agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni7776Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-01-2015, 00:05   #811
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili berçin; çiğdemlerin, kardelenlerin maşallah ne kadar güzel açmışlar, sukulentlerin ona keza her zamanki gibi maşallah...
Sevgili berçin, asterinin kuruyan dallarının altında mutlaka yeşillenmiş yeni filizleri vardır. O kuruyan dalların üzerlerinde de tohumları oluşmuştur o dalları da zaten kesiyoruz.

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2015, 09:05   #812
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Question

Sevgili Berçin merhaba,

Henüz yolun çok başındayken İstanbul sogugu beni de perişan etti.. Dondan tüm bitkilerim nasibini aldı.. Atlattıklarını düşündüklerim de dimdik ayakta dururken havaların ısınmasıyla vıcık vıcık oldular.. Gözünün içine baktıgım ciceklerimin saksılarına baktıkça kahroluyorum.. O moral bozuklugu ile siteye bile girmedim o zamandan beri..
Moralim cok kötü..

Sana cok geçmiş olsun dilerim, senin bereketli ellerinin değdiği her çiçek baharla birlikte o eski şöleni yaşatacaktır yeniden..
sevgiler..

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2015, 23:06   #813
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi samur Mesajı Göster
Bu son resmi begenemedım malesef, imece usulu tamamlayalım baharda uyanmayanları, Uayanmayanların demekki ömürleri bitmiş, hayatın akışı işte...
Her zaman derim sevgili samur olan olmayanla paylaşacak, dediğin gibi uyanmayanlara da veda edeceğiz işte...

gokcegokce beğendi.
berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2015, 23:21   #814
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili berçin; çiğdemlerin, kardelenlerin maşallah ne kadar güzel açmışlar, sukulentlerin ona keza her zamanki gibi maşallah...
Sevgili berçin, asterinin kuruyan dallarının altında mutlaka yeşillenmiş yeni filizleri vardır. O kuruyan dalların üzerlerinde de tohumları oluşmuştur o dalları da zaten kesiyoruz.
Teşekkür ederim YeniGinem, lodos yarın kesilirse inşallah terasta iş çok, hele kuruyan dalların üzerinde tohum vardır dedin ya uçsam da çıkarım, tohum varsa ne zaman ekmeliyim, nasıl ekmeliyim; zira sabırsızlığımdan kaynaklandığını düşündüğüm bir çok tohum denemelerim başarısız oldu...

YeniGine beğendi.
Eski 31-01-2015, 23:32   #815
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Seabert74 Mesajı Göster
Sevgili Berçin merhaba,

Henüz yolun çok başındayken İstanbul sogugu beni de perişan etti.. Dondan tüm bitkilerim nasibini aldı.. Atlattıklarını düşündüklerim de dimdik ayakta dururken havaların ısınmasıyla vıcık vıcık oldular.. Gözünün içine baktıgım ciceklerimin saksılarına baktıkça kahroluyorum.. O moral bozuklugu ile siteye bile girmedim o zamandan beri..
Moralim cok kötü..

Sana cok geçmiş olsun dilerim, senin bereketli ellerinin değdiği her çiçek baharla birlikte o eski şöleni yaşatacaktır yeniden..
sevgiler..
Maalesef çoğu arkadaşla aynı kaderi paylaştık sevgili Seabert, bende hala kendime gelmekte zorlanıyorum ama olması gerekiyormuş oldu demeli ve yola devam etmeliyiz. Baharı bir görelim, merak etme ben sana yine bir paket yapar yollarım inşallah... Sevgi ve selamlar.

YeniGine ve Seabert74 beğendi.
Eski 01-02-2015, 00:28   #816
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Bu güzeli aldığım da 5cm. civarındaydı ve 2.90 tl ye almıştım, büyüdü serpildi şimdi kayıpların arasında. Bu gün tesadüf bir çiçekçide rastladım ve aldım, Crassula türü alt ismini bilmiyorum. Son karedeki ışıksızlıktan şekli bozulmuş başka bir succulentin yaprağı, bakalım yavrulayacak mı (Yaprağı gasp ettim bu arada )...

Eklenen Resimler

Eski 01-02-2015, 00:48   #817
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili berçin, ben asterlerimi fide halinde almış idim ve her sene dallar kuruyunca üzerlerini bahçeye silkeliyorum, dalını kesiyorum ya da kırıyorum. Hatta bugün bile kalmış tek tük dalı kırdım bahçeye silkeledim. Dalların altında da yeni yeni çimlenenler mevcut.

Eski 01-02-2015, 01:15   #818
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili berçin, ben asterlerimi fide halinde almış idim ve her sene dallar kuruyunca üzerlerini bahçeye silkeliyorum, dalını kesiyorum ya da kırıyorum. Hatta bugün bile kalmış tek tük dalı kırdım bahçeye silkeledim. Dalların altında da yeni yeni çimlenenler mevcut.
Bana sevgili loveforlife göndermişti fide halinde, çok güzel gelişti ve açtı fakat şu kar buz durumuna kadar yeşil yeşil yaprakları duruyordu, terastaki diğer bitkiler gibi bir gecede kahverengine döndü. Yarın saksıyı mutlaka kontrol edeceğim.

YeniGine beğendi.
Eski 14-02-2015, 01:45   #819
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Kamelyada son durum açmakta ısrarlı biberiye ve Rus kardeleni... Yavaş yavaşta olsa baharın eli kulağında bu ayın sonunda ...

Eklenen Resimler

Eski 14-02-2015, 03:20   #820
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Berçin, aster saksısının diplerine bakacaktın??? Ben de merakla bekliyorum.

berçin beğendi.
Eski 16-02-2015, 22:52   #821
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Baktım YeniGine'ciğim dediğin gibi diplerde yeni sürgünler başladı, kuru dallardaki tohumları da farketim ve aldım. Bir kaç tohumum daha var, ekmek için önümüzdeki soğuk hava dalgasının geçmesini bekliyorum .

YeniGine ve samur beğendi.
Eski 27-02-2015, 22:57   #822
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Tüm olumsuzluklar yavaş yavaş arkada kalırken, yeni umutlar yeni güzellikler yolda ve merhaba diyenler . Bahar çiçekleri yarışmaya başladı, kokuları da baş döndürmeye ... (Her zaman diyorum yine diyorum ben teknoloji özürlüsüyüm, elimdeki telefon teknolojinin harikalarından ama bu kadar, bir türlü net bir kare çekemiyorum.)

Eklenen Resimler

Eski 27-02-2015, 23:00   #823
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

...

Eklenen Resimler

Eski 07-03-2015, 23:05   #824
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Dün sabah gelen kargom 2015 yılının en güzel hediyesi oldu benim için, ben bir beklerken dünyalar çıktı özenle hediye paketi yapılmış kutudan . Neler yok ki Stapelia türleri, e miliiler, türlerini bilmediğim dikenliler, crassula ovata ve crassula perforata türleri ayrıca senecio rowlayanus ziyadesiyle mutlu edenlerden oldu. Hepside dün yeni evlerine yerleşti ve onlara gözüm gibi bakacağım. Gönderen doğa aşığı, yüce gönüllü insana tekrar teşekkür ediyorum .

Eklenen Resimler

Eski 07-03-2015, 23:25   #825
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Çiçek hazırlığında olanlar ve yavru yapan echeverialar. ( Alt karedeki minik yapraklı olanlar dam koruğu, maşallah her saksıdalar .

Eklenen Resimler

Eski 08-03-2015, 00:02   #826
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Terasta diğer renkler; Sevgili alys'ten aldığım nergis ve amaryllis öncelikli güzeller, amaryllisin ilk çiçek sapı maalesef donlanmaya maruz kalanların arsındaydı ikinci sap ilk tomurcuğunu açsada sanıyorum oda etkilendi soğuklardan, geçen sezon aldıklarımda tekrar çiçek saplarını göstermeye başladı bu arada. Nergisler de işler yolunda görünüyor ve gelin teli çok inatçı yeniden ve yeniden küllerinden doğan bir bitki, saygıyı hak ediyor yaşama direnişiyle .

Eklenen Resimler

Eski 09-03-2015, 00:56   #827
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Fırsat buldukça geziyorum terasınızı .Harika görüntüler rengarenk . Mutlaka çok emek harcıyorsunuz bakımları için .Çiçeklerde sizi seviyor .Yoksa bu kadar çoşkulu açmazlar .
Üzülmeyin ,çoğu bitki köklerinden yeniden canlanacaktır ,bazıları tohumdan yeniden yeşerecek .Zeusa bayıldım,karşılıksız koşulsuz sevgi onlar .Emeğinize sağlık .

aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2015, 11:43   #828
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Berçin terasını tekrar baştan gezdim ve yine hayran oldu helede o sarı çiçekli opuntia'ya bayıldım benimkiler neden böyle açmıyor diye biraz söylendim hepsinide güle güle büyütün

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2015, 16:57   #829
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Teras yine eski haline dönüşmeye başlamış maşallah sevgili Berçin..
Bu yaz yine şenlik olacak şimdiden belli.. Yeni hediyeler de harikaymış, yaza kadar boy atar onlar da senin elinde..
Çiçeğe hazırlanan pileipilos nelii dışarıda mı duruyor?? Ben kışın kaybettim içeride olmasına ragmen.. Çiçeğini görmek için sabırsızlanıyorum

Sevgiler..

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2015, 00:50   #830
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Fırsat buldukça geziyorum terasınızı .Harika görüntüler rengarenk . Mutlaka çok emek harcıyorsunuz bakımları için .Çiçeklerde sizi seviyor .Yoksa bu kadar çoşkulu açmazlar .
Üzülmeyin ,çoğu bitki köklerinden yeniden canlanacaktır ,bazıları tohumdan yeniden yeşerecek .Zeusa bayıldım,karşılıksız koşulsuz sevgi onlar .Emeğinize sağlık .
Teşekkür ederim sevgili aleydi, bahar yaklaştıkça kayıp acıları da uzaklaşıyor. Zaman çok hızlı akıyor ve keşke kayıplarımız sadece bitkilerimiz olsa, sevdiklerimiz ve sevenlerimiz yanımızdan eksik olmasın yeter . Diğer herşey bir şekilde aynısı olmasa da yeri dolacaktır.

Zeus; Söylediğin gibi, karşılıksız koşulsuz saf sevginin tanımı bu can dostlarımız. Her zaman derim ''Terapistim Zeus'' . Sevgiler...

Eski 10-03-2015, 01:08   #831
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Sevgili Berçin terasını tekrar baştan gezdim ve yine hayran oldu helede o sarı çiçekli opuntia'ya bayıldım benimkiler neden böyle açmıyor diye biraz söylendim hepsinide güle güle büyütün
Bizim burada opuntia'nın (Kaynana dili) tarlası varda bir çıkıp bakmak nasip olmadı sevgili günebakan. Daha önce sayfamda yazmıştım galiba hikayesini yeri biraz sarp,açtıkları zaman terastan sarı çiçek tarlası gibi görünüyor. Bu bahar çiçek tomurcukları oluşmadan yeni çelikler almak için o tarlaya çıkmak istiyorum, istersen seve seve paylaşabilirim

Eski 10-03-2015, 01:30   #832
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Seabert74 Mesajı Göster
Teras yine eski haline dönüşmeye başlamış maşallah sevgili Berçin..
Bu yaz yine şenlik olacak şimdiden belli.. Yeni hediyeler de harikaymış, yaza kadar boy atar onlar da senin elinde..
Çiçeğe hazırlanan pileipilos nelii dışarıda mı duruyor?? Ben kışın kaybettim içeride olmasına ragmen.. Çiçeğini görmek için sabırsızlanıyorum

Sevgiler..
Evet bazı şeyler yeniden şekillenmeye başladı sevgili Seabert, yeni hayallerim ve planlarım var. Sağlık olsun yeterki.

Pileipilos'a gelince, dört veya beşinci senesi **** bana öyle geliyor çünkü ne gelişti nede çiçek açtı bu zamana kadar, dışarıda ama kapalı soğuk alanda kışı geçiriyor.

Söylediğim gibi hediyelerim bu yılın en güzel sürprizi, bende çoğaltayım sizlerle paylaşayım inşallah sevgili Seabert ...

Eski 27-03-2015, 00:14   #833
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Terasta hummalı bir çalışma var şu sıralar. buzlanmada kaybettiğim bitkilerin saksıları, sebze yetiştirdiğim kasalar boşaltıldı,ve toprak ıslahı tamamlandı. Yaşayan bitkilerin bakımları yapıldı, saksı değişimi isteyenler değiştirildi. Sadece küçük seramın görüntüsü aynı, en sona bıraktım orayı belki yaşayanlar baharda yeni filizler vererek ''biz ölmedik daha'' diyebilirler ...

Ve tüm bunları yaparken bana tekrar güç ve enerji verenler ; Sevgili Aliys'ten sonbaharda aldığım ters laleler, doğadan terasa dört yıl önce getirdiğim noel gülünün ilk kez açan tomurcuğu ...

Eklenen Resimler

Eski 27-03-2015, 00:29   #834
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Muscari. Ve havanın güzel günlerinde çıkıp terasta keyfini sürdüğüm, havalar yağmurlu soğuk olunca kesme çiçek yapıp evin içinde mis kokularını içime çektiğim nergisler ...

Eklenen Resimler

Eski 27-03-2015, 01:01   #835
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Bu güzeli aldığım da 5cm. civarındaydı ve 2.90 tl ye almıştım, büyüdü serpildi şimdi kayıpların arasında.
Bu güzelden bana da göndermiştin. Adını soruşturdum, Crassula ovata ripple jade. Yenisini almasaydın ben de sana gönderirdim.

Sevgili berçin, terasın rengârenk, iç açmaya devam ediyor. Saksıda soğanlılarda ben başarısızım. Bugün bazı soğanları fungusit uygulayarak diktim, bakalım nasıl olacaklar?

Güzelliklerin keyfini sağlıkla, sevdiklerinle sürmeni dilerim. Sevgilerimle...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2015, 01:09   #836
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Tek yaşama tutunan küpe (Fuchsia) çiçeği ve sıralama ters oldu ama paşa kılıcından (Sansevieria) geriye kalan, resimlerini bulamadığım komşumun verdiği çelikler iyi gidiyordu onlarda buz oldu

Eklenen Resimler

Eski 27-03-2015, 07:49   #837
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Canım Arkadaşım...

Senin elin değmeyegörsün! Yine her şey çok güzel olacak demiştim ya hani sana... Durum ortada... Bayıldım tek kelimeyle. Benim sukulentlerimde çok kaybım var, kurtardım dediklerim de bir türlü toparlanıp geçen yılki keyifli hallerine dönemedi ne yazık ki...

Doğanın ve hayatın daima güzelliklerini görmen temennisiyle...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2015, 09:28   #838
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Maşallah arkadaşıma, onca toprağı, gübreyi terasa çıkarmak, değiştirmek, ilaveler yapmak hiçte kolay değil, güç kuvvet versin sana Rabbim.. Çok değil berçinim, bir bir buçuk ay sonra yine rengarenk göreceğiz terasını inanıyorum.

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2015, 00:46   #839
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Bu güzelden bana da göndermiştin. Adını soruşturdum, Crassula ovata ripple jade. Yenisini almasaydın ben de sana gönderirdim.

Sevgili berçin, terasın rengârenk, iç açmaya devam ediyor. Saksıda soğanlılarda ben başarısızım. Bugün bazı soğanları fungusit uygulayarak diktim, bakalım nasıl olacaklar?

Güzelliklerin keyfini sağlıkla, sevdiklerinle sürmeni dilerim. Sevgilerimle...
Ne yapayım birden karşıma çıktı, hiç aklıma gelmedi o an sevgili SDurul , hele ki bizim buralarda sukulente rastlamak milli piyango biletine büyük ikramiye gibiyse

Teşekkür ederim hala uğraşıyorum, soğanlı bitkiler saksıda gerçekten zor. Bu yıl lilyum görecekmiyim emin değilim, hayırlısı diyorum. Saygı ve sevgiler ...

Eski 28-03-2015, 01:29   #840
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Canım Arkadaşım...

Senin elin değmeyegörsün! Yine her şey çok güzel olacak demiştim ya hani sana... Durum ortada... Bayıldım tek kelimeyle. Benim sukulentlerimde çok kaybım var, kurtardım dediklerim de bir türlü toparlanıp geçen yılki keyifli hallerine dönemedi ne yazık ki...

Doğanın ve hayatın daima güzelliklerini görmen temennisiyle...
Bilirkişi'm, öğretmenim teşekkür ederim . Bahar yeni başlıyor arkadaşım, bir çoğumuz gibi biliyorsun bende aynı durumdayım. Ama sen; Özellikle sukulent ve kaktüsler de sürpriz yapacakmışsın gibi geliyor bana .

Doğanın tüm güzelliklerini biz görüyoruz görmeye de devam edeceğiz.Allah gören körlere nasip etsin, ne dersin canım arkadaşım...

Etiketler
teras bahçeciliği

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024