agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 2 Gönderen xelax

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-04-2010, 13:01   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-01-2010
xelax Balkon Bahçe yardım lütfen..

Merhabalar, bayadır ilgilenemediğim balkonum gel bak ne güzel çiçeklerle doldum der gibi çağırmaya başladı.. zaman ayırmanın vakti geldi sanırım...

Yardım istiyorum çünkü resimlerde göstermeye çalışacağım üzere benim bir kısmı balkon olan (ki o kısımda pek sorun yok ama orayla ilgilide fikirleriniz olursa memnun olurum) diğer kısmı apartmanımızın bahçesi olan bir bölümümüz var.Bahçe kısmı baya bir bakımsız birşeyler yapmam lazım... apartmandan ilgilenen kimse yok ve içim gidiyor birkaç çam getirdim ektim sarmaşık ektim ama devamlı oraya inemiyordum benim iki haylaz küçük kızlarım yüzünden ama artık onlarlada birşeyler yapabilirim. Öncelikle toprak yıllardır ara ara bahçelerden çuvallarla taşıdığım bir toprak vede yan apartmanın kazma dökme işleri varken atacakları toprakların bir kısmını rica etmiştim verdikleri toprak ..altında normal bu bahçenin toprağı vardır sanırım ama çok badireler atlatmış bir bahçe bu..bugün bir kısım yabani otu temizledim biraz havalandırdım başka neler yapmalıyım.. bu toprağı verimli hale nasıl getirebilirim..sizce ne diksem..değişik fikirleriyle bana yardımcı olacak olan varsa sevinirim...ailemizin değişik yerlerde de bahçeleri var ama kimse bakmıyor ve bende iki çocukla hepsine koşturamıyorum keşke şöyle gönüllüler ordusu olsada her hafta bir bahçeyi toparlasak..(örneğin Hendekte 10 dönüm gibi bir alan alınmıştı içinde meyve ağaçları doluydu villa tipi bir ev dahi var ama ne eve nede bahçeye yıllardır kimse gidipte birşey yapmadı o yazık olan ağaçları düşündükçe çok üzülüyorum..) Fazla uzatıysam affola ...Bunları başka bir konuya yazmam gerekiyorsada yardımcı olursanız sevinirim daha yeniyim tamamen inceleyemedim tüm forumu.. sevgiler...

Eklenen Resimler

hasibe yılmaz ve Dlzr beğendi.

Düzenleyen xelax : 30-04-2010 saat 13:44
xelax Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2010, 13:04   #2
Yeni Üye

Düzenlemeye çalışacağım yer

Düzenleme ve bakım yapılması gereken yerin fotolarıda bunlar...

Eklenen Resimler

Eski 23-04-2010, 13:09   #3
Yeni Üye

Bunlarda çiçeklerim ve ağaçlarım

Fazla ilgilenemesemde benim stresimi yok eden çiçeklerim ve ağaçlarımda bunlar... yakında bunlara balkon bahçeciliğide eklenecek anlaşılan....

Eklenen Resimler

Eski 23-04-2010, 13:12   #4
Yeni Üye

Balkon bahçeciliği ilk adım:)

Maydanoz ve kerevizlerim büyüyor...Çuvalda patatesede uygun bir çuval alır almaz başlıyorum..Bahçe kısmına bodur elma fidanı bulursam bir iki tane ekeceğim inşallah...Diğer bahçelere domates fidanı ekerkende bir ikisini buraya ayıracağım...

Eklenen Resimler

Eski 23-04-2010, 13:14   #5
Ağaç Dostu

Güngör Salman's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2008
Galeri: 17
Sevgili xelax, sitemize hoşgeldiniz gönüllüler ordusu fikri çok iyi bence de. Birazdan arkadaşlarımız fikir vermeye başlar bi bakmışsın bahçen düzenlenmiş, kolay gelsin sevgiler.

Güngör Salman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2010, 13:54   #6
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Üyelerin Balkon ve Terasları

Üyelerin Bahçeleri

İki ayrı bölüm olduğuna göre, sizin de iki ayrı başlık açmanız gerekiyor.

Tüm üyeler birbirlerine yardım etmek için burada bulunuyor bu nedenle başlığa yazmanıza gerek yok. Sizinkinden başka "Yardım lütfen" yazan bir başlık gördünüz mü?

agaclar.net Forum Kuralları konusunu okumanızı rica ederiz...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024