agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni3502Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-07-2012, 17:53   #1
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
gokcegokce / Balkon

Merhaba değerli dostlar. Bu başlığa bir konu açma konusunda çok düşündüm çünkü benim gibi bir çaylak burada ne paylaşabilir ki diye düşünüyordum. Ancak yanlış düşündüğümü biraz geç de olsa fark ettim. Çünkü sizlerin tecrübelerinden faydalanarak çok yol katedip bu çaylaklıktan kalfalığa terfi etmem gerektiğini ve bunun da bu sayfayla olacağını anladım. Keyif almanız dileğiyle...

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2012, 18:04   #2
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Question Cam güzellerim

Bu maceraya başlamama sebep cam güzellerimi mart gibi çelikten su içerisinde köklendirerek ektim. Ancak hala çiçeklenmemesini anlayamıyorum. Karsın iklim şartları Denizliye benzemiyor. Yazları çok yağışlı neredeyse her gün yağıyor. Ben de biraz fazla su veriyorum sanırım

Eklenen Resimler

Eski 10-07-2012, 18:09   #3
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Parlak Mustafa

İtiraf edeyim önceleri pek sevmemiştim bu bitkiyi. Birinden çeliğini edinmiştim sırf yeşillik olsun diye. Ancak agaclar.net sağolsun bilmeden sırt çevirip gelişimine katkı sağlamadığım Parlak Mustafa'm iyi bakılırsa çiçek bile veriyormuş.

Eklenen Resimler

Eski 10-07-2012, 18:17   #4
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Begonya

Nisan gibi Kars'taki Migros'tan begonya soğanı aldım ve filizlenerek bu şirin şeyi edinmemi sağladı. Dibinden gelen kırmızı şey çiçeği sanırım çok sevindim görünce çiçeklendirebildiğim ender bitkilerimden oldu.

Eklenen Resimler

Yaylacı, tturt, Tika ve 21 kişi beğendi.
Eski 10-07-2012, 18:21   #5
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Kurdela Çiçeği

Bu minik kurdela filizlerini mart gibi komşum hediye etti. O günden bu güne göbekten çıkardığı yeni yapraklarıyla halinden memnun gibi...

Eklenen Resimler

tturt, Tika, sevim4 ve 15 kişi beğendi.
Eski 10-07-2012, 18:25   #6
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Kaktüsüm evime aldığım ilk bitki. Üzerinde silikonla yapıştırılmış yapma çiçek vardı. Zamanla atmasını sağladım ancak yine de hasar kaldı. Daha önce baktığım kaktüse benzediği için gönlümü çalmıştı eğer gerçekten ona benzerse bana çiçek de verir inşallah...

Eklenen Resimler

Düzenleyen gokcegokce : 11-07-2012 saat 15:22
Eski 10-07-2012, 18:30   #7
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sayfanız hayırlı olsun Sevgili Gökçe,
Dilerim balkonunuz güzelliklerle dolup taşar da "çırak ustayı geçer" sözünü sitenin de katkılarıyla gerçeğe dönüştürür(sün)üz. Ben de sizin gibi bir acemiyim sonuçta...

gokcegokce ve YeniGine beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2012, 18:35   #8
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Soğanlı bitkilere ilgim diğer bitkilere göre daha fazladır. Baharda Migrosta Asya Lalenin standını neredeyse talan edip, Frezya, Glayöl, Begonya, Yaz Orkidesi aldım. Arka balkonuma ektim ancak fazla yağmurdan soğanlar bozulmuş, ben Denizli'ye ailemin yanına gittiğimde eşim soğanları ayıklayıp düzgün olanları yeniden ekmiş ancak kurtulan fazla olmamış. Sadece begonya ve bu dört bitki filizlendi. Bunların da yaz orkidesi mi glayöl mü olduğu belirsiz. Çiçek açmadan anlaşılması güçmüş

Eklenen Resimler

Eski 10-07-2012, 18:38   #9
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun Sevgili Gökçe,
Dilerim balkonunuz güzelliklerle dolup taşar da "çırak ustayı geçer" sözünü sitenin de katkılarıyla gerçeğe dönüştürür(sün)üz. Ben de sizin gibi bir acemiyim sonuçta...
Teşekkürler loveforlife. Umarım beğenilerinize layık bir sayfa olur. Sizin de benim ilk ziyaretçim olarak ayağınızın uğurlu geleceğine eminim.

loveforlife beğendi.
Eski 10-07-2012, 18:43   #10
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Paşa Kılıcı

Yine bir komşumdan edindiğim Paşa Kılıcım. O günden bu güne çok yol katetti. İlk defa çiçek açmış halini de agaclar.net'te gördüm benimki de o günleri bana gösterir mi acaba ne dersiniz ?

Eklenen Resimler

Eski 10-07-2012, 18:52   #11
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Dahlia

Dahliaları annemin aşırı ilgisi sonucu tanıdım. Annemin çocukluğunun çiçekleriymiş. Denizli'ye gittiğimde ille de alalım diye ısrar etti. İyi ki de etmiş. Filizlenmiş şekilde aldığımız Dahlialar sanki toprakla kavuşmayı bekliyorlarmış gibi fışkırdılar saksılardan. İlk fotoğraf anneme ektiklerimizden ebruli pembe ve krem rengi Dahlia. Denizliden kendim için de iki yumru almıştım yine ebruli pembe ve kırmızı. Benimkilerin de son halleri ikinci ve üçüncü resimde coşmuş durumdalar. Umarım çiçek konusunda da acelecidirler...

Eklenen Resimler

Eski 10-07-2012, 19:01   #12
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Bodur gül

2010 yılında Koçtaş'tan aldığım bu bodur gül aldığımda çok kötü durumdaydı. Ziraat mühendisi arkadaşımın önerisiyle dışarıya koyduğum gülüm annemin balkonunda iki senedir ve yazları çok güzel çiçek veriyor. Bazen yeşil bit ve unlu bit musallat oluyor gülümüze. Zirai bir ilaç kullanıyoruz, ismini tam olarak bilmiyorum yanlış yönlendirmeyeyim. Birlikte aldığım açık pembeyi malesef yaşatamadık. Sonrasında aldığım bordoda bir sıkıntı yok o da çok mutlu ancak fotoğrafını bulamadım malesef.

Eklenen Resimler

Eski 10-07-2012, 19:08   #13
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Kalanchoe

Buradaki öğretmen evinden aldığım çeliği suda bekletmiş ve köklendirmiştim. Komşumuzun minik kızıyla dikimini yaptık. Aklıma miniğin annesine anneler günü hediyesi olarak bu bitkiyle sürpriz yapması geldi. Sürprizimiz harika oldu. Şimdi izindeler ve minik kalanchoe eski annesinde emanet.

Eklenen Resimler

Zeferan, Tika, sevim4 ve 12 kişi beğendi.
Eski 10-07-2012, 19:17   #14
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Phalaenopsis Orkide

Orkidemi Nisan ayında Migrostan aldım. Beyaz ve Mor çiçeklilerdi. Beyaz çiçekli ben Denizlideyken çiçeğini dökmüş. Geldiğimde çiçekli dalı kurumaya başlamıştı ben de sağlam kısmından kestim. Geçenlerle de diplerinde kırmızı kırmızı noktacıklar ve minik bir böcek görmüştüm. Forumda biraz araştırma yapınca korktum ve çıkarıp çürümüş köklerini budadım. Tarçının dezenfektanlığından bahsedildiği için kestiğim köklere tarçın döktüm ve yerlerine yerleştirdim. Şimdi çiçeğini döken orkidem yeni bir yaprak veriyor. Diğer orkidem de hala çiçekli. Son halleri...

Eklenen Resimler

Eski 11-07-2012, 09:44   #15
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
Sayfanız hayırlı olsun.Çiçeklerinize çeşme suyumu veriyorsunuz.Çeşme suyu ise kovada su biriktirip (2-3 gün) dinlenmiş suda verebilirsiniz ben böyle yapıyorum.Minyatür gülünüz çok güzel maşallah bende beyazı vardı -dı diyorum çünkü şuanda sadece kuru bi dal ama yinede umudumu kesmedim.(bitler sağolsun ya da yok yok olsun; ) Bol çiçekli günler.

gokcegokce ve aleydi beğendi.
Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2012, 14:41   #16
Ağaç Dostu

alacakaranlik's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 5
Sayın gokcegokce, sayfanız hayırlı olsun. Cam güzelini serin bir yerde muhafa edin belli bir süre sonra siz istemesinizde çiçek verecektir. Biraz yaşlanmasına müsade edin.
Diğer sorduğunuz bitkiler frezyaya benzettim diyebilirim mukayese edebilirsinir.
Kaktüsünüz kışın soğukta kaldıysa full güneş gören bir yere koyarsanız hala çiçek açma imkanı var diyebilirim

GÜLSEN_ ve gokcegokce beğendi.
alacakaranlik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2012, 15:09   #17
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Asya Ceylan Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun.Çiçeklerinize çeşme suyumu veriyorsunuz.Çeşme suyu ise kovada su biriktirip (2-3 gün) dinlenmiş suda verebilirsiniz ben böyle yapıyorum.Minyatür gülünüz çok güzel maşallah bende beyazı vardı -dı diyorum çünkü şuanda sadece kuru bi dal ama yinede umudumu kesmedim.(bitler sağolsun ya da yok yok olsun; ) Bol çiçekli günler.
Evet çeşme suyu kullanıyorum. Hatta ben de sizin önerdiğiniz gibi dinlendiriyorum. Ancak yine de yapraklarında ya da toprağında beyaz beyaz kireç oluşumu yapıyor. Su çok kireçli. Minyatür gülüm Denizlide emin ellerde, anneme emanet. Bitler için forumda güzel organik çözümler var, denemeye değer. Çiçeklerimiz hiç solmasın dileğiyle...

YeniGine ve Asya Ceylan beğendi.
Eski 11-07-2012, 15:13   #18
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alacakaranlik Mesajı Göster
Sayın gokcegokce, sayfanız hayırlı olsun. Cam güzelini serin bir yerde muhafa edin belli bir süre sonra siz istemesinizde çiçek verecektir. Biraz yaşlanmasına müsade edin.
Diğer sorduğunuz bitkiler frezyaya benzettim diyebilirim mukayese edebilirsinir.
Kaktüsünüz kışın soğukta kaldıysa full güneş gören bir yere koyarsanız hala çiçek açma imkanı var diyebilirim
Teşekkürler sayın Alacakaranlık. Burada hava oldukça serin geçiyor. Dediğiniz gibi sanırım daha çok genç, kök oluşturmaya çalışmaktan çiçeklenemiyor. Çiçek işi sabır işi.
Diğer bitkim frezya ise çok sevinirim keşke olsa sanırım çiçeklenmeden öğrenemeyeceğiz.
Kaktüs sabah güneş alan balkonumda. erken vakitte direkt güneş alıyor. Umarım açar.
Yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.

Eski 11-07-2012, 15:24   #19
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Yarın İzmire gidiyoruz evi bir komşuma emanet edicem. Tatile gitmeden bitkilerim için yapmam gerekenler nelerdir? Önerilerinizi ve tecrübelerinizi beklerim.

Eski 11-07-2012, 16:41   #20
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Hayırlı yolculuklar dilerim önerim cidden sizin kadar bitkileri seven bir komşu yoksa ne yapsanız nafile. inşallah sizin kadar iyi bakar komşunuz. sevgi ve saygılarımla

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2012, 18:00   #21
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Sayfanız hayırlı olsun,aramıza hoşgeldiniz.Çırak mı usta mı olursunuz bilmiyorum ama bizler gibi bitki delisi olacağınıza eminim)Serkan arkadaşıma katılıyorum,geçen sene ağustosta bende emanet edip üç gün şehir dışına çıktım,dönüş hüsrandı.Umarım komşunuz bitkileri seviyordur.

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2012, 18:52   #22
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Yarın İzmire gidiyoruz evi bir komşuma emanet edicem. Tatile gitmeden bitkilerim için yapmam gerekenler nelerdir? Önerilerinizi ve tecrübelerinizi beklerim.
Sn. gokcegokce ,

sayfanız hayırlı olsun , dönünce umduğunuz gibi bulmanız dileğiyle...

Bu arada izmir çok sıcak , daha da ısınacakmış , denizden hiç çıkmamak lazım...

iyi tatiller ....

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2012, 06:55   #23
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Hayırlı yolculuklar dilerim önerim cidden sizin kadar bitkileri seven bir komşu yoksa ne yapsanız nafile. inşallah sizin kadar iyi bakar komşunuz. sevgi ve saygılarımla
Benim kadar olmasa da iyi bakacağından emin olduğum bir komşum. Umarım hayalkırıklığıyla karşılaşmam

Eski 12-07-2012, 06:58   #24
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun,aramıza hoşgeldiniz.Çırak mı usta mı olursunuz bilmiyorum ama bizler gibi bitki delisi olacağınıza eminim)Serkan arkadaşıma katılıyorum,geçen sene ağustosta bende emanet edip üç gün şehir dışına çıktım,dönüş hüsrandı.Umarım komşunuz bitkileri seviyordur.
Teşekkürler Berçin, şimdiden bitki delisi olduğum kesin

Komşuma güveniyorum, bakacağına eminim bir de burası serin memleket, daima yağışlı. Sıcak olsaydı ben de hüsranla karşılaşabilirdim. Ancak bitkiler balkonda olmasına rağmen sabah belli saatlerde güneş görüyorlar ve o bile az geliyor.

Eski 12-07-2012, 07:00   #25
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TaşevliBahçe Mesajı Göster
Sn. gokcegokce ,

sayfanız hayırlı olsun , dönünce umduğunuz gibi bulmanız dileğiyle...

Bu arada izmir çok sıcak , daha da ısınacakmış , denizden hiç çıkmamak lazım...

iyi tatiller ....
Teşekkürler sayın TaşevliBahçe. Evet, İzmir çok sıcaktır bu mevsimde. Karsın serinliğinden sonra iyi gelecek

Eski 12-07-2012, 12:37   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-11-2008
Sayfanız hayırlı olsun gökçe,iyi yolculuklar.

gokcegokce beğendi.
İpek Kozası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 14:16   #27
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İpek Kozası Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun gökçe,iyi yolculuklar.
Teşekkürler sayın İpek Kozası.

Eski 01-08-2012, 16:13   #28
Ağaç Dostu

eoe1234's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
Sayfanız hayırlı olsun sevgiler.

gokcegokce beğendi.
eoe1234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 00:15   #29
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eoe1234 Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun sevgiler.
Teşekkürler

Eski 03-08-2012, 18:10   #30
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Herkese tekrar merhaba, uzun bir tatilin sonrasında evime ve tabi ki balkonuma geri döndüm. Çiçeklerim bir kaç şey dışında gayet sağlıklı görünüyorlar. Buradan sevgili komşuma tekrar teşekkür ediyorum. Çiçeklerimin son hallerini ve balkonuma yeni katılan üyeleri sizlerle paylaşmaktan pek mutluyum

çolpan beğendi.

Etiketler
balkon bahçeciliği, container gardening, süs bitkisi

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024