agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni889Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-06-2012, 22:04   #271
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Arada sizinki gibi kaçırdığım, görmediğim ne çok balkon var Merhaba Serpil hanım, her gördüğüm balkon için benzer şeyler söylemiş gibi oluyorum ama bayıldım, bayıldım. Beğen tuşuna bastım, olmadı, geçen gün de Adalet hocanın sayfasında aynı sorunu yaşadım. Neyse, balkonunuz, çiçekleriniz, süsleriniz hepsini çok sevdim. Allah sağlıklı günlerde nice güzel çiçek yetiştirmenizi nasip etsin. Daha çok vaktim oldugunda tüm sayfalarınıza bakmak isterim, şimdilik ilk ve son sayfaya bakabildim. Pembeyi ayrı bir sevdiğiniz belli İlk sayfanızdaki 4. mesajdaki birinci resimdeki çiçek kına çiçeği mi? Ben de ilk kez bu sene onun tohumunu aldım ve ektim ama daha çok çok minik şu an, 2. yaprakları yeni çıktı. O kız heykelini ne güzel değerlendirmişsiniz, ilk etapta kuş çeşmesi (kuş havuzu ya da ismini bilmiyorum) zannettim ama ne hoş yapmışsınız. Selamlar, sevgiler.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2012, 22:44   #272
Ağaç Dostu

serpil özdemir's Avatar

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Merhaba hoş geldiniz balkonuma , güzel sözleriniz için teşekkür ederiz çiçeklerim ve ben .Evet o çiçek kına çiçeği ilk kez ektiyseniz haberiniz olsun aşırı güneşi sevmiyor .Benim balkonda gündüz bayıldı her akşam suyla ayılttım garibimi . Pembe beni daha çok seviyor sanırım ,tohum ektiğimde bile çıkan renk 100 de 80 pembe tonlarında çıkıyor . E bende çiçekte pembeyi seviyorum alan razı veren razı . küçük kızın eteklerini beğenmenizede sevindim .Balkonumdaki objelere kendimden bişeyler katmayı seviyorum .Masa altı minyatür ev bahçemi gördüğünüzde de anlayacaksınız . Benden de sevgiler size .

Cymbelina beğendi.

Düzenleyen serpil özdemir : 14-06-2012 saat 08:47
serpil özdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2012, 22:55   #273
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Bunu söylediğiniz iyi oldu, bilmiyordum. Benimkiler de (hepsi) üvey anne elindeki gariban çocuklar gibi açıkçası, valla. Bir de unuttum sormayı, gül hatmi gördüm ama bana farklı geldi. Hani sokaklarda kendiliğinden çıkanlar gibi değil, onların çiçekleri sanki böyle daha çan gibi. Sizinki kat kat, katmerli gibi, ilk kez gördüm. Türü mü farklı? Yarın veya öbür gün tüm sayfalarınızı inceleyeceğim inşallah Görüşmek dileğiyle.

Eski 14-06-2012, 09:12   #274
Ağaç Dostu

serpil özdemir's Avatar

Gülhatmileri paket tohum almıştım koçtaş tan . Katmerli ve karışık renkli .Güneşi sevdiğini okumuştum biyerlerde .ama benim balkonun güneşine o bile dayanamıyor .Kışın çok keyifliydi oysa yemyeşildi .Teras balkon ve çok uzun gölge için çareler arıyorum .Ev benim olsa ferforjeden süper fikirlerim varda işte aaahhh ............

Cymbelina beğendi.
Eski 14-06-2012, 09:23   #275
Ağaç Dostu

serpil özdemir's Avatar

Yeni bir sayfaya geçmişiz ve çiçeği yok

Eklenen Resimler

Eski 14-06-2012, 19:55   #276
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Alacağınız olsun Serpil hanım)
Balkonunuzdaki güzellikler bakın neye maloldu,
lütfen tıklayın

Eski 14-06-2012, 20:22   #277
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Serpil hanım, size birşey daha sorsam: karanfiliniz var, ben de gene ilk kez bu yıl karanfil tohumu ektim, onlar da şu an çok minikler, zaten pakette küçük kokulu karanfil yazıyor. Sizinkiler çiçekçilerde satılan normal büyük karanfil sanırım. Türü farklı olsa da birşey dikkatimi çekti, karanfilleriniz çiçekçilerinki gibi uzun dümdüz değil, yatarak büyüme göstermişler sanırım, benimkiler de küçük ama aynı sizinkine benzettim. Benimkiler de dik durmuyor, sağa sola yatarak büyüyor, bu neden acaba biliyor musunuz? ben pazardan filan aldıklarımız gibi dik durmasını istiyorum. Muhtemelen birşeyleri eksik yapıyorumdur.

Eski 14-06-2012, 20:57   #278
Ağaç Dostu

serpil özdemir's Avatar

Karanfillerimi ilk ektiğim sene dediğiniz gibi dik ve uzundular .Sonraki senelerde böyle geliştiler önceleri çubuğa bağlıyordum ,baktım olmuyor bıraktım kendi haline .Bunu hiç düşünmemiştim .Bende merak ettim şimdi .Ayrıca balkonuma gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim . Pilav da gitmiş bu arada .Keşke yakın olaymışız pişiriverirdim hemen yenisini .

Eski 14-06-2012, 21:19   #279
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Çok teşekkür ederim samimiyetiniz ve cevaplarınız için

Düzenleyen Cymbelina : 15-06-2012 saat 21:46 Neden: düzeltme
Eski 16-06-2012, 10:13   #280
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
Merhabalar Geçenlerde bu konuyla ilgi size mesaj yazacaktım bir türlü kısmet olmamıştı.Balkonunuzdaki gülleri bir demet yapıp vazonuzda tadını çıkarmanız çok hoş.Ama anladığım kadarıyla 3-4 gün sürebiliyorsunuz bu durumu.Daha önce bi araştırmamda aklımda kalmıştı belki faydası olur belkide biliyorsunuzdur;
Vazo Çiçekleri İçin Koruyucu Çiçek Besini :Çiçeğinizin vazodaki ömrünü hemen hemen 1 aya kadar uzatır,bakterilerden korur ve tomurcuklarının açmasını sağlar. 1 litre ılık suya 1/4 çay kaşığı çamaşır suyu (yaklaşık 1-2 damla), 2 yemek kaşığı kadar limon suyu, 4 adet küp şeker ya da bir yemek kaşığı toz şeker.Bu karışıma çiçeklerinizi koyabilirsiniz.
NOT: Vazo daha önceden deterjanla yıkanmış olması,suya değen yaprak ve diken kısımları kesilmesi ve sapından 2,5 cm kadar çarpmazlama kesinmesi çok uygunmuş.

Yazdıklarımın umarım size faydası olabilir .Bol çiçekli günler

Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2012, 10:37   #281
Ağaç Dostu

serpil özdemir's Avatar

Çok değerli bir bilgi Asya Ceylan .Sayfamı ziyaret edip birde bilgini paylaşman çok hoş teşekkür ederim sevgiler .

Asya Ceylan beğendi.
Eski 15-07-2012, 17:54   #282
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Serpil hanımcım, nerelerdesiniz??? Balkonunuz çiçekleriniz ne durumda? Yok mu yeni resim?

Eski 20-02-2013, 19:16   #283
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Serpil Hanım siz uzun zamandır yazmamışsınız ama ben sayfanızı henüz gezdim. Gördüklerime de hayran kaldım. Ferforje masa ve çiçekliğiniz harika olmuş. Hele minyatür eviniz ve bahçesi yaratıcılık harikası. Bitkileriniz de zaten çok güzel. En kısa zamanda yeni paylaşımlarınızda buluşmak dileğiyle. Sevgiyle kalın.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2013, 07:22   #284
Ağaçsever

Zerrin Torun's Avatar

Giriş Tarihi: 27-01-2012
Merhaba Serpil hanım.Balkon ve bitkileriniz süper.Maşallah.248 nolu mesajınızdaki ikinci pembe çiçekli sedum türünün adını yazarmısınız.Teşekkürler.

Zerrin Torun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2013, 21:41   #285
Ağaç Dostu

gürcan_keskin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2012
Galeri: 7
Merhaba Serpil hanım.Sayfanız hayırlı olsun yeni farkedebildim ancak.Öncelikle şunu söylemek istiyorum inşallah hayalinizdeki eve birgün kavuşursunuz.Çiçeklere gelince hepsi birbirinden güzel,hepsine ayrı bir emek verilmiş.Emeklerinize sağlık.Ferforce tasarımlar çok güzel hoşuma gitti ayrıca minyatür ev tasarımınıza diyecek yok,her ince detayına kadar düşünülmüş süper.
Küçük heykel kız çok tatlı çiçek dikmeniz dahada bir ayrı hava vermiş ama umarım bir isim koymuşsunuzdur
Eğer farklı tasarımlar yapıyorsanız hobi olarak 10marifet diye bir site var orada paylaşımlarda da bulunabilirsiniz ve ayrıca ilginizde var ise ziyaret edip görmek açısından sizi hobi bloğuma beklerim hobi__sokağı
Emeklerinize sağlık tekrar sayfanız hayırlı olsun...

gürcan_keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2013, 11:09   #286
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Çiceklerinizin hepsi ayrı bir güzellikte ..Seyret,seyret doyum olmuyor..Emeklerinize sağlık..Devamını dilerim....

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2014, 06:45   #287
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Serpil hanım umarım balkondaki çiçekleriniz hala aynı güzelliktedirler.

resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024