agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   Yakup Ünal / Tarladan bahçeye (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/24334.htm)

Yakup Ünal 29-06-2011 07:41

sayın r.ali bilgi için çok teşekkürler, dutlar çok güzel gözüküyor afiyet olsun

Yakup Ünal 04-07-2011 08:04

2 Eklenti(ler)
gojilerimin bazılarrının üstünde yeşil ufak böcekler çıkmış

Yakup Ünal 04-07-2011 08:10

4 Eklenti(ler)
orjinal yayaş domateslerim 8-10 fide ama işallah bu sene tohumlarını alırız.
Doğu - Batı istikamatinde hazırladığım yere diktim ki güneşi eşit şekilde ilerde hepsi alsın ön taraflarına da fasülye diktim sırığa alabilrisem domateslerime serinlik versin diye

Yakup Ünal 04-07-2011 08:14

1 Eklenti(ler)
nohutlarım

Ömer Durmaz 04-07-2011 14:39

Nohutları görünce çocuklugum geldi aklıma insan büyük şehirlerde herşeye hasret kalıyor :)
Resimler için teşekkürler

Yakup Ünal 04-07-2011 15:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ömer Durmaz (Mesaj 831405)
Nohutları görünce çocuklugum geldi aklıma insan büyük şehirlerde herşeye hasret kalıyor :)
Resimler için teşekkürler

ömer bey bahçemizi ziyaret edip nohutları beğendiğiniz için ben teşekkür ederim.

bahtiyar02 07-07-2011 14:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Ünal (Mesaj 831214)
orjinal yayaş domateslerim 8-10 fide ama işallah bu sene tohumlarını alırız.
Doğu - Batı istikamatinde hazırladığım yere diktim ki güneşi eşit şekilde ilerde hepsi alsın ön taraflarına da fasülye diktim sırığa alabilrisem domateslerime serinlik versin diye

Sevgili Yakup Ünal;
Ayaş domateslerinizin dikim şekline bakınca deşti domatesler gibi sanki. Durumları sağlıklı görünsede çapa yaparken gövdelerini toprakla belli bir oranda kapatın ki rüzgardan kırılmasın aynı zamanda toprağın(Telbisi) nemini korumuş olursunuz.
Gojilerinizin maşallahı var. Dikkatimi çekti bendeki türe benzemiyor.Umarım sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz.
Saygılar

Yakup Ünal 07-07-2011 17:22

bahtiyar abi hızla gojiler gelişiyor, Domateslerinde altını doldurmaya her çapada devam ediyoruz teşekkür ederim önerilerin için

berrinb 09-07-2011 13:32

Ahhh!! Ankara ya gelebilsek de taze nohut yesek :)))...Ama domates zamanı gelmelide ,orjinal yayaş domateslerinin( İlk defa bu cinsi duydum) tadına bakmalı nasıldır acaba.......Kolay gelsin arkadaşım.....Herşey iyi görünüyor.......

Yakup Ünal 10-07-2011 19:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 833842)
Ahhh!! Ankara ya gelebilsek de taze nohut yesek :)))...Ama domates zamanı gelmelide ,orjinal yayaş domateslerinin( İlk defa bu cinsi duydum) tadına bakmalı nasıldır acaba.......Kolay gelsin arkadaşım.....Herşey iyi görünüyor.......

orjinal derken yerel tohumlarımızdan olduğunu vurgulamaktı sanırım. Üstadım ben cümleleri bir araya getirmekte özürlü olduğumdan orjinal ayaş domaesi diye yazmamı yadırgamayın, nohut zamanı geçiyor evet işallah domatese bekleriz. olmadı kargo ile gönderirim...
güzel iyi düşünceleriniz için teşekkürler.

Yakup Ünal 11-07-2011 09:25

1 Eklenti(ler)
10 temmuz 2011 ORJİNAL AYAŞ DOMATESLERİM :-)

Yakup Ünal 11-07-2011 12:42

2 Eklenti(ler)
işyerimden iki resim karesi

sabah 11-07-2011 15:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 833842)
.., orjinal Ayaş domateslerinin( İlk defa bu cinsi duydum) tadına bakmalı nasıldır acaba....

Ankaralılar için domatesin hası tadıyla, kokusuyla Ayaş domatesidir.Tarladan çıkışı dörtgözle beklenir. :rolleyes:

Yakup Ünal 11-07-2011 19:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sabah (Mesaj 834605)
Ankaralılar için domatesin hası tadıyla, kokusuyla Ayaş domatesidir.Tarladan çıkışı dörtgözle beklenir. :rolleyes:

güzel ifadet etmişsin

fatma sunay 12-07-2011 19:36

Yakup bey ayaş domatesini bende merak ettim ve takip ediyorum. Dalından kopmuş şeklini bekliyorum. İşyerinizin bahçesindeki ayyıldıza bayıldım çok anlamlı birbahçe olmuş. Kim düşünüp yaptıysa eline sağlık.

Yakup Ünal 13-07-2011 09:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fatma sunay (Mesaj 835095)
Yakup bey ayaş domatesini bende merak ettim ve takip ediyorum. Dalından kopmuş şeklini bekliyorum. İşyerinizin bahçesindeki ayyıldıza bayıldım çok anlamlı birbahçe olmuş. Kim düşünüp yaptıysa eline sağlık.

Bende sabırsızlıkla bekliyorum ayaş domateslerini işallah bir aksilik olmadan büyütür tohumlarını alırız.
İşyerinin bahçesinin tamamı çok harika bu işlerle ilgilenen yetkili arkadaşımız ve başkanımızın çalışmaları sayesinde çok güzelleşti, gülleri ve diğer çiçeklerin çoğunu kurdukları serada yetiştiriyorlar.
Bahçemi ziyaret ettiğiniz ve beğendiğiniz için teşekkürler

Minarislim 13-07-2011 12:21

Yakup bey; ayaş domatesleri güzel görünüyor.İnşaallah kırmızılarını da görürüz.Emeğinize ve elinize sağlık.Ay yıldıza kırmızı çiçekler yakışmış.Bizim bayrağımıza ne yakışmazkı.

Yakup Ünal 13-07-2011 12:59

sayın minarisli hemşehrim işallah görürüz evet haklısın sevdiğimiş güzelliklere herşeyi yakıştırıyoruz

Yakup Ünal 18-07-2011 07:59

5 Eklenti(ler)
uzun zamandır dut ağıcını ziyaret etmemiştim bu hafta sonu pazar gününü ziyaretlere ayırdım bunlardan bir taneside karadut, bir tane kırmızı ama daha olmamış dutundan yemek nasip oldu. Asırlarca meydan okuyan duruşunu görünce insan karmaşık duygular içine giriyor.

Yakup Ünal 18-07-2011 08:05

5 Eklenti(ler)
cumartesi kulübeye resim yaptırdık

Yakup Ünal 18-07-2011 08:10

1 Eklenti(ler)
gojilerimi yiyenin pisliğini buldum. Biz çıkıyoruz misafirimiz geliyor ve her hafta nevar ne yok yapraklarını yiyor kemire bilgiği dalları kemiriyor.

Yakup Ünal 18-07-2011 08:11

2 Eklenti(ler)
ayaş domatesinde birtane domates çıktı diğerleri çiçekte hızlı gelişiyorlar.

ligustrum 18-07-2011 13:07

Evet. Dut bu. Hiç böyle görmedim. Kaç yaşlarında?
Telle koruma altına almaya çalışıyorsunuz.
İleriki yılları düşünerek, çelikle çoğaltmayı ve ya başka duta aşılama ile yeni genç karadutlar ile neslini korumalı.

Binaya yaptığınız resim gerçekten müthiş. Yapanın ellerine, hayal gücüne sağlık.

Yakup Ünal 18-07-2011 13:17

sayın ligustrum; Dutu deneyen çok oldu ama bbaşarılı olana rastalamadık bu dut söylenene göre 1000 yıllık ama kimsenin birşey bildiği yok benim dedemin dedeside bilmezmişti çemişini
bu sene çeliklemeyi deneyeceğim seneyede aşıyı deneyeceğiz.
Binaya yapılan ( kulübeye) resim bir günde alel acele yapılmış bir resim daha güzellerinide yapıyor yiğenim mesleği bu oldu
beğendiğiniz için teşekkürler

berrinb 18-07-2011 13:38

Sayın Yakup Ünal,bu güzel görüntülere öylesine bayıldımki ,biraz da kıskançlıktan çatladım diyebilirim:))) Ne kadar orjinal bir fikir.... Kırın ortasındaki kulubenin duvarlarını resimlerle donatmak....vallahi tebrik ederim,sizi ve ressam arkadaşı...Beyaz atın pozisyonu harika olmuş, yanlız şelaleyi beğenmedim :))Şelale dağlardan inmeliydi....Yani şöyle

berrinb 18-07-2011 13:48

2 Eklenti(ler)
Eklenti 234766

Eklenti 234767

berrinb 18-07-2011 13:53

Sevgili arkadaşım,şaka bir yana ,evine ve varendana bayıldım...Tanrı iyi günlerle içinde oturmayı nasib etsin...Ayrıca dut ağacının gövde şekli bir harika ,bu ağaç sizin tarlanızda mı ?.O ağaca gerekli bakımı yapınız derim ...nerden baksanız âsârı antika olmuş ....Neler görmüş geçirmiştir kimbilir??. Varendaya da sarmaşıklar sardırıp,evin yanına birkaç tane güzel görünümlü ağaç dikerseniz 10 üzerinden 10 olacak diyorum..selamlar sevgiler.....

fatma sunay 18-07-2011 15:17

Sayın Yakup bey kulübenin boyanmış hali gerçekten çok güzel olmuş. Yapan arkadaşın eline sağlık . Karadutu aman iyi koruyun eski ağaçları bulmak şimdi çok zor. Bizim karadut ta 200 yılın üzerinde dedemin hatırası kurutmamak için çok çaba sarfediyorum. Şimdi çelikden yetiştirmek için uğraşıyorum ki nesli tükenmesin. Herşey çok güzel ve daha da güzel olacak ellerinize sağlık..

Yakup Ünal 18-07-2011 17:29

karadut köyümüzün dutu arkadaşlar ve ellinden geldii kadar köylü koruyor Keşke benim bahçemde öyle bir dut olsaydı

Yakup Ünal 18-07-2011 17:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berrinb (Mesaj 837932)
Sevgili arkadaşım,şaka bir yana ,evine ve varendana bayıldım...Tanrı iyi günlerle içinde oturmayı nasib etsin...Ayrıca dut ağacının gövde şekli bir harika ,bu ağaç sizin tarlanızda mı ?.O ağaca gerekli bakımı yapınız derim ...nerden baksanız âsârı antika olmuş ....Neler görmüş geçirmiştir kimbilir??. Varendaya da sarmaşıklar sardırıp,evin yanına birkaç tane güzel görünümlü ağaç dikerseniz 10 üzerinden 10 olacak diyorum..selamlar sevgiler.....

beğenmenize sevindim. Yiğenimin mesleği bu oldu aslında daha güzellerini de yapardı fakat alan ve zaman meselesinden 3 saatin içinde bukadar oldu, Kasım 2010 yılında bahçeye başladık yavaş yavaş şekilleniyor.
Karadut için 1000 yılldan fazla diyorlar ama yaşına test ettirmek lazım hala çok güzel dutları oluyor.
Ağaçlara bakmak zamanımızı aldığından yoruldukca değişik işler yapıyoruz stres atıyoruz. o ağacın gencinden minarislinin köyünde de var ilk yaşlarda dutları sanırım küçük oluyor fakat büyüdükce ağacın yaşı çok harika dut veriyor bende yolun kenarına gelip geçen yesin diye ektiğimiz 2 tane dutttan birisini bu dutla aşılamayı düşünüyorum ileriki yıllarda hayırlısı

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024