agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni13658Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-12-2012, 20:09   #211
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sibelim Mesajı Göster
enes maşallah menekşe harika .. sana söylediğim menekşe yaprağım var ya 2 ufak kök vermişdi suda ara ara çıkarıp bardaktan bakıyordum 2 gün önce yine bakayım dedim ne görsem menekşe sapı çürümüş üzüldüm ya o kadar köklensin diye uğraş aniden çürüme yap kesip tekrar koydum 1 ayda ancak o hale gelmişti sıfırdan yeniden başla yok o değil yaprağı kaybedersem ona çok üzülürüm rengi çok güzel bir menekşe idi ...inşallah köklendirmeyi başarırım.
Üzülme sibel abla menekşe için neden çürüdüğünü de anlamadım teyzemdekiler suda yavru bile vermiş geçen baktım da gidince. Ama bu sefer çimlerini gösternce ek toprağa inşallah kurtarırsın

sibelim beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2012, 20:10   #212
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
İnci menekşen çok güzel maşallah. sevgilerimle

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 17:24   #213
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resul22 Mesajı Göster
bay tömürcek inci menekşen çok güzelmiş. Maşallah diyeyim de nazar değmesin.

Gönderdiğin menekşe yapraklarından bazıları tamamen kurudu. Birininde yaprak kısmı kurumuş sap kısmı canlıydı. Kurudu sanarak çıkardım ve baktım ki köklenmiş. Diğer dört taneyi hiç ellemedim köklenmiştir belki diye. Kendi menekşemden iki yaprak dikmiştim. Biri olduğu gibi duruyor. Diğeri de yeni yeni köklenmeye başlamış.
Teşekkür ederim resul abi bende çok beğendim bu inci menekşeyi bide tüm tomurcuklar birden açsa olacak şöleni tahmin edemiyorum tek sap bile bukadar güzel duruyoken

Menekşelerine de üzüldüm abicim benim ektiklerimde kayıp sıfır E.milii nasıl tuttu mu o?

Eski 06-12-2012, 17:31   #214
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Kargom Geldi :D

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Papağan Mesajı Göster
Koleksiyonun her geçen gün daha da büyüyor, sayfanda sürekli yeni yeni güzelliklerle karşılıyorsun bizi, sen mutlu çiçeklerin mutlu biz daha da mutlu..
Ablacım çok teşekkür ederim öle bi paket yapmışsın kii zayiat sıfır Ve içinden çıkanlara çok sevindim yılbaşı çelikleri çok sağlıklı menekşe yaprakları desen bomba gibi ya o köklü hatta saksılı arap saçına ne demeli çok beğendim herşeyi ablacım ellerin dert görmesin tekrar teşekkür ederim

Name:  Fotoğraf0987.jpg
Views: 1589
Size:  30.2 KB

Name:  Fotoğraf0988.jpg
Views: 1053
Size:  33.3 KB

Name:  Fotoğraf0990.jpg
Views: 1052
Size:  48.6 KB

Name:  Fotoğraf0991.jpg
Views: 1026
Size:  43.2 KB

Name:  Fotoğraf0992.jpg
Views: 1013
Size:  42.8 KB

Eski 06-12-2012, 18:21   #215
Ağaç Dostu

dağçiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 18-07-2011
Merhabalar sayfanız her geçen gün daha da güzelleşiyor.Sizi gizli gizli takip ederken inci menekşenizi görünce dayanamadım. Bu ne güzellik böyle. Ellerinize sağlık.
Bu arada sayın Sibelim 'e menekşe köklendirmeyle ilgili ufak bir tiyo vermek isterim. Menekşe dalını köklenmesi için koyduğunuz kap koyu renk olursa daha çabuk köklenir. Bunu menekşe yetiştirme ile ilgili sayfalardan birinde okuyup denemiştim. Bende işe yarıyor. Ayrıca suda musluk suyu değil içme suyu olmalı. Yani kolorlu su olmamalı. Umarım istediğiniz menekşe sorunsuz köklenir. Hepinize bol çiçekli günler dilerim.

dağçiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 18:24   #216
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Teşekkür ederim sayın dağçiçeği hem sayfamı ziyaretiniz hem de verdiğiniz ufak ama tesirli bilgi için Benim de birçok yaprağım var suda bekleyen cay bardağında ve musluk suyunda bunları hemen koyu renk şurup şişesine ve içme suyuna geçireyim tekrar teşekkürler

Eski 06-12-2012, 20:11   #217
Ağaç Dostu

resul22's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Teşekkür ederim resul abi bende çok beğendim bu inci menekşeyi bide tüm tomurcuklar birden açsa olacak şöleni tahmin edemiyorum tek sap bile bukadar güzel duruyoken

Menekşelerine de üzüldüm abicim benim ektiklerimde kayıp sıfır E.milii nasıl tuttu mu o?
E.milli de şimdilik sorun yok gibi. Bir kaç yaprağını döktü. Geldiğinde 2 çiçek vardı üzerinde ve birini döktü. Diğeri de dökülmek üzere. Ayrıca geldikten sonrada bir çiçek daha açtı. Sanırım tutmuştur. Yerinden rahatsız edip köklerine bakmak istemiyorum.

resul22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 20:29   #218
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2011
Tömürcek senin inci menekşenin yaprakları ne kadar boyut olarak? Benimkinin yaprakları başparmağımın tırnağı kadar ama sürekli açıyor maşallah. Üzerinden tomurcuk eksildiği yok. Seninkinin sanki yaprakları kocaman gibi fotoğraftan mı öyle görülüyor acaba?

rukiyeözgür Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 20:31   #219
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2011
1 Tatlı kaşığı kadar vardır.

nılgun_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 20:35   #220
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nılgun_dogan Mesajı Göster
1 Tatlı kaşığı kadar vardır.
Yok Sayın Nilgün Doğan daha küçükler acaba fazla güneş ışığından kaynaklanabilir mi?

Eski 06-12-2012, 20:38   #221
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2011
Baytömürcekteki tatlı kaşığı kadar var bendekide öyle besin takviyesi yapıyormusunuz.

nılgun_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 20:41   #222
Ağaçsever

Papağan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2012
çok çok sevindim sorunsuz ulaşmasına, o menekşelerden birini yıllık izinde aldım, görür görmez aklıma sen gelmiştin, bi an önce büyüse de çiçek açsa, eminim seni çok mutlu edecek

güle güle büyütmeni dilerim

Bu arada Rukiye hocama ben de katılıyorum, kesinlikle çok haklısınız hocam, o testler çözülmek için0

Papağan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 20:50   #223
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resul22 Mesajı Göster
E.milli de şimdilik sorun yok gibi. Bir kaç yaprağını döktü. Geldiğinde 2 çiçek vardı üzerinde ve birini döktü. Diğeri de dökülmek üzere. Ayrıca geldikten sonrada bir çiçek daha açtı. Sanırım tutmuştur. Yerinden rahatsız edip köklerine bakmak istemiyorum.
Yok resul abi kökünü eşeleme tutmuştur o kesin çok arsız zaten sıcak yerde dursun yeter bol da ışık alsın

Eski 06-12-2012, 20:50   #224
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nılgun_dogan Mesajı Göster
Baytömürcekteki tatlı kaşığı kadar var bendekide öyle besin takviyesi yapıyormusunuz.
Afrika menekşesi sıvı gübresinden veriyorum. Torf perlit vermikulit karşımında pet bardakta. Acaba bardaktan mı kaynaklı olabilir? Saksıya geçirsem mi? Ne dersiniz?

Eski 06-12-2012, 20:52   #225
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rukiyeözgür Mesajı Göster
Tömürcek senin inci menekşenin yaprakları ne kadar boyut olarak? Benimkinin yaprakları başparmağımın tırnağı kadar ama sürekli açıyor maşallah. Üzerinden tomurcuk eksildiği yok. Seninkinin sanki yaprakları kocaman gibi fotoğraftan mı öyle görülüyor acaba?
Evet tatlı kaşığı kadar tam olarak benimkide yeni başladı inşallah benimkinden de eksik olmaz ama yaprakta başarılı olamadım 4 diktim 0 sağlam Diğerlerinde başarım % 95 hemen hemen

Eski 06-12-2012, 20:53   #226
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
çok çok sevindim sorunsuz ulaşmasına, o menekşelerden birini yıllık izinde aldım, görür görmez aklıma sen gelmiştin, bi an önce büyüse de çiçek açsa, eminim seni çok mutlu edecek

güle güle büyütmeni dilerim

Bu arada Rukiye hocama ben de katılıyorum, kesinlikle çok haklısınız hocam, o testler çözülmek için0
Ablacım çooookk teşekkür ederim beni düşündüğün için Ben tutturup açtırırım onu merak etme elimden kurtulamaz Testlerim de çözülüyo sorun yok haha

Eski 06-12-2012, 20:57   #227
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Afrika menekşesi sıvı gübresinden veriyorum. Torf perlit vermikulit karşımında pet bardakta. Acaba bardaktan mı kaynaklı olabilir? Saksıya geçirsem mi? Ne dersiniz?
Bence saksıyla alakalı olmadığını düşünüyorum güneş görüyo benimki ondan öledir belki yapraklar sert koyu renkli ve etli...

Eski 06-12-2012, 20:59   #228
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:
Bence saksıyla alakalı olmadığını düşünüyorum güneş görüyo benimki ondan öledir belki yapraklar sert koyu renkli ve etli...
Tömürcek benimki de öyle sadece boyut olarak tatlı kaşığı gibi değil de çay kaşığı gibiler
Neyse açtığına göre bir sorun yoktur umarım

tuya ve bay tömürcek beğendi.
Eski 06-12-2012, 21:04   #229
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:
Evet tatlı kaşığı kadar tam olarak benimkide yeni başladı inşallah benimkinden de eksik olmaz ama yaprakta başarılı olamadım 4 diktim 0 sağlam Diğerlerinde başarım % 95 hemen hemen
Tömürcek kulak çubuğuyla çiçeğindeki polenleri çiçeğin ortasındaki uzantının başına yani dişi organa bulaştır bakalım belki tohum tutar tohumdan deneriz. Benimki de açınca deneyeceğim..Şu an tomurcukta..

Eski 06-12-2012, 21:22   #230
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:

Sayın Papağan Tömürcek üniversiteye yalnız gitmek istemiyor sanırım yılbaşıları da ders çalıştırıyor ki onlar da kazanıp kendiyle beraber üniversiteye gitsinler Hem de paragraf testi çözdürüyor bravo doğrusu

Eski 10-12-2012, 17:31   #231
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Kargolarımı aldım ablalarım çok teşekkür ederim sizlere Kutunun biri öyle sürprizlerle doluydu ki anlatamam tam 4 tane saksılı 2 si açmış menekşe vardı Saksılılardı ama hiç biri saksısında değildi oluşan görüntü içler acısıydı bütün yapraklar toprak içindeydi ama hepsini sabırla sulu boya fırçasıyla temizledim ve diktim

Name:  Fotoğraf1018.jpg
Views: 1185
Size:  36.9 KB

Name:  Fotoğraf1024.jpg
Views: 1132
Size:  53.1 KB

Name:  Fotoğraf1021.jpg
Views: 1074
Size:  51.1 KB

Eski 10-12-2012, 18:47   #232
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Maşallah civcivler çok tatlılar Tömürcek..Cevdet'in de yeri bende ayrı, burda olsaydı da biraz mıncıklasaydım
Menekşelere gelince planladığımdan daha erken ilçeye gitmek durumunda kaldık.Yani o kutuyu üç dakika içinde nasıl hazırladım hatırlamıyorum bile çünkü bir daha gönderebilmem çok düşük bir olasılıktı, kırık çıkık yoktur inşallah..
Cevdette bayılırdı ablacım mıncıklamana Tekrar teşekkür ederim rukiye abla bikaç yaprak dışında kırık çıkık yok çıkık yok demiyim bütün hepsi saksısından çıkmıştı Ama hepsini tek tek sulu boya fırçasıyla temizledim bütün yaprakları tek tek fırçaladım zarar vermeden ve saksılara aldım kopan yapraklar da diğerleriyle beraber sudalar Ayrıca ben sadece yaprak bekliyodum ablacım sürprizlerine bayıldım hemde hayatta aklıma gelmezdi bukadar güzel menekşeler yollayacağın herbiri de forumlarda görüp iç çektiğim menekşeler gerçekten sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

Eski 10-12-2012, 19:28   #233
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:
Yok yok rukiye abla okadar uysal ki anlatamam Ben eve gelince ayağıma uzanıp sarılıyo o sarılma şeklini görsniz insan bu dersiniz resmen issan gibi sarılıyo çünkü gören şaşırıyo Aramızdaki bağ çok farklı bişey olursa cevdete halimi düşünemiyorum Allah korusun

O şölen için sabırsızlandığımı belirtmek isterim menekşe benim gözde çiçeğim çünkü onsuz olmaz bundan sonra başka türlere değil sadece menekşe üzerine yönelicem kararımı verdim
Allah korusun bir şey olmaz canım merak etme ..

Ben de tek ya da iki üç türe yönelinmesi taraftarıyım bitki çok olunca herbirinin istekleri farklı farklı, dolayısıyla karşılamak zor oluyor..Tabi başarıyla bir çok bitkiyi yetiştirenler var onları da tebrik ediyorum..Menekşeler benim de favorim

Eski 12-12-2012, 21:07   #234
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:
Teşekkür ederim sayın levrek sayfama hoş geldiniz O muhabbet dediğim begonyanın şimdi kart dalları var tazeleri daha çok üreyip bol açıyo bahara veririm dicem ama kimsenin gönlü kalsın istemem eğer ille de yolla derseniz tabi ki yollarım denersiniz kışın pek tutmuyo ama olmadı bahara tekrar yollarım çiçekten bol ne var önemli olan insan gönlü olsun
Ne güzel..İnsanın gönlü bol olsun yeter ki Çiçek de yeter yemek de

Çalışmalar nasıl Tömürcek dersane falan çiçeklerle birlikte yürütebiliyor musun

Eski 12-12-2012, 21:39   #235
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
"Nineler gibi"
Bu yüzden seviyorum işte mesajlarını, o kadar hoş ki
Kahkaha atmamak için zor tuttum kendimi, evdekileri şok etmeyeyim dedim de
Gönlü güzel kardeşim, Allah yolunu hep açık etsin. Ne ekiyorsan, ileride de onu biçersin umarım

gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2012, 21:47   #236
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Seni ve ailenin şöyle bir resmini cek merak ettim nasıl güler yüzlülermi bu kadar hoş sohbet insanları görelim selamlarımıda ilet kardeşim

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2012, 23:05   #237
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Ne güzel..İnsanın gönlü bol olsun yeter ki Çiçek de yeter yemek de

Çalışmalar nasıl Tömürcek dersane falan çiçeklerle birlikte yürütebiliyor musun
İyi gibi diyelim rukiye ablacım çünkü bu aralar sebebini bilmediğim bi halsizlik ruhsal uyuşukluk diyeyim öle bişey var her iş gözümde büyüyo herşey gözümü korkutuyo ders çalışmaktan korkar oldum ya yapamazsam korkusu sardı dönemlik bişeydir inşallah geçer çünkü rahatsızlık veriyo bu durum Yine de kendimi salmamaya çalışıyorum öle soğuk nevale gibi dolaşmıyorum ortalıkta sonra annem üzülüyo öle gördükçe

Eski 12-12-2012, 23:07   #238
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek Mesajı Göster
"Nineler gibi"
Bu yüzden seviyorum işte mesajlarını, o kadar hoş ki
Kahkaha atmamak için zor tuttum kendimi, evdekileri şok etmeyeyim dedim de
Gönlü güzel kardeşim, Allah yolunu hep açık etsin. Ne ekiyorsan, ileride de onu biçersin umarım
Ablacım bende senin bu içten mesajlarını çok seviyorum okurken ağzım kulaklarımla tepkimeye giriyo Amin ablacım Allah hepimizin yolunu açık etsin

gülenmelek ve tuya beğendi.
Eski 12-12-2012, 23:15   #239
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

[QUOTE=iris41;1066661]Seni ve ailenin şöyle bir resmini cek merak ettim nasıl güler yüzlülermi bu kadar hoş sohbet insanları görelim selamlarımıda ilet kardeşim[/QUOTE

Aslında çok iyi olurdu ama fotoğraf özürlüyüz ailece büyükler pek sevmez bende beceremem fotoğraf çekilmeyi Okulda en sevmediğim günler vesikalık günleriydi bide öle ayrı bi odaya alıp çekmezlerdi bizi sınıfın kapısının arkasına güllü bi basma çakarlardı raptiyeyle şalvarlık kumaşı gibi guya arka fon Onun önüne de tabure, herkes sırayla otururdu bende hiç poz veremem bide herkes bana bakınca donar kalırdım bütün vesikalıklarımda baba hindi gibi çıkmışım kıpkırmızı utançtan sıkılmaktan Arkadaşlar alay ederdi korkma o makine yemez seni diye napıyım bi türlü beceremezdim fotoğraf çekilmeyi hala da öle

Eski 12-12-2012, 23:27   #240
Ağaç Dostu

rukiyeözgür's Avatar

Alıntı:
İyi gibi diyelim rukiye ablacım çünkü bu aralar sebebini bilmediğim bi halsizlik ruhsal uyuşukluk diyeyim öle bişey var her iş gözümde büyüyo herşey gözümü korkutuyo ders çalışmaktan korkar oldum ya yapamazsam korkusu sardı dönemlik bişeydir inşallah geçer çünkü rahatsızlık veriyo bu durum Yine de kendimi salmamaya çalışıyorum öle soğuk nevale gibi dolaşmıyorum ortalıkta sonra annem üzülüyo öle gördükçe
Havalardandır canım halsizlik geçer meraklanma bende de öyle hiç bir şey yapmak istemiyorum sabahları kalkıp okula gitmek gelmiyor içimden hep yorgun hep yorgunSen gene sık bakalım kendini gevşeme az bir şey kaldı ilk sınava hadi hayırlısı istediğin yer olur inşallah

tuya beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024