agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-05-2010, 11:44   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-04-2010
bunlar da çin karanfili olduğunu sandığım tohumlarımın çimlenmiş hali...yoksa ben mi karıştırıyorum..bunlar yaprak güzeli de üsttekiler mi çin karanfili

Eklenen Resimler

bluevlinder Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2010, 11:48   #32
Ağaç Dostu

bloodflower's Avatar

Giriş Tarihi: 31-03-2010
Sayın bluevlinder,

Bana da karıştırıyorsunuz gibi geldi. Sanırım bunlar yaprak güzeli. Çünkü değişik türleri yoksa ilk sayfadakilerin yaprak güzeliyle alakası yok.

Bol çiçekli günler diliyorum.

bloodflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2010, 12:36   #33
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili Bluevlinder, balkonunuzun ve bahçenizin başlığı hayırlı olsun.

Gördüğüm kadarı ile epeyce çeşidiniz olmuş, sebze bahçeniz de çok güzel ve tam yerinde ama etrafını çevirmeniz gerekebilir gece ziyaretçilerine karşı

Sizi artık kimse durduramaz, bu delilik başka bir şey.
Sevgiler.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2010, 12:39   #34
Ağaç Dostu

Gülbeşeker's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2008
gerçektende bu delilik başka birşey bundan sonra bütün paranız ve zamanınız bitkilere ayrılacak hadi size kolay gelsin yapacak daha çok işiniz var insan bir başladımı gözü doymuyor kırmızı karanfilinize bayıldım hele kokulu olması beni daha çok cezbetti tohumunu dağıtırsanız ilk sırada olmak isterim hayatınız çiçekler böcekler gibi renkli olsun

Gülbeşeker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2010, 13:03   #35
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hüzün Mesajı Göster
ellelrinize emeklerinzie sağlık ismini bilmediğiniz pembe çiçeği ben de çok beğenniştim size ismini soracaktım (şakayıkın üstündeki resim), karanfillerinizi benim yerime koklayın lütfen..
yeni resimleri bekliyoruz heyecanla
Sevgili bluevlinder, balkonunuzdaki çiçekleriniz çok güzeller. Daha da artarak çoğalsınlar,sizi mutlu etsinler.Pembe çiçeği gece mumuna benzettim .Eğer öyleyse tohumdan çoğalmıyor rizomlu bir bitki topraktan kendinden çoğalıyor.Çok güzel özellikle bahçelerde harika duruyor.

Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2010, 21:15   #36
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Galeri: 19
balkonunuz estetik olarak çok hoş.çiçeklerde çok şahane.ben de arkadaşlara katılıyorum.boş kalan yerlerde kısa zamanda dolacaktır.yeni çiçeklerinizi görmek isteriz burada.

umutyolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2010, 15:06   #37
Ağaçsever

Çiçeklerimin gelişimini sergilemek üzere geri döndüm...

Bloodflower..öncelikle evet haklıymışsın..ben tohumları karıştırmışım..çin karanfili sandığım tohumlar yaprak güzeline aitmiş..

Sevgili Adalet Yağcı ..yorumunuz için teşekkürler..şimdilik küçük bahçemizi çevirmedik ama bence de çevirsek iyi olur..ama neyle çevireceğiz..iple çomakla olacak gibi değil..öylece duruyor şimdilik...

Sevgili Gülbeşeker..tohum dağıtmaya sanırım seneye başlarım..zira bu sene tohum veya çiçek almakla ..aldığım tohumları çimlendirmeye çabalamakla geçiyor..ama bu sene toplayacağım tohumları mutlaka paylaşmak isterim isteyenlerle...

Hhatice ziyaretiniz için teşekkürler..güzel dilekleriniz için de...

Sevgili umutyolcusu..siz ziyaretlere gelip böyle güzel yorumlarda bulundukça.ben daha çook resim eklerim...herkese çok teşekkürler...

Eski 04-06-2010, 15:11   #38
Ağaçsever

Bu hafta sıcaklardan mıdır nedir..gözüm gibi büyümelerini beklediğim yaprak güzeli tohumlarım öldüü gitti...bir tanesi beni bırakmadı..şimdi dua ediyorum ki o ölmesin..

İkinci resimde küpelim var..birkaç yerden tomurcuk patladı..umarım kısa zemende güzel çiçeklerini görürüm...

Üçüncü resimdeki çiçeğim de yeniden yeniden çiçeklenmeye başladı...

Dördüncü resim ilk domatesim...

Son resim de ilk biberlerim..

Bu arada bu hafta bazı çiçeklerimde böcek gördüm..küpelimde ve resmini çektiğim biberde..ilaçladım şimdilik gittiler..ama giderken arkalarında solgun veya kenarları kurumuş yapraklar bıraktılar..yine de iyi farkedip kurtardım...

Eklenen Resimler

Eski 04-06-2010, 15:14   #39
Ağaçsever

Evvet bunlar da artık şaşırtılmayı bekleyen çin karanfillerim...

Ve 5 tane mavi mısırım..artık bahçede yerlerini alma zamanları geldi...bu akşamüstü..birini büyük bir saksıya geri kalanını da karşımdaki bahçeme ekeceğim...umarım hiçbirini kaybetmem..

Eklenen Resimler

Eski 04-06-2010, 17:52   #40
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Domatesin cinsi nedir?Ben de uzun zamandır ne zaman çiçekler meyveye dönecek diye gözlerinin içine bakıyorum. Benimkiler bodur çeri.Şu mısırlarıda daha önce hiç görmedim.İnşaallah olunca da gösterirsiniz bize.

Eski 04-06-2010, 22:30   #41
Ağaçsever

Sevgili umutyolcusu..inan domatesimin cinsini bilmiyorum..ilk heves pazardan almıştım..sormadım alırken..domates fidesi satıyolardı aldım

mavi mısırlarımı aşama aşama çekip göstereceğim..tohuma kaçınca da buradan paylaşımda bulunucam inşallah...bugün bahçedeki yerlerine ektim..iyiki ekmişim..zira saksının dibine üç tur atmış kökleri..şimdi alabildiğince uzansınlar

Eski 08-06-2010, 13:16   #42
Ağaçsever

tekrar merhabalar..yeni resimlerle döndüm..balkonumun yeni üyeleriyle...hafta sonunda annemde gördüğüm gülbegonyalardan aldım..o da kendi büyük çiçeğinden ayırmış ekmiş ama tutup tutmayacağını bilmiyor..15 gündür ölmediğine göre tuttuğunu düşünüyoruz..annemde 5 ayrı rengi var..ben en sevdiğim ikisini kaptım..

Üçünce resim yine annemden kaptığım..onun da kendi kaktüsünden ayırdığı kaktüs..çiçekleri çok güzel..umarım benimki de öyle olur...

Son resim...sevgili yeğenimden..çok sağolsun...küstüm çiçeği...

Eklenen Resimler

Düzenleyen bluevlinder : 08-06-2010 saat 13:30 Neden: imla
Eski 08-06-2010, 13:26   #43
Ağaçsever

22 mesajımın üçüncü resmine bakabilirseniz neredeyse ölü halde diktiğim bitkiler vardı..ezan çiçeği dediler ama ben ezan çiçeğini bilmediğim için emin değilim...şimdi onlar bu hale geldiler..başlarını diktiler...ama ne bitkisi olduğunu bilmiyorum..yeni durumlarını hemen ekliyorum belki aranızdan tanıyan çıkar...

son resim de menekşemin yeni hali...tomurcuklar merhaba dedi...

Eklenen Resimler

Eski 15-06-2010, 11:06   #44
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Somon rengi begonyanın görüntüsü ve saksısı çok hoş ve değişik.Menekşeniz tam açınca harika olur.darısı benim açmayan 2 menekşemin başına.

Eski 15-06-2010, 12:18   #45
Ağaç Dostu

metafiz's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2009
Galeri: 1
Sayın bluevlinder bütün çiçekleriniz çok güzel gül begonyalarınız ve askılı saksı benim de çok hoşuma gitti.
Son mesajınızda ki adını sorduğunuz çiçek emin değilim ama sanırım melissa(kolonya çiçeği).

Kötü durumdaki çiçekleri kurtarmanız çok etkileyici.O çiçek o halden bu hale geldiyse baya maharetlisiniz demektir.Tebrikler..

metafiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024