agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni7424Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-05-2012, 19:52   #301
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Teşekkürler,
siz sağlıkla gelin yeter
Benden söylemesi.
Teklifin zaman aşımı da yok.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 20:21   #302
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Gilancığım balkonun harika oldu Keyifle günün yorgunluğunu , bu neşeli balkonunda, güzel çiçeklerini seyrederek, kahveni içerek atacaksın

gilan ve Adalet Yağcı beğendi.
acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 20:24   #303
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster
Sevgili sibelim,

Bahçeli ev şu an hayatta en büyük hayalim. Evin kendisine dair de çok planlarım var, o yüzden boş bir arsa bakalım bana. Tek isteğim içinde bir tane yetişmiş kocaman ağaç olsa.

İstanbul'a gelmek büyük bir karar. Ankara'nın rahatlığına alışmışım galiba. Aslında iklim açısından çok daha elverişli olurdu. Teyzemlerin İstanbul'da Çavuşbaşı'nda arsaları var, onlar da devamlı diyorlar gel sana buralarda bir yer bakalım diye. Neyse bakalım daha bu işlere birkaç sene var zaten.

Ben şimdilik bir bilgisayar programı yardımıyla aklımdaki bahçeyi çiziyorum.
Sayın gilan Ankara'yı pek bilmem ama Çavuşbaşı doğru seçim, doğası ve havası iyidir oranın, üstelik toprak zenginliği de cabası. Dilerim hayallerinize kavuşursunuz. Saygılar efendim...

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2012, 23:19   #304
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Çok sağ ol acemifüsun.
Benim de çok hoşuma gidiyor. Görmemişin balkonu olmuş, gelip gidip fotoğrafını çekmiş. Gerçi görmemişlikten de değil, bin tane bitkim olsa, bin birincisinin yeri başka olur.

Havalar biraz ısınsa da keyfini çıkarsam diye zaman kolluyorum. Hala 16-17 gidiyoruz bakalım...

Eski 30-05-2012, 23:20   #305
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

İnşallah hepimiz hayallerimize kavuşuruz sevgili Yaylacı.

Bu uğurda elimden geleni ardıma koymamaya niyetliyim bakalım.

Eski 31-05-2012, 00:19   #306
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Gilan merhaba; öncelikle emeğinize sağlık, teşekkürler.
Bir balkon hikayesi bu kadar güzel anlatılır ve dinlenir; 1 saati geçti sizi dinliyorum. Öncelikle hayalinizi görüntülemişsiniz ve sonunda başarmışsınız. Çok güzel olmuş; ellerinize sağlık, ferah çaylarınız, kahveleriniz olsun. Tebrikler, teşekkürler.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2012, 02:05   #307
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Teşekkürler YeniGine.
Benimki biraz hızlı bir ilerleme oldu ama böyle "nereden nereye" yazılarını çok sevdiğim için o şekilde paylaşmak istedim. İnşallah ileride bahçemi de böyle önce tasarım sonra gerçek olarak paylaşma fırsatım olur.

Çaya beklerim.

Eski 31-05-2012, 02:11   #308
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Tamam inşallah, önce tasarım sonra gerçek. Çoook güzel paylaştın bizlerle. Emeğineee sağlık. Dediğim gibi bir tasarııım böyle, bu kadar güzel anlatılır ve dinlenir. Herşey gönlünce.
O balkonda eminimmm, biliyorum çay içmek çok güzel olur. Teşekkür ederim.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2012, 06:38   #309
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sevgili gilan,

İzmir'i de tavsiye ederim, hem İstanbul gibi karlı-kışlı değil, hem mevsim uzun.

Buralarda çiçek, bitki temin etmek çok kolay. Ankara'nın kışı bezdiriyor insanı,

Burası da son yağmurlarla tropik bölge özelliklerine sahip oldu desem doğru olacak. İstemediğin kadar yeşillik fışkırıyor her yerden.

Karar verecek vaktin var nasıl olsa, yardımcı oluruz zevkle

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2012, 12:14   #310
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
sevgili gilan çavuşbaşı evime 5 dakika.ilk teyze ziyareti ile konuk etmek benide memnun eder.. istanbulun karı kışı var ancak hayatı sonlandır bir durum kesinlikle yok. bulunduğumuz mevki şehrin hem karmaşısından uzak hem doğa ile iç içe bir o kadarda yakın şehir hayatına.bu aralar burdaki tek sıkıntı 2b arazilerinin vergi fiyatlarının uçukluğu hayırlısı artık..bu aralar bol yağış nedeni ile bahçeye diktiğim sebze fidelerinin sulanması beni fazlası ile memnun ediyor. alabildiğine orman manzarası çamlar, kestaneler, mis kokulu ıhlamurlar. toprak, çok da ilgi alaka olmadan tüm cömertliği ile her yeri yeşile boyuyor.bu günlerde bahçedeki güllerin bitleri ile savaşıyorum. şimşirdeki zararlılarda ayrı bir dert. yeni diktiğim acem borusununda tutup tutmayacağı aklımdaki başka bir soru. sonra manolya ağacının dibinde 2 tane manolyacık filizlendi onlara zarar vermeden nasıl ayırırım onuda bilemiyorum. nisan başında 5 tane leylak diktim tuttu gibiler. foruma girdikçe sizin gibi ağaç , bitki severlerin güzel paylaşımları ile kendimce uğraşıyorum bahçe ve evimdeki güzellerle...

sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2012, 22:50   #311
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Sevgili mandalinci,
Söylediğim gibi begonvil yetişebilen bir yerde yaşama fikri çok güzel aslında. Bakalım zaman ne gösterecek... Dediğiniz gibi vakit var daha. Sonbaharda en azından bir fikrim olsun da hedefimi koyayım diye bakmaya başlayacağım. Yardım teklifiniz için çok sağ olun, yanımda olduğunuzu bilmek güzel.

Sevgili sibelim,
Tamam o zaman, İstanbul'a ziyaret şansım olursa umarım görüşebiliriz. Türkiye'ye gelmek için izin kullanırken 2 hafta izin + 2 hafta uzaktan çalışma şeklinde istemeyi düşünüyorum, eğer öyle olursa belki fırsatım olur. Ama sadece 2 haftalık gelebilirsem zor olacak.
Bitkilerinizi ne kadar sevdiğiniz sözlerinizden belli oluyor. Her daim bitiyle, böceğiyle, tutanıyla, tutmayanıyla uğraşıyoruz, öyle de olacak... Ama bu işi asla sıkıcı hale getirmeyen de bu devamlı değişim hali. Eşeğimizi arada kaybediyoruz ki, bulunca sevinelim.
Sevgiler

Eski 01-06-2012, 09:23   #312
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-02-2012
Bayıldım her aşamaya tek kelime ile muhteşem kıskandım mı hayır çok sevindim çok hoş

asya04 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2012, 19:15   #313
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
sevgili gilan inşallah diyorum ve ziyaretini bekliyorum. bahçeydi ağaçdı çiçekti seviyorum , çoçukluktan kalma birşey sanırım. hem sevilmeyecek gibide değiller ki. kiminin gölgesinde dinlenirken kiminin meyvesi ile doyuyoruz kimi mis gibi kokusu ile mutlu ederken kiminin güzelliği hafızamızda yer ediyor. anılarımızda birşeylerle özdeleşip her dem taze kalmayı başarıyor çiçekler.. falancanın bahçesinde ki ağaç filancanın cam önündeki çiçeği oluyor. olmadık yerde hatırlatıp dururlar kendilerini.. canım annemin menekşeleri , sardunyası çilli begonyası , mum çiçeği. dimağımda hep taze kalansa elma ve armut ağacının çiçeklerinin kokuları .. baharın en güzel müjdecileri.. hepsi tek tek geçiyor aklımdan. kokuları renkleri dokusu ; ağaç çiçek sevgisi başka...

daldaki kirazlara nispet çiçeklenip girmek var hazirana !!!

sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2012, 19:50   #314
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
Şişşşş, noluyo burada Bu ne güzellik Bu ne muhteşem balkon Aaaaa, olmaz yaaa olmaz. Minnacık balkon bu kadar güzel olamaz
Bu yaz geçti, gelecek yaz balkonumun ölçülerini veriyorum, güneş durumunun fotosunu çekiyorum sana yolluyorum ve sen benim için dizayn ediyorsun. Hangi bitkiyi alıcam , nereye koyacağım sen söylüyorsun. Yeni işin hayırlı olsun

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2012, 21:49   #315
Ağaç Dostu

dağ çiği's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2009
Sevgili gilan,seni merak eder dururdum acaba ne yaptı yerleşebildimi diye.Sen neler yapmışın tüm güzelliklerinle gelmişin bize.Balkon harika olmuş, düzenlemelerin görüpte imrendiklerimizden.Bizi seralarda gezdirdin çok iyi bir ev sahibisin.Güle güle otur yeni evinde sağlıkla huzurla inşallah.Dilerim Allahtan hayalindeki bahçeli eve kavuşursun bizlerde seni zevkle izleriz.(eminim Allah sen ve senin gibilere yardım eder)

dağ çiği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 19:24   #316
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Ne kadar tatlı bir balkon olmuş itinanız, ilginiz, emeğiniz takdire şayan. Güle güle ağız tadıyla keyfini çıkarın, fazlasıyla hak ediyorsunuz

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 11:17   #317
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2009
Galeri: 13
Sevgili Gilan,

Geçen haftadan buyana balkonunuzu geziyorum. Hem sera gezi fotograflarınızdan hem de balkon düzenleme çalışmanızdan çok keyif aldım.
Ben de yeni balkon düzenlemesi yaptım. Lojmanda oturduğum için ben de duvarları delmek istemedim. Uzun süre araştırıp şu çözümü buldum :

raf ünitesi < HYLLIS | IKEA Türkiye

IKEA'dan HYLLIS raf ünitesi aldım. Galvanizli olduğu için balkon, bodrum vs. nemli ortamlara müsait. Ölçüleri 60x140x27 cm. Türkiye fiyatı 29.90 gibi çok uygun bir fiyat.
Hatta biz arkadaşlarla 2-3 tane aldık. Son derece tavsiye ederim.

En kısa zamanda fotografları da yüklerim.

Sevgiler

syuksek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 21:19   #318
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Sevgili syuksek,
Beğenileriniz için çok teşekkürler.

Bulduğunuz raf çok güzelmiş. Özellikle de dış ortama dayanıklı bir ürün olduğu düşünülürse fiyatı çok uygun. Çok güzel bir şekilde değerlendireceğinize eminim.

Benim için raf sistemi pek mümkün olmadı. Bu sefer tercihimi aranjmanlar üzerine yaptığım için genelde büyük saksılar kullanmak zorunda kaldım. 4-5 bitkiyi bir araya dikebilmek için en az 30-40 cm çapında saksılar gerekiyor. Bitkilerle birlikte saksıların toplam boyu da 60-70cm'ye çıkıyor. Böyle olunca da raf imkanı ortadan kalkıyor.

Bir tek sarkan petunya dikmeyi çok istiyordum, neyse ki o kadarcık da olsa bir saksı asabildim.
Sizin balkon düzenlemenizi de görmeyi çok isteriz. Bol çiçekli günler dilerim.

Eski 04-06-2012, 21:23   #319
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dağ çiği Mesajı Göster
Sevgili gilan,seni merak eder dururdum acaba ne yaptı yerleşebildimi diye.Sen neler yapmışın tüm güzelliklerinle gelmişin bize.Balkon harika olmuş, düzenlemelerin görüpte imrendiklerimizden.Bizi seralarda gezdirdin çok iyi bir ev sahibisin.Güle güle otur yeni evinde sağlıkla huzurla inşallah.Dilerim Allahtan hayalindeki bahçeli eve kavuşursun bizlerde seni zevkle izleriz.(eminim Allah sen ve senin gibilere yardım eder)
Çok teşekkürler dağ çiği. Umarım dediğiniz gibi bahçeli ev görüntülerini de paylaşacağımız zamanlar gelir.

Beni merak etmenize çok sevindim. Çok şükür şimdilik işlerim yolunda. Özlem çok olsa da "yeni yerler görüyorum, yeni bahçeler bitkiler tanıyorum, yeni tecrübeler ediniyorum" diye avutuyorum kendimi.

Eski 04-06-2012, 21:29   #320
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK Mesajı Göster
Şişşşş, noluyo burada Bu ne güzellik Bu ne muhteşem balkon Aaaaa, olmaz yaaa olmaz. Minnacık balkon bu kadar güzel olamaz
Bu yaz geçti, gelecek yaz balkonumun ölçülerini veriyorum, güneş durumunun fotosunu çekiyorum sana yolluyorum ve sen benim için dizayn ediyorsun. Hangi bitkiyi alıcam , nereye koyacağım sen söylüyorsun. Yeni işin hayırlı olsun
Ben de diyorum sevgili füsunAnk benim balkonumu ne zaman keşfedecek, ne zaman ziyarete gelecek.
Ama o kadar çok kızgın suratla geldi ki, korktum valla.

Şaka bir yana, hoş geldin sefalar getirdin, çok sağ ol.
Bu yaz neden geçti diyorsun ki, daha sezonun başındayız. Sen bence fotoğrafları çek, ölçüleri ver, biz bir yandan başlayalım. İstersen yavaş yavaş gideriz, bu sene başlarız, seneye tamamlarız.
Bakarsın beğenilirse meslek değiştiririm.

Eski 04-06-2012, 22:13   #321
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Bakarsın beğenilirse meslek değiştiririm.
Valla güzel olur
Bizim gibi delilerle uğraşmayı göze alıyorsanız mesele yok.
Ne olsa deli delinin halinden anlar

Biz sevgili Füsun'u delirtemedik bir türlü, o şimdi paleti fırçalarıyla delirmeyi yeğliyor.
Ara sıra ce ee deyip uzun süre kayboluyor.

gilan, jineop ve sibelim beğendi.
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 23:58   #322
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Gilancım kim tutar bizi
Alpine flowers

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 12:36   #323
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

Red face Balkonumda ki IKEA Raf

Alıntı:
Sizin balkon düzenlemenizi de görmeyi çok isteriz. Bol çiçekli günler dilerim.
Sevgili Gilan,
Öğlen arasında eve gidip balkonun bir kaç fotografını çektim. Senin sayfanı meşgul etmiş gibi olacağım ama fikir vermesi açısından buraya koyuyorum. Fotografa bakınca çok tıklım tıkış yaptığımın da farkına vardım hani
Sevgiler,

Diğer resimler :
http://www.agaclar.net/forum/uyeleri...htm#post979548

Eklenen Resimler

Eski 05-06-2012, 19:36   #324
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Bence tıklım tıkış değil, aksine dolu dolu yemyeşil. Hem siz de bitkileriniz de mutlu olduktan sonra daha ne?
Ben yeşil fon oluşturmak için hostaları ve limon serviyi kullanmıştım, siz de benjaminleri kullanmışsınız, çok da güzel olmuş. O sedum rubrotinctum ne kadar gelişmiş öyle. Balkonunuzu ziyarete gelsem izninizle bir çelik aşırırdım. "İzninizle aşırmak" da nasıl olacaksa?

Yalnız bu balkona biraz sardunya mı lazım acaba? Yavruağzı renkli çiçek ne tam olarak anlayamadım ama begonyaya benzettim.

Bir de gözümde ne canlandı biliyor musunuz? Şunun gibi ahşap paneller alıp, balkonun ön duvarlarının iç yüzeylerine yerleştirmek... Aklımda canlanınca yazmadan duramadım.

Bu arada meslektaşmışız.

Eski 05-06-2012, 19:50   #325
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
O hooo, ben balkonu keşfedeli çok oldu. Gizli gizli geldim baktım gittim. Çünkü o zamanlar henüz kızgın surat yapabilecek bir şey yoktu. Gelişmeleri bekledim ki rahat rahat kafa tutayım . Ayrıca bekliyor ve biliyordum ki şahane bir balkon olacak. Bu yaz geçti demekle kast ettiğim şey şu ki, bugün son olarak hercaileri söküp yerine petunyaları dikerek balkonu bu yaza hazır hale getirdim. Daha önce aklıma gelseydi olurdu o iş. Seneye inşallah. Bir ara balkonumun şu anki halini fotoğraflar paylaşırım.

Adalet ablacığım, delireceğim delireceğim deee, annem frenliyor. Geçen gün minnacık saksıya 15 tane petunya almaya kalktım, her çıktığımda da elimde sardunya ile dönmeye başlayınca, annem " 2 taneden fazla alırsan darılırım " diye beni durdurdu. Yer yok çünkü balkonda .

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 23:41   #326
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi jineop Mesajı Göster
Gilancım kim tutar bizi
Alpine flowers
Hain jineop,
Senin yüzünden çalışmam gerekirken ben daldım Alpine çiçeklerine.
Konuyu da ben başlattım gerçi ama olsun, yine de hain sensin.

http://botu07.bio.uu.nl/spgm-1.4.4/gal/AlpenPix/

Eski 06-06-2012, 09:51   #327
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

Alıntı:
Bence tıklım tıkış değil, aksine dolu dolu yemyeşil. Hem siz de bitkileriniz de mutlu olduktan sonra daha ne?
Ben yeşil fon oluşturmak için hostaları ve limon serviyi kullanmıştım, siz de benjaminleri kullanmışsınız, çok da güzel olmuş. O sedum rubrotinctum ne kadar gelişmiş öyle. Balkonunuzu ziyarete gelsem izninizle bir çelik aşırırdım. "İzninizle aşırmak" da nasıl olacaksa?

Yalnız bu balkona biraz sardunya mı lazım acaba? Yavruağzı renkli çiçek ne tam olarak anlayamadım ama begonyaya benzettim.

Bir de gözümde ne canlandı biliyor musunuz? Şunun gibi ahşap paneller alıp, balkonun ön duvarlarının iç yüzeylerine yerleştirmek... Aklımda canlanınca yazmadan duramadım.

Bu arada meslektaşmışız.
Sevgili Gilan,

Benjaminler neredeyse 17 yıldır benimle...Kışın apartman içindeler, yazın balkonda. Eve sığamayacak kadar büyüdüler, yazlığa (Dikili) götürebilirsen toprakla buluşturacağım onları..

Azman sedumum cemonun bahçesinden bir hamlede söküp elime tutuşturması ile bana geldi. Daha önce pek sukulent merakım yoktu hatta kaktüs dikeninin başıma aştığı enfeksiyon ve operasyondan ötürü kaktüsgillere mesafeliydim. Cemo beni de bu hastalığa bulaştırdı. Ben de sedumun yarısını da onlarca arkadaşıma dağıtıp onları hasta ettim Sen de iste yeter İşin bir güzel yanı da bu çiçek,tohum paylaşımı...(Bu arada ben "sedum cemo" adını vermiştim, "sedum rubrotinctum" ismini tam bilmiyordum, teşekkürler)

Yavruağzı renkli çiçek katmerli ebruli begonya. Yan duvarın üzerinde pembe sakız sardunyam var, ama yeşili renkle dengeleme önerini dikkate alıp bir iki kırmızı sardunya ve sarkan petunya alacağım.

Ahşap paneller çok iyi fikir, duvarlarımız da dökülüyor yağmur ve rutubetten. Ama evimiz şirketin lojmanı olduğu için dış duvarlara tadilat yapamıyoruz

Elektronik mühendisliği yapmamış bir yazılımcıyım, son 5-6 yıldır yöneticilik yapıyorum, artık emeklilik hayalleri kuruyorum. Seattle'da çalıştığını öğrenince yazılımcı olduğunu tahmin etmiştim. Bir arkadaşımda Seattle Disney'de çalışacaktı, sonra başka bir yere gitti. Onun için bir Seattle yazısı hazırlamıştım. Bulabilirsem paylaşmak isterim.

Ayrıca son 20 yıldır Ereğli'de yaşamama rağmen ben de Ankara'lı sayılırım. Lise ve üniversiteyi Ankara'da okudum, ailem halen Ankara GOP'dalar.

Konu konuyu açıyor, umarım sayfanı gereksiz doldurmuyorumdur.

Sevgilerimle,

gilan beğendi.

Düzenleyen syuksek : 06-06-2012 saat 10:15 Neden: *** yerine teşekkürler yazıldı
Eski 06-06-2012, 10:13   #328
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

sleepless in seattle

Çok sevdiğim bir arkadaşıma Seattle'a giderken yazdıklarım :
....
Seattle tam yerine gidiyorsun. Orası microsoft ve boing kampüsleri, üniversiteleri, seattle rock denen grunge akımı, deli gibi müzik festivalleri, nba yıldızı basketball takımı, yağmuru ve dünya ticaret örgütüne geçit vermeyen militan gençleri ile meşhur benim de bildiğim kadarı ile.
Ayrıca adını bir kızılderili şefinden almış..
Tüm Amerikalılar ve Washington için yazılmış meşhur bir konuşması da var.
http://www.bolukizilderili.com/Mektup.htm

2 büyük gölü, ormanları, çok güzel bir downtown ve ekolojik yapısı varmış. Sonra sleepless in seattle filmi vardı, suç oranı en düşük buna rağmen intihar oranı en yüksek şehriymiş. Yağmurdan herhalde.

En az Amerikanvari şehirlerden deniliyor, daha Kuzey Avrupa havası varmış. Ve "İstanbul özleminin en az yaşandığı şehir" deniliyor.

bkz : ekşi sözlük - kutsal bilgi kaynağı adresinden "seattle" sorgula bakalım.
........
Gilan için not:6 yıl önce yazılmış bu nota şimdi park, bahçe ve seraları da eklemek isterdim.
Sevgiler

gilan, jineop ve almira beğendi.
Eski 06-06-2012, 16:07   #329
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi jineop Mesajı Göster
Gilancım kim tutar bizi
Alpine flowers

Alıntı:
Hain jineop,
Senin yüzünden çalışmam gerekirken ben daldım Alpine çiçeklerine.
Konuyu da ben başlattım gerçi ama olsun, yine de hain sensin.

http://botu07.bio.uu.nl/spgm-1.4.4/gal/AlpenPix/
Ah sizi bir elime geçirsem, uykusuz gecelerimin failisiniz

gilan, jineop, almira ve 2 kişi beğendi.
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2012, 20:16   #330
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Adalet Hanım,
Siz durun daha. Hele bi Alpine'lar için ayrı başlık açalım, işte o zaman uykularımız komple kaçacak.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024