agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   dalya35 / bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/28899.htm)

dalya35 06-11-2012 16:09

dalya35 / bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir =İzmir

Bahçenin büyüklüğü = Ev hariç 200 m2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları =Güneşli ve aşırı rüzgarlı

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb)=Konut

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı?=Önceki hali, içinde yıkılmış viran bir taş ev olan tamamı 380m2 olan bir bahçe

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? =İki yıl'dır ugraşıyorum

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı?= Tasarım yapmadık. Toprağın elverdiği ölçüde ve hiç yardım almadan birşeyleri yapa boza deneyerek yaptık.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz = Yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel)=Kişisel

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir?= Çardak, sebzelik.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? =Kimin yokki?..Benim hayalim en nadide bitkileri yetiştirmek.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) =
Ağaçlardan başlıyalım.Nar,Dut,Malta eriği,Bodur elma, Ayva, Erik, Limon, Mandalina, Portakal, Badem, Kayısı, Fıstık çamı.

Gül çeşitleri,Gazanya,Bodrum papatyası,Sardunya,Lale,Nergis,Sümbül,Çiğdem,Kır menekşesi,Lilyum,Itır,Hercai,Yer açelyası,Girit lalesi,Mor salkım,Pasiflora,İris,Yıldız çiçeği,Kadife çiçeği,Ful,Sarı yasemin, Mavi yasemin,Zakkum,Çuha,Hanımeli,Melisa, Limon melisa,Adaçayı, Lavanta,Kasımpatı, Yaz patı,Acem borusu,Aslanağzı,Leylak,Petunya,Ortanca,Karanfil,Y ukka,Maviş,Kül çiçeği,Selluka,Clematis ,Domates,Biber, Patlıcan,Salatalık,Roka,Maydanoz,Soğan,Marul, Asma ve adını bilmediğim bazı çiçekler...

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? = Hepsi özel ama iki tane özel bitkim var.

Varsa çok özel bir bitkinizin adı?= Selluka, Clematis

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?= Yapmaya çalışıyorum

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl?= Şebeke suyu

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? = Hiçbirşey maalesef

Toprak özellikleri = Taşlı bir yapıya sahip temizledikçe taş çıkıyor.

Kompost yapıyor musunuz?= Hayır

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?= Olmaz mı?

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? =

Bahçeniz organik mi?= Evet

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?= Koyun gübresi

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı?= Hayır

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu?= Evet dağlık bir bolge ve ciddi soğuk alıyor.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?= İyiki bu bahçeye sahip olmuşum.

Tetanoz aşısı oldunuz mu?= Evet

dalya35 06-11-2012 17:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sarin (Mesaj 1043399)
Hoşgeldiniz Sn. dalya35,

Bahçe sayfanız hayırlı olsun. Bahçenizde sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmenizi diliyorum. Anladığım kadarıyla bol çiçekli bir bahçe olacak. Fotoğraflarınızı merakla bekliyorum.

Kolaylıklar diliyor, sevgi ve selamlar sunuyorum.

Çok teşekkür ederim sevgili sarin... Çiçeklerin çok olduğu amatörce yönetilen minik bir bahçe:)

dalya35 06-11-2012 17:38

Ilk günler

5 Eklenti(ler)
Evi ilk aldığımızdaki hali.... En alt resimde sevgili arkadaşım bu yıkıntıyı nasıl adam edeceksiniz demişti:))

Tura 06-11-2012 17:43

Bahçe sayfanız hayırlı olsun.

Metre karesi hiç önemli değil, böyle bir bahçeniz olması size sağlık ve mutluluk kazandıracaktır.

Saygılar.

Tura 06-11-2012 17:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dalya35 (Mesaj 1043460)
Evi ilk aldığımızdaki hali.... En alt resimde sevgili arkadaşım bu yıkıntıyı nasıl adam edeceksiniz demişti:))

Şimdi bu resimleri görünce, sonradan bir mucize gibi bir şeye şahid olacağımızı hissettim. :)

dalya35 06-11-2012 17:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tura (Mesaj 1043464)
Bahçe sayfanız hayırlı olsun.

Metre karesi hiç önemli değil, böyle bir bahçeniz olması size sağlık ve mutluluk kazandıracaktır.

Saygılar.

Ziyaretiniz ve güzel düşünceniz için teşekkürler sayın Tura... Eşim ve ben doğma büyüme İstanbulluyuz hayatımızda hiç bahçe tecrübemiz olmadı bu hayal ettiğimiz bir serüvendi ve şu anda biz bunu yaşıyoruz...Sizinde söylediğiniz gibi en başından beri bize farklı mutluluklar yaşatan her sabah sunduklarıyla bizi şaşırtan doğaya birkez daha hayran kalıyoruz:)

dalya35 06-11-2012 17:56

Devam

3 Eklenti(ler)
Maalesefki toprak yani bahçe kısmının çok belirgin resimleri yok:(

Dünyalı 06-11-2012 19:36

Sayın dalya35;

Yeni eviniz (gerçi 2 yıl olmuş ama, olsun) ve bahçe sayfanız hayırlı, uğurlu olsun.

Bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanızdan, ayrıca memnun olduk.

Sağlıcakla kalın.

smnunal 06-11-2012 21:45

Sayın dalya35,
Bahçe sayfanız ve yeni mekanınız hayırlı olsun.

dalya35 07-11-2012 14:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Dünyalı (Mesaj 1043579)
Sayın dalya35;

Yeni eviniz (gerçi 2 yıl olmuş ama, olsun) ve bahçe sayfanız hayırlı, uğurlu olsun.

Bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanızdan, ayrıca memnun olduk.

Sağlıcakla kalın.

Ziyaretiniz ve dilekleriniz için teşekkür ederim sayın Dünyalı.... Bilgi **** tecrübe maalesef yok. Herşey doğaçlama yap, boz tekniği. İnşallah ben sizlerin tecrübelerinden faydalanıcam:)

dalya35 07-11-2012 14:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi smnunal (Mesaj 1043661)
Sayın dalya35,
Bahçe sayfanız ve yeni mekanınız hayırlı olsun.

Hoşgeldiniz sayın smnunal teşekkürler:)

dalya35 07-11-2012 14:25

Oluşum

4 Eklenti(ler)
Ev, mümkün olduğu kadar orijinal hali korunmaya çalışılarak, tadilat yapılmaya başladı. Tabiiki bazı ilavelerde yok değil...

dalya35 07-11-2012 14:32

Eski bir rum eviymiş... Orijinal taş ev. Sonrasında Türkler yaşamış içinde fakat büyük şehirlere göç merakı bu güzel evleri kaderine terketmiş..Oysa büyük şehirde yaşayanların hayali böyle bir evde, sakin bir hayat sürmek değilmidir.

dalya35 07-11-2012 14:39

Oluşum

5 Eklenti(ler)
Yavaş yavaş şekillenmeye başladı...

dalya35 07-11-2012 14:42

Bu arada inşaat devam ederken, ben kasalarca çiçek alıp ekiyorum, ektiğim çiçeklere ya harç düşüyor veya ustalar basıp eziyor. Yılmadan bıkmadan ekiyorum:)

dalya35 07-11-2012 14:48

Haaa unutmadan soyliyeyim ilk çiçeklerimi dış kapı takılmadığı için keçiler yemişti:(

dalya35 07-11-2012 15:55

Bir zamanlar mutfak ocagıydı şömine oldu

1 Eklenti(ler)
Içeriden birkaç resim

dalya35 07-11-2012 15:55

1 Eklenti(ler)
Teras ve çatı katı

dalya35 07-11-2012 15:57

1 Eklenti(ler)
çatı katından manzara ile ev resimlerine son veriyorum

incii 07-11-2012 16:16

Sayin dalya35, eviniz bahceniz hayirli ugurlu olsun. Allah agiz tadin ile oturmak nasip etsin insallah. Virane evi cennete cevireceginiz eminim. Suan manzaraniz cennet gibi zaten, bayildim gercekten.... Kolayliklar dilerim

dalya35 07-11-2012 16:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi incii (Mesaj 1044125)
Sayin dalya35, eviniz bahceniz hayirli ugurlu olsun. Allah agiz tadin ile oturmak nasip etsin insallah. Virane evi cennete cevireceginiz eminim. Suan manzaraniz cennet gibi zaten, bayildim gercekten.... Kolayliklar dilerim

Sevgili incii, evime bahçeme hoşgeldiniz:) Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Manzara, evin her odasından (bahçeden bile) çok güzell...

hk50 07-11-2012 17:21

Bahçe sayfanız, Yeni eviniz vede bahçeniz hayırlı uğurlu olsun.

Tura 07-11-2012 17:30

Oluşum devam ediyor...biz de ise merak.

Güzel ailenizle beraber, güle güle oturun...mutlu...sağlıklı...ve uzun yıllar.

mandalinci 07-11-2012 17:48

Sayın dalya35,

Neşe içinde, sağlıkla yaşayın evinizde.

Artık, gelişmeleri takip edeceğimiz yeni bir mekanımız daha oldu.

Sayfanız ve eviniz hayırlı olsun.

trilye 07-11-2012 17:49

Sayın dalya35 yeni eviniz ve bahçeniz hayırlı olsun.
Bahçenizde inşaat olduğu halde çiçeklerinizi ekmeye devam ettiğinizi söylemişsiniz. Bu sene bizde inşaat işiyle uğraştık. Malesef bahçeme ektiğim bir sürü sebze fidesi telef oldu.En son bahçeye giren kepçe 4 adet fidanımı ezince vazgeçtim. Bu yüzden sizi çok iyi anlıyorum ve azminizden dolayı tebrik ederim.

serkan_istanbul 07-11-2012 17:55

Bahçe sayfanız hayırlı olsun güle güle oturmayı nasip etsin allah. Ellerinize sağlık insan güzel bakmayı bilince demekki virane durumdaki herşey yeniden güzel olabiliyormuş. Sevgiyle kalın.

Maviş 07-11-2012 17:59

Sevgili Dalya35 bahçeniz ve hayırlı olsun. Eviniz çok güzel olmuş.:D:D:)

TaşevliBahçe 07-11-2012 18:08

Sn. dalya35 ,

Bahçeniz ve bahçe sayfanız hayırlı olsun. Yıkık halde olan evi saraya çevirmeyi başarmışsınız .

Sizi canı gönülden tebrik ediyorum..

saygılar...

Dünyalı 07-11-2012 20:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dalya35 (Mesaj 1044051)
Eski bir rum eviymiş... Orijinal taş ev. Sonrasında Türkler yaşamış içinde fakat büyük şehirlere göç merakı bu güzel evleri kaderine terketmiş..Oysa büyük şehirde yaşayanların hayali böyle bir evde, sakin bir hayat sürmek değilmidir.

Sayın dalya35;

Yıllardır gezdiğimiz yerlerde böyle yıkık dökük, taş evleri görünce içimiz gidiyor (sızlıyor), "aahh orası şimdi bizde olacaktı ki..." diye iç çekiyoruz. "Sahipleri hiç değerini bilmiyor, şimdi imkanımız olacaktı da, orayı bir alacaktık ki..." diyerek, şu anda sizin yaptığınızı, hayal ediyoruz.

Gerçekten çok şanslısınız.

Allah iyi günlerde, huzurla oturmayı nasip etsin.

ayseldeniz 08-11-2012 09:48

Hayırlı olsun.Epey emek vermişsiniz.Çok güzel olmuş.Devamını bekliyoruz.Kolay gelsin.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024