agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   gokcegokce / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/28000.htm)

gokcegokce 10-07-2012 18:27

gokcegokce / Bahçe

5 Eklenti(ler)
Bahçenin bulunduğu şehir Kars ili Akyaka ilçesi Şahnalar köyü 9. hudut taburu lojmanları

Bahçenin büyüklüğü yaklaşık 25 m2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları Güneş fazla almıyor, yağış çok fazla, şebeke suyu ile suluyoruz ve su çok kireçli

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri 5a kuşağı

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) Hobi bahçesi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? Benden önce sadece geçen sene tarım amacıyla kullanılmış

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? Mart 2012'den beri bahçeyle uğraşmaktayım

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? Hayır

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz Yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Kişisel bazen imece (komşularım sağolsun) :)

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Yok

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? Ben de seneye bahçemi ilgili birine devretmek istiyorum çünkü Karstaki görevimiz seneye sona eriyor.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) Domates, Biber, Fasülye, Barbunya, Bamya, Bezelye, Kabak, Salatalık, Çilek, Kıvırcık Marul, Kara lahana, Soğan, Sarımsak, Vişne

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? Acemi olduğum için şu an hepsiyle özel ilgileniyorum

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? Çok özel bir türüm yok

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? Henüz değil

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? Şebeke suyu ama zaten çok fazla yağmur yağıyor

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? Yağmur fazla yağdığı için fazla sulamıyorum

Toprak özellikleri Bilgim yok

Kompost yapıyor musunuz? Bilgim yok

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? Yeşilliklerimin tohumlarını çok sık ektiğim için gelişimleri kötü oldu

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? Zirai ilaç kullanmadım kullanmak da istemiyorum organik olmasına önem veriyorum

Bahçeniz organik mi? Evet

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? Kuru sığır gübresi ve inceltilmiş güvercin gübresi

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? Köstebek, Sülük, Çekirge, kurbağa, ismini bilmediğim siyah antenli uzun bir böcek ve uğur böceğinin irisi gibi kanatlı bir tür böcek

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? Yağmurlama

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? Bahçem bir tepenin yamacında

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? Çilek fidelerimi edindiğim çiftçinin önerisiyle çileklerimi sera naylonuyla diktim ve yayılmasını kontrol altına aldım

Tetanoz aşısı oldunuz mu? Hayır

Lojmanımızda 25 m2 kadar bir alan isteyenlere ekip dikmek için ayrılmış. Ben de tabi ki bu fırsatı kaçırmadım. Marttan beri ektiğim ürünler yeni yeni kendilerini gösteriyorlar gelişimleri aşağıdaki fotoğraflarda görülebilir.

gokcegokce 10-07-2012 18:30

Bostana devam

5 Eklenti(ler)
Bostanımdan son görüntüler. Bu ara Karsta çok yağış var ekstradan sulamama gerek kalmıyor ancak umarım dolu vurmaz...

gokcegokce 10-07-2012 18:33

Bostana devam

5 Eklenti(ler)
Domateslerim kızaramayacak bu gidişle güneş fazla yüzünü göstermiyor Denizlide olsak çoktan yemiştik domatları :p

malina 10-07-2012 21:31

Bunları da balkon sayfanısa eklemişsiniz. Oysa ikisi farklı şeyler, mesajlarınızı taşıdım.

İlk mesajınıza eklediğim soruların bildiğiniz kadarını da cevaplar mısınız?

gokcegokce 10-07-2012 22:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 996720)
Bunları da balkon sayfanısa eklemişsiniz. Oysa ikisi farklı şeyler, mesajlarınızı taşıdım.

İlk mesajınıza eklediğim soruların bildiğiniz kadarını da cevaplar mısınız?

Teşekkür ederim yardımınız için. Acemiliğime verin forumda da bitki olayında da yeniyim :o

peyyide 10-07-2012 23:56

Bahçeniz hayırlı olsun sayın gokcegokce. Umarım çok bereketli olur:)

TaşevliBahçe 11-07-2012 00:27

Sn. gokcegokce ,

Bahçeniz hayırlı uğurlu olsun , bol bereketli hasatlar diliyorum..

saygılar efendim...

gokcegokce 11-07-2012 01:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi peyyide (Mesaj 996813)
Bahçeniz hayırlı olsun sayın gokcegokce. Umarım çok bereketli olur:)

Teşekkürler sayın peyyide bereket dileklerimiz hepimize olsun inşallah.

gokcegokce 11-07-2012 01:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TaşevliBahçe (Mesaj 996821)
Sn. gokcegokce ,

Bahçeniz hayırlı uğurlu olsun , bol bereketli hasatlar diliyorum..

saygılar efendim...

Teşekkürler sayın TaşevliBahçe bol yağmurlu bereketli bir sezondayız inşallah böyle gider. Biraz da acemi şansı sanırım :p

Asya Ceylan 11-07-2012 10:26

Maşallah ;)

Lunlun 11-07-2012 11:58

Bol sebzeli günler sizin olsun. Bahçenizde kolaylıklar dilerim.

gokcegokce 11-07-2012 13:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Asya Ceylan (Mesaj 996915)
Maşallah ;)

Teşekkürler sayın Asya Ceylan

gokcegokce 11-07-2012 13:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Lunlun (Mesaj 996945)
Bol sebzeli günler sizin olsun. Bahçenizde kolaylıklar dilerim.

Teşekkür ederim sayın Lunlun kolaylıklar ve bol hasat hepimizin olsun.

gokcegokce 04-08-2012 15:57

Mahsüller

3 Eklenti(ler)
Bahçemin mahsülleri bunlar! :p

berrinb 04-08-2012 16:03

Hoşgeldiniz...bahçeniz ve sahifeniz hayırlı olsun....Sebzeleriniz çok gözalıcı ve sıhhatli görünüyorlar....Ellerinize sağlık....Resimlerinizin devamını bekleriz..selam ve sevgiler....:)

gokcegokce 04-08-2012 16:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 1005951)
Hoşgeldiniz...bahçeniz ve sahifeniz hayırlı olsun....Sebzeleriniz çok gözalıcı ve sıhhatli görünüyorlar....Ellerinize sağlık....Resimlerinizin devamını bekleriz..selam ve sevgiler....:)

Teşekkürler sn. berrinb, sayfama gösterdiğiniz ilgi için. Sizlerin beğenisini kazanmak benim gibi bir çaylak çiftçi için inanılmaz güzel. Sevgiler...

Türkan 04-08-2012 20:18

aramiza hos geldin.sayfan hayirli ugurlu olsun.sebzelerin ozellikle kabak ve fasulye istahacici gorunuyor.cok saglikli gorunuyor.tatli agizla yiyin.hersey gonlunuzce olsun.resimlerin devamini izliyor olucam.iyi gunler :-)

Hatice Tarhan 05-08-2012 01:16

Sayfanız hayırlı bol ürünlü olsun sayın Gökçe,
acemiyim diyorsunuz fakat bitkileriniz gayet güzel görünüyor maşallah.....

gokcegokce 05-08-2012 01:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Türkan (Mesaj 1006009)
aramiza hos geldin.sayfan hayirli ugurlu olsun.sebzelerin ozellikle kabak ve fasulye istahacici gorunuyor.cok saglikli gorunuyor.tatli agizla yiyin.hersey gonlunuzce olsun.resimlerin devamini izliyor olucam.iyi gunler :-)

Teşekkürler sn. Türkan. Gerçekten emek verilerek ve sevgiyle yapılan her şeyin mükafatı da güzel oluyormuş. Bahçemin bana sunduğu güzellikler bir yana sizin beğenileriniz de ayrıca keyifli. Sevgiler...

gokcegokce 05-08-2012 01:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hatice Tarhan (Mesaj 1006074)
Sayfanız hayırlı bol ürünlü olsun sayın Gökçe,
acemiyim diyorsunuz fakat bitkileriniz gayet güzel görünüyor maşallah.....

Teşekkürler sn. Hatice Tarhan. Bu iklimde bu ürünleri almak gerçekten tahminimden öte bir durum oldu. Daha domateslerimi koyamadım bir kaç tane kızaran vardı ve ben dayanamayıp yedim hepsini :p

tekomusti 05-08-2012 01:41

hoşgeldiniz hayırlı olsun
saygılar

gokcegokce 05-08-2012 01:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tekomusti (Mesaj 1006081)
hoşgeldiniz hayırlı olsun
saygılar

Teşekkürler :)

s.serdar 05-08-2012 06:04

Sayın gokcegoce.

Kars coğrafyasında ve ikliminde ve hele küçücük bahçede sayısız güzellikler yaratmanızı imrenerek tebrik ediyor, bahçe sayfanızın hayırlı olmasını diliyor, aramıza hoş geldiniz diyorum.

Saygılarımla.

gokcegokce 05-08-2012 08:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar (Mesaj 1006111)
Sayın gokcegoce.

Kars coğrafyasında ve ikliminde ve hele küçücük bahçede sayısız güzellikler yaratmanızı imrenerek tebrik ediyor, bahçe sayfanızın hayırlı olmasını diliyor, aramıza hoş geldiniz diyorum.

Saygılarımla.

Çok teşekkürler sn. s.serdar. Övgüleriniz bitkilerle olan sıkı bağımı arttırıyor. Bu aslında bana oldukça uzak coğrafyada doğadan başka sarılacağım uğraş bulamadım. Bahçemden ayrı evimde de bir çok bitki var ve tabi balıklarım ve kuşlarım...

Eriklibahçe 05-08-2012 09:27

Sn.gokcegokce,
hoş geldiniz,bahçeniz çok şirin elinize sağlık başarılar diliyorum ,kolay gelsin...

gokcegokce 05-08-2012 11:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Eriklibahçe (Mesaj 1006121)
Sn.gokcegokce,
hoş geldiniz,bahçeniz çok şirin elinize sağlık başarılar diliyorum ,kolay gelsin...

Teşekkürler sn. Eriklibahçe balkonumdan sonra bahçeme de hoşgeldiniz...

smnunal 06-08-2012 11:10

Sn.gokcegokce,
bahçesayfanız hayırlı olsun. Bol verimli bir sezon geçirmeniz dileğimle muğladan selamlarımla.

gokcegokce 06-08-2012 20:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi smnunal (Mesaj 1006432)
Sn.gokcegokce,
bahçesayfanız hayırlı olsun. Bol verimli bir sezon geçirmeniz dileğimle muğladan selamlarımla.

Teşekkürler sn. smnunal. Memeleketim Denizli olduğundan komşu illerden sayılırız. Daha 2 hafta önce Bodrumdaydım Muğla sahilleriyle çok sevdiğim bir yer. Selamlar Muğla'ya... :)

TuRaÇ 08-08-2012 21:08

Bu sevimli bahçede bol ürünlere doyun inşallah.Kolaylıklar diliyorum:))

gokcegokce 16-08-2012 13:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TuRaÇ (Mesaj 1007223)
Bu sevimli bahçede bol ürünlere doyun inşallah.Kolaylıklar diliyorum:))

Teşekkürler sn. Turaç. Bahçem küçük ama marifetleri büyük gerçekten :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024