agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   h_dogan / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/30117.htm)

rhepsag67 05-02-2013 07:32

Sayın H_Dogan, bahçe sayfanız hayırlı olsun.
Ben de biraz Adanalı sayılırım, eşim dolayısıyla... Yüreğir'in Seyhan mahallesini biliyorum, yemyeşil portakal bahçeleri ile çok güzel bir yer...
Bol bereketli, gönlünüzce bir bahçe olması dileğimle...
Adana'ya sevgi ve selamlarımla...

h_dogan 05-02-2013 07:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi rhepsag67 (Mesaj 1097052)
Sayın H_Dogan, bahçeniz hayırlı olsun.
Ben de biraz Adanalı sayılırım, eşim dolayısıyla... Yüreğir'in Seyhan mahallesini biliyorum, yemyeşil portakal bahçeleri ile çok güzel bir yer...
Bol bereketli, gönlünüzce bir bahçe olması dileğimle...
Adana'ya sevgi ve selamlarımla...

Ben de Seyhan mahallesinde oturuyorum. Hepsağ soyadı bana da tanıdık geliyor diyordum. :)

peyyide 05-02-2013 08:11

Hepsağ soy ismini ben de iyi biliyorum. Yakın bir arkadaşım Hepsağların gelini idi. Dünya küçükmüş:)
Ayrıca Seyhan mahallesinde ki ilköğretim okulunda çalışmıştım bir yıl kadar. Çok mutlu çalıştığım bir yıldı. Sevgilerle:)

h_dogan 05-02-2013 08:17

Bizim mahallemiz gayet sakin bir yer. Sakinliğini seviyorum en çok. Bazen gelişmemesine çok seviniyorum desem yeridir. ;)

rhepsag67 05-02-2013 08:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi peyyide (Mesaj 1097062)
Hepsağ soy ismini ben de iyi biliyorum. Yakın bir arkadaşım Hepsağların gelini idi. Dünya küçükmüş:)
Ayrıca Seyhan mahallesinde ki ilköğretim okulunda çalışmıştım bir yıl kadar. Çok mutlu çalıştığım bir yıldı. Sevgilerle:)

Dünya çok büyük değil gerçekten:) Adana'yı ve sıcak insanlarını seviyorum.
Ve yeşilliğini, parklarını, bahçelerini... Atatürk Parkındaki kocaman olmuş, çok yıllık aslan pençelerini unutamıyorum:)
Sevgilerimle...

h_dogan 05-02-2013 09:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi rhepsag67 (Mesaj 1097069)
Dünya çok büyük değil gerçekten:) Adana'yı ve sıcak insanlarını seviyorum.
Ve yeşilliğini, parklarını, bahçelerini... Atatürk Parkındaki kocaman olmuş, çok yıllık aslan pençelerini unutamıyorum:)
Sevgilerimle...

Merkez parkı görün bir de derim. Merkez camiinin yanında Seyhan nehri kenarında oldukça büyük bir park. :)

rhepsag67 05-02-2013 10:03

Merkez Parkı görmeden geçer miyiz hiç? :) Park içindeki gezi trenine binememiştik, çok sıra vardı. Çok büyük, çok güzel ve görülmesi gereken bir park gerçekten. Yalnız küp şeklinde budanmış olan ağaçlar bana yapay görünmüştü. Genel olarak çok beğenmiştik. Rahatlatıcı, dinlendirici, huzur verici bir özelliği var. :)

Sevgi Durul 05-02-2013 10:31

Sayın h dogan, gülleriniz, portakallarınız, hayata yeni merhaba demiş fidelerinizle hoş geldiniz. Tohumları çimlendirmekte biraz acele etmişsiniz gibi geldi bana. Tabii Adana farkı olabilir. Bizim buralarda bir aydan fazla vakit var sanırım. Firesiz büyütüp çiçeklerini de görmeniz dileklerimle...

h_dogan 05-02-2013 10:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 1097117)
Sayın h dogan, gülleriniz, portakallarınız, hayata yeni merhaba demiş fidelerinizle hoş geldiniz. Tohumları çimlendirmekte biraz acele etmişsiniz gibi geldi bana. Tabii Adana farkı olabilir. Bizim buralarda bir aydan fazla vakit var sanırım. Firesiz büyütüp çiçeklerini de görmeniz dileklerimle...

Teşekkür ederim ederim Sn. SDurul hoşgeldiniz bahçeme sefalar getirdiniz.
Tohumların ekimi çok da erken değil, erken yetişen fideleri örtüaltına dikeceğim. Özellikle domatesler çok sıcağa denk gelince iyi olmuyor. ;)

h_dogan 05-02-2013 19:52

Brugmansia'm

3 Eklenti(ler)
Kışın donuyor ama baharda tekrar kökten yeni dal veriyor ben eski dallarını dipten alıyorum çünkü yeni çıkan dallar daha güçlü görünüm olarak da daha iyi. Akşamları da mis gibi kokuyor. Hiç bakım da istemiyor.

h_dogan 05-02-2013 19:58

5 Eklenti(ler)
Akşam sefası- Mirabilis jalapa, sabah sefası-İpomea ve zinnia- kirli hanım

h_dogan 05-02-2013 20:02

Selluka

5 Eklenti(ler)
Sayfamda olmazsa olmaz dedim ve...

peyyide 05-02-2013 21:24

Bu çiçekler bahçenizde mi? Harika görünüyorlar. Özellikle selluka Adana'da böyle serpiliyorsa ne güzel.
Ben bu yıl ektim, iki kök vardı fakat pek gelişmedi ne yazık ki...

h_dogan 05-02-2013 21:31

Sn. peyyide sellukayı dikeceğiniz zaman fideyken güneşi fazla almayan bir yere dikin. Benim diktiğim yer iki duvar arası gibi. Yani gövde bölgesi ilk başta tüm gün güneş görmüyor.

gülenyüz 05-02-2013 21:39

Sn hdogan,sellukan ıza hayran kaldım.Çok sağlıklı muhteşem.Vallahi ne yapıp edip bana lütfen tohum veya fidesinden **** çeliğinden gönderir misin.Ankara da yok seracılarda bilen de yok.Rica etsem beni çok mutlu edersin.Sevgi ve Saygılar...

gülenyüz 05-02-2013 21:42

Sayfamda demiştim ya istediğiniz bir şey olursa çekinmeyin diye ,sanki önceden bilmiş gibi "hani derler ya kılıfını hazırla diye" başını unutum sözün. Ahmeter bey 'le samimiyetim yok. İsteyemedim.

h_dogan 05-02-2013 21:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenyüz (Mesaj 1097473)
Sn hdogan,sellukan ıza hayran kaldım.Çok sağlıklı muhteşem.Vallahi ne yapıp edip bana lütfen tohum veya fidesinden **** çeliğinden gönderir misin.Ankara da yok seracılarda bilen de yok.Rica etsem beni çok mutlu edersin.Sevgi ve Saygılar...

Çeliğinden gönderemem ama tohum yollayabilirim çünkü bitki şu anda tanınmaz durumda. :) Her sene donuyor ama tekrar sürüyor baharda. Tohumlarını dondan önce içeri almıştım kurumasını bekliyorum takasa göndermek için ama size ve bir arkadaşa daha söz vermiştim tohumlar kurusun gönderirim. Saygılar.

h_dogan 05-02-2013 21:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenyüz (Mesaj 1097477)
Sayfamda demiştim ya istediğiniz bir şey olursa çekinmeyin diye ,sanki önceden bilmiş gibi "hani derler ya kılıfını hazırla diye" başını unutum sözün. Ahmeter bey 'le samimiyetim yok. İsteyemedim.

Bence çekinmenize gerek yok Sn. ahmeter eğer elinde varsa sizi kırmaz ama benden istediğinize göre artık ben yollayacağım. :D

gülenyüz 05-02-2013 21:49

Çok teşekkür ederim.Sizden gelecek haberi bekliyorum.Sayfama haber verirseniz bende özele adresimi yazarım.Tohum takas kısmını okumuştum oradan biliyorum. Size çok zahmet olacak.Teşekkürlerimi sunuyorum.Sağlıcakla kalın

h_dogan 05-02-2013 21:50

Tabi ki özelden haber veririm kurusunlar en kısa zamanda gönderirim.

peyyide 05-02-2013 22:01

Benim sellukalarda dışarıda, kurumuş gibi... İçeriye almadım. Onlar tekrar sürgün verecek mi?

h_dogan 05-02-2013 22:20

Benim selluka veriyor sizinki de verir toprak üstü ölse de yeniden filizleniyor. Olur da ölmüşse tohum var bende. ;)

peyyide 05-02-2013 22:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan (Mesaj 1097505)
Benim selluka veriyor sizinki de verir toprak üstü ölse de yeniden filizleniyor. Olur da ölmüşse tohum var bende. ;)

Teşekkür ederim. Geçen yıl hediye gelen tohumlardan üç tanesini ayırmıştım. Baharda tekrar denerim.
Umarım bu kez daha güzel sonuç alırım.

h_dogan 06-02-2013 12:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi peyyide (Mesaj 1097520)
Teşekkür ederim. Geçen yıl hediye gelen tohumlardan üç tanesini ayırmıştım. Baharda tekrar denerim.
Umarım bu kez daha güzel sonuç alırım.

İnşallah bu sene her şey istediğiniz gibi olur. Bahçenizi daha güzel düzenlersiniz ben de zevkle gezerim sizin bahçenizi. ;)

gülenyüz 07-02-2013 08:26

İnşallah bu sene hepimizin istediği gibi olur.Bol verimli,sağlıklı.

h_dogan 07-02-2013 16:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenyüz (Mesaj 1098078)

Her şeyin başı sağlık. Sağlık olsun gerisi önemli değil. Biz hep para kazanmak için koşturuyoruz ama sağlık gidince de kafamızı duvarlara vuruyoruz ben ne yaptım diye iş işten geçmiş oluyor. Ne diyeyim SAĞLIK OLSUN.

h_dogan 07-02-2013 16:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenyüz (Mesaj 1098078)

Her şeyin başı sağlık. Sağlık olsun gerisi önemli değil. Biz hep para kazanmak için koşturuyoruz ama sağlık gidince de kafamızı duvarlara vuruyoruz ben ne yaptım diye iş işten geçmiş oluyor. Ne diyeyim SAĞLIK OLSUN.:dilli:

Cumhur Tonba 07-02-2013 16:40

Merhaba h_doğan.

Deyilmi ki herkese inat muz yetiştirip yemişsiniz.. Artık bu işten kurtuluş yok. Mevsim oralarda çok güzeldir tarım için. Anlaşılıyor ki suyunuzda bol.

Harika bir bahçe meydana getireceğinize canı gönülden inanıyorum

h_dogan 07-02-2013 21:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba (Mesaj 1098297)
Merhaba h_doğan.

Deyilmi ki herkese inat muz yetiştirip yemişsiniz.. Artık bu işten kurtuluş yok. Mevsim oralarda çok güzeldir tarım için. Anlaşılıyor ki suyunuzda bol.

Harika bir bahçe meydana getireceğinize canı gönülden inanıyorum

Teşekkür ederim Sn. Cumhur Tonba. Benim de amacım düzenli bir bahçem olması. Düzenleyebilirsem sorun yok zaten ben bitkileri seviyorum onlar da beni. ;)

h_dogan 07-02-2013 21:32

Saksıda bitkim yok sanmayın

3 Eklenti(ler)
Ficus benjamine,
Portulacaria afra,
Begonya

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024