agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni10150Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-01-2012, 13:31   #361
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi canannuman Mesajı Göster
Bravo bende, bende çeşit var sanıyorum. Bu ne güzellik. Tebrik ederim. Ayrıca farklı fikirlerle objeleri değerlendirmenizide ayrıca takdir ettim. Sağolun paylaşımlar için.
çok teşekkür ederim. hosgeldiniz.

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2012, 13:36   #362
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Dün eminönü çiçek pazarındaydım çok soğuktu ama bir o kadarda sevinerek geldim eve. artık kamkatım var. çok uygun aldım inşallah bir sorun çıkartmaz. birde kasımpatı onun hayatını kurtardım. Yaz aylarında askılı saksılarda 20 30 tl civarında satıştalardı. almamıştım. ama dün karşıma çıktı saksısından çıkarılıp atılmıştı çok üzüldüm aldım onu. Bakım yapıyolardı bazı çiçekçiler atmışlardı yıkıntıların arasına birini kurtara bildim başka alamadım yanımda arkadaşta vardı alma sonra al dönüşte alırsın falan dedi bende bir tane aldım en azından onun hayatı kurtuldu. bu arada soğuklar yüzünden fiatlarda indirim var birde pazarlık yaparsanız neler var neler. en sondaki resimdeki kırklareli merkezde yolun her iki tarafına yapılmış çiçekliler. değişik bitkiler bodur türler dikiliydi.

Eklenen Resimler

Eski 15-01-2012, 21:58   #363
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Dün eminönü çiçek pazarındaydım çok soğuktu ama bir o kadarda sevinerek geldim eve. artık kamkatım var. çok uygun aldım inşallah bir sorun çıkartmaz. birde kasımpatı onun hayatını kurtardım. Yaz aylarında askılı saksılarda 20 30 tl civarında satıştalardı. almamıştım. ama dün karşıma çıktı saksısından çıkarılıp atılmıştı çok üzüldüm aldım onu. Bakım yapıyolardı bazı çiçekçiler atmışlardı yıkıntıların arasına birini kurtara bildim başka alamadım yanımda arkadaşta vardı alma sonra al dönüşte alırsın falan dedi bende bir tane aldım en azından onun hayatı kurtuldu. bu arada soğuklar yüzünden fiatlarda indirim var birde pazarlık yaparsanız neler var neler. en sondaki resimdeki kırklareli merkezde yolun her iki tarafına yapılmış çiçekliler. değişik bitkiler bodur türler dikiliydi.
Yazın boş zamanlarımda Eminönü'deki çiçekçileri gezmeyi severim. Eskiden hafta sonu önce çiçekçilere uğrar, Mahmutpaşa'dan yürüyerek Kapalıçarşıya çıkardım. Sahhaflardan Beyazıt meydanına geçer, Çınaraltı'daki eskicileri (antikacıları) dolaşır, eğer vaktim kalmışsa Polonya pazarına da bir uğrardım. Şimdi evli ve çocuklu olunca bu geziler hayal oldu. Aslında iş hayatı da hiç fırsat bırakmıyor.

toprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 14:20   #364
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi toprak Mesajı Göster
Yazın boş zamanlarımda Eminönü'deki çiçekçileri gezmeyi severim. Eskiden hafta sonu önce çiçekçilere uğrar, Mahmutpaşa'dan yürüyerek Kapalıçarşıya çıkardım. Sahhaflardan Beyazıt meydanına geçer, Çınaraltı'daki eskicileri (antikacıları) dolaşır, eğer vaktim kalmışsa Polonya pazarına da bir uğrardım. Şimdi evli ve çocuklu olunca bu geziler hayal oldu. Aslında iş hayatı da hiç fırsat bırakmıyor.
sayfamı ziyaretiniz için teşekkür ederim. Aynen sizin yaptığınız gibi bende oraları gezmeyi çok seviyorum hala sık sık olamasada zamn buldukça gidiyorum. E bekarlık sultanlık. yarın yine orada olacağım.

Eski 19-01-2012, 03:27   #365
Yeni Üye

dokuzuncu's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Müthiş, hayran kaldım. Çiçekleriniz, özellikle sukulentler ve kaktüsler harikulade. Emeğinize sağlık. MaaşAllah diyeyim de nazar deymesin.

Düzenleyen dokuzuncu : 31-01-2012 saat 00:30
dokuzuncu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2012, 14:31   #366
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

şimdide MUHABBET KUŞUM MAVİŞ MURAT, SULTAN PAPAĞANIM ÇARLİ SULTAN VE EN SON ARAMIZA KATILAN JAKO PAPAĞANIM YAKUP

Eklenen Resimler

Eski 29-01-2012, 15:49   #367
Ağaç Dostu

cegabo's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2012
Alıntı:
serkan bey kamkatiniz cok guzelmis. Eminonunde cok pahaliydi kamkatlar. Uygun demissiniz ne kadara aldiniz acaba?

cegabo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2012, 16:52   #368
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cegabo Mesajı Göster
serkan bey kamkatiniz cok guzelmis. Eminonunde cok pahaliydi kamkatlar. Uygun demissiniz ne kadara aldiniz acaba?
satıcı 35 dedi ama 30 tl ye aldım pazarlık yaptım ithal olanlardan tercih etmedim hatta meyvesi olmayan sağlıklı yapıda olanlarda 25 dedi sanırım 20 ye alırdım ben meyveli olanını aldım.

Eski 29-01-2012, 17:32   #369
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Biraz şaşkınlık ama daha çok sevinçle sevgiyle izliyorum sayfanızı sevgili serkan_istanbul. Bitki çeşitliliğiniz artmış. Kuşlara bayıldım.

Papağan çok özel bir kuş. Çok ilgi istiyor. Bazan strese girdiğinde kendine zarar verebiliyor.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2012, 17:29   #370
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

çok teşekkür ederim ilginize. evet hepsi çok güzeller konuşuyorda. çok geveze. terasımda karlar altında sabah baktımda çıkamadım. tekrar teşekkürler. sevim hanım.

Eski 30-01-2012, 18:59   #371
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2011
Üstadım, bahçeniz bir harika. Maşallah...

mhrslm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2012, 11:32   #372
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhaba efendim,

Güzellikler devam ediyor, içindeki kuşları ve bitkileri ile.

Her şey çok güzel, sağlıklar içinde devamını diliyorum ALLAH' tan.

Kolay gelsin.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2012, 12:46   #373
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

çok teşekkür ederim. saygılar bizden.

Eski 01-02-2012, 10:47   #374
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Terasımdan kar manzaraları bakalım eridiğinde kalan sağlar benimdir diyeceğim.

Eklenen Resimler

Eski 01-02-2012, 10:55   #375
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

kendi yaptığım kapalı alandakiler iyi.

Eklenen Resimler

Eski 01-02-2012, 11:08   #376
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

buda arkadaşıma tığla yaptığım halı. ipi kürkçü handan aldım. tığı aldığım yerde nako da bir amcada habire örüyodu ben çekiniyodum amca dediki aman boş ver oğlum ayıp deil elinden geliyosa ör dedi bana. seneler önce kilosu 15 tl idi ama şimdi 10 tl ye aldık hemde ip *** aldıklarımdan farklı kendinden kalın tüylü biz ip sardırıyoduk kaç sene önce.

Eklenen Resimler

Eski 01-02-2012, 11:28   #377
Ağaç Dostu

emily14's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2011
Ellerinize sağlık Sevgili Serkan valla bayıldım
süper olmuş.

Terasınız bayaaa kar altında
ama benim köydeki zamanlarımdan hatırladığım. Karın altında kalması dondan daha az etkilenmesi demek. Yani kar altında sıcak kalıyor bitkiler. Karlar eridiğinde de umarım şifa olur kar suyu. Zaiyatınızın hiç olmaması dileğiyle.

EMEL

emily14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 11:36   #378
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emily14 Mesajı Göster
Ellerinize sağlık Sevgili Serkan valla bayıldım
süper olmuş.

Terasınız bayaaa kar altında
ama benim köydeki zamanlarımdan hatırladığım. Karın altında kalması dondan daha az etkilenmesi demek. Yani kar altında sıcak kalıyor bitkiler. Karlar eridiğinde de umarım şifa olur kar suyu. Zaiyatınızın hiç olmaması dileğiyle.

EMEL
Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. çok saolun.

Eski 01-02-2012, 13:21   #379
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sevgili Serkan istanbul...kar manzaraları, kuşlarının ve kumkatın güzelliğine hiç diyecek yok ....Ama ille velakin şu ördüğünüz paspas a hayran oldum ...Vallahi ben size helal olsun diyorum.... Ellerinize sağlık...Bu kadar büyük bir paspası biz bayanlar bile zor öreriz.) Harikasınız yaaa...))

Güle güle iyi günlerde kullanınız....İnşaallah çiçeklerinize de bir şey olmadan kışı atlatırsınız...::Selam ve sevgiler size...)

heva ve kasap.94 beğendi.
berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 13:45   #380
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berrinb Mesajı Göster
Sevgili Serkan istanbul...kar manzaraları, kuşlarının ve kumkatın güzelliğine hiç diyecek yok ....Ama ille velakin şu ördüğünüz paspas a hayran oldum ...Vallahi ben size helal olsun diyorum.... Ellerinize sağlık...Bu kadar büyük bir paspası biz bayanlar bile zor öreriz.) Harikasınız yaaa...))

Güle güle iyi günlerde kullanınız....İnşaallah çiçeklerinize de bir şey olmadan kışı atlatırsınız...::Selam ve sevgiler size...)
ilginize ve sözlerinize çok teşekkür ederim. 1 günde bitirdim baya zor oldu aslında kocaman bir halı oldu arkadaşımın evinde ona hediye ördüm. sevgilerimle.

Eski 01-02-2012, 14:42   #381
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Maşallah, halınız hem çok çabuk bitmiş hem de çok güzel olmuş.

Ben de mavi iple başlamıştım, az kaldı bitmesine elime alamadım bir türlü, hemen utanıp bitireyim bari.

Ellerinize sağlık.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 15:01   #382
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Maşallah, halınız hem çok çabuk bitmiş hem de çok güzel olmuş.

Ben de mavi iple başlamıştım, az kaldı bitmesine elime alamadım bir türlü, hemen utanıp bitireyim bari.

Ellerinize sağlık.
çok teşekkür ederim saolun kolay gelsin.

Eski 10-02-2012, 14:26   #383
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-02-2012
Alıntı:
maydanoz roka dereotu ıspanak pazı mevsimlik çiçekler kadife verbanayı dallardan cogaltıyorum o kadar cokki tesekkur ederım goruslerınız ıcın
maydanoz sadece tohumdan çoğalır diye biliyordum yapraktan nasıl çoğaltıyorsunuz.
bu sitede çok şey öğreniyorum

ddmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2012, 13:43   #384
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Serkan bey kamkatınız ve papağanınız hayırlı olsun.Kar bitkilerinize inşallah zarar vermez.
Örtecek imkanınız yoksa üzerlerindeki karı dökmeyin .Ayaz yaparsa kar ayazın zararını azaltır.Bizde şu sıralar aynı problemlerle uğraşıyoruz.Bu yıl kış biraz sert geçecek gibi.Kolay gelsin.
Saygılar selamlar.

Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2012, 14:14   #385
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ddmk Mesajı Göster
maydanoz sadece tohumdan çoğalır diye biliyordum yapraktan nasıl çoğaltıyorsunuz.
bu sitede çok şey öğreniyorum
Orda bir hata yapmışım. verbana dallardan çoğaltıyorum diyecektim yanlış olmuş.

Eski 11-02-2012, 14:19   #386
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonerordo Mesajı Göster
ben de öyle biliyordum. ot sonuçta tohumdan çok kolay ve gür yetişiyor. ilginç bir deneyim. ben de merak ettim sonuç ne olacak.

ben de örgü örmeyi biliyorum ama o halı ayrı marifet ister. maşallah.
çok teşekkür ederim.

Eski 11-02-2012, 14:20   #387
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adil Mesajı Göster
Serkan bey kamkatınız ve papağanınız hayırlı olsun.Kar bitkilerinize inşallah zarar vermez.
Örtecek imkanınız yoksa üzerlerindeki karı dökmeyin .Ayaz yaparsa kar ayazın zararını azaltır.Bizde şu sıralar aynı problemlerle uğraşıyoruz.Bu yıl kış biraz sert geçecek gibi.Kolay gelsin.
Saygılar selamlar.
çok teşekkür ederim sizede kolaylıklar diliyorum. şimdilik bir şey yok gibi bakalım. sadece bir bitkim kırılmış ona çok üzüldüm. biberiye.

Eski 11-02-2012, 15:17   #388
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Biberiye için hiç üzülme, bende ibadullah. Hatta aşağı kısımdakileri söküp, değişiklik yapacağım. İstediğin kadar gönderirim sana.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2012, 19:14   #389
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi güler Mesajı Göster
biberiye için hiç üzülme, bende ibadullah. Hatta aşağı kısımdakileri söküp, değişiklik yapacağım. Istediğin kadar gönderirim sana.
çok teşekkür ederim ablacım. Yinede üzülmemek elde deil 11 12 yaşındaydı.bir kaç dalı diktim ama bakalım ya nasip .

Eski 16-02-2012, 18:49   #390
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

bu gün terasıma şöyle bir baktım ufak ufak kıpırdanmalar var. Güllerime aşı yapmıştım filizleri büyümüş galiba sarı kırmızı gülüm olacak . 3 adet çuhamda gayet iyi. birde fındık turplarım, rokalarım.ve kıvırcıklarım.

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024