agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   ibrahimçetin / Hayal Bahçem (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/30374.htm)

ibrahimcetin 21-02-2013 09:25

ibrahimçetin / Hayal Bahçem

1 Eklenti(ler)
Bahçenin bulunduğu şehir Eskişehir

Bahçenin büyüklüğü 1600

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri 7a

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) hobi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? bugday tarlası

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? yeni baslıyorum

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? hayır

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) kişisel

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir?

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı?

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) şu an için hiç birşey yok

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı?
yok

Varsa çok özel bir bitkinizin adı?

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? su yok

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz?

Toprak özellikleri

Kompost yapıyor musunuz?

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz?

Bahçeniz organik mi? organık olacak

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? kuş ve koyun

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? sanırım köstebek var

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu?

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? iyiki aldım burayı

Tetanoz aşısı oldunuz mu? hayır

ibrahimcetin 23-02-2013 12:33

Herkese selamlar işte buda benim bahçe olmaya aday yerim bu hafta surülüp tırmıklanacaktı ama hava muhalefeti nedeniyle 1 hafta sonraya kaldı ardından cit çekilecek ve sondaj vurulacak ve ağaçlandırılacak

gürselbaranlı 23-02-2013 12:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimcetin (Mesaj 1107321)
Herkese selamlar işte buda benim bahçe olmaya aday yerim bu hafta surülüp tırmıklanacaktı ama hava muhalefeti nedeniyle 1 hafta sonraya kaldı ardından cit çekilecek ve sondaj vurulacak ve ağaçlandırılacak

sn:ibrahim çetin

öncelikle hoş geldiniz..bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun...kolay gelsin..

saygılar..

s.serdar 23-02-2013 15:06

Sayın ibrahim çetin.

Bahçe sayfanızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ben de sizin gibi buğday tarlası ile başlamıştım 1999 yılında. Şimdi hayal gibi geliyor o günler.

Size nacizane önerim, her şeyi planlı ve projeli ve tekrar tekrar düşünerek yapmanızı önermek olacak. Zaman geçince bazı şeyleri, özellikle altyapıyı zayıf yapmanın sıkıntıları sonradan kesinlikle çıkıyor.

Saygılarımla.

ibrahimcetin 23-02-2013 15:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gürselbaranlı (Mesaj 1107328)
sn:ibrahim çetin

öncelikle hoş geldiniz..bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun...kolay gelsin..

saygılar..

Sayın gürselbaranlı

Hoşbulduk tesekkur ederm

ibrahimcetin 23-02-2013 16:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar (Mesaj 1107393)
Sayın ibrahim çetin.

Bahçe sayfanızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ben de sizin gibi buğday tarlası ile başlamıştım 1999 yılında. Şimdi hayal gibi geliyor o günler.

Size nacizane önerim, her şeyi planlı ve projeli ve tekrar tekrar düşünerek yapmanızı önermek olacak. Zaman geçince bazı şeyleri, özellikle altyapıyı zayıf yapmanın sıkıntıları sonradan kesinlikle çıkıyor.

Saygılarımla.

Sayın s.serdar
Sizin gibi başladım deyince siz hemen bahçenize ugradım ve yaşadıklarınızı zevkle okudum. Ne kadar çok işim var birkez daha anladım öneriniz için çok tesekkur ederim

Muallim 23-02-2013 18:01

Sevgili ibrahimcetin,

Bahçen hayırlı olsun.

Herşeyin bir başlangıcı vardır.Başlamak ;başarının yarısıdır.
Üzülme ! Her şey zamanla olur.

Sonra;çok kimse senin gibi yeniden başlayıp aynı heyacanı yaşamak ister.

Selam ve sevgilerimle...

Elma Kurdu 23-02-2013 18:03

Sayın ibrahimcetin;
Bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun öncelikle. :)
Bir bahçenin yapılanmasını görebileceğim için çok heyecanlıyım bu arada :)
Kolay gelsin ;)
Son olarak, sayfa başlığınız gerçekten çok hoş "Hayal Bahçem" :)

berrinb 23-02-2013 18:29

Hoşgeldiniz...Bahçe sahifeniz hayırlı olsun..Resimden anladığı kadarı ile bir hayli işleriniz var...Kolay gelsinn....:)

dilek aydemir 25-02-2013 10:01

hoşgeldiniz sayın İbrahimçetin; sayfanız ve bahçeniz hayırlı uğurlu olsun, eskişehirin sert kış şartlarında epey uğraşmanız gereken bir bahçeniz olacak, ama sonuç eminim harika olacak, herşey gönlünüzce olsun.

hanndan 25-02-2013 11:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimcetin (Mesaj 1107321)

,,,,bahçe planları şimdiden hazır ne güzel.Bu hazırlıklara tanık olmak çok güzel,hoşgeldiniz aramıza :)

ibrahimcetin 25-02-2013 13:36

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Saygılar selamlar

seyfi0505 26-02-2013 20:15

Sayın İbrahimcetin Bahçe sayfanız hayırlı olsun. Allah gönlünüze göre versin çok güzel bir emek, çaba ile güzel bir bahçe haline gelecegine inanıyorum. Saygılar.

Archer 26-02-2013 22:01

Sayın İbrahimcetin Bahçeniz hayırlı olsun. Nereden aldınız ? Ben de Eskişehir'den bir yer almayı düşünüyorum. istanbulda yerim var satabilirsem artık memlekete dönüp hayatımın geri kalanını orada geçirmek istiyorum. Okçu Köyünde yerimiz var ama vakit bulup gidemiyorum. Eskişehire yerleşirsem köydeki yerlerle de uğraşmak istiyorum. Zaten istanbulda küçük bir bahçem var ama içindeki tüm ağaçlar Eskişehirden getirildi. Ahlat, Dağ eriği, güvem,vişne,yabani kiraz daha epey ağacım var. ben genelde genetiği bozulmamış yabani ağaçları ve meyveleri seviyorum.Sanırım önümüzdeki günlerde Eskişehire koyun gübresi getirmeye gideceğim.
Size tekrar başarılar diliyorum kolay gelsin

ibrahimcetin 27-02-2013 09:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Archer (Mesaj 1109749)
Sayın İbrahimcetin Bahçeniz hayırlı olsun. Nereden aldınız ? Ben de Eskişehir'den bir yer almayı düşünüyorum. istanbulda yerim var satabilirsem artık memlekete dönüp hayatımın geri kalanını orada geçirmek istiyorum. Okçu Köyünde yerimiz var ama vakit bulup gidemiyorum. Eskişehire yerleşirsem köydeki yerlerle de uğraşmak istiyorum. Zaten istanbulda küçük bir bahçem var ama içindeki tüm ağaçlar Eskişehirden getirildi. Ahlat, Dağ eriği, güvem,vişne,yabani kiraz daha epey ağacım var. ben genelde genetiği bozulmamış yabani ağaçları ve meyveleri seviyorum.Sanırım önümüzdeki günlerde Eskişehire koyun gübresi getirmeye gideceğim.
Size tekrar başarılar diliyorum kolay gelsin

sayın Archer güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Yerim karacaşehirle eşenkara köyü arasında **** orman fidanlıgının arka tarafında da diye bilirim.

ibrahimcetin 06-03-2013 09:05

5 Eklenti(ler)
bahçemin artık bi yolu var.
Kepçeyle su kuyusu açıldı 6,5 mt bulduk tarla sürüldü geriye kaldı tırmıklanıp çitlemek

Sevgi 06-03-2013 09:38

Sn. Ibrahimcetin; arsanız ve bahçe sayfanız hayırlı olsun. Sağlıkla planlarınızı gerçekleştirmenizi dilerim. Herşey gönlünüzce olsun.

KAPTANzst 06-03-2013 16:03

Sayfa ve bahçeniz hayırlı olsun.

ibrahimcetin 06-03-2013 16:20

Sayın.Sevgi
Sayın.Kaptanzst

İlginize ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

h_dogan 06-03-2013 16:48

Hayırlı olsun bahçe sayfanız ve yeni bahçe adayı tarlanız. ;)

Adil 07-03-2013 17:39

Sayın ibrahimcetin ,Aramıza hoş geldiniz.Sayfanız hayırlı olsun.
Bereketli ve güzel paylaşımlar dileğimle.

gülenyüz 07-03-2013 19:48

Sn İbrahimcetin,Sayfanız hayırlı olsun.Güzel bir bahçe olması dileğiyle,Saygılar...

smnunal 08-03-2013 08:29

Sayın İbrahimcetin,

Aramıza hoşgeldiniz. Bahçe sayfanız ve bahçe olmaya aday arazinizin size uğurlar getirmesini diliyorum.

ibrahimcetin 08-03-2013 09:29

Arkadaşlar hepninize tek tek teşekkür ederim.Biraz şekillenince yardımlarınızı istiyecegim saygılar

TaşevliBahçe 08-03-2013 09:45

Sn. ibrahimcetin ,

Bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun . Kepçeyle 6,5 metre derinliğinde su kuyusu açtığınızı gördüm . Kuyuyu nasıl yapmak istiyorsunuz ? Bende kepçeyle kuyu çalışması yapmıştım . benim kuyu yaklaşık 10 metre . Burada kuyunun yapımı ile ilgili detaylar var umarım işinize yarar.

ibrahimcetin 08-03-2013 12:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TaşevliBahçe (Mesaj 1115777)
Sn. ibrahimcetin ,

Bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun . Kepçeyle 6,5 metre derinliğinde su kuyusu açtığınızı gördüm . Kuyuyu nasıl yapmak istiyorsunuz ? Bende kepçeyle kuyu çalışması yapmıştım . benim kuyu yaklaşık 10 metre . Burada kuyunun yapımı ile ilgili detaylar var umarım işinize yarar.

Sayın TaşevliBahçe
Öncelikle teşekkür ederim Ben kuyu açtırırken keson kuyu gibi ertafını örüp üstüne bir kapak koyarım diyordum ancak kayın pederim sizin yaptığınız yöntemi söyledi ama ben çalışma sistemini tam olarak anlayamadım içini çakılla dolduracağız su nasıl birikecek tam olarak kafama yatmadı ama demir doğramacıya siparişleri vermiş bir kamyon çakılda ayarlamış bir tanede kullanmadığı benzinli su motoru varmış en korktuğum konu çok basit çözülüyor bir terslik var gibi ama.

ibrahimcetin 11-03-2013 09:19

3 Eklenti(ler)
Pazar günü çit çekmek için direkleri dikmeye basladık ama dört kişi yirmi dört direk zor dike bildik devamı haftaya kaldı

Eklenti 377277

Eklenti 377278

susehri 11-03-2013 10:18

bahçeniz hayırlı olsun.

Mehmet Kemer 11-03-2013 11:22

Bahçeniz hayırlı ve bereketli olsun. Çalışmalarınızı takip edeceğim.

ibrahimcetin 22-03-2013 15:56

Geçen hafta yağışlar nedeniyle hiç birşey yapamadık hafta sonu geldi yine yağışlar başladı bitiremeyeceğiz bu çit işini

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024