agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni1651Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-05-2012, 14:57   #1
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
Asya Ceylan / Balkon

Merhabalar Çok ufakta olsa işyerime ait balkondaki çiçeklerimi ben de sizlerle tanıştırmak istedim.Bitkilerle sadece son 2 haftadır ilgileniyorum.Hemen hemen hiç bir bilgim yok.Sağolsun ağaçlar.net yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum sizlerin fikir,yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum...

Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 15:04   #2
Ağaç Dostu

redsonia's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2011
sayfanız hayırlı olsun sayın asya... yeni yeni ilgileniyorum demişsiniz eminim seneye balkonlar dolusu bitkileriniz olacaktır buraya takılmaya devam ederseniz...) fotoğraflarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz...)

Yaylacı ve GÜLSEN_ beğendi.
redsonia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 15:23   #3
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

son 1 saattir yüklemeye çalışıyorum göründüğü kadar kolay değilmiş

Eklenen Resimler

Düzenleyen Asya Ceylan : 23-05-2012 saat 12:27
Eski 22-05-2012, 15:25   #4
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

ilk kendime ait çiçeklerim; müşterimin hediye ettiği papatyalar (aldığımda çok miniklerdi bu kadar boy vereceğini düşünmemiştim) .semt pazarından aldığım kedi tırnağı..

Eski 22-05-2012, 15:27   #5
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

teşekkür ediyorum sayın redsonia inşallah.şimdiden herşeyi saksı olarak düşünmeye başladım bile, yer planları yapıyorum

Eski 22-05-2012, 15:28   #6
Ağaç Dostu

redsonia's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2011
maşallah çok güzeller...

redsonia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 15:33   #7
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

hangisi güneş hangisi gölge istiyor ayırmalıyım. Günde 2-3 kez yerlerini değiştiriyorum yoksa böylesi pek zevkli olmuyor

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2012, 15:35   #8
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Kedi tırnaklarının bu kadar kısa sürede çiçek açtıklarını bilmiyordum güneş gördükten 15 dk sonra çiçeklerini açıyor. Bir de kokulu olsalarmış ...

Eski 22-05-2012, 17:57   #9
Ağaç Dostu

melih500's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Sayfanız Hayırlı olsun ne kadar güzel bitkileriniz var. bol çiçekli günler diliyorum

Asya Ceylan beğendi.
melih500 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 20:32   #10
Ağaç Dostu

Anzac's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2012
Sayfanız hayırlı olsun. Çiçeklerin bu kadar ile kalmayacağından emin olun. Benim son diyerek aldığım kaç çiçek oldu; halen de devam ediyor...
Bu arada o kadar çiçek arasında benim favorim de kedi tırnağı. Altı farklı rengi bir saksıya diktim. Sanki sihirli bir çiçek, her açan farklı tonda olabiliyor. Dediğiniz gibi yeter ki güneşi görebilsin...

gilan ve Asya Ceylan beğendi.
Anzac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 20:39   #11
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Sayfanız hayırlı olsun. Tam yerindesiniz bu siteden çok şey öğreneceksiniz. Zman içinde bizde sizden. sevgi ve saygılarımla

Asya Ceylan beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 20:47   #12
Yeni Üye

Arbalot's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2011
Sayfanız hayırlı olsun, ilk mesajınızdaki sonra resimdeki yeşil saksıda bulunan bitki nedir?

Arbalot Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2012, 20:52   #13
Ağaç Dostu

elifnaz's Avatar

Giriş Tarihi: 12-05-2010
Sayfanız hayırlı olsun. Eminim yakın zamanda saksılarınızı koymaya yer bulamıyacaksınız. Zira ben her seferinde yeter artık çok oldu diyorum fakat bende olmayan bir tür gördüğümde bir de bakıyorum balkonumda yerini almış. Neyse belli ki bu hastalığa yakalanmışsınız. Geçmiş olmasın hep devam etsin inşallah

elifnaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2012, 08:42   #14
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arbalot Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun, ilk mesajınızdaki sonra resimdeki yeşil saksıda bulunan bitki nedir?
teşekkürler inşallah hayırlı olur, yeşil saksıdaki yanlış anlamadıysam tabi difenbahya (fil kulağıda diyorlar) suda bekletilerek köklendirildi.gölgeyi seviyor ama biraz yavaş büyüyor galiba

Eski 23-05-2012, 08:45   #15
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi elifnaz Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun. Eminim yakın zamanda saksılarınızı koymaya yer bulamıyacaksınız. Zira ben her seferinde yeter artık çok oldu diyorum fakat bende olmayan bir tür gördüğümde bir de bakıyorum balkonumda yerini almış. Neyse belli ki bu hastalığa yakalanmışsınız. Geçmiş olmasın hep devam etsin inşallah
Teşekkürler inşallah galiba biraz hırs yapıyoruz daha çok olsun o da olsun bu da olsun diye ama kontrolümü kaybetmeden devam etmeyi düşünüyorum (umarım) çünkü işyerim burası

Eski 23-05-2012, 08:50   #16
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Anzac Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun. Çiçeklerin bu kadar ile kalmayacağından emin olun. Benim son diyerek aldığım kaç çiçek oldu; halen de devam ediyor...
Bu arada o kadar çiçek arasında benim favorim de kedi tırnağı. Altı farklı rengi bir saksıya diktim. Sanki sihirli bir çiçek, her açan farklı tonda olabiliyor. Dediğiniz gibi yeter ki güneşi görebilsin...
Teşekkürler bende bir saksıya mümkün olduğunca her renginden dikmeye çalıştım.ama bulunduğum yerde satın alabileceğim çok yer yok.Haftada bir gün semt pazarı oluyor işten fırsat bulup almaya gidiyorum.O ağır saksıları taşıyorum koşturuyorum hiç gözüme gelmiyor.Sonra o yeni bitkileri yeni yerlerine yerleştirmek gerçekten başka bir haz(-mış)

Anzac beğendi.
Eski 23-05-2012, 09:00   #17
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Yeni eklediğim bitkilerim var galiba sayısı artmaya başlıyor :S

Eklenen Resimler

Eski 23-05-2012, 09:36   #18
Ağaç Dostu

smiy's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2008
Sayfanız hayırlı olsun, bence de siz bu kadarla kalmazsınız.Çiçek sayısı gittikçe artar forumdaki çoğu kişi gibi (bende dahil) bu son diye diye daha nice çiçek sahibi olursunuz emin olun.
Bol çiçekli günler...

smiy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2012, 12:24   #19
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Kalanşo,Sıklamen,semt pazarından aldığım Karanfilim ve Minyatür Gülüm.(çelikle yapamadığım gülü 2 dakikada semt pazarından alarak çözdüm) ama yine çelik yöntemiyle ilerleyen zamanlarda tekrar deneyeceğim daha detaylı araştırarak.

Eklenen Resimler

Eski 25-05-2012, 11:47   #20
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Çiçeklerimin eski ve yeni fotoğraflarına bakarak aradaki gelişmeyi görmek çok güzel özellikle kedi tırnağının boy atması...Name:  DSC_7192.jpg
Views: 2629
Size:  68.0 KB

çok uzun zamandır vitrinde süs amaçlı duran kupalarımı Gilan hanımın önerisi sonrası değerlendirilmiş hali.Semt pazarından aldım bitkileri sedum olarak satılmıyordu arap saçı gibi bi isim söylenildi ama burdaki arkadaşların sayfalarından gördüğüm kadarıyla sedum olduğuna karar verip aldım.Umarım köklerine zarar vermemişimdir, kupaya sığmaları biraz zor oldu.Yayılıcı özelliğinden dolayı geniş saksılara alıp almama konusunda hala kararsızım?Name:  DSC_7259.jpg
Views: 1942
Size:  41.8 KB

Petunyam pek iyi durumda değil acaba bu mevsimlik bu kadarmıydı çiçekleri tekrar canlı halini seneye mi göreceğim şimdi.çok kısa sürdü Name:  DSC_7263.jpg
Views: 2594
Size:  72.5 KB

Bunlarda lale soğanlarım.iyice kurumasını bekliyorum daha sonra serin bir yerde önümüzdeki seneyi bekleyecek.Bu sene ki dikdiğim lalelerim açmadı ya can suyu vermeyi unuttuğumdan ya da güneş yetersiz geldiğinden ilk denemem başarısızdı ama olsun umutluyum önümüzde koca bi yaz daha var Name:  DSC_7296.jpg
Views: 1855
Size:  52.1 KB

Eski 26-05-2012, 15:55   #21
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

vee şimdilik balkonumun son hali
Name:  DSC_7262.jpg
Views: 1819
Size:  64.5 KB
Name:  DSC_7264.jpg
Views: 1826
Size:  40.2 KB
Name:  DSC_7266.jpg
Views: 1814
Size:  41.1 KB

Eski 26-05-2012, 16:19   #22
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Sayın asya ceylan,sayfanız hayırlı olsun.
Kedi tırnağı bitkileriniz çok sevimli görünüyor.Ben de aldım fidanlıktan bir fide,beyaz açıyor benimkisi.Sizinkiler renk renk,çok güzel olmuşlar.
Barış çiçeğiniz de çok sağlıklı görünüyor.Minik bir fil kulağı da gördüm sanki. Yerini severse hızla büyüyor.
Bol çiçekli günler.

Asya Ceylan beğendi.
Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2012, 08:01   #23
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Sayın asya ceylan,sayfanız hayırlı olsun.
Kedi tırnağı bitkileriniz çok sevimli görünüyor.Ben de aldım fidanlıktan bir fide,beyaz açıyor benimkisi.Sizinkiler renk renk,çok güzel olmuşlar.
Barış çiçeğiniz de çok sağlıklı görünüyor.Minik bir fil kulağı da gördüm sanki. Yerini severse hızla büyüyor.
Bol çiçekli günler.
Sayın Tika beğenileriniz ve mesajınız için teşekkür ederim.Umarım hayırlı olur.Evet kedi tırnakları farklı renklerde almaya çalıştım aslında daha çok küçükler büyüdükçe daha gösterişli olurlar inşallah.Barış çiçeğim bana o haliyle hediye geldi böyle sağlıklı kalabilmesini sağlayabilirim inşallah.O minik fil kulağını annemden zor aldım evdeki daha büyük tabi biraz arsız bi çiçek galiba yerini sevince tabi Yeni aldığım bitkilerim var onlarıda uygun zamanda paylaşacağım. Sizlerede bol güneşli,çiçekli günler...

Tika beğendi.
Eski 28-05-2012, 10:16   #24
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Maşallah şık bir balkon olmuş. Şimdilik bu kadar ama daha sonra yer bulamaya bilirsiniz dikkat

gilan ve Asya Ceylan beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 16:38   #25
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Maşallah şık bir balkon olmuş. Şimdilik bu kadar ama daha sonra yer bulamaya bilirsiniz dikkat

Teşekkürler.Evet bu gidişle öyle olacak galiba ama olsun önemli değil balkonda oturarak zaman geçirmiyorum iş yerime ait balkon.sadece onları sulamak ve kontrol etmek için bir de sağ sola dönebiliyim yeter

Güzin Çakar beğendi.
Eski 30-05-2012, 19:25   #26
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Deliliğimiz yavaş yavaş size de bulaşmış, hayırlı olsun.

Çok şirin, renkli çiçekler seçmişsiniz. Saksı düzenlemeleriniz, çakıl taşları ve ortamdaki aksesuarlar da ayrıca hoşuma gitti. Ben her zaman bitkileri sadece yetiştirmek yerine güzel bir şekilde de sergilemeyi sevmişimdir.

Kupalar bence çok güzel olmuş. Yayılıcı sedum yerine daha dallı uzayan sedumlardan olsa belki daha uzun süre ufak saksıda kalabilirdi. Bence şimdilik böyle dursun, görüntü bozulmaya başlarsa düşünürsünüz.

Maalesef petunya için pek umut yok gibi. Petunya konusunda hala hepimizin yaşadığı bir sorun bu. Keyifli keyifli giderken birden yapış yapış olmaya başlıyor ve aniden ölüyor. Bu nedenle petunya almaktan vazgeçenler bile var. Petunya zaten tek yıllık bir çiçek, o yüzden sezonu tamamlasa bile büyük ihtimalle gelecek seneye kalmazdı.

Laleri ne zaman dikmiştiniz? Lalenin açmak için bir süre soğuklamaya ihtiyacı oluyor.

Bu yeni hobinizde başarılar dilerim.
Bir bakarsınız, şu köşeye bir çalı türü bitki mi koysam, bu tarafa sarmaşık mı sardırsam derken kendinizi kaybetmişsiniz.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 20:48   #27
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 8
Sayın Asya Ceylan sayfanız hayırlı olsun, çok şirin balkonunuz var her ne kadar iş yerinin balkonu olsa da sizin balkon sayılır.Yakın zamanda bizim tutulduğumuz o tatlı hastalığa siz ve işyerinizdeki diğer çalışanlarda yakalanır merak etmeyin Benim terasımda keyifle oturup çay içiyorduk artık bitkilerin arasında yürümek bile zorlaştı, kedi tırnağı veya diğer adıyla ipek çiçekleri tohumla kolay üretilebiliyor. Çiçek sonrası oluşan tohumları saklayın uygun zamanda uygun şartlarda ekerseniz bir sürü yeni çiçeğiniz olur.
Yakın bir zamanda bitkilerinizi yavaş yavaş eve taşımaya başlarsınız çünkü zamanla artık onları özlemeye başlayacaksınız, her an yanlarında olmak isteyeceksiniz. Saygılar efendim...

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2012, 12:19   #28
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

[QUOTE=gilan;976125]Deliliğimiz yavaş yavaş size de bulaşmış, hayırlı olsun.

Çok şirin, renkli çiçekler seçmişsiniz. Saksı düzenlemeleriniz, çakıl taşları ve ortamdaki aksesuarlar da ayrıca hoşuma gitti. Ben her zaman bitkileri sadece yetiştirmek yerine güzel bir şekilde de sergilemeyi sevmişimdir.

Kupalar bence çok güzel olmuş. Yayılıcı sedum yerine daha dallı uzayan sedumlardan olsa belki daha uzun süre ufak saksıda kalabilirdi. Bence şimdilik böyle dursun, görüntü bozulmaya başlarsa düşünürsünüz.

Çok sevindim beğendiğiniz için teşekkürler.Deneme yanılma yoluyla baya birşey öğreneceğim gibi gözüküyor.İlk başta toprak gözükmesin diye çakıl taşlarını çokca koydum.Ama ağırlık yapıyor,hava almasını engelliyor gibi geldi bir de toprağın kuruduğunu pek göremiyorum karıştırmak havalandırmak istediğimde toprağı biraz uğraştırıyor.Bende çakıl taşlarının sayısını azalttım.ilerleyen zamanda belki hepsini kaldırabilirim.
Yemeğin tadından önce görüntüsü bizi etkilemelidir diye düşünenlerdenim bende

Sedumları aslında bulduğuma şaşırdım burda haftada bir açılan semt pazarından aldım.Önceki haftalarda hiç yoktu.Sadece 1 haftalığına getirmişler (benim için ) talep olmadığı için artık getirmiyorlar.Ve satan kişi onların sedum olduğunuda bilmiyordu.Köklerini çok sıkıştırdım yerlerinden memnun değiller diye düşünüyorum biraz daha onların seyrine doyuyum sonra hepsini geniş saksıya almayı düşünüyorum.Tavsiyeniz için çok teşekkürler.

gilan, Tika ve Güzin Çakar beğendi.
Eski 31-05-2012, 12:21   #29
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Maalesef petunya için pek umut yok gibi. Petunya konusunda hala hepimizin yaşadığı bir sorun bu. Keyifli keyifli giderken birden yapış yapış olmaya başlıyor ve aniden ölüyor. Bu nedenle petunya almaktan vazgeçenler bile var. Petunya zaten tek yıllık bir çiçek, o yüzden sezonu tamamlasa bile büyük ihtimalle gelecek seneye kalmazdı.

Laleri ne zaman dikmiştiniz? Lalenin açmak için bir süre soğuklamaya ihtiyacı oluyor.

Bu yeni hobinizde başarılar dilerim.
Bir bakarsınız, şu köşeye bir çalı türü bitki mi koysam, bu tarafa sarmaşık mı sardırsam derken kendinizi kaybetmişsiniz. [/QUOTE]

Petunyalarım geçen hafta tamamen gitmişti.Ama pazardaki yaşça olgun ve fazlasıyla tecrübeli olduğunu düşündüğüm kişi kovanın içinde yarım saat bir saat beklet susuz kalmıştır dedi.Ki hergün suluyordum saksının altından su akana kadar.Ama suyu emmiyormuş.Sadece üsten alıp saniyesinde alttan çıkıyordu suyu.Şimdi kova içinde bekletiyorum yarım saat kadar,toprağı çok güzel nemleniyor.Kendini çok hızlı toparladı şimdilik herşey yolunda

Laleri ocak sonu gibi galiba ekmiştim.Burdaki belediye çalışanlarıyla birlikte.Belediyemizin laleri açtı benimkiler açmadı malesef.Kıyaslama yapmamın sebebi belediye çalışanlarından almıştım kaliteli soğanlar olduğunuda biliyorum ama.Şimdi karanlık ve serin bir yerde bekletiyorum.Bakalım inşallah ikinci denememde olacak.

Kesinlikle bitkiler ve hayvanlarla uğraşmak insana huzur veriyor.Ama bir insanoğlu o huzuru bir çırpıda bozabiliyormuş...
Ben bitkilerimi sevdim inşallah onlarda beni sevmiştir

Tika ve Güzin Çakar beğendi.
Eski 31-05-2012, 12:30   #30
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yaylacı Mesajı Göster
Sayın Asya Ceylan sayfanız hayırlı olsun, çok şirin balkonunuz var her ne kadar iş yerinin balkonu olsa da sizin balkon sayılır.Yakın zamanda bizim tutulduğumuz o tatlı hastalığa siz ve işyerinizdeki diğer çalışanlarda yakalanır merak etmeyin Benim terasımda keyifle oturup çay içiyorduk artık bitkilerin arasında yürümek bile zorlaştı, kedi tırnağı veya diğer adıyla ipek çiçekleri tohumla kolay üretilebiliyor. Çiçek sonrası oluşan tohumları saklayın uygun zamanda uygun şartlarda ekerseniz bir sürü yeni çiçeğiniz olur.
Yakın bir zamanda bitkilerinizi yavaş yavaş eve taşımaya başlarsınız çünkü zamanla artık onları özlemeye başlayacaksınız, her an yanlarında olmak isteyeceksiniz. Saygılar efendim...
Çok teşekkür ederim.Aslında iş yerimin balkonunu kullanmam burda daha çok zaman geçirdiğim için hemen hemen 12 saate yakın iş yerindeyim hafta sonuda dahil.Hatta evdeki bitkileri iş yerime taşıyorum.Tek olduğum için bu hastalık sadece beni etki altına alacak ki aldı da galiba
Kedi tırnağının tohumlarını farkettim ama toplamadım bulunduğu saksıya dökülmeleri için gürleşmesini istiyorum.Ama mantığım doğrumu emin değilim.
İlginize teşekkürler saygılar...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024