agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni31Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-03-2012, 21:51   #91
Ağaç Dostu

alacakaranlik's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 5
Sayın Nefin Nur, yaptığınız çalışmaları izledim. Lakin emeğinizin karşılığını almadığınıza üzüldüm. Size biraz tecrübelerimi aktarayım. Nem olan yerde havalandırma olmazsa uzun bir süre küf yapıp tohumu çürütebiliyor. çimlenen tohumlar fide haline geldiği vakit toprağını sadece nemli tutun, fazla su kökleri öldürebiliyor. Köklendirme yaptığınız ortamda sıcaklığın 15 derecenin altına düşmemesi gerekir.
ufak bir tavsiye tohum çimlendirmenizde diatomini deneyin

Saygılar

alacakaranlik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2012, 19:45   #92
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alacakaranlik Mesajı Göster
Sayın Nefin Nur, yaptığınız çalışmaları izledim. Lakin emeğinizin karşılığını almadığınıza üzüldüm. Size biraz tecrübelerimi aktarayım. Nem olan yerde havalandırma olmazsa uzun bir süre küf yapıp tohumu çürütebiliyor. çimlenen tohumlar fide haline geldiği vakit toprağını sadece nemli tutun, fazla su kökleri öldürebiliyor. Köklendirme yaptığınız ortamda sıcaklığın 15 derecenin altına düşmemesi gerekir.
ufak bir tavsiye tohum çimlendirmenizde diatomini deneyin

Saygılar
merhabalar,
vermiş oldugunuz bilgiler icin cok tesekkur ederim.her sabah kalkar kalkmaz odayi havalandiriyorum,hatta gecen gun balkon kapisini acik unutup evden cikmisim Allahtan esim gorup kapatmis

diatomini ilk kez duyuyorum.arastirip ne oldugunu ve nerde satildigini ogreneyim

Nefin Nur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2012, 19:51   #93
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

arkadaslar pazar gunu diktigim tohumlardan husnu yusuflar cimlenmeye baslamis.insallah kurumazlar. inanirmisiniz sabah kalkar kalkmaz onlara bakiyorum.aksam isten donuncede hemen onlara bakiyorum,umarim tohumlar bu sene beni mutlu ederler

Eski 16-03-2012, 22:48   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-10-2011
sevgili Nefinnur,önce sana kolay gelsin diyor ve basarilar diliyorum.azmini ve gayretini takdir ettim.buna birde sabir eklersek herseyin daha güzel olacagina inan.evinin hic günes almadigini yazmissin.ama bütün bitkiler **** cicekler günes isterler.günesten kacan veya direk günes isigi istemeyen menekseler ve rex begonyalar var.istersen onlardan yetistirmeyi de deneyebilirsin.her sey gönlünce olsun.

yesilgiresun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2012, 10:08   #95
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yesilgiresun Mesajı Göster
sevgili Nefinnur,önce sana kolay gelsin diyor ve basarilar diliyorum.azmini ve gayretini takdir ettim.buna birde sabir eklersek herseyin daha güzel olacagina inan.evinin hic günes almadigini yazmissin.ama bütün bitkiler **** cicekler günes isterler.günesten kacan veya direk günes isigi istemeyen menekseler ve rex begonyalar var.istersen onlardan yetistirmeyi de deneyebilirsin.her sey gönlünce olsun.
gunaydin

iyi dilekleriniz icin tesekkurler.biraz sabirli olabilsem sadece cicek konusunda degil hayatimin her ani icin galiba iyi olacak . Aslinda artik tohum ve cicek almaktan vaz gecmistim ama bahar gelince icim kipir kipir oldu malesef bahari yasayamadigim icin bende yine tohum aldim .birazcikta olsa mutlu oluyorum.hersey sizinde gonlunuzce olsun...

yağmur beğendi.
Eski 16-08-2013, 09:51   #96
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2013
merakla takip ettim sayfanızı...bol çiçekli ve mutlu günler...

Nefin Nur beğendi.
SUDEM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2013, 23:10   #97
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-06-2012
tohumlarla bebek gibi ilgileniyosunuz özendim şimdi size

Düzenleyen muhammed3450 : 28-08-2013 saat 23:15 Neden: yanlış yazım
muhammed3450 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2014, 20:34   #98
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nefin Nur Mesajı Göster
Merhabalar Adil bey,

sabah kalkarım hemen balkona gidip güllerimi koklarım, akşam eve gelince yine aynı hemen balkona koşuyorum,okuldan gelip çantasını eve atıp top oynamaya koşan çocuklar gibi diyebilirim,çiçeklerim benim sığınağım,moralim bozulunca gidip yanlarında oturuyorum ve hayal kuruyorum , bu hayaller sayesinde ayakta duruyorum diyebilirim,iyi dilekleriniz için teşekkürler,inşallah hepimiz sağlıklı mutlu ve huzurlu yaşarız

iyiakşamlar
Nefin
Çok doğru bir yoldasınız.Bu sevginiz asla eksik olmasın inşallah kardeşim.
Benimde sizden farkım yok

Nefin Nur beğendi.
Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2015, 17:15   #99
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Sayfanızı tebessüm ederek sonuna kadar okudum.Tıpkı bir roman gibi.Tohumlar tuttu,eyvah tutmadı!Sonra heyecanınız,tekrar tekrar denemeniz,bahar gelince yeniden başlamanız... Hepsi güzeldi.Başarılar Sayın Nefin Nur.Bu seneden haber yok mu?

sevdam beğendi.
sevgihoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024