agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Hatice Tarhan / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/28149.htm)

Hatice Tarhan 30-07-2012 03:21

Hatice Tarhan / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir: Konya /Çumra

Bahçenin büyüklüğü:250metrekare

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları :Güneş ve yağış

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri:7a

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb):Konut

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı?:Ev ve bahçe 37 yıllık

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? 1 Eylül 2012 de bahçemle ilgilenmeye başlayacağım.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı?Hayır almadım Ağaçlar net üyelerinin yardımlarını bekliyorum..

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz :Yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel)Kişisel yapılacak..

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir?Asma ile yapılmış çardak mevcut..

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı?Süs havuzu, fırın ,sebze adaları...

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) Kayısı ağacı üzüm ismini bilmediğim iki ağaç

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? Kaktüs

Varsa çok özel bir bitkinizin adı?Balkonum da yetiştirdiğim çok çeşitli bitkiler var bahçemde sayılarının hızla artacağına inanıyorum...

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?tohum ve çelikle üretim yapıyorum.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl?Şebeke suyu ve tulumba var henüz su çıkarmayı başaramadım...

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? Yağmur suyu biriktirmeyi düşünüyorum...

Toprak özellikleri:Bilmiyorum

Kompost yapıyor musunuz?Balkonum da kompost yapıyorum bahçede daha çok yaparım.

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?Zaman gösterecek..

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz?Ev yapımı ilaçları tercih ediyorum...

Bahçeniz organik mi?Organik olacak..

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?Koyun gübresini tercih ediyorum yarasa gübreside kullandım solucan gübresi üretimi denemeleri yapacağım..

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı?Yok.

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?Damlama düşünüyorum..

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu?Yakın çevremde dağ yok soğuk alır..

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?İyiki bu bahçeyi almışım diyebiliyorum şimdilik....

Tetanoz aşısı oldunuz mu?Hayır..

Hatice Tarhan 30-07-2012 03:38

Yıllardan beri en büyük hayalimdi bahçeli bir evimin olması.
Siteye üye olmamla birlikte daha da bir hız aldı bahçe sevgisi ,sevgili Adalet hanımın, hk 50 nin, Güler hanımın, daha ismini sayamadığım bir çok arkadaşımızın bahçesine imrenerek bakıyordum,fakat benim en büyük sorunum Alanya da bahçeli bir ev sahibi olmamın imkansız oluşuydu.
O zaman ne yapacaktım buralardan çekip gidip yeni bir hayata yelken açacaktım(ben buna deli cesareti diyorum)İlk adımı attım bahçeli evi aldım.
Artık sizin değerli fikirlerinizle bu bahçeyi eski ismim gibi Cennet bahçesine çevirmek istiyorum,umarım değerli fikirlerinizi ve yardımlarınızı esirgemessiniz..Allah tüm isteyenlere bahçeli bir ev nasip etsin.....

MeyveliTepe 30-07-2012 07:45

Hayırlı, uğurlu olsun.

smnunal 30-07-2012 07:48

Sayın Hatice Tarhan, yeni yaşam alanınız hayırlı uğurlu olsun.

TaşevliBahçe 30-07-2012 08:13

Sn Hatice Tarhan ,

Hayırlı uğurlu olsun...

peyyide 30-07-2012 08:13

Hayırlı, uğurlu, bereketli olsun:)

İpek Kozası 30-07-2012 08:56

Hayırlı olsun, Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin.

bebd 30-07-2012 09:10

Doğa ananın tüm cömertliği ile sizi kucakladığı; Hayalerinizin tohumdan fidana ulaştığı çiçek güzelliğinde sağlıklı huzur dolu günler dileği ile .....

hk50 30-07-2012 09:11

Bölgemize hoş geldiniz.Hayırlı uğurlu olsun.Allah mutlu yaşam nasip etsin.
Saygılar.

sarin 30-07-2012 09:22

Sayfanız ve bahçeniz hayırlı olsun. İnşallah dediğiniz gibi bahçenizi cennet bahçesine çevirisiniz, biz güzellikleri izlerken sizde yarattığınız cennette mutlu bir ömür sürersiniz.

günebakan 30-07-2012 10:43

Hayırlı olsun Hatice hanım'cığım herşey gönlünüze göre olsun:)

ilksenozturk 30-07-2012 10:51

bir kişi daha kurtulmuş demektir :)
hayırlı olsun....

loveforlife 30-07-2012 11:26

Yemyeşil, bereketli bir bahçe olsun! Tüm cömertliğiyle kucaklasın sizi toprak ana, yeni yuvanızda... Darısı tüm isteyenlerin başına...

Safranlı 30-07-2012 11:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ilksenozturk (Mesaj 1003907)
bir kişi daha kurtulmuş demektir :)
hayırlı olsun....

tirajik bir gülümseme ile aynı cümlleri paylaşıyorum...

hberbul 30-07-2012 11:41

Hayırlı olsun.Fotoları merakla bekliyorum.Çumra da su sorunu yaşamazsınız.Bitkilerin en önemli yaşam kaynağı bence su.Toprağı da bereketlidir memleketimin.Kolaylıklar diliyorum.Sevgi ile..

Minarislim 30-07-2012 11:42

hayırlı uğurlu olsun.Emeklimi oldunuz?Bütün dilekleriniz gerçek olsun.

Hatice Tarhan 30-07-2012 11:57

Güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.Bu siteye üye olupta ben bahçeli ev sevmem diyen birini düşünemiyorum,Allah olmayan herkese nasip etsin inşallah..Resim ler yükleyeceğim de bahçe nerde diyeceksiniz,bahçe yok şimdilik sadece toprak var...

Hatice Tarhan 30-07-2012 11:58

Resim yüklemeyi başaramadım, belli oldu bu sabaha kadar da resim yükleme çalışacağım...

Kiraz 30-07-2012 12:04

Hayırlı olsun, sağlıkla keyfini sürün.

Hatice Tarhan 31-07-2012 00:35

1 Eklenti(ler)
Saatlerdir uğraşıyorum bir resim yükleyemedim,farklı resim deniyorum yükleniyor bahçe resimleri olmuyor delireceğim..

Hatice Tarhan 31-07-2012 00:53

1 Eklenti(ler)
Bahçedeki tek meyve ağacı kayısı...

Hatice Tarhan 31-07-2012 01:01

1 Eklenti(ler)
Bahçede bir tulumba var su çıkarmayı başaramadım..

Hatice Tarhan 31-07-2012 01:05

1 Eklenti(ler)
Birde tandır var,yerinin değişmesi gerekiyor çok orta yerde...

Hatice Tarhan 31-07-2012 01:13

1 Eklenti(ler)
Resimde görünen yeşil ağaçlı yeri de almak istiyoruz o zaman daha büyük bir bahçeye sahip olacağız...

aydilem 31-07-2012 01:40

hayırlı olsun Hatice hanım bol çiçekli meyveli ve sebzeli günler sizinle olsun

Hatice Tarhan 31-07-2012 01:41

1 Eklenti(ler)
Bu gecelik bu kadar bahçe nerde diyeceksiniz şimdilik bahçe yok ot bile bitmemiş toprak var yıllarca saksıda görmeye alışık olduğum ve hasretini çektiğim toprak...Değerli fikirlerinizle bu kadarcık yerde neler yapılabiliyor hep birlikte göreceğiz....

Satı Uğurtan 31-07-2012 02:13

Sevgili Hatice, sen yeterki iste o bahçe ne güzel bir cennete dönecek zamanla göreceğiz, sağlıkla ek dik yetiştir bizlerde zevkle izleyelim, hayırlı uğurlu olsun, sevgiler kolay gelsin.

Nevzat 31-07-2012 08:33

Çok güzel şirin bir ev, herşey gönlünüzce olsun.

Asya Ceylan 31-07-2012 09:12

Hayırlı uğurlu olsun ;) Zamanla çok yeşillikli rengarenk olacağını düşünüyorum ben.Ne güzel beyaz boş bir sayfa dilediğiniz gibi değerlendirip mutlu huzurlu ağız tadıyla bir ömür geçirmenizi dilerim.

kılıç 31-07-2012 09:26

Sevgili hatice bu bahçenin bir ağaçlar.net üyesinin elinde ne hale geleceğini hayal bili edemeyiz kolay gelsin.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024