agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   ahmeter / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/16531.htm)

GÜLSEN_ 23-09-2012 21:22

SN.Ahmeter yine herşey harika emeğiniz sayesinde hele selluka larınız tek kelimeyle muhteşemler ama kokusunu çok merak ediyorum hep konuşuluyor ama bende alabilsem o kokuyu nolur? tohumu olursa rica edebilirmiyim acaba?

ahmeter 25-09-2012 10:56

2 Eklenti(ler)
Güzelsin .inçesin .nazlısın .kokulusun sana daha ne söyleyebilirim

sibelim 25-09-2012 19:21

sayın ahmeter bey selluka ları görünce aklıma hep siz geliyorsunuz...

Ali_askn 25-09-2012 20:39

Maşallah hepsi birbirinden güzel emeğinize sağlık :)

ahmeter 27-09-2012 18:15

Sonbahar
Geçeler serin geçiyor Sardunyalar çoştu

ahmeter 27-09-2012 18:19

3 Eklenti(ler)
sardunyalar

ahmeter 28-09-2012 10:38

Suda yaşıyanlar

4 Eklenti(ler)
Kışın evinizde yaşayabilirler

ahmeter 28-09-2012 10:48

3 Eklenti(ler)
Bu gün gene çiçeklere sarıldım iyiki varlar yoksa ............

ahmeter 28-09-2012 15:07

Sellukam

1 Eklenti(ler)
Sende bu güzellik varken .öldürür niçeleri

ipektuğçe 28-09-2012 18:31

Sn.Ahmeter ,ben size karşı çok mahcupum,nerden nasıl başlıyacağımı size nasıl anlatacağımı bilemediğimden şu ana kadar yazamamıştım. O kadar isteyerek severek baktığım sellukamı ,bu yazın aşırı sıcağında kaybettim.:(Sıcak günlerde tamamen gölgede tutmama rağmen olmadı,balkonum akşam üzeri dereceyle ölçtüğümde 50 derecenin üzerini gösteriyordu:( Onu kaybettiğimi farkettiğimde kalbim sızladı,sizden bir hatıra olduğu için ve sellukanın sizi hatırlatması benim için çok önemli ve değerliydi.Yine olmadı, sağlık olsun diyorum.
Sizdeki muhteşem ötesi selluka karelerini görünce yine dayanamadım yazayım dedim.Bir çiçek ancak bu kadar güzel olur,ben yine sizdekileri seyretmeye devam edeyim.Saygılarımla...

ahmeter 28-09-2012 18:57

Sayın Tuğçe

Sizin ne kadar meraklı olduğunuzu biliyorum Sellukanın ilk senesi çok mühim pek özen istiyor
Havalar halen sıçak gidiyor serinlemesini bekleyelim bir çaresini bulaçağız
Selamlar

ipektuğçe 28-09-2012 19:40

Teşekkür ediyorum,çok mutlu oldum.

ahmeter 29-09-2012 10:21

1 Eklenti(ler)
Güzel bir sonbahar sabahı

ahmeter 30-09-2012 07:57

1 Eklenti(ler)
Günaydın

ahmeter 30-09-2012 14:14

1 Eklenti(ler)
Ahmeter bahçe

Mayıs ayında olan bu güzelliği havaların ısınmasıyla kaybediyoruz
Yazın bizi yanlız bırakmıyan bitki begonvil

kartal124 30-09-2012 15:13

Sayın ahmeter,
Çok güzel rengi olan bir begonvil, keşke bu renkleri ada begonviline de adapte edebilsek de kışın da dış mekanda İstanbulda yaşatabilsek.Acaba diyorum bu renk bir begonvili ada begonviline aşılasak ne olur?Kök ada begonvili, aşılı dalları ise çeşitli renkli begonviller, kök sağlam olduğundan donmadan idare eder belki.
Selamlarımla.

serkan_istanbul 30-09-2012 15:46

Hayırlı akşamlar ahmet bey sanki su sümbülü dağıtıyorum gibi bir şey duydum yanlışmıyım. Bende isterim desem ayıp mı ederim aslında bitki istemek ayıp sayılmaz. Sevgilerimle

Denizardacan 30-09-2012 18:36

İyi akşamlar efendim,
Siteye birkaç ay önce üye olmama rağmen hemen bakıp çıkmıştım. Şimdi son birkaç gündür sizin bahçenizi izliyorum gece gündüz.
Hayranlığımı ve saygımı dile getirebileceğim kelimeler lügatımda yok.
Ellerinizden öperim, sizin de eşinizin de.
Ben bahçenize baktığımda saf huzur görüyorum. Bu nasıl tanrısal bir uyum ve ahenk. Bu güzelliğin iç güzelliğinizden onun da aile saadetinizden doğduğunu düşünüyor ve gerçekten sadece bu huzura imreniyorum.
Bahçenizi gezerken zaman zaman sinirlendiğimi fark ettim.Kıskandığımdan değil lütfen yanlış anlamayın, ne kadar ham olduğumu ne kadar huzursuz olduğumu gördüm.Yaşla mı oturuyor bazı şeyler yoksa yaradan doğuştan mı vermiş o huzur ve sükunu size.
Lütfen özel olduysa affola.Ama ne kadar yüksek bir mertebe herkese her an seni seviyorum diye ilan edebilmek.
Çiçekler yoluyla yapıyorsunuz. Nasip olursa dünya gözüyle görmek isterim sizleri. Sağlıcakla huzurla kalın.

ahmeter 30-09-2012 20:38

Sayın kartal
Dedikleriniz olabilir bu kış begonviller donmasın diye yeni bir usul deniyeçeğim
Yaptığımda buradan resimlerim
Sayın Serkan
Adres ve telefonu özelden bildirirmisin

ahmeter 30-09-2012 20:46

1 Eklenti(ler)
Sayın Ardacan
Teşekkür ederim iyi niyet ve temennilerinize
Umut dolu .neşeli günler dilerim

ahmeter 02-10-2012 07:23

Iyi günler

1 Eklenti(ler)
Bu sabah epidentrum orkidenin güzelliği karşınızda

Lonicera 02-10-2012 07:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ahmeter (Mesaj 1025405)
bu kış begonviller donmasın diye yeni bir usul deniyeçeğim
Yaptığımda buradan resimlerim

Bu yeni usulü her yıl bir sürü begonvili kış mevsimine kurban veren biri olarak çok merak ediyorum. İnşallah başarılı olursunuz.

ahmeter 02-10-2012 18:14

Sera

1 Eklenti(ler)
Yeni elektrik ve doğal gaz fiatları ile serayı kullanmak imkansız hale geliyor
Bu işin artık hobi tarafı kalmadı üzgünüm

ahmeter 02-10-2012 18:27

2 Eklenti(ler)
Herhalde bu güzellikleri unutaçağız Begonvillerin henüz bu zamlardan haberi yok
Kış geliyor hepside evin içine alınmazki alsan bile çiçek açmaz ki

milaca2010 03-10-2012 03:20

Selluka

Merhabalar, sayın Ahmeter.
Bahçenizi, hayranlık ve keyfle izliyorum, özellikle begonvil konusundaki bilgilendirmelerinizden yola çıkarak şişede çelikten çimlendirme denemelerine başladım, umarım ki sonunda hepsi çöpe gitmez.

Sayın Ahmeter, ne kadar naif bir güzelliği var Sellukanın.
Begonvil, Kamelya ve Sakızsardunyası benim sevdiğim çiçekler, şimdi de Selluka sevdası başladı:)))

Akdeniz iklim şartları Selluka için uygunmudur, ayrıca nereden temin edebilirim, bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılarımla esen kalınız...

ahmeter 03-10-2012 11:18

Sayın Milaca

İyi günler
İlgilenmenizden memnun oldum Begonvilde muaffak olursunuz Plastık su şişesi en pratik yöntem nem . sıçaklık ve bol ışık
Selluka zaten bir Akdeniz bitkisi bu sene 5 senesi oluyor gayretle bütün Türkiyeye yaymaya çalışıyoruz
Taze tohumları 12 ayda alabileçeğiz hatırlatırsanız gönderirim İyi günler

ahmeter 03-10-2012 11:27

selluka

1 Eklenti(ler)
Sellukanın güzelliği tartışılmaz Bu sene tohum durumu fena değil sizden riçam selluka bölümünde tohum nasıl ve ne şekilde ekilir şimdiden bilgi sahibi olmanız
Benim çillendirip fide olarak göndermem biraz zor kargoda hırpalanıyor emekler boşuna gidiyor iyi günler

adacık 03-10-2012 15:26

Sayın üstat, geçen sene ekim gibi bahçeye diktiğim ada begonvili kışın yapraklarını döktü baharla tekrar yeşerdi lakin bu güne kadar yapraklar sadece yeşil kaldı. Sanırım bulunduğu yer yeterince güneş almıyor. Bu durumda tavsiyeniz olabilir.

ahmeter 03-10-2012 19:03

Ada begonvili

1 Eklenti(ler)
İlk defa İstanbul Maltepede bu evde gördüm gözlerime inanamadım
Sonra ada begonvili diye bana başka begonviller sattılar
En nihayet Büyük adaya gidip yetiştireni buldum Şimdi 5 senedir bu güzelliği sizlere öneriyorum
Çiçek için bol güneş şart Selamlar

serkan_istanbul 03-10-2012 22:20

Adres ve telefonumu ayrıyeten gerçek adım soyadımı mesaj olarak gönderdim gerçek adımı yazmayı unutmayın sevgi ve saygılarımla şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024