agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   ozbey'in bahçesi (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/17040.htm)

ozbey 23-08-2009 22:04

ozbey'in bahçesi

2 Eklenti(ler)
arkadaşlar,
gösterişsiz, küçük ve şirin bahçeme sıcak sohbetleriniz için beklerim,buyrun gelin.

ozbey 24-08-2009 22:37

taş çiçekliğim

2 Eklenti(ler)
Eşimin, taş'tan yaptığı,mine çiçeğimin şenlendirdiği çiçekliğimin gece görünüşü ve
mevsimine göre açan çiçeklerim.
yüklemelerim çok acemice oldu ama alışmaya dönemindeyim.

acemifüsun 24-08-2009 22:43

Çiçekleriniz çok güzel, iyice çoşmuşlar, ellerinize sağlık, sevgiler.

ozbey 24-08-2009 22:51

çiçeklerim

3 Eklenti(ler)
haziran böceğinin geride bıraktığı çiçeklerim.

ozbey 24-08-2009 22:55

teşekkürler,acemifüsun.
hoşgeldiniz,diğer üyelerin bahçelerinin yanın da sözü bile olmaz.ama beni mutlu etmeye yetiyor.

Birol 24-08-2009 23:16

Başkasının tavuğu başkasına kaz görünürmüş, önemli olan sizin mutluluğunuz. Bol çiçekli sağlıklı mutlu bir ömür dilerim. Sağlıcakla kalın.

limon 25-08-2009 00:07

4 nolu mesajdaki duvar dibindeki pembelere bayıldım. Aynı tür bitkiler bir yerde yoğun olarak dikildiklerinde çok göz alıcı oluyorlar.

Ellerinize sağlık.

hazan-z 25-08-2009 00:10

Sevgili Ozbey,hızlı tempondan fırsat bulup bunları yapabildiysen seni alkışliyorum arkadaşım.Ellerine ve emeğine sağlık.Yapabildiğin seni mutlu ediyorsa kendini kimseyle kıyaslama.İçindeki doğa sevgisi zamanla herşeyin üstesinden gelir.Bir de benim gibi bahçesi olmayanları düşünürsen...
Pitayalar nerede?Onları göremedim.Gojileri de unutma canım.Bütün güzellikleri resimlediğinde de oturup zevkle çayımızı yudumlayalım olur mu?Selamlar,sevgiler.

berduray 25-08-2009 00:14

Küçük olsun, bizim olsun... pek şirin, eşinizle verdiğiniz emeğe değmiş.

ozbey 25-08-2009 04:21

hoşgeldiniz.söylediklerinizin hepsini dikkate alıyorum. yüreğinizden sunduğunuz yorumlara ve verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim.

ozbey 25-08-2009 04:30

sevgili hazan-z,
teşekkür ederim arkadaşım.evet bu kadarı yetiyor.daha büyük bir bahçeye zaten ayıracak zamanım yok.çalışma tempom izin vermez.gojiberry'ler 10 cm kadar olmuşlardı,bir gün içinde hepsi kendini saldı.çok üzüldüm.diğerlerinden daha başını çıkartan yok.
hemen pes etmeyeceğim,yeni denemelere devam.

ozbey 25-08-2009 04:31

teşekkür ederim,sizinde yüreğinize sağlık

ozbey 25-08-2009 04:34

sayın limon,
teşekkür ederim,sizin resimler çok güzel,elinize sağlık.verdiğiniz bilgiler harika.

ozbey 25-08-2009 04:43

sayın birol,teşekkür ederim.
başkasınınki bana kaz göründüğünden değilde,bu sene haziran böceği (kadı lokması)'inden çok muzdarip oldum.ne emekler verdim bahçeme.tam oldu derken günde üç,dört çiçeğimi,yeni fidan ağaçlarımı kesilmiş buldum.neredeyse bir şey kalmadı.mücadelesini yapıyoruz şimdi.bu yüzden biraz buruk oldu mesajım.

günebakan 25-08-2009 11:04

Sayın. Ozbey bahçenizin küçük olması birşey değiştirmez genede güzel bir görüntü çıkmış ortaya. Hepsi birbirinden güzel elinize sağlık:)

Vildan Sönmez 25-08-2009 12:18

Sevgili Özbey,
Dilerim bir aksilik olmaz ve bayramdan sonra bu güzel çiçekleri canlı canlı görür bir kahveni içerim. Sağlıkla keyfini sür bahçenin. Datça'da sürekli yaşamak da çok güzel olmalı. Datça'da bir arkadaşımın kadı lokmasına karşı, çiçeklerin dibine aspirin koyuyor. (Ben denemedim)

O minik pembe çiçekli olan çok yıllık mı ve tohumdan mı çoğalıyor. ?

ozbey 25-08-2009 14:15

vildan hanım'cım,
sanıyorum pembe papatya'dan bahsediyorsunuz,çok yıllık ve daldan üretiliyor.yüklediğim çiçeklerden çoğu çok yıllık.istediğiniz çiçeklerden seve seve veririm.kadı lokması o kadar çokki,aspirin yetiştiremem.eylül ayın da etkili bir ilaçlama yapmayı planladık.

ozbey 25-08-2009 14:19

sevgili günebakan,
teşekkür ederim.vakit buldukça bu gönül dostlarımla ilgilenmeye çalışıyorum.

limon 25-08-2009 16:37

Vildan Hanım da sanırım benim bahsettiğim açık pembe çiçekli duvar dibindeki bitkiyi sordu. Sanıyorum O da çok yıllık. Adı nedir? Tohum oluyorsa ben de isterim.

Ben o bitkiyi "Godetia- Yer Açelyası-Ankara Çiçeği" nin yalın katlısına benzettim.

M.Sema 25-08-2009 16:45

Sn Ozbey, ellerinize sağlık çok şirin, çok renkli bir bahçeniz olmuş sağlıkla, mutlulukla keyfini sürmeniz dileklerimle. Ben de sevgili Limon ve Vildan Hanım'ın dediği 4.mesaj-2.resimde ki çiçeği çok beğendim.

ozbey 26-08-2009 10:24

sn, M sema,
o güzel dileklerinize teşekkür ederim.daha sade bir bahçe isterken bir de bakıyorum her şeyi yine bir araya getirmişim.bahçem küçük ama ben her mevsim açan çiçeğim olsun istiyorum.o yüzden fazla renkleniyor,
sağlıklı günler dilerim.

ozbey 26-08-2009 10:37

sn limon,
ben vildan hanımın sorduğu çiçeği önce papatya sanmıştım.sizin sorduğunuz o çiçeğin ilk fidesini komşum almanya'dan getirmişti.adına türkçe'de gece mumu deniyormuş.yapısı yerörtücü,kol atarak fidesinden çoğalıyor.(ayrık otu gibi).en görkemli zamanı bahar ayıdır.yazında açıyor ama bahardaki gibi olmuyor.adresinizi özelime yazarsanız mevsimi geldiğinde gönderirim.
sağlıklı günler.

ozbey 26-08-2009 10:49

bahçem

5 Eklenti(ler)
üzümlerim ,hünnap'ım ve çiçeklerim,

fikreteren 26-08-2009 11:49

Aramıza hoş geldiniz.Biz de sizin gibi başladık.yıllar geçince tecrüblerde artıyor.güle güle sefasını sürün.

ozbey 26-08-2009 20:39

sayın fikreteren,
teşekkür ederim,hoşbulduk.aslında eski üye2lerdenim.önce zaman buldukça araştırma olarak siteye giriyordum.şimdi aktif olarak katılmaya,çalışıyorum.üstelik sizler gibi,hiç tanımadığım ve aynı güzellikleri yürekten paylaşma fırsatı bulduğum arkadaşlara sahip olunca daha da keyif alıyorum.sağlıklı günler dilerim.

limon 27-08-2009 00:35

Bitkinin isimleri "Evening primrose-Ezan Çiçeği-Gece Mumu" imiş. Yaz kış yeşil mi kalıyor?

jineop 27-08-2009 19:04

Sevgili Özbey,
Çakıllarla güzel görüntü oluşturan uçuk pembe çiçekleri burda bir bahçede görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti. Gece mumu olduğunu ve yan kollarla çeliklenebileceğini öğrenince çok mutlu oldum. Çok güzel görüntüler var. Ellerinize sağlık.Sevgiyle kalın.

ozbey 27-08-2009 20:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi jineop (Mesaj 487610)
Sevgili Özbey,
Çakıllarla güzel görüntü oluşturan uçuk pembe çiçekleri burda bir bahçede görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti. Gece mumu olduğunu ve yan kollarla çeliklenebileceğini öğrenince çok mutlu oldum. Çok güzel görüntüler var. Ellerinize sağlık.Sevgiyle kalın.

sevgili jineop,teşekkür ederim.gerçekten insanı işte cennet burası,dedirten bir çiçek ve arsız olmasıda cabası.gören insanların..ne kadar güzel.. bu ne çiçeği'diye soranlardan yorulursunuz. bu, tatlı ,birazda gurur duyulan bir yorgunluk.

ozbey 27-08-2009 20:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon (Mesaj 487164)
Bitkinin isimleri "Evening primrose-Ezan Çiçeği-Gece Mumu" imiş. Yaz kış yeşil mi kalıyor?

sevgili limon,ezan çiçeği olduğunu bende şimdi sizden öğrendim.gece mumu ismini biliyordum.burada haziran ayı sonuna kadar bütün güzelliği ile göz dolduruyor.çiçekleri geçtikten sonra(haziran sonu)çim makasıyla biçiyorum.böylece çim gibi hep yeşil ve arada tek tük açan çiçekleri ile ayrı bir güzelliği oluyor.

füsunANK 27-08-2009 20:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ozbey (Mesaj 485457)
arkadaşlar,
gösterişsiz, küçük ve şirin bahçeme sıcak sohbetleriniz için beklerim,buyrun gelin.

Merhaba , ben geldim. Siz de hoşgeldiniz Sn.Ozbey. Bu foruma üye oldunuz ya yandınız vallahi. Kısa sürede çok farklı bir bahçeye sahip olacağınıza eminim. Yakında yaseminleriniz olacakkk, Clematisleriniz olacakkk, dahlialarınız olacakkk, daha neler neler . Şimdiden kolay gelsin.:D

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024