agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Üyelerin Balkon ve Terasları
(https)

Beğeni Düzeni8Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-05-2009, 19:31   #1
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2009
silbastan / Balkon Bahçesi

Merhabalar,

bundan yaklasik 1-1,5 ay önce bende birseyler yetisdirmeye basladim balkonda.. öncelikle burada herkese tesekkür etmek istiyorum, sizler sayesinde o kadar cok sey ögrendim ve halen ögreniyorumki burada. bende heveslenip birseyler ekmisdim
  • yesil sogan
  • maydonoz
  • tere
  • dereotu
  • domates
  • biberiye
  • roka
  • pazi (ektiklerimden 1-2 si cikti bende onun üzerine roka ektim)
  • kekik

balkonumuz fazla büyük degil.. saksilarimin bi cogu yogurt kabi, onlarida dolaplarin üzerine yerlestirdim. her bi karisi degerlendirmek istedim o yüzden babamin asmasinin dibinede maydonoz ektim

ekdigim domateslerin hepsi cimlendi (acikcasi cimlenecegini ummuyordum).. o kadar cokki onlari 1kilo luk yogurt kablarina seyrelttim ese dosta hediye edecegim ) (kirmizi kutunun icinde)

ilkbaharda acip ve solan sümbüllerimin kurumasini bekliyorum ve eylül ayina kadarda karanlik soguk bi ortamda bekletmem gerekiyormus eylülde tekrar acma ihtimali varmis.. bakalim acacakmi gercekden )

Eklenen Resimler

silbastan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2009, 19:35   #2
Ağaçsever

silbastan's Avatar

CIMG5979.JPG resmindeki bitkiyi hatirlamiyorum ne oldugunu o yüzden büyümesini ve bana kendini tanitmasini bekliyorum )

bu arada ekdiklerimin arasinda sogan da var yani tohumdan yetisdirmeye calisdigim sogan...

CIMG5989.JPG rokalarim biraz daha büyüsünler sofraya davet edecegim onlari hehe

Eklenen Resimler

Eski 04-05-2009, 19:40   #3
Ağaçsever

silbastan's Avatar

CIMG5990.JPG ve CIMG5993.JPG resimdeki tere... bunu toparaksiz yetisdiriyorum, pamuk üzerine... avusturya da iri yaprakli tere tohumunu bulamadim o yüzden kücük yapraklisina kaldim... itiraf ediyorum cok sık ekmisim ama acemilik iste... bu benim bitki yetisdirmedeki ilk deneyimim

üstünü strec ile kapattigim biberiye.. kapatmak zorunda kaldim cünkü halen cimlenmedi.. gerci bunu ekeli 2 hafta kadar oldu ama olsun... burda daha havalar o kadar sicak olmadigindan icerde ne kadar sicak haps ederse o kadar iyi diye düsündüm (yaniliyorsam söyleyin lütfen)

sadece yemek icin bitki yetisdirmek istemedim o yüzden ciceklerimde var ama onlari fide halinde aldim tohumdan yetisdirmedim ) bu arada bu cicegin türkcesini bilen varsa lütfen söylesin... almancadan türkceye cevirirsen bu cicegin adi "kaynana" )

Eklenen Resimler

Eski 04-05-2009, 19:42   #4
Ağaçsever

silbastan's Avatar

bu forumda okumusdum yumurta kabuklari gübre niyetine kullaniliyor bitkide diye.. bende kurumasi icin güneslendiriyorum onlari ) sonra onlari münkün oldugunca ezip topraka verecegim...

CIMG6002.JPG deki o iki domates leri fide olarak almisdim... benim ekdiklerim olgunlasana kadar bunun mahsülü ile idare ederiz diye düsünmüsdüm )

Eklenen Resimler

Eski 04-05-2009, 19:59   #5
Ağaçsever

silbastan's Avatar

maydonoz ve dereotu )

Eklenen Resimler

gokcegokce beğendi.
Eski 04-05-2009, 20:06   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-08-2006
Galeri: 33
Balkonuna bayıldım silbaştan.
Evdekiler çıldırdığını söylemiyorlarmı?
Bizim dilimizden çok az kişi anlıyor.
Geçen bir arkadaşım ben çiçekleri seviyorum ama senin gibi uğraşmam dedi.
Acaba uğraşmayınca çaba sarfetmeyince bu güzellikler ayağa kalkıp yanımızamı gelecek?
Ellerinize emeğinize sağlık.

some_at Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2009, 20:12   #7
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi some_at Mesajı Göster
Balkonuna bayıldım silbaştan.
Evdekiler çıldırdığını söylemiyorlarmı?
Bizim dilimizden çok az kişi anlıyor.
Geçen bir arkadaşım ben çiçekleri seviyorum ama senin gibi uğraşmam dedi.
Acaba uğraşmayınca çaba sarfetmeyince bu güzellikler ayağa kalkıp yanımızamı gelecek?
Ellerinize emeğinize sağlık.

some_at, cok tesekkür ederim evdekiler balkonda oturacak yer kalmadi diye söylenip duruyorlar ama duymamazlikdan geliyorum D

bi sonraki projem ise o kirmizi plastik kutu varya domates fidelerini ona göcürmem olacak saksi niyetine kullanacagim bunun icin ise evin bosalmasini bekliyorum

haklisiniz caba sarf etmeden birseyler olmuyor kesinlikle....

rahmetli dedem evini pek birakip yatili misafirlige gitmezdi, bahcem var evim var diye... onu o ozamanlar anlamazdim fakat simdi cok ama cok iyi anliyorum.. sabah kalkar kalkmaz solugu balkonda aliyorum bi gelisme varmi diye

begendiginize cok sevindim )

Eski 04-05-2009, 20:12   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Saksı, toprak, tohum lazım olduğunda bahaus iki adım, koş al

Ürünler tüm apartmana yeter. Tebrikler.

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2009, 20:15   #9
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi k0900 Mesajı Göster
Saksı, toprak, tohum lazım olduğunda bahaus iki adım, koş al

Ürünler tüm apartmana yeter. Tebrikler.
evet toprak sorunum olmuyor sükür ah bide kücükde olsa bahcem olsa ben daha neler yetisdirmek isterdim

Düzenleyen silbastan : 19-06-2009 saat 23:59
Eski 04-05-2009, 20:40   #10
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Sayin Silbastan yetistirdiginiz ürünler cok güzel gelismis, tebrik ederim. Özellikle dereotunu bir türlü istedigi gibi yetistiremeyen biri olarak imrendim. Sordugunuz cicek hercai menekse.

ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2009, 23:57   #11
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ciceksever70 Mesajı Göster
Sayin Silbastan yetistirdiginiz ürünler cok güzel gelismis, tebrik ederim. Özellikle dereotunu bir türlü istedigi gibi yetistiremeyen biri olarak imrendim. Sordugunuz cicek hercai menekse.
merhaba, hosunuza gitmesine sevindim lidl den almisdim ben graz da muhakak vardir.. hem uygun fiyata oradaki tohumlar hemde cimlendiler (aslinda cimlenecegini hic tahmin etmiyordum ben)

hercai menekseymis demek cok tesekkür edeirm bilgi icin

Eski 08-05-2009, 00:07   #12
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Arkadaslar,

dün cok sevdigim iki dostuma domates fidesi hediye ettim.. bi güzel paketledim onlari... götürmeden bide resimlerini cektim..belki bu sekil hediye etmek isteyen arkadaslara fikir olur...

Eklenen Resimler

Gülbahçe beğendi.
Eski 08-05-2009, 08:40   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2009
Güzel bir çalışma İnşallah bizde böyle yapıp resimleri paylaşabiliriz.

kadiray27 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2009, 09:17   #14
Ağaçsever

aykutince's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2009
Merhabalar sayın silbastan,
Sorduğunuz çiçekler hercai menekşesi. Bu arada hediye paketleriniz çok hoş olmuş tebrik ederim.

aykutince Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2009, 11:11   #15
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
sevgili silbastan elinize fırsat verilirse veya uygun zaman olunca insanın yapamayacağı bir şey yok gibi yeterki isteyerek severek yapılsın.
hediye paketleri çok güzel olmuş.saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2009, 11:41   #16
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Galeri: 2
Sanırım adına genel olarak Aranjman deniyor.
Öylesine kuru kuru çiçek hediye edenlere oldum olası İffet olmuşumdur.Sanki doğanın kendisi güzel değilde çakma doğa parçası veriliyor.
Bak işte! negüzel bir hediye,doğanın bağrından kopmuş gelmiş domates fideleri.
Tebrikler..Hediye edeceğiniz arkadaşlarınızda kendi değerlerini bilsin

ugurtelefon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2009, 23:11   #17
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Arkadaslar, simdi yazacaklarim balkonumla ilgili ama oradaki bitkilerimle degil...

Gecdigimiz C.tesi günü annem balkondaki cali lari bana ait olup olmadigini sordu... neyi kast ediyor diye yanina vardigimda ise bana bi kusun yeni yeni yapmaya calisdigi bi yuvasini gösterdi

yerini oynatmamisdik, aradan birkac saat gecdikden sonra orada bir yumurtanin oldugunu gördük D

biz balkona girip cikdikca güvercin ürküp ucuyordu.. düsündük tasindik barinmasi icin ona kücük bi ev yapmaya karar verdik babamla... internetden cizimlerini ve nasil yapilacagini bulduk ve onlara bi ev yaptik... üstelik simdi iki tane nur topu gibi yumurtamiz da var D

Eklenen Resimler

Eski 20-05-2009, 23:14   #18
Ağaçsever

silbastan's Avatar

kücük evin yerini birkac kez degistirmek zorunda kaldik.. cünkü güvercin bulamadi bi sekilde.....

bitkilerimin sondurumu hakkinda en kisa zamanda resim cekip gönderecegim

Eklenen Resimler

gokcegokce beğendi.
Eski 21-05-2009, 10:12   #19
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Galeri: 2
Allah allaah, nedir bu güvercinler böyle, bizim balkoncular acemi bahçevanlık yapayım derken,illaki güvercin beslemek zorunda kalıyorlar

İnşallah ilerleyen günlerde sizin bu güvercin balkon bahçenizi kendi evinin ön bahçesi zannedip hasat etmeye kalkmaz.Bence o küçük sevimli evin çok yakınına arpa-buğday gibi yiyeceklerde koyun ki sizin bahçeye dadanmasın

Silbaştan sen işi bulmuşsun,gözün aydın,artık evinizde yarı-evcil hayvanınızda var.

ugurtelefon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2009, 21:24   #20
Ağaçsever

silbastan's Avatar

yok cok sükür bitkilerime bi zarar vermiyor D yemini veriyorum.. yumurtalardan sag salim ciksinlarda baska bisi istemem.. bizden "haeln" korkdugu icin pek oturmuyor üstüne..
bu arada evi begenmedi hanfendi, tekrardan eski düzenine getirdik... korkdugundan evden ani cikis yapiyodu cikarkende yumurtalar dsari firliyordu o yüzden ne olur ne olmaz diye bizde tekrar eski yerini verdik ona.. yaptigimiz ev de dolabin üstüne vidaladik belki baska kuslar begenir gelir

Eski 11-06-2009, 13:15   #21
Ağaç Dostu

kılıç's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2009
Sevgili sil baştan elinize emeğinizi sağlık.Sizin gibi gençlerin bitkiyle doğa ile ilgileniniyor olması hem ilerişi için umutlandırıyor hemde mutlu ediyor...TEŞEKKÜRLER.

kılıç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2009, 13:38   #22
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
sevgili silbastan büyük bir şehir ve apartman hayatı sizinde işiniz çok zor.aynen bizim gibi içimizdeki tabiyat sevgisi nerde olursa olsun birşeyler yeşertmek,ürünlerini koklamak dış görünüşlerinin güzelliği veya yemek bunları anlamak kelimelerle değil ancak uygulayarak anlayabilir yaşayabilirsiniz.
kuş için yaptığınız fedakarlık ve büyük bir anlayış.
umarım bahçenize kavuşursunuz.sizi tebrik eder saygılar sunarım.

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2009, 13:59   #23
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Balkon bahçeniz pek güzel olmuş. Bauhause'da tam karşınızda, malzeme temin derdi yok, süper . İzmir'de Bauhause olmadığından çok özeniyorum.

Saksı olarak kullanmış olduğunuz kapları bir kısmına toprağı sığ yani az miktarda koymuş olduğunuzu farkettim. Bu durum bitkileriniz geliştiğinde sorun olabilir. Kaplara toprağı tam doldurun ki kökler güzelce gelişebilsin. Elinize sağlık.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2009, 22:41   #24
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Sevgili silbaştan yumurtaların üzerine hala geliyorlarsa şanslısınız. Çünkü yumurtalara dokunmayın anne gelmez derler. Benim de terasımda iki kumru yumurtam var yavruları bekliyoruz. (Teras başlığımda fotoğrafları var)

Vildan Sönmez/Teras

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2009, 00:11   #25
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kılıç Mesajı Göster
Sevgili sil baştan elinize emeğinizi sağlık.Sizin gibi gençlerin bitkiyle doğa ile ilgileniniyor olması hem ilerişi için umutlandırıyor hemde mutlu ediyor...TEŞEKKÜRLER.
Sevgili kilic, cok tesekkür ederim... bu güzel sözlerinizle dahada bi motive oluyorum

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 Mesajı Göster
sevgili silbastan büyük bir şehir ve apartman hayatı sizinde işiniz çok zor.aynen bizim gibi içimizdeki tabiyat sevgisi nerde olursa olsun birşeyler yeşertmek,ürünlerini koklamak dış görünüşlerinin güzelliği veya yemek bunları anlamak kelimelerle değil ancak uygulayarak anlayabilir yaşayabilirsiniz.
kuş için yaptığınız fedakarlık ve büyük bir anlayış.
umarım bahçenize kavuşursunuz.sizi tebrik eder saygılar sunarım.
Bu güzel sözler icin tesekkür ederim Bahtiyar bey

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Koyu yeşil Mesajı Göster
Balkon bahçeniz pek güzel olmuş. Bauhause'da tam karşınızda, malzeme temin derdi yok, süper . İzmir'de Bauhause olmadığından çok özeniyorum.

Saksı olarak kullanmış olduğunuz kapları bir kısmına toprağı sığ yani az miktarda koymuş olduğunuzu farkettim. Bu durum bitkileriniz geliştiğinde sorun olabilir. Kaplara toprağı tam doldurun ki kökler güzelce gelişebilsin. Elinize sağlık.

Begenmenize sevindim sayin koyuyesil. evet bauhaus un cok faydasi var, yeni gelen ürünleri takip etmem daha kolay oluyor D

evet bogaz doldurmasini gecen gün yaptim, birazdan resim ekleyecegim... dereotu ekdigim büyük saksiyi domateslerime hediye edecegim artik ) cünkü simiyorlar bi türlü hehehe

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Sevgili silbaştan yumurtaların üzerine hala geliyorlarsa şanslısınız. Çünkü yumurtalara dokunmayın anne gelmez derler. Benim de terasımda iki kumru yumurtam var yavruları bekliyoruz. (Teras başlığımda fotoğrafları var)

Vildan Sönmez/Teras
Vildan Sönmez, begenmenize cok cok sevindim, siz ustasiniz..yazilarinizi takip ediyorum bu forumda

civcivler cikti.. babamda demisdi bu yumurtalar fos cikacak cünkü dokunduk diye ama ciktilar gecen hafta... bugün 9 günlük ler ) resimlerini yükleyecegim birazdan..

Düzenleyen silbastan : 20-06-2009 saat 00:00
Eski 15-06-2009, 00:24   #26
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Merhaba Arkadaslar,

uzun zamandir balkonumun resimlerini eklemeyi planliyordum, fakat ancak vaktim oldu.. bu sirada bayagi gelisdi benim bitkiler...domateslerim iyice boy aldi ve cikmaya basladilar kizarmasini beklemek cok daha zormus onu anlamis oldum bu arada

ise öncelikkle kus dan baslamak istiyorum...EVEEEEEEEETTTTTTTTTTT yumurtadan ciktilar (6.6.09)

Name:  kuslar.jpg
Views: 2795
Size:  35.7 KB

elimden gelse hergün resimlerini cekip karsilastirmak isterdim...ama bu ara o kadar yogunumki maalesef...

Name:  kuslar2.jpg
Views: 3017
Size:  36.2 KB

Gecen sene bauhaus dan karisik cicek tohumu almisdim, icinden birtane sarmasik cikmisdi... o zamaninda tohum vermisdi bende bi güzel saklamisdim.. ve zamani gelince ektim.. o sarmasik bu sene o kadar güzel olduki inanmakda zorluk cekiyorum, gün be gün büyüyo hemide hizina yetisemiyorum..cita yetmiyor sürekli ek yapiyorum..1 hafta sonra tavana degerse sasirmam )
cicekleri maalesef 1günlük...ama hergün muhakak cicegi oluyor

Name:  sarmasik1.jpg
Views: 2858
Size:  37.2 KB

Name:  sarmasik2.jpg
Views: 2845
Size:  52.6 KB

Bunlarda tohumdan yetisdirdigim cherry domateslerim ) herkes fide olarak aldigimi düsünüyor, tohumdan oldugunu duyunca bayagi sasiriyorlar.. o kadar serpildilerki onlara cita ve ip yardimiyla destek yaptim

Name:  1.jpg
Views: 3085
Size:  57.6 KB

gokcegokce ve Nejat@ beğendi.
Eski 15-06-2009, 00:32   #27
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Sade ve sadece fide olarak bu iki domatesi aldim ve maasallah cok domates var üstünde

Name:  2.jpg
Views: 2720
Size:  53.1 KB

sol üst ==> madonozum..
sag üst ==> tohumdan yetisdirmeye calisdigim soganim
sol alt ==> basilikum
sag üst ==> kivircik madonozum... (ama bitlendiler bugün ugur beyin önerdigi su+sarimsak+arapsabunu+siviyag ilacini uyguladim..)

Name:  3.jpg
Views: 3377
Size:  76.3 KB

sol üst ==> cicek (ama unuttum hangisi oldugunu, paketine bakmam gerek)
sag üst ==> sogan, cicek acan rokka
sol alt ==> elma
sag alt ==> öndeki saksida birzamanlar dereotu ve madonoz vardi...ama kullandik simdi hardal cicegi duruyo ve bir kücük domates fidesi... arka saksida pazi ve domates var )
Name:  4.jpg
Views: 2756
Size:  63.3 KB

sol üst ==> nane
sag üst ==> bitkilerimin kardes kardes yasadiginin ispati
sol alt ==> kekik
sag alt ==> cimlendirmeye calisdigim kiraz... ekmeden önce cekirdekleri iki gün dolapda beklettim... soguk almasi gerekiyomus...
Name:  5.jpg
Views: 2700
Size:  74.9 KB

gokcegokce beğendi.
Eski 15-06-2009, 16:21   #28
Ağaç Dostu

cigdemozkan's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2008
Silbastan ellerine kollarına sağlık
hepsi birbirinden güzel görünüyor
Domateslerine bayıldım maşallah
Kaç lt lik saksıda yetiştiriyorsun birde cinsi ne acaba?
Ben 40lt lik saksıya sırık domates ektim ama o kadar uzamadılar üzerinde domates var ama tahminen onlarda çok büüyümeyecekler
formülü ne acaba

cigdemozkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2009, 00:04   #29
Ağaçsever

silbastan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cigdemozkan Mesajı Göster
Silbastan ellerine kollarına sağlık
hepsi birbirinden güzel görünüyor
Domateslerine bayıldım maşallah
Kaç lt lik saksıda yetiştiriyorsun birde cinsi ne acaba?
Ben 40lt lik saksıya sırık domates ektim ama o kadar uzamadılar üzerinde domates var ama tahminen onlarda çok büüyümeyecekler
formülü ne acaba
sayin cigdemozkan, cok tesekkür ederim begenmenize sevindim

hmm kac litrelik.. esasinda cok karisik bu mevzu, cünkü elime gecen büyük kaplara doldurdum... en kücügü zannedersem 3-4 litre falan.. ah keske yerim olsaydida daha büyük saksilara göcürebilseydim fideleri.

formülü budama olayi bence, koltuk budamanin cok faydasi oldugunu düsünüyorum. bide ben biten süt kutularini hemen atmiyorum, icine biraz su doldurup calkaliyorum onuda ertesi gün ( ki genelde sabahlari sularim) domatesleri suluyorum ) bide ilgi cok önemli.. günde 3-4 kez balkona cikip bakiyorum, hergünde detayli bi göz atiyorum muhakak, herhangi bi zararli varmi diye )

Eski 21-06-2009, 19:58   #30
Ağaç Dostu

cigdemozkan's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2008
ahh ahhhh

benim günümüm yarısından fazlası terasta geçiyor

sabah kalkar kalmaz yüzümü bile yıkamadan fırlıyorum terasa

günde kaç kez zararlı kontrolü yapıyorum ben bile sayamadım)

ama şu süt fikrini bir deneyeceğim

bu arada benim domateslerden biri diğerlerine açık ara fark attı belki de fideden kaynaklanan bir durum ama çoğunu aynı yerden almıştım

paylaşımınız için teşekkür ederim

cigdemozkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024