agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni16716Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-03-2013, 12:34   #31
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Abla ne güldüm sen fincan takımı deyice ya Acaba kilo almama sebebi nedir mamayla mı besleniyor? Bazen duyuyorum bunu mama yiyen arkadaşların kedilerinde kilo alamama gibi sorunlar oluyormuş özellikle bu sokak kedilerinin mamayla beslenmesi durumunda veteriner öyle dedi Ben bu yüzden dişi kedi veya köpek beslemek istemiyorum ablacım sürekli yavruluyorlar kısırlastırmak gerekiyor
Sevgili Bay Tömürcek,

Benim kızın derdi neredeyse hiçbir şey yemiyor olması. Denemediğim mama kalmadı. Bugün beğenerek yerse yarın burun kıvırarak, sanki kötü-pis bir şeymiş gibi hayali kumla örtmeye çalışıyor. Veterinerin önermemesine rağmen pişirip kuzu ciğeri veriyordum. Başlarda onu yiyordu ama artık onu da beğenmiyor. Bazen bir kaşık yoğurt yiyor. Ama genel olarak formunu koruma derdinde olsa gerek ki, her daim diyette! Onun beğenmediği mamaları verdiğim sokak kedileri semirdi:-) Fincan Hanım ise 6 aylık oldu ama hâlâ hayalî meme emmeye devam ediyor...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2013, 12:42   #32
Ağaç Dostu

nardane's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2011
Sayfanız hayırlı , bol görselli olsun.
Sümbülleriniz harika görünüyor, misssss gibi...

loveforlife beğendi.
nardane Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2013, 15:00   #33
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sevgili Bay Tömürcek,

Benim kızın derdi neredeyse hiçbir şey yemiyor olması. Denemediğim mama kalmadı. Bugün beğenerek yerse yarın burun kıvırarak, sanki kötü-pis bir şeymiş gibi hayali kumla örtmeye çalışıyor. Veterinerin önermemesine rağmen pişirip kuzu ciğeri veriyordum. Başlarda onu yiyordu ama artık onu da beğenmiyor. Bazen bir kaşık yoğurt yiyor. Ama genel olarak formunu koruma derdinde olsa gerek ki, her daim diyette! Onun beğenmediği mamaları verdiğim sokak kedileri semirdi:-) Fincan Hanım ise 6 aylık oldu ama hâlâ hayalî meme emmeye devam ediyor...
Ablacım süt dicem ama ben fincan hanımdan korktum onu da begenmez o aslında kediler bayılır süte Maşallah cevdet ne versem yer zaten hep yemek veriyorum çorba, pilav, makarna, patates ya da o gün ne piştiyse işte 9 aylık falan cevdet ama gelişimi güzel kilosu iyi Fincan hanım fare yakalayamıyorsa semiremiyordur kedilerin en doğal besini bence bodrumda besle abla bir kaç ay

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2013, 21:30   #34
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sevgili Bay Tömürcek,

Benim oğlanda aynı,bizimde denemediğimiz mama kalmadı ama nafile.Veterinerimiz aç bırakın,belirlenen mamanın dışında birşey vermeyin dedi.Denedik o vicdansızlığı da yaptık yinede suyun dışında ağzına lokma koymadı,hergün akşama ne yemek yapsam değil, Zeus'a ne yedirsem veya ne yedirebilirim olduKıskançlıktan büyük kızım kazan kaldırmak üzere )

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2013, 23:51   #35
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2012
Galeri: 39
Sevgili loveforlife,sayfanız hayırlı olsun,her daim güzelliklerle dolsun,esen kalın.

loveforlife beğendi.
mügem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 17:17   #36
Ağaç Dostu

seyfi0505's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2011
Sayın loveforlife Balkon sayfanız hayırlı olsun çok güzel çiçekleriniz var elinize saglık

loveforlife beğendi.
seyfi0505 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2013, 17:41   #37
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili loveforlife; sayfanız hayrlı olsun...
Nergizleriniz, sümbülleriniz ve Fincan'ınız maşallah harikalar. Sümbüllerinize bayıldım. Geçen sene tüm soğanları topraktan çıkartmış idim ve bu sene hem tekrar dikerken hem de şu anki hallerine baktıkça bir daha 2-3 sene çıkartmayacağım diye düşünürken; siz bodrumda saklamışsınız, ben ise üzeri kapalı garajda saklamış idim, nedense hiç bodrumda saklamak aklıma gelmedi. Şimdi 'Bu sene de çıkartsam da bodrumda mı saklasam' diye düşünmeye başladım.
aa evet çuhalar; çuhalarınız da çok güzeller. Ben binanın ön tarafına diktiğim için yazın iyi güneş alıyor oralar o yüzden her sene 10 çuhadan 3-4 kala kala çok azaldı çuhalarım. Ben de her sene takviye etmek zorunda kalıyorum.
Diğer güzellikleri de paylaşmak üzere inşallah sevgili (Nik nasıldı yukarı bakayım) loveforlife.
Sevgili YeniGine,

Beğenileriniz ve güzel dilekleriniz için öncelikle çok teşekkür ederek başlamak istiyorum söze. Siz sümbüllerin toprağını gübreliyorsunuz değil mi? Ben yanmış koyun gübresi karıştırıyorum ekerken toprak harcına. Bir de toprağın süzek bir toprak olmasına dikkat ediyorum. Saksılara ektiğim için saksı diplerine de bir avuç pomza taşı ya kırılmış toprak saksılarımın kırıntılarından koyuyorum. Tabii sizin böyle bir sorununuz yok Topraktan çıkarmak için acele mi ediyorsunuz sorusu da gelebilir belki akla...

Hem sizin sayfanızdaki sümbüller de hiç fena değil bence, haksızlık etmeyin kendinize!

Sevgi ve selam ile...

Eski 18-03-2013, 18:00   #38
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nardane Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı , bol görselli olsun.
Sümbülleriniz harika görünüyor, misssss gibi...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mügem Mesajı Göster
Sevgili loveforlife,sayfanız hayırlı olsun,her daim güzelliklerle dolsun,esen kalın.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyfi0505 Mesajı Göster
Sayın loveforlife Balkon sayfanız hayırlı olsun çok güzel çiçekleriniz var elinize saglık
Sevgili Nardane, Mügem, Seyfi0505,

Ziyaretiniz ve iyi dileklerinizle beni onurlandırdınız. güzellikleri her zaman paylaşmaktan büyük mutluluk duyarım...

mügem beğendi.
Eski 18-03-2013, 23:40   #39
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Teşekkürler sevgili loveforlife; kaç senedir hiç çıkartmamış idim soğanları lalelerim özellikle çok güzel açıyorlardı. Geçtiğimiz sene çıkartayım diye düşündüm yaprakları tamamen solmuş idi (hangi aydı tam hatırlayamıyorum) hepsini yaydım kuruduktan sonra üzeri kapalı garajda sakladım; hiç gübre kullanmadım.
Evet dediğiniz gibi; ilk başta sümbüller de iyi olmayacaklarmış gibi geldi bana fakat sonradan maşallah utandırdılar beni. Şimdi sıra lalelerde bakalım neler yapacaklar ama üçgen tarlamdakilerin çoğu tek yaprak çıkarttılar. Çoğu parçalandı gitti, bazıları saz ekibim tarafından ezildi, uçları koptu falan... Dün de zarar görenleri bir yere toplamış idim kendilerine geliyor gibiydiler; gitmişler tam orayı eşmişler ve kemik saklamışlar Bakalım laleler ne olacak, merakla bekliyorum.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2013, 01:54   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-09-2012
Sevgili Loveforlife

Sayfanız hayırlı olsun..Çiçeklerinizi zevkle izledim..Hepsi güzel ama sümbüller maşallah cok gürbüzler..Paylasımlarınızın devamını beklıyoruz sabırsızlıkla..Bol çiçekli baharlar geçirmeniz dileğiyle...

loveforlife beğendi.
ıldır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2013, 14:11   #41
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Canım balkon sayfanı görünce ne meraklanarak açtım bilsen. Malûm bugünlerde sitede sadece gezinebiliyorum o da minik böceklerimden fırsat buldukça.

Anlatımın her zamanki gibi nefis, sürükleyici, etkileyici, çiçeklerin de çok çok güzeller. Sümbüllerin aklımı başımdan aldı diyebilirim. O nefis kokular buralara kadar geldi. Bizim daha başımızdan aşağı karlar yağıyor, geçen iki gün biraz yağmur serpeledi leğen, kova ne bulduysam çatı altlarına koşturdum ki çiçeklerime biraz can suyu yetiştireyim.

Benim sümbüllerim henüz topraktan başlarını yeni çıkardılar açmak bir yana. Çuha en sevdiklerimden biridir ama acemi olduğum zamanlardan yazı bir türlü atlatamadığım için şimdilerde cesaretim kırık alamıyorum.

Kış ortancan harika izlemeye doyamadım, fotoğraf çekimlerin çok net ve görüntüler oldukça güzel açılardan yakalanmış.

Fincan hanım oldukça büyümüş sanırım bizim Maviş'le çağdaştılar, Maviş büyüdükçe kuduruk bir talancı, yağmacı oldu. Hastanede olduğum yirmi gün içinde çiçek odamın kapı altından girip bir güzel bütün saksıları devirmiş, hepsiyle oynamış oynamış, topraklarını dağıtmış, soğanlı bitkilerim onun topu olmuş, minik sukulentlerim daha da minik olmuştu geldiğimde kayınvalidemin de haberi olmamış, sesleri duymamış, çok sonra farkettiğinde de iş işten geçmiş. Telefonla beni aradığında sinirden ağlıyordu kadıncağız. "Güzelim çiçeklerin mahvoldu kızım" diye. Ne yapalım olan olmuş teselli ettim kadıncağızı, akşam eve geldim sırf bu yüzden, çiçeklerimi tanıyamadım budanmış bitmiş. Sen nasıl getirdin o zavallıları o hale, sanki bir kedi değil beş kedi girmiş odaya. Şimdi şimdi toparlıyorlar kendilerini saksı-toprak değişimi yaptım. Fincan'ın çiçeklerin yanında akıllı uslu oturduğunu görünce aklıma bizim kız geldi, acaba onu saksıların yanına koysak neler yapar düşünmek bile istemiyorum

Unutmadan sümbüllerin ilk yıl saksıda olsa da ikinci yıl mutlaka bahçeye ekilmeleri gerektiğini okumuştum. Bilgin olsun.

Yazamasam da takipteyim

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 19-03-2013 saat 14:31 Neden: Noktalama işaretleri ekleme
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 20:25   #42
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili loveforlife, güzel anlatımın, hayata bağlılığın, her şeyin güzel tarafını görmen-keşfetmen seni bizlere çok sevdirdi.
Şimdi de buna balkon çiçeklerin eklendi... vay halimize, buradan çıkamayacağız demektir.

Sümbüllerinin kıvrımlarında güzel gülüşünü görüyorum, ve acaba hangisi daha güzel diye de düşünemiyorum. Zira gülüşünün daha güzel, daha sıcak olduğuna eminim.

Enerjin ve taşıdığın güzellikler balkonuna da sirayet edecek, eminim buna. Ve iyi ki bu başlığı açtın.

Sen çiçeklerin konusunda bizlerden, biz de senden daha çoook şeyler öğreneceğiz sevgili loveforlife.

Sağlık ve huzurla daha çok uzun seneler bu güzellikler içinde olmanı dilerim.
Değerli Ablacığım,

Güzellik bakan gözdedir daima. Güzel olanı görebilmektir marifet. Bardağın boşunu değil dolusunu görmekte, gülün dikenine takılmadan âşık olabilmekte saklıdır sevgi damlacıkları.

İsminizin yansıması yüzünüzden böylesi güzel hissediliyorken; dudağımdaki gülücüğü bir sümbül ahengiyle bütünleştirmeniz çok mutlu etti beni. Tüm dostların sümbülü andıran gülüşleri olmasını dilerim, tüm kalbimle...

Güzellikleri paylaşırken sizin gibi dostlarla her daim birlikte olabilmek dileğiyle....

Eski 23-03-2013, 21:09   #43
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Canım balkon sayfanı görünce ne meraklanarak açtım bilsen. Malûm bugünlerde sitede sadece gezinebiliyorum o da minik böceklerimden fırsat buldukça.

Anlatımın her zamanki gibi nefis, sürükleyici, etkileyici, çiçeklerin de çok çok güzeller. Sümbüllerin aklımı başımdan aldı diyebilirim. O nefis kokular buralara kadar geldi. Bizim daha başımızdan aşağı karlar yağıyor, geçen iki gün biraz yağmur serpeledi leğen, kova ne bulduysam çatı altlarına koşturdum ki çiçeklerime biraz can suyu yetiştireyim.

Benim sümbüllerim henüz topraktan başlarını yeni çıkardılar açmak bir yana. Çuha en sevdiklerimden biridir ama acemi olduğum zamanlardan yazı bir türlü atlatamadığım için şimdilerde cesaretim kırık alamıyorum.

Kış ortancan harika izlemeye doyamadım, fotoğraf çekimlerin çok net ve görüntüler oldukça güzel açılardan yakalanmış.

Fincan hanım oldukça büyümüş sanırım bizim Maviş'le çağdaştılar, Maviş büyüdükçe kuduruk bir talancı, yağmacı oldu. Hastanede olduğum yirmi gün içinde çiçek odamın kapı altından girip bir güzel bütün saksıları devirmiş, hepsiyle oynamış oynamış, topraklarını dağıtmış, soğanlı bitkilerim onun topu olmuş, minik sukulentlerim daha da minik olmuştu geldiğimde kayınvalidemin de haberi olmamış, sesleri duymamış, çok sonra farkettiğinde de iş işten geçmiş. Telefonla beni aradığında sinirden ağlıyordu kadıncağız. "Güzelim çiçeklerin mahvoldu kızım" diye. Ne yapalım olan olmuş teselli ettim kadıncağızı, akşam eve geldim sırf bu yüzden, çiçeklerimi tanıyamadım budanmış bitmiş. Sen nasıl getirdin o zavallıları o hale, sanki bir kedi değil beş kedi girmiş odaya. Şimdi şimdi toparlıyorlar kendilerini saksı-toprak değişimi yaptım. Fincan'ın çiçeklerin yanında akıllı uslu oturduğunu görünce aklıma bizim kız geldi, acaba onu saksıların yanına koysak neler yapar düşünmek bile istemiyorum

Unutmadan sümbüllerin ilk yıl saksıda olsa da ikinci yıl mutlaka bahçeye ekilmeleri gerektiğini okumuştum. Bilgin olsun.

Yazamasam da takipteyim
Canım,

Dünyanın en güzel iki çiçeği hayatında bu kadar önemli bir vakti kaplamışken, zaman bulup sayfamı ziyaret etmen ve bu güzel mesajı yazman beni gerçekten çok mutlu etti.

Benim de senin gibi soğanlılara karşı ayrı bir sevgim var biliyorsun. Benimkiler sürekli yağmur suyuyla sulandı. Hâlâ topluyorum yağmur sularını. Seninkilerin daha yeni uyanıyor olması gayet doğal bence. Biz bile bir türlü baharı tam yaşayamıyoruz. Bir gün güzelse, ertesi gün neredeyse kar yağacakmış gibi soğuk olabiliyor hava. Ben de bahçeye ekebilmeyi isterdim ama yıllardır saksıya ekiyorum tüm soğanlıları. Kayıplar oluyor elbette ama çok kötü değilim sanırım bu konuda Hatta lalelerim çoğaldı bile. Elbette gönül isterdi şöyle güzel bir bahçeye sahip olup, bu güzelliklerin toprağa doymalarını sağlamayı.

Çuhaları sıcakta korumakta oldukça zorlandım ben de. Ama "kalan sağlar bizim!" görüldüğü gibi. Bence sen de denemelisin. Uzun süre çiçekte kalmasıyla baharı müjdeleyen renkleri balkonuna neşe katacaktır eminim ki.

Çılgınlık konusunda Fincan Hanım'ın da Maviş Hanım'dan geri kalır tarafı yok aslına bakacak olursak. Demek bu devrin çocukları(pisiler)böyle oluyor. Fincan perdelere tutunarak tavana çıkıyor. Düz duvara tırmanmak bu olsa gerek! Ev içindeki çiçeklerimden saksıları tepetaklak olmayan, oyuncak edilip yaprakları dişlenmeyen yok neredeyse. Yukkamın gözünün içine bakardım, ama şimdi 10 tırtıl girmiş sanki yapraklarına. Sallanan yaprakları keyifli bir oyuncak! Difenbahya (ki zehirlidir)ondan geri kalmış değil. Fil kulağının yeni çıkan yapraklarını ısırıp duruyor. Saksıların içine, çiçeklerin köklerine kıvrılıp yatıyor. Rahatsız olur da yatmaz diye pomza taşı koydum ama o da çözüm olmadı.
Name:  IMG_8731.jpg
Views: 2917
Size:  38.8 KB
(Bir kedi gördün mü sanki?)
Geçen gün gardenyamın yeni çıkan filizlerini kemirmiş. Kedi çimi alıp ektim. Ama nafile; bir kere tadına bakmadı. O minicik sukulentleri ektiğim yerden söküp, ağzında tintintin kaçırma sahnelerini ise görmen lazım. Daha dün sabah gözünün içine baktığım maviş saksısını düşürdü. (Şükür ki bir hasar yok)

Tek korkusu var: Kolonya Nefret ediyor kolonyadan. Ben de çiçeklere yaklaştığı zaman elime kolonya şişesini alıyordum ilk başlarda. Şimdi "kolonya geliyor" diyorum ve suçlu çocuk edasıyla kaçıp saklanıyor. Ben çiçekleri kıskandığını da düşünüyorum doğrusu. Balkondaki saksılara bolca arı geliyor ya, bunu da çok seviyor bizim kız. Bakalım ne zaman bir arı tarafından sokulacak bu gidişle?

Sen o iki güzel çiçeğin yanında, o Maviş cadıya da, sokaktaki canlara da, bitkilerine de en güzel şekilde bakmak için elinden geleni yaparsın biliyorum. O güzel yüreğin için bir kez daha kutlamak istiyorum seni Canım. Yazamasan da her zaman beklerim...

Düzenleyen loveforlife : 24-03-2013 saat 09:45
Eski 23-03-2013, 22:42   #44
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Muskari - Arap Sümbülü

Adete salkım salkım mor üzümleri andıran narin güzel... Bu yüzden üzüm sümbülü de deniyor ona. Süzek toprakları seviyor. Bir de yanmış gübre karıştırılmış toprağa ekince başını topraktan çıkarıp size gülümsemesi tarifsiz bir mutluluk haline dönüşüyor...
Name:  IMG_9103.JPG
Views: 2109
Size:  54.9 KB
Name:  IMG_9123.JPG
Views: 1912
Size:  58.4 KB
Name:  IMG_9119.JPG
Views: 1922
Size:  57.2 KB
Name:  IMG_9120.jpg
Views: 1929
Size:  44.7 KB
Name:  IMG_9117.jpg
Views: 1960
Size:  39.5 KB

Eski 23-03-2013, 22:57   #45
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Nergisler...

Bir başka güzel baş gösterdi tüm edalı tavırlarıyla...
Name:  IMG_9126.JPG
Views: 1806
Size:  42.8 KB
Name:  IMG_9125.JPG
Views: 1816
Size:  48.5 KB

Eski 23-03-2013, 23:50   #46
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Sevgili loveforlife...Çiçekleriniz çok güzel, çok canlılar, ama onları kıskanan birileri var sanki,çiçeklerin arasından gizlice baktığını görüyorum. Çiçekleri bırak, biraz da benimle
ilgilen der gibi bir hali var pisiciğin, tabi biraz espri olsun diye takıldım. Onlar gerçekten
de çok akıllılar,eğer ki çiçeklere fazla ilgi gösteriyorsanız, pisicik bunu hissetmiştir.
Bir zamanlar bende de vardı iki tane kardeş, bir tanesi çok hareketliydi, diğeri ise
doğuştan biraz cılızdı. Gün günden gelişmeleri çok farklı oldu, hareketli olan kardeşine
hiç rahat vermiyordu. Bende saklı saklı cılız olana yemek veriyordum biraz kuvvetlensin diye, ama nafile, ben içeri girer girmez öteki hemen tepesine çöküp boğazını ısırıyordu
canını yakıyordu, bende ona kızıyordum, o da bana kötü kötü bakıyordu.Yani demem o ki
sizin kisi de öyle bir yaramaz işte. Kusura bakmayın yukarıdaki mesajınızı okuyunca
çok hoşuma gitti, onun için bende yazma gereği gördüm. Bu yaramazları bu halleri ile seveceğiz, işiniz çok zor size kolay gelsin.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 10:54   #47
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Sevgili loveforlife...Çiçekleriniz çok güzel, çok canlılar, ama onları kıskanan birileri var sanki,çiçeklerin arasından gizlice baktığını görüyorum. Çiçekleri bırak, biraz da benimle ilgilen der gibi bir hali var pisiciğin, tabi biraz espri olsun diye takıldım. Onlar gerçekten de çok akıllılar,eğer ki çiçeklere fazla ilgi gösteriyorsanız, pisicik bunu hissetmiştir.
Bir zamanlar bende de vardı iki tane kardeş, bir tanesi çok hareketliydi, diğeri ise doğuştan biraz cılızdı. Gün günden gelişmeleri çok farklı oldu, hareketli olan kardeşine hiç rahat vermiyordu. Bende saklı saklı cılız olana yemek veriyordum biraz kuvvetlensin diye, ama nafile, ben içeri girer girmez öteki hemen tepesine çöküp boğazını ısırıyordu, canını yakıyordu, bende ona kızıyordum, o da bana kötü kötü bakıyordu.Yani demem o ki sizin kisi de öyle bir yaramaz işte. Kusura bakmayın yukarıdaki mesajınızı okuyunca çok hoşuma gitti, onun için ben de yazma gereği gördüm. Bu yaramazları bu halleri ile seveceğiz, işiniz çok zor size kolay gelsin.
Sevgili Akçabardak,

Kusura bakar mıyım hiç! Aksine memnun oldum sayfamı ziyaret edip mesaj yazmanıza. Her zaman beklerim.

Fincan Hanım eve geldiğinde çok küçüktü. Dolayısıyla beni annesi sanıyor bu yüzden hem çiçekleri, hem de kuşları kıskanıyor elbette. Ama birlikte yaşamaya alışmak zorundalar. İlk başlarda Boncuk ile hiç anlaşamazlardı mesela. Hep onun kafesinin tepesine tünerdi. Boncuk da onun ayaklarını ısırırdı.
Name:  IMG_8287.JPG
Views: 1980
Size:  69.4 KB

Ama artık kardeş kardeş geçiniyorlar. Hatta Fincan Hanm'ın minderi Boncuk'un hemen yanında.
Name:  IMG_8766.JPG
Views: 1871
Size:  61.5 KB

Paşa'nın ise ağzında hep aynı nakarat: "hişşşşşt, Şincaaaan! Koş, koş, koş... Onlar senin kardeşin"
Name:  IMG_8838.JPG
Views: 1809
Size:  56.7 KB

Eski 24-03-2013, 11:53   #48
Ağaç Dostu

fikreteren's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2007
Sen o kardeşliğe inanma, fırsatını bulunca kardeşlik filan kalmaz.

fikreteren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2013, 12:02   #49
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Oh oh ne güzel bir dayanışma böyle, maşallah maşallah keyifleri yerinde. Boncuk adında benimde bir muhabbetim vardı, aynı sizin kinin renginden, 14 yaşında yavrum öldü, nasıl
üzüldüm bir bilseniz. Benim ağzımdan yemek yemesine bayılırdı, en çok ta kahvaltıda, bazen kafesin kapısını mahsus açmazdım, deli gibi kıvranırdı. Bunlar insanın herşeyi, dostu , sırdaşı
bitkiler de öyle. Yani ben öyle düşünüyorum, onlarla konuşurum, derdimi paylaşırım ve rahatlarım. Tahmin edebiliyorum sizde onlarla dertleşirsiniz.
Üçü de çok tatlılar, çok sevdim. Güle güle hep beraber geçirin günlerinizi. Sağlıkla, sevgiyle
şevkatle iyi günler sizin olsun. Selamlar

Eski 24-03-2013, 19:32   #50
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Oh oh ne güzel bir dayanışma böyle, maşallah maşallah keyifleri yerinde. Boncuk adında benimde bir muhabbetim vardı, aynı sizin kinin renginden, 14 yaşında yavrum öldü, nasıl üzüldüm bir bilseniz. Benim ağzımdan yemek yemesine bayılırdı, en çok da kahvaltıda, bazen kafesin kapısını mahsus açmazdım, deli gibi kıvranırdı. Bunlar insanın her şeyi, dostu , sırdaşı bitkiler de öyle. Yani ben öyle düşünüyorum, onlarla konuşurum, derdimi paylaşırım ve rahatlarım. Tahmin edebiliyorum sizde onlarla dertleşirsiniz.
Üçü de çok tatlılar, çok sevdim. Güle güle hep beraber geçirin günlerinizi. Sağlıkla, sevgiyle şevkatle iyi günler sizin olsun. Selamlar
Sevgili Akçabardak;

Bende can çok. Üç değil beşi de çok tatlı. Muhabbet kuşlarım 3 tane. Paşa Bey, yeşil olan Fıstık Hanım, tüysüz olan da minik Bıcır. Bıcır bir petshopta tüysüz diye ölüme terk edilmişti onu ilk gördüğümde. Yaklaşık 3 yıldır yaşıyor. Hepsinden çok yem yiyor aslında ama tüyleri çıkmıyor. Fransız tüy döküm hastalığıymış. Ama biz onu öyle seviyoruz.
Name:  545026_10150704569958143_1964643250_n.jpg
Views: 2888
Size:  64.8 KB
Hepsinin ayrı özellikleri var. Hepsinin yeri ayrı. Ve ben onlarsız bir hayat düşünemiyorum...

Sevgi ve selam ile...

Eski 24-03-2013, 20:07   #51
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Anneeem ne tatlısınız siz böyle yaa maşallah. Allah sahibine bağışlasın ne diyeyim. İnsan bunlar var oldukça hiç yaşlanmaz, sıkılmaz, vaktin nasıl geçtiğini anlayamaz, gün boyu
cıgıl cıgıl sesleri ile ne güzel keyif verir insana. Size kolay gelsin, mutlu mesut sağlıkla kalın.

Eski 25-03-2013, 08:36   #52
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Kır menekşesi

Bitki deliliğimi bilen ve anlayan nadir insanlardan biri dayım. Nereden değişik bir şey bulsa bana getirmeye çalışır. Geçen yıl da doğadan aldığı bir kök kır menekşesini küçük bir saksıya ekip getirmişti. Geçen yıl çiçek açtı. Büyüleyici, masum bir koku. Üstelik mor renge aşık olan biri olarak hayran kaldım bu güzelliğe. Çiçekleri bitince daha büyük bir saksıya geçirdim. Ama o öyle bir sevdi ki beni, doldurdu saksısını. Tıpkı kurdele çiçeği gibi sarkan dallarının ucundaki yavrucukları başka saksılara aldım. Onlar erkenci çıktı. Bir masum mor menekşe, ağlıyor mu ne?
Name:  IMG_8970.jpg
Views: 2164
Size:  34.5 KB
Name:  IMG_8927.JPG
Views: 2030
Size:  53.2 KB
Name:  IMG_8929.jpg
Views: 2127
Size:  37.8 KB
Anne saksı biraz sıkışık kaldığı için, tomurcuk dolu olmasına rağmen; henüz çiçeklerinin o büyülü havasını koklamak nasip olmadı. Tomurcukların hepsi çiçeğe dönünce o güzelliği de paylaşabilmek dileğiyle...
Name:  IMG_9130.jpg
Views: 1846
Size:  48.7 KB

Eski 25-03-2013, 08:41   #53
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Lale devri...

Endâmı mest eder, duruşu âfet!
Ayrılmaz gözlerim piyâlelerden...
Ne hoş renkleri var, bu ne zarâfet?
Bir mâhur ses gelir şu lâlelerden.
Name:  IMG_9154.JPG
Views: 1779
Size:  54.3 KB
Name:  IMG_9155.JPG
Views: 1810
Size:  51.2 KB
Name:  IMG_9156.JPG
Views: 1783
Size:  57.2 KB
Name:  IMG_9157.JPG
Views: 1796
Size:  68.8 KB
Name:  IMG_9159.JPG
Views: 1764
Size:  66.6 KB

Eski 25-03-2013, 17:51   #54
Ağaç Dostu

eoe1234's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
Çoook tatlılar,bizimde şeftalimiz var,cenet papağanı.Kafeste durmayı sevmiyor, hep
omuz da uyuyor uykucu.

loveforlife ve Vegy beğendi.
eoe1234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2013, 20:36   #55
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Lale devri...

Fanatik lale, bu olsa gerek!
Name:  539893_10150704405253143_1439849520_n.jpg
Views: 1808
Size:  24.8 KB
Name:  524238_10150704405413143_1842765875_n.jpg
Views: 1718
Size:  22.6 KB
Name:  150960_10150704404888143_573017461_n.jpg
Views: 1741
Size:  22.1 KB
Name:  524381_10150704405038143_1536714865_n.jpg
Views: 1776
Size:  26.0 KB

Eski 25-03-2013, 21:00   #56
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Maşallah ne güzel açmışlar. Darısı bizim lalelerin başına.

YeniGine ve loveforlife beğendi.
Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2013, 00:37   #57
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili loveforlife (Önce hemen loveforlife yi yazıyorum sonra tekrar başa geliyorum Sevgili yi yazıyorum, loveforlife yi unutmayayım diye) laleleriniz ayrı bir güzel; ama kır menekşeleriniz maşallah ne kadar güzel olmuşlar. Bende de var ikinci seneleri ama nedense pek bir gelişme gösteremediler. Gölge ve suyu mu seviyorlar acaba diyorum... Benimkiler bina önündeki ufak çiçeklikteler bahçe toprağına gölgeye mi aktarsam acaba?
Bir de bu zamanda doğru mudur?

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2013, 08:24   #58
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili loveforlife (Önce hemen loveforlife yi yazıyorum sonra tekrar başa geliyorum Sevgili yi yazıyorum, loveforlife yi unutmayayım diye) laleleriniz ayrı bir güzel; ama kır menekşeleriniz maşallah ne kadar güzel olmuşlar. Bende de var ikinci seneleri ama nedense pek bir gelişme gösteremediler. Gölge ve suyu mu seviyorlar acaba diyorum... Benimkiler bina önündeki ufak çiçeklikteler bahçe toprağına gölgeye mi aktarsam acaba?
Bir de bu zamanda doğru mudur?
Sevgili YeniGine,

Benim geçen yıl yaz boyu yarı gölge bir yerde durdular. Bolca suladım. Zaten susuz kaldı mı yayılıveriyor yaprakları. Bir de arada gübre şerbeti verdim azar azar. Sonbaharda değiştirdim saksısını. Sarkan uçlarını da ayırıp o zaman ektim. Kış boyu üzerine yağmur da yağdı, kar da... Bu kadar coşacağını ben de tahmin etmiyordum doğrusu. Saksıyı daha da büyütmeyi düşünüyorum şimdi... Seninkiler çiçek açtı mı bilmiyorum ama çiçek açmadan rahatsız etmek istemem ben. Muhtemelen yine sonbaharda taşınırız yeni saksımıza.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgi ve selam ile...

Eski 26-03-2013, 08:43   #59
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Kuşlarınız, Kediniz; çiçekleriniz herbiri birbirinden güzeller. Bunlar sahip olduğunuz çok büyük değerler. Kıymet verip bizimle paylaştığınız için size teşekkür ederiz.

loveforlife ve Vegy beğendi.
mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2013, 22:37   #60
Ağaç Dostu

Canan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Çiçekleriniz çok güzel, canlarınız onlar kadar... Fincan takımı ve Şincaaan'a çok güldüm, iyi ki geldiniz....

Canan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
sardunya, soğanlı bitkiler, tohumla üretim

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024