agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni11Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-03-2010, 09:46   #1
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
dikilisardunya / Balkon

küçücük balkonumu bu yıl çiçeklerle donattım ve artık çiçeksiz bir hayat düşünemiyorum

Eklenen Resimler

SUDEM beğendi.

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 19:16 Neden: fotoğraf yükleyememe
dikilisardunya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2010, 09:53   #2
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

işte pırıl pırıl ve yaşamayı çok seven sakız sardunyam.daha 1 yıllık bile değil.uzun saksıya ektim ancak iyi mi yaptım bilmiyorum... durmadan yaprak açıyor bakalım ne zaman çiçekleneceğiz...koyu pembe çiçeklerden görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum)
ikinci fotoğraf da sardunyamın bir ay sonraki hali...

Eklenen Resimler

sardunaki ve SUDEM beğendi.

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 10:53
Eski 14-03-2010, 10:06   #3
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

hiç çiçek açmadı . neden acaba diye düşünürken ,çiçeksiz bir tür olabileceğini düşündüm fakat emin de değilim.bu da bir yıllık ,çok güzel bir formu var. bu yüzden seviyorum.

bir de minik paptyalarım var .

Eklenen Resimler

sardunaki ve SUDEM beğendi.

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 11:30
Eski 14-03-2010, 10:15   #4
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

kasımpatı ...daha küçücük. açması için sonbaharı beklemem gerekiyormuş...
bir de papatyam var tabi.yeni daha bakalım sevecek mi yeni evini
kırlardan çiçek toplamayı çok seviyorum ancak bu haftasonu biraz farklı oldu. formlarını ve çiçeklerini beğendiğim bitkileri köklerinden aldım ve eve gelir gelmez de ektim.bir haftada kendilerine geldiler ve artmaya başladılar.onların yeri bambaşka...

sarı çiçek çok tatlı değil mi bakalım kalıcı olacak mı beni terk etmesini istemem. bir de anemonlar var tabi hemen alıştılar saksıya. küçük saksıya yerleştirdiğim yaprakları yaygın olarak açan bitki çok güzel onu da kırda buldum. mor küçük çiçekler açıyor herkes beğendi...en son resimde...adını bilen varsa lütfen yazabilir mi?

Eklenen Resimler

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 10:55
Eski 14-03-2010, 10:20   #5
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

sardunyalara hayranım. çok dayanıklılar ne susuzluk ne sıcak ne de soğuktan kolay kolay etkilenmiyorlar yani üzmüyorlar beni

Eklenen Resimler

sardunaki beğendi.

Düzenleyen dikilisardunya : 14-03-2010 saat 11:34
Eski 14-03-2010, 10:36   #6
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Hoşgeldiniz sevgili dikilisardunya. Emek verdiğiniz minik balkonunuzu bir an önce görmek için heyecanla bekliyoruz. Yalnız fotoğrafları yükleyememişsiniz sanırım. Gelişmiş moda dön kısmından ayrıntılı mesaj sayfasına geçin, tepede ataç işareti göreceksiniz. Ona tıklayıp "gözat" kısmından istediğiniz fotoğrafı seçin; sonra da "fotoğrafları yükle" butonuna tıklayın. Fotoğraflar yüklendi uyarısı çıkmadan sayfayı kapatmayın.

Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2010, 10:38   #7
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

bunlar da adını bilmediğim ama kokularına bayıldığım, aklıma geldikçe balkona çıkıp çıkıp kokladığım güzel minik çiçeklerim... suladığım zaman çok daha canlı ve güzel kokuyorlar...mislerim benim...adını bilen çıkar umarım...

Eklenen Resimler

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 10:58
Eski 14-03-2010, 10:57   #8
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

hercai menekşelerim yerlerini çok sevdiler ve durmadan yeni çiçekler açmak için yarışıyorlar. üstelik de akşamüstü serinliğinde çok güzel kokuyorlar işte yeni tomurcuklarla hercailerim...

Eklenen Resimler

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 11:02
Eski 14-03-2010, 11:55   #9
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Çiçekleriniz çok güzelmiş Bu sevginizle daha güzel olacağından eminim, hiç vazgeçmeyin bitki büyütmekten..

Sorduğunuz küçük mor çiçekli bitkiyi geçen sene ben de sormuştum bir bilene ama yanıtını bulamıyorum, hay Allah Kır çiçeklerinizin hepsi çok güzel, kırmızı çiçekli olanın adı "anemon".

Bu arada, kedi tırnağı dediğiniz bitki malesef kedi tırnağı değil, o bir sedum türü O yüzden sık sık çiçek açmıyor

Eski 14-03-2010, 12:31   #10
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

Smile

bu çiçeğide sarkıcı ve çok çiçek açan özelliğğnden dolayı büyük saksıya geçirdim . hediye geldiğinden adını bilemediğim çiçeklerimden biri...

Eklenen Resimler

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 11:05
Eski 14-03-2010, 12:35   #11
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

sevgili nariel sizce sakız sardunyayı uzun saksısında bırakıp balkondan sarkıtayım mı yoksa yuvarlak bir saksıya alıp balkon içinde bir yere mi bırakayım?çok sarkarsa sanki kırılacak gibi geliyor bana. .sarmaşık gibi destek falan yapsam da balkon demirlerine mi dolandırsam acaba.

Eski 14-03-2010, 12:49   #12
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Bence uzun saksıda dursun. Balkon demirlerinin altında çıkıntı varsa(pervaz oluyor galiba) oraya koyun saksıyı, sakız sardunya zaten dışarı doğru kendini sarkıtmaya başlar. Sitemizde sedumlarla ilgili epey bilgi var, yerörtücü ve yayılıcılar kısmından bulabilirsiniz.
Bir de cümlelere büyük harfle başlarsanız çok daha güzel olacak, Türkçe yazım kurallarına dikkat etmeye çalışıyoruz

Eski 19-03-2010, 08:53   #13
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
sn dikili sardunya
çiçekleriniz çok güzel, elinize sağlık
belki ilerde boy ve gölge yapma durumuna göre aynı saksıda birden fazla çiçek dikerek arajman yaparsınız

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2010, 20:51   #14
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

yeni ektiğim sardunyalarım hastalandı Yaprakları kahverengi bir renk almaya başladı. Güneşe karşı yerleştirdim bir süre ama hala aynı. Üstelik çok da sulamıyorum. Yani iki günde bir yeterli oluyordur diye. Bu pas lekeleri gibi hastalığa ne yapılabilir? hastalıklı yaprakları sürekli koparmak acaba yeterli mi yoksa ilaç kullanmalı mı. daha önceden yetiştirdiğim biberlerim böceklenmiş ve ben de onlara çiçekçinin veerdiği bir ilacı kullanmıştım acaba bu ilacı sardunyalarıma da kullanmak doğru olur mu ? lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. zavallı sardunyalarım ne hale geldi...

Eski 23-03-2010, 16:49   #15
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

ben de öyle yapmayı düşünmüştüm . biraz çoğaltıp ,çiçeklendirebilirsem aranjman yapacağım.

Eski 23-03-2010, 17:01   #16
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sevgili Dikili Sardunya, sardunyanuz sarkarsa kırılmaz, çok da güzel olur, sadece rüzgarınız çok aşırıysa dalları kırılabilir. Demirlere sarmaşık gibi sardıramazsınız, uzun saksıda da büyütebilirsiniz.

Böcekler için sitedeki ev yapımı ilaçları denemenizi tavsiye ederim, özellikle sebzelerde kullanılan zehirler, böceklerle birlikte bizi de yararlı böcekleri de zehirler.

İzmir'de de olsanız bu mevsim için haftada iki sere sardunyaları sulamak bana fazla geldi, sardunyalar çok suyu sevmezler. Ani hava değişikliklerinde yapraklarda sararma olabilir ama hastalıklı olduğunu düşünüyorsanız, sardunya başlığında veya bitki hastalıklarında fotoğrafla beraber sorabilisiniz.

İzmir'in erken baharından yararlanıp, bizden en az bir ay önce, güzel çiçeklerinizin keyfini çıkarmanızı dilerim.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2010, 12:27   #17
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

balkonuma yeni gelen güzellikler. Umarım uzun yıllar onları hep böyle rengarenk be neşeli yetiştirebilirim Bunlar on bir ay ve açelyalarım.

Eklenen Resimler

casperia, sardunaki ve SUDEM beğendi.

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 11:07
Eski 24-03-2010, 12:33   #18
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

on bir ayı yükleyemedim. daha sonra görüntüleyeceğim. ama şu çiçeğin adını bilen var mı? bakımı vs ile ilgili bilgi

Eklenen Resimler

Eski 24-03-2010, 12:35   #19
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kiraz Mesajı Göster
Sevgili Dikili Sardunya, sardunyanuz sarkarsa kırılmaz, çok da güzel olur, sadece rüzgarınız çok aşırıysa dalları kırılabilir. Demirlere sarmaşık gibi sardıramazsınız, uzun saksıda da büyütebilirsiniz.

Böcekler için sitedeki ev yapımı ilaçları denemenizi tavsiye ederim, özellikle sebzelerde kullanılan zehirler, böceklerle birlikte bizi de yararlı böcekleri de zehirler.

İzmir'de de olsanız bu mevsim için haftada iki sere sardunyaları sulamak bana fazla geldi, sardunyalar çok suyu sevmezler. Ani hava değişikliklerinde yapraklarda sararma olabilir ama hastalıklı olduğunu düşünüyorsanız, sardunya başlığında veya bitki hastalıklarında fotoğrafla beraber sorabilisiniz.

İzmir'in erken baharından yararlanıp, bizden en az bir ay önce, güzel çiçeklerinizin keyfini çıkarmanızı dilerim.
Teşekkür ederim önerileriniz için. Çiçek yetiştirmeye yeni yeni başladım ,bu tavsiyeler çok işime yarıyor.

Eski 24-03-2010, 13:22   #20
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Çiçeğinizin adı Kalancho , site için de arama yaparsanız gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2010, 11:11   #21
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

bunlar da kokulu karanfillerim . birçok tomurcuğu var.
ve on bir ay çiçeğim çok keyifli yerini sevdi, ben de ondan sevgimi esirgemedim ,o da çiçekleriyle bana aylardır teşekkür ediyor...
on bir ayın yanında yeni ektiğim küpr çiçeğim var,çiçeklerini sabırsızlıkla bekliyorum

Eklenen Resimler

yağmur beğendi.
Eski 03-04-2010, 11:15   #22
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

paptyalarım ve aslanağzı ...çiçeksiz olan aslanağzını çelikten ektim ama çok solgun görünüyor tuttu mu yoksa söküp yerine yeni bir fide mi dikmeliyim karar veremedim .

Eklenen Resimler

yağmur beğendi.
Eski 03-04-2010, 11:19   #23
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

şebboyumu bir ay önce çeliklten ürettim . tutmuş gibi görünüyor. yaprakları diri ve çiçekleri hala canlı

çuhalarım ise biraz keyifsiz

Eklenen Resimler

Eski 03-04-2010, 11:21   #24
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

ve tohumdan ürettiğim rokalarım ...
yeni aldığım çileğim.
soğan ve sarımsaklarım

Eklenen Resimler

Eski 03-04-2010, 11:24   #25
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

Işte küçük balkonumdan bir köşe
Ve yeni ektiğim sardunyalarım

Eklenen Resimler

Eski 03-04-2010, 17:09   #26
Ağaç Dostu

hüzün's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2009
dikilisardunya balkonun ve çiçeklerin çok güzeller
karanfiini aldığında tomurcuklumuydu, yoksa sende mi tomurcuklandı?
çuhalara gelince benim çuhalrım da biraz bozulmaya başladı ben de onarı yarı gölge bir yere yerleştirdim.

hüzün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2010, 18:28   #27
Ağaçsever

dikilisardunya's Avatar

sayın hüzün karanfillerim açmamış ve bol tomurcukluydu resimdeki gibi şimdilerde yarı gölgeli bir yerde açmaya başladılar. karanfilde olduğu gibi hemen hemen tüm çiçeklerimi henüz ya da kısmen açmamamış olan fideler arasından seçiyorum böylece çiçeklenirken onları izleme keyfini yaşıyorum...resimdeki sindrella çiçeği gibi...çuhaların saksıda mı bahçede mi?sanırım saksıyı seviyorlar. bendeki de saksıda ama yaşatmaya çalışacağım.

Eklenen Resimler

Düzenleyen dikilisardunya : 03-04-2010 saat 19:19
Eski 03-04-2010, 21:02   #28
Ağaç Dostu

hüzün's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2009
çuhalarım saksıda biraz canlansınlar tekrar balkona almayı düşünüyorum ki her an yakından görebileyim diye

hüzün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 14:46   #29
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Sevgili Dikili Sardunya, 7#'deki minik mavi-beyaz çiçekleriniz alyssum, 10#'daki kırmızı çiçeğiniz ise yayılıcı mine. Her ikisi de dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Geçen çiçekleri temizlerseniz kış soğuklarına kadar sürekli açarlar.

Kolay gelsin.

earthsea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 15:36   #30
Ağaç Dostu

bepsi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-02-2008
Amanda aman ne güzel bir balkon böyle darısı başıma uzun zamandır balkon çalışmalarıma devam ediyorum. Ama henüz siteye yükleyemedim. Çok emek vermişsiniz sardunyalarınıza bayıldım. Karanfillerde çok sağlıklı görünüyorlar. Çiçekler ilginize ve sevginize cevap vermişler zamanla daha güzelleşeceklerdir buna eminim. Kolay gelsin....

bepsi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024