agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni261Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-11-2013, 14:42   #61
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Bakın size kimi getirdim;

Bu pozda, fotoğraf makinesinin ne işe yaradığını anlamakla meşgul kendisi

Name:  duman (1).jpg
Views: 1449
Size:  47.9 KB

Name:  duman (2).jpg
Views: 1090
Size:  45.6 KB

2,5 aylıkken, geçtiğimiz haziran ayında evlat edindik Duman'ı. Cinsi; Ankara melezi.

Bu konuda sevgili, maki01 ablamın çok desteği oldu bana. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum, bana ve aileme bu güzel duyguyu tattırdığı için

Hayvan sevgisi gerçekten bambaşka bir şey. Duman'a bir şey olacak diye o kadar korkuyoruz ki O da sevildiğini biliyor tıpkı bir insan gibi; istediğini yaptırmak konusunda bu kozu elinden geldiğince kullanıyor. Sevdiği mamalardan aldırıyor, kendisiyle oyun oynatıyor. Sonra canı sıkılınca da bir güzel ısırıp herkesi uzaklaştırıyor etrafından

İstemem yan cebime koy edasıyla ısırırsa eğer, daha fazla ve hızlı oyunlar oynamak istediğini anlıyorum

Birde saksıların içerisine kıvrılıp uyumasa çok güzel olacak ama malesef geldiğinden beri büyük saksıların üzerinde uyumaya bayılıyor Daha sonradan, bunu serinlemek için yaptığını farkettim ve ıslak bezin üzerinde uyumasını sağladım. Öylelikle bu sevdasından vazgeçirdim onu. Tabii ki yazın, artık havalar soğuk.

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2013, 14:50   #62
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Maşallah çicekler sebzeler harika...Duman desen o ayrı bir güzellik...

Emre İlhan beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2013, 16:53   #63
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Emrecim herşey çok güzel maşallah ama Duman'a bayıldım Bi aksilik olmazsa ben de bu önümüzdeki hafta kedi alıyorum evime Fatih sağolsun biriyle irtibata geçti ve kedi bulduk sabırsızlanıyorum almak için

Bide o begonyanın yumrulu olduğuna emin misin emrecim kışın üstü çürüyüp ölür yumrulu begonyaların bahara yumnrudan yeniden yeşerirler bu sanki yumrusuz begonyaya benziyor

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2013, 18:07   #64
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emre İlhan Mesajı Göster
Her zaman söylüyorum, eğer balkonumuz ya da terasımız bitkiler bakımından fakir kalmışsa, taze soğanlar hemen imdadımıza yetişiyorlar. Zahmetsiz ve hızlı yetişebilir olmaları, onlara bu özelliği katıyor bence
En kısa sürede deneyeceğim, teşekkürler Emre'cim

Emre İlhan beğendi.
maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2013, 19:40   #65
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Emrecim herşey çok güzel maşallah ama Duman'a bayıldım Bi aksilik olmazsa ben de bu önümüzdeki hafta kedi alıyorum evime Fatih sağolsun biriyle irtibata geçti ve kedi bulduk sabırsızlanıyorum almak için

Bide o begonyanın yumrulu olduğuna emin misin emrecim kışın üstü çürüyüp ölür yumrulu begonyaların bahara yumnrudan yeniden yeşerirler bu sanki yumrusuz begonyaya benziyor

Evcil hayvan evde o kadar iyi oluyor ki, neşe kaynağı adeta. Kedi evlat edineceğine çok sevindim tömürcek'cim, fotoğrafları beklerim artık

Begonyadan, daha doğrusu çiçekli bitkilerden anlamadığım nasıl belli oluyor, değil mi?

Bana yumrulu diye verilince kanmıştım. Çiçekleri de birbirine ne kadar benziyor

Eski 02-11-2013, 21:51   #66
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Evcil hayvan evde o kadar iyi oluyor ki, neşe kaynağı adeta. Kedi evlat edineceğine çok sevindim tömürcek'cim, fotoğrafları beklerim artık

Begonyadan, daha doğrusu çiçekli bitkilerden anlamadığım nasıl belli oluyor, değil mi?

Bana yumrulu diye verilince kanmıştım. Çiçekleri de birbirine ne kadar benziyor
Bikaç önyargım var kedi ile ilgili mesela ev kokuyor diyolar heryer kıl tüy oluyor diyolar haklılar mı?

Begonyanın çiçeğini çok merak ettim ben ya Aysel Yavuz / Balkon, ev şu linkte 153. mesajdaki begonyadan mı seninki emrecim nolursun evet bundan de ve lütfen bana bundan gönderebileceğini söyle

Emre İlhan beğendi.
Eski 03-11-2013, 10:19   #67
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Ev kokuyor, tüyleri kist yapıyor vs. gibi söylentilere kulak asmamak lazım tömürcek'cim

Evin kokma sebebi; açıkta duran mamalar. Eğer mamaları açıkta tutmayıp, balkona koyar ya da taze taze tüketmesini sağlarsan, bu konuda hiç sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum

Tuvaletinde de zaten kendiliğinden kokuyu hapseden tip kumlar kullanılıyor artık. Zaten banyoya koyacağın için sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

Tüylerini dökme zamanları oluyor evet. Mevsim geçişlerinde, havaların değiştiği zaman tüy dökmeleri artıyor ama onun için de besin takviyesi veriyorsun ölçekle, neredeyse hiç denecek kadar az dökülüyor

Kist konusuna gelince de; kist, kuduz, karma aşıları rutin olarak veterinerde yapılıyor zaten. Tüyleri yanlışlıkla ağzımıza kaçsa bile, kist aşısından dolayı tüylerinin köklerinde kist oluşturan parazitler olmadığı için herhangi bir problem olmuyor

Bengonyam malesef ondan değil ya Keşke olsaydı, çok güzelmiş gerçekten. Bende ki katmerli değil, yalınkat malesef Ama istersen gönderebilirim tabii ki

Eski 03-11-2013, 12:02   #68
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Emrecim verdiğin bilgiler ve içimi rahatlattığın için teşekkür ederim Kedim bi gelsin sizlerden yardım alıcam bişeyleri öğrenene kadar

Begonyaya gelince sanırım bildiğimiz şeker begonyalardan değil, yapısı daha büyük ve farklı babannemin eski begonyalarına benziyor çok hoşuma gitti gerçekten bundan istiyorum olur mu? Bende sana istediğin bişeyi gönderebilirim

Emre İlhan beğendi.
Eski 03-11-2013, 15:05   #69
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Ne demek tömürcek'cim, tabii ki. Ayrıca, bir şey göndermene de gerek yok, düşünme böyle şeyler

Eski 03-11-2013, 22:15   #70
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Ne demek tömürcek'cim, tabii ki. Ayrıca, bir şey göndermene de gerek yok, düşünme böyle şeyler
ÇoK mutlu oldum emrecim çok teşekkür ederim Şimdi tutar mı bilmem baharı beklemeliyiz sanırım

Emre İlhan beğendi.
Eski 09-11-2013, 13:33   #71
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Galiba tömürcek'cim. Emin değilim ama araştıracağım

Yavrulamış zaten, onu ayırmayı düşünüyorum. Yolculuğa dayanabilecek olgunluğa erişince de hemen göndereceğim sana

Eski 09-11-2013, 22:27   #72
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Bakın size kimi getirdim;

Bu pozda, fotoğraf makinesinin ne işe yaradığını anlamakla meşgul kendisi

Eklenti 451139

Eklenti 451140

2,5 aylıkken, geçtiğimiz haziran ayında evlat edindik Duman'ı. Cinsi; Ankara melezi.

Bu konuda sevgili, maki01 ablamın çok desteği oldu bana. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum, bana ve aileme bu güzel duyguyu tattırdığı için

Hayvan sevgisi gerçekten bambaşka bir şey. Duman'a bir şey olacak diye o kadar korkuyoruz ki O da sevildiğini biliyor tıpkı bir insan gibi; istediğini yaptırmak konusunda bu kozu elinden geldiğince kullanıyor. Sevdiği mamalardan aldırıyor, kendisiyle oyun oynatıyor. Sonra canı sıkılınca da bir güzel ısırıp herkesi uzaklaştırıyor etrafından

İstemem yan cebime koy edasıyla ısırırsa eğer, daha fazla ve hızlı oyunlar oynamak istediğini anlıyorum

Birde saksıların içerisine kıvrılıp uyumasa çok güzel olacak ama malesef geldiğinden beri büyük saksıların üzerinde uyumaya bayılıyor Daha sonradan, bunu serinlemek için yaptığını farkettim ve ıslak bezin üzerinde uyumasını sağladım. Öylelikle bu sevdasından vazgeçirdim onu. Tabii ki yazın, artık havalar soğuk.
Sevgili Emre,

Hiçbir zaman Dumansız kalmamanı dilerim! Hayvan sevmek çok özel bir duygu. Hele ki kediler bambaşka... Tıpkı Mina Urgan'ın dediği gibi: "Kedilere tutkuyla bağlananlar, öteki insanlardan bambaşka bir soydandır bana kalırsa. Bu soy, gerçekten soylu bir soydur. Belirli bir kültür düzeyi ve duyarlılık şarttır kedileri tutkuyla sevebilmek için. Bu soydan olanlar genellikle kültürlü, ince, sanat meraklısı insanlardır. Kaba saba bir hödüğün kedi sevmesinin yolu yoktur.!!!!"

Ben Fincan Hanım'ı kolonya şişesiyle uzaklaştırmıştım saksılardan. Çünkü kolonyayı hiç sevmiyor. Saksılara gidince elime kolonya şişesini alıp tehdit ediyordum. Şimdi saksılarda yatmıyor. Sadece arada yapraklarla oynayası geliyor...

Sevgiler, selamlar...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2013, 13:45   #73
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Sevgili, loveforlife;

Güzel dilek ve sözleriniz için çok teşekkür ederim

Bende Duman'ı parfüm şişesiyle tehdit ediyorum. Parfüm sıkılan yere gelmiyor ve parfüm şişesini hiç sevmiyor.

İlk edindiğimiz zamanlar, geceleri üzerimize çıkıp ısıyor ve uyutmuyordu. Veterinere sorduğumda bana parfüm sıkmamı söyledi. Gerçekten de işe yarıyor, demek ki kolonya da öyleymiş

Eski 11-11-2013, 17:39   #74
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Begonvilim tamamen açtı. Adana'da son yazdan kalma günleri yaşıyoruz

Name:  PB100001.jpg
Views: 1792
Size:  72.6 KB

Name:  PB100003.jpg
Views: 1629
Size:  34.6 KB

Eski 11-11-2013, 17:55   #75
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Dün yapı markete gittim, dayanamadım yine kalanchoe aldım. Sarı sarı rengine dayanamadım, aaa birde baktım ki alışveriş sepetinde yerini alıvermiş

Kırmızı ve beyaz olanı da geçen seneden beri anneannemde var. Onlardan da çelik alıp çoğaltmayı düşünüyorum. Kalanchoe'ları çok seviyorum. Özellikle çok yıllık olmaları ve çiçeklerinin uzun ömürlü(dayanıklı) olmaları, notlarını yükseltiyor gözümde

Name:  PB110010.jpg
Views: 3798
Size:  42.4 KB

Eski 11-11-2013, 21:32   #76
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Çiçekler harika Emrecim Begonvile diyecek yok zaten şahane bayıldım Benim bu sene çelikten yetiştirdiğim 4 saksı kalanchoem var saksı dolusu oldular ama çiçek yokmuş daha anneme sordum açmadılar dedi bu sene çiçeklenmeyecekler sanırım

Fatih ve Emre İlhan beğendi.
Eski 11-11-2013, 22:41   #77
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Begonvil nasılda bir insana şiir yazdırır diye düşünmeye hiç gerek yok sanırım destan bile yazılır Maşallah maşallah maşallah...

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2013, 13:32   #78
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

İkinize de kucak dolusu sevgiler

tömürcek'cim;
Kaktüsler için olan sıvı gübreden verdiğin zaman, kısa süre içerisinde çiçeğe kalkacaktır kalanchoe

Fatih'cim;
Şiir mi, destan mı Mahcup etmeyin beni canım

Düzenleyen Emre İlhan : 15-04-2014 saat 17:45 Neden: İmla
Eski 12-11-2013, 14:12   #79
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Alıntı:
İkinize de kucak dolusu sevgiler

tömürcek'im;
Kaktüsler için olan sıvı gübreden verdiğin zaman, kısa süre içerisinde çiçeğe kalkacaktır kalanchoe
Bende de 2-3 yıldır açmayan kırmızı ve pembe kalanchoe var. Şu kaktüs gübresini deneyeyim. Acaba bu aylarda mı vermek lazım? Yoksa baharda mı?

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2013, 19:34   #80
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Bu aylarda da verilebileceğini düşünüyorum. En azından, ben öyle yapmıştım geçen sene. Tam çiçeklenme zamanında besin takviyesi yapmış oluruz

yağmur beğendi.
Eski 13-11-2013, 14:24   #81
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Benim kalancholerimde açmıyor, bende en kısa zamanda kaktüs için hazırlanmış sıvı gübre alayım o zaman. Bilgi için teşekkürler.

Emre İlhan beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2013, 14:13   #82
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Cinsini bilmediğim, daha doğrusu yumrulu diye karıştırdığım begonyamın yavrusunu ayırdım bugün.

tömürcek'cim;

Biraz toparlansın, kök sistemi gelişsin, en kısa sürede göndereceğim

Bu arada, sana bir soru sorayım: Bu begonyanın cinsi nedir?

Name:  PB160001.jpg
Views: 671
Size:  38.6 KB

Eski 16-11-2013, 20:39   #83
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Alıntı:
Cinsini bilmediğim, daha doğrusu yumrulu diye karıştırdığım begonyamın yavrusunu ayırdım bugün.

tömürcek'cim;

Biraz toparlansın, kök sistemi gelişsin, en kısa sürede göndereceğim

Bu arada, sana bir soru sorayım: Bu begonyanın cinsi nedir?

Eklenti 454574
Emrecim çok teşekkür ederim ya bide köklendirmeye uğraşıyosun çok mutlu ettin beni İlk olarak bir defa daha şunu diyeyim begonyan yumrulu begonya değil o konu kesin Ama şeker begonya olabilir tam emin değilim şeker begonya resimlerine bir bak seninki de onlardan mı karar ver bizi de aydınlat çünkü çiçeğini görmedim nasıl açıyor Gerçekten çok teşekkür ederim emrecim ya

Fatih ve Emre İlhan beğendi.
Eski 16-11-2013, 21:43   #84
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Ne demek tömürcek'cim

En kısa sürede bakacağım begonya çeşitlerine

Fatih ve bay tömürcek beğendi.
Eski 16-01-2015, 17:59   #85
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Denizli'de okuyorum. Evim şimdilik çok küçük olduğu için bitkilerimi yetiştirebileceğim alanım mâlesef yok.

Artık buralardayım, kısa bir süreliğine uzak kalmamın sebebi bu problemimden ötürüydü. En kısa sürede bu sorunumu çözeceğim, bitkilerim olmadan yaşayamıyorum

Selamlar

efeege ve zeygen beğendi.
Eski 16-07-2015, 22:54   #86
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Ne mutlu,hem okuyorsun hemde bu işlerle uğraşıyorsun.Bol başarılar.

sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
balkon, balkonbahçeciliği, emre, ilhan, sebze

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024