.

Şimdi alttaki mesajları tekrar okuyorum, siz mine çiçeği demişsiniz ben Küpenin linkini vermişim. Sadece fasfakir değil aynı zamanda yapyaşlı ve de yopyorgunum anlaşılan. O kadar ki gülen surat ifadelerim bile tükendi, ekleyemiyorum.

Neyse, ben en güzeli 2 bağlantı daha vereyim ana başlık olarak, altlarındaki alt başlıklardaki çiçekleri incelemen için:

Bahçe Süs Bitkileri - agaclar.net

Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras) - agaclar.net

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2013, 00:16   #174
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Allah'ım sen aklıma mukayyet ol! Ya siz mine yazmışsınız, ben de mine yazdım hatta ama aklıma gelen, beynimde oluşan görüntü niyeyse müge çiçeğiydi. Yani bir önceki mesajımda mine derken mügeyi kastettim ben, düşünüyorum bir yandan da mine (aslında müge) nereden çıktı deyu

Neyse, mine = yer minesi denen çiçek sanırım, verbena. Belki başka türleri de vardır da ben bir tek bunu biliyorum. Dayanıklı bir çiçek, geçen yıl açmadı zaten ben ilk kez deniyordum vs ama kışı balkonda geçirdi (çiçeksizdi). Şu an yapraksız aynı zamanda çünkü ben geçenlerde budadım, kel bıraktım tamamen, dipten minik yapraklar veriyor. Neyse işte, bu da böyle bir anımdır.

Eski 21-05-2013, 09:08   #175
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Mine başlığı vardır valla link vermeyi bilsem veririm ama bilmiyorum ki Fatihin dediğine kesinlikle katılıyorum saksı sorun olacak en son şey çiçek yetiştirmede çünkü herşey yani içinde toprak durup suda bozulmayacak herşey saksıdır Mesela 2 3 sene önce evdeki bütün patlak topların üstünü açıp içine çiçek dikmiştim herkes bayılmıştı renk renk topların içinde çiçeklerim vardı düşün yani nelerin saksı olabileceğini
ben çiçeklerin çoğunu evde besliyorum
evde top değilde peynir-yoğurt kutusu yapıyorum oda çirkin duruyor..
mine çiçeği hangi başlık altında?

Eski 21-05-2013, 09:18   #176
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Fasfakir mi? Biri beni mi andı, ne? Alın, benden de o kadar. 7,5 TLyi duyunca ben de biraz pahalı buldum. Bu fakirlik laflarınızdan sonra da, şunu hatırladım (tıklayın), gece gece güldürdünüz ikiniz de beni, biz de çiçek uğruna bunlar gibi yaparmışız (ben Zeki Alasya gibi çarşaf giyip para vermeyenleri bebekle döverim).

Sevgili Kılıch, menekşelerin saksısı biraz daha farklı oluyor sanırım, Tömürcek ve menekşeci arkadaşlar daha iyi bilir, derinliği daha az olan saksıları öneriyorlar menekşe için. Ama ben o işaretli dalları koparmaya kıyamazdım, maaşallah hepsine.

Bir de sana önerim arada vaktin olduğunda elindeki çiçeklerle ilgili forumdaki bilgi başlıklarına göz at, daha önce yazılmış mesajlara bir göz gezdir. Bazılarında - örneğin menekşe- sayfa sayısı çok ama işte ara ara vakit buldukça bakarsın.

Küpe çiçeğim yok benim ama forumdaki arkadaşların bazı mesajlarında küpenin hassas bir çiçek olduğundan bahsediliyordu. Güneş ne kadar ister, rüzgarlı bir yere konabilir mi, vb gibi şeyler için o başlıktaki mesajları da oku istersen:

http://www.agaclar.net/forum/bahce-s...ileri/1545.htm

Yavaş yavaş öğrendikçe daha da ustalaşacağına inanıyorum ben.

Ben bir önceki sayfanı atlamışım bu arada, şimdi farkettim, ben de diyorum ne sıklameni, niye görmedim diye. Dur bir inceleyeyim ben de.

Şimdi alttaki mesajları tekrar okuyorum, siz mine çiçeği demişsiniz ben Küpenin linkini vermişim. Sadece fasfakir değil aynı zamanda yapyaşlı ve de yopyorgunum anlaşılan. O kadar ki gülen surat ifadelerim bile tükendi, ekleyemiyorum.

Neyse, ben en güzeli 2 bağlantı daha vereyim ana başlık olarak, altlarındaki alt başlıklardaki çiçekleri incelemen için:

Bahçe Süs Bitkileri - agaclar.net

Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras) - agaclar.net

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Allah'ım sen aklıma mukayyet ol! Ya siz mine yazmışsınız, ben de mine yazdım hatta ama aklıma gelen, beynimde oluşan görüntü niyeyse müge çiçeğiydi. Yani bir önceki mesajımda mine derken mügeyi kastettim ben, düşünüyorum bir yandan da mine (aslında müge) nereden çıktı deyu

Neyse, mine = yer minesi denen çiçek sanırım, verbena. Belki başka türleri de vardır da ben bir tek bunu biliyorum. Dayanıklı bir çiçek, geçen yıl açmadı zaten ben ilk kez deniyordum vs ama kışı balkonda geçirdi (çiçeksizdi). Şu an yapraksız aynı zamanda çünkü ben geçenlerde budadım, kel bıraktım tamamen, dipten minik yapraklar veriyor. Neyse işte, bu da böyle bir anımdır.

mavi boncuğun o sahnesini az izlemedim...
(bende kemal sunal gibi kör olurdum)
tavsiyeleriniz için çok sağolun dediğiniz sayfalara hergün giriyom zaten
çok sağolun
ama orda yaşlıyım kelimesini kabul etmiyorum sadece yorgunsunuz.

Eski 21-05-2013, 10:38   #177
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

dün kırşehir'de bir handa yukka gördüm ve istedim ,adam vermedi bende adamın bakmadığı bi sıra küçük bir dalını (ç)aldım direkt toprağamı dikeyim yoksa suda mı köklendireyim?

izinsiz almak istemezdim ama yapmak zorundaydım....

Eski 21-05-2013, 12:56   #178
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Cymbelina abla sen neden biz uyuyunca geliyosun gece çok gülüp uykumuz kaçar diye mi? Sahne müthiş nerden de aklına gelir ablacım böyle şeyler Menekşelerin yapraklarına kıyması lazım cymbelina abla ozaman güzel açmazlar alttaki yaprakların zarardanbaşka bir işlevi yok ben her çiçek bitiminde budarım menekşelerimi

Mine çok dayanıklı bir çiçek yazın çok sıcağa kışın kara, dona dayanıklı ve tohumdan da rahatlıkla yetişiyor artı olarak çeliği arsız olup çabuk tutuyor

Yoğurt kovalarına istersen ince alüminyum folyo kapla görüntü konusunda sıkıntı çekiyorsan ama içindeki çiçek güzel olunca saksısı hiç te göze batmıyor Menekşeleririn saksısı büyük evet küçük saksıda olsalar daha iyi ama zaten saksı problemi yaşıyorsun hiç elleme gayet güzel menekşelerin sadece dediğim gibi budamayı yap

Adam haketmiş sanki bi dal verse çiçeği aşıncak cimri şey! Yukkayı direk toprağa diksen de olur suda çimlendirsen de. Garanti olsun dersen suya koy çimlenince dikersin saksıya. Medeni cesaretini sevdim bende gençken yapardım ama yaşadığım çok fazla olumsuzluktan sonra ne kapı çalıp çiçek isteyebiliyorum ne yanına yanaşıp bir dal kırabiliyorum bu insanlar çok yıprattı beni

Eski 21-05-2013, 16:36   #179
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Kılıchcığım, sendeki mine bu çiçekten sanırım, bir bak istersen:

Verbena (Yer minesi)

kılıçh beğendi.
Eski 22-05-2013, 07:03   #180
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Cymbelina abla sen neden biz uyuyunca geliyosun gece çok gülüp uykumuz kaçar diye mi? Sahne müthiş nerden de aklına gelir ablacım böyle şeyler . Menekşelerin yapraklarına kıyması lazım cymbelina abla ozaman güzel açmazlar alttaki yaprakların zarardanbaşka bir işlevi yok ben her çiçek bitiminde budarım menekşelerimi

Mine çok dayanıklı bir çiçek yazın çok sıcağa kışın kara, dona dayanıklı ve tohumdan da rahatlıkla yetişiyor artı olarak çeliği arsız olup çabuk tutuyor

Yoğurt kovalarına istersen ince alüminyum folyo kapla görüntü konusunda sıkıntı çekiyorsan ama içindeki çiçek güzel olunca saksısı hiç te göze batmıyor Menekşeleririn saksısı büyük evet küçük saksıda olsalar daha iyi ama zaten saksı problemi yaşıyorsun hiç elleme gayet güzel menekşelerin sadece dediğim gibi budamayı yap

Adam haketmiş sanki bi dal verse çiçeği aşıncak cimri şey! Yukkayı direk toprağa diksen de olur suda çimlendirsen de. Garanti olsun dersen suya koy çimlenince dikersin saksıya. Medeni cesaretini sevdim bende gençken yapardım ama yaşadığım çok fazla olumsuzluktan sonra ne kapı çalıp çiçek isteyebiliyorum ne yanına yanaşıp bir dal kırabiliyorum bu insanlar çok yıprattı beni
ben o yapraklara nasıl kıyarımmm....
biraz öyle kalsın...
artık bende kapı çalmıyorum mucurda (kırşehirin ilçesi) bende olmayan çiçek kolay kolay başkasında bulunmaz...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024