agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Nilüferce / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/33776.htm)

Nilüferce 17-02-2014 07:33

Nilüferce / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir : Sakarya/ Pamukova

Bahçenin büyüklüğü : 4300 metrekare

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Güney cephe

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 9a

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : Hobi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : Cevizlik olarak geçiyor, başka bir bilgim yok

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : 4 ay önce aldık. 1 aydır uğraşıyoruz.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Yardım almadık.

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Kişisel

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Emekli olunca oraya bir ev yaptırmak ve orada yaşamak

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) :
Ceviz ( 3 yetişkin, 10 fidan )
Erik
Fındık
çam ağaçları
Meşe ağaçları

[B]Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? :/[B] Sebze yetiştirmeyi düşünüyoruz.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : Bahçenin yakınında köyün göleti var. Bahçe bir dere yatağına sınır fakat şuan dere kuru

[B]Bahçeniz organik mi? :/[B] evet

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : yanmış keçi gübresi kullanacağız.

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Sol tarafı dağ

dagsa reklam 17-02-2014 09:16

sayın nilüferce
bahçe sayfanız hayırlı olsun.

gulcingiller 17-02-2014 13:15

Sayfaniz hayirli olsun en kisa zaman da fotograflarinizi bekliyoruz. Yapmayi planladiginiz herseyin oncesi ve sonrasi olarak gormek isteriz. Kolay gelsin sansiniz bol olsun.

Nilüferce 17-02-2014 14:28

dagsa reklam ve gulcingiller güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Dosya türünden dolayı resimleri yükleyemedim ama kısa zamanda paylaşacağım ...

cemo 17-02-2014 19:25

Hoş geldiniz, hayırlı olsun sayfanız. Güzel paylaşımlar dilerim.

Nilüferce 17-02-2014 21:06

5 Eklenti(ler)
Bahçeden kareler

Nilüferce 17-02-2014 21:21

Teşekkür ederim Cemo

münevver48 17-02-2014 21:34

sevgili nilüferce bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun.bahçenizde bereket sayfanızdan güzel resimleriniz eksik olmasın hoş geldiniz.sevgilerimle

pulibet 18-02-2014 01:48

Sayfanız hayırlı olsun.

Nilüferce 19-02-2014 08:36

acele karar vermek

1 Eklenti(ler)
Haftasonları ve tatillerde gitmeyi düşündüğümüz bahçemiz de bir göz oda bile olsa kalabileceğimiz bir yere ihtiyacımız var. Araştırmalarımız sonucu şu aşamada bütçemize en uygun olan 2 odalı bir konteyner koymak. Köyden eşimin tanıştığı bir genç bahçeye bir kepçe kiralamamızı tavsiye etmiş. Hem konteyner için yer açılacak hemde bahçedeki rampalı bir alan var orayada teraslar yaptırmak amacıyla haftasonu bir kepçe kiralandı.

Nilüferce 19-02-2014 11:04

1 Eklenti(ler)
Kepçe 3 saat kadar çalışıp gitti. O sırada köyden iki kişi tanışmak için geldiler ve "abi ne gerek vardı kepçeye traktörle yapılabilirdi bu iş " demezler mi? Neyse nasip filan derken , konteyner yerimizi sordular ; bir önceki resimde kepçenin olduğu yeri düşünüyoruz ormana manzara olsun diye , dedik ." Abi senin yerin dört tarafı orman asıl şu köşeye koy köy yolunu görürsün daha açık bir alan hatta dur biz burdayken halledelim" dediler. İçlerinden biri hemen traktörüne bir kepçe takıp geldi ortalıktaki çalıları köşeye attı ve konteyner için daha uygun buldukları yeri hazır hale getirdiler ... Büyük kepçenin açtığı yeri düzelttiler . Eşim ve ben yorumsuz sadece" olabilir olabilir" diyorduk. İş tamamlanınca ücret teklif ettik olurmu komşum biz artık komşuyuz bu işe paramı alınır dediler ve gittiler...

Biz şaşkındık ...

BAHÇEDE DERS 1; BİN DÜŞÜN BİR YAP

mügem 19-02-2014 12:00

Sayın nilüferce,hayırlı olsun.Kolay gelsin.

Nilüferce 21-02-2014 07:05

Teşekkür ederim sayın Münevver48 pulibet ve mügem

bu haftasonu konteyner evimiz kurulacaktı ama sağnak yağış beklendiği için iptal ettik. Aman yağmur yağsın memleketimede bizim ev geç olsun sorun değil ... kuraklık çok korkutuyor beni

gülsu 21-02-2014 08:24

Sayın Nilüferce bahçeniz hayılı olsun. Hoşgeldiniz. "Ev alma komşu al"derler. Siz hem yeri hem komşuyu bulmuşsunuz. Güzel günler dileğiyle.

Nilüferce 21-02-2014 14:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülsu (Mesaj 1251640)
Sayın Nilüferce bahçeniz hayılı olsun. Hoşgeldiniz. "Ev alma komşu al"derler. Siz hem yeri hem komşuyu bulmuşsunuz. Güzel günler dileğiyle.

Çok teşekkür ederim sayın gülsu

Muratcaneylul 22-02-2014 01:12

Hadi hayırlısı olsun bismillah denilmiş artık içiniz kıpır kıpırdır :)

sonkez 22-02-2014 09:51

Bahçeniz hayırlı,bol çicekli ve bereketli olsun..Hoşgeldiniz...

Nilüferce 22-02-2014 09:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muratcaneylul (Mesaj 1252053)
Hadi hayırlısı olsun bismillah denilmiş artık içiniz kıpır kıpırdır :)

sadece kıpır kıpır olsa

evde, işte, uykuda bahçe planları yapıyorum ... şikayetler almaya başladım :))

Nilüferce 22-02-2014 09:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sonkez (Mesaj 1252095)
Bahçeniz hayırlı,bol çicekli ve bereketli olsun..Hoşgeldiniz...

teşekkür ederim

hoş buldum

Nilüferce 06-05-2014 10:07

2 Eklenti(ler)
bu bizim bahçe evimiz :p

06dilek 06-05-2014 11:01

Merhaba, merhaba sayın Nilüferce; Bahçende, sayfanda hayırlı uğurlu olsun, eminim yakında çok güzel bir bahçen olacak zaten ormanın içinde çok şirin bir yer. Bizde büyük bir heyacan ve merak içinde senin paylaşımlarınızı bekliycez.

Bende yeni bir bahçe sahibi olarak seni çok iyi anlıyorum daha çok işimiz var bizim, size işlerinizde kolaylıklar diliyorum.

Nilüferce 06-05-2014 13:17

1 Eklenti(ler)
resim yüklemekte zorlanıyorum

ilk fidanımızın ilk meyveleri

Nilüferce 06-05-2014 13:20

teşekkür ederim güzel temennileriniz için sevgili 06dilek sadece haftasonları gidince pek iş üretemiyoruz sanırım. ama gezdiğimiz bahçeler (diğer üyelerin ) o hale gelene kadar uzun yıllar geçmiş inşallah zamanla bizimkilerde daha güzel olacaktır.
sizede kolay gelsin

Sevgi Durul 06-05-2014 14:17

Sayın nilüferce, bahçeniz hayırlı uğurlu olsun, yetiştireceğiniz bitkileri sağlıkla büyütmenizi dilerim. Kolay gelsin.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Nilüferce (Mesaj 1280191)
ama gezdiğimiz bahçeler (diğer üyelerin ) o hale gelene kadar uzun yıllar geçmiş inşallah zamanla bizimkilerde daha güzel olacaktır.

Kesinlikle, belli bir süre geçtikten sonra neler başarabildiğinize siz de inanamayacaksınız.

Bahçe işleri biraz zaman, biraz sabır, çokça emek gerektiriyor. Sonrasındaki gelişmeler tüm yorgunluklara değer.:) Tekrar kolay gelsin.

Nilüferce 06-05-2014 20:32

3 Eklenti(ler)
Bahçemiz köyün biraz dışında ama ilk günden itibaren güzel bir iletişim kurduk komşularımızla
haftasonu ekmek yapıyorlardı, bizde davetliydik. Bunlarda o anlardan bir kaç kare

milaca2010 07-05-2014 01:55

Hoş geldiniz sn. nilüferce; Bahçe sayfanız hayırlı olsun.
Sıcacık mis gibi dumanı tüten ekmeklerden daha büyük nimet olabilir mi? Birde köy tereyağı!
Güzel paylaşımlar dileğiyle.

Nilüferce 07-05-2014 09:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 1280224)
Sayın nilüferce, bahçeniz hayırlı uğurlu olsun, yetiştireceğiniz bitkileri sağlıkla büyütmenizi dilerim. Kolay gelsin.

Kesinlikle, belli bir süre geçtikten sonra neler başarabildiğinize siz de inanamayacaksınız.

Bahçe işleri biraz zaman, biraz sabır, çokça emek gerektiriyor. Sonrasındaki gelişmeler tüm yorgunluklara değer.:) Tekrar kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim SDurul

tamda dediğiniz gibi geçen hafta mısır, nohut fasulye ekmiştik. Hafta içi güzel yağmur yağmış 7 gün sonra gittiğimizde hepsi çıkmış mutluluğumu ancak yaşayanlar bilir ;)

Nilüferce 07-05-2014 09:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi milaca2010 (Mesaj 1280588)
Hoş geldiniz sn. nilüferce; Bahçe sayfanız hayırlı olsun.
Sıcacık mis gibi dumanı tüten ekmeklerden daha büyük nimet olabilir mi? Birde köy tereyağı!
Güzel paylaşımlar dileğiyle.

teşekkür ederim sayın milaca,
ekmekler cidden çok leziz ...

resimsel 07-05-2014 10:17

Sn. nilüferce,bahçeniz hayırlı olsun,çok zevkli ve yorucu bir uğraş kolaylıklar dilerim.
ekmeklerin kokusu Ankara'ya kadar geldi:))afiyet olsun.

Nilüferce 07-05-2014 19:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi resimsel (Mesaj 1280673)
Sn. nilüferce,bahçeniz hayırlı olsun,çok zevkli ve yorucu bir uğraş kolaylıklar dilerim.
ekmeklerin kokusu Ankara'ya kadar geldi:))afiyet olsun.

teşekkür ederim sayın resimsel
artık biz ekmeğimizi oradan alıyoruz hafta boyunca tazeliğini koruyor. İçine ne konulduğunu nasıl yapıldığını bilmek güzel ... ;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024